Лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області проведено відбір проб води по об’єктах

Лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області з метою встановлення хімічного стану масивів поверхневих вод в січні місяці 2021 року проведено відбір проб води на визначення пріоритетних речовин по 10 пунктах моніторингу.

Відібрані проби води доставлені в центральну лабораторію моніторингу вод Північного регіону МОЗМ дніпровських водосховищ м. Вишгород для подальшого проведення вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин (пестициди, фунгіциди, гербіциди, інсектициди легкі органічні сполуки, поліахроматичні вуглеводні та важкі метали (кадмій, свинець, ртуть, нікель)) та специфічних басейнових речовин.

На водозаборах с. Сокирне, м. Корсунь-Шевченківське та м. Звенигородка проведено вимірювання на вміст забруднюючих речовин по 20 показниках.

За результатами проведених в січні досліджень поверхневих вод гідрохімічний стан води в районі контрольованих створів р. Дніпра,  р. Рось та р. Гнилий Тікич знаходився на задовільному рівні, з сезонними змінними значеннями якісних показників води характерними для зимового періоду.

У порівняльних значеннях, якість води за основними показниками в середньому складала:

– з відповідним місяцем січнем 2021 року – погіршеного стану;

– з попереднім місяцем груднем 2021 року – покращеного стану.

Результати проведених вимірювань розміщені у відкритому доступу на он-лайн ресурсі Держводагентства «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України».