Ймовірність формування низької водності (рівнів, витрат) річок у весняний період

За інформацією Укргідрометцентру упродовж осінньо – зимового періоду 2019 – 2020 років у басейнах всіх річок України, в тому числі і на території нашої області, склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля.

Утримання аномальних погодніх умов, снігонакопичення та промерзання недостатньо зволоженого грунту, недобір опадів (50-70% від норми), низька водність річок – чинники, що можуть негативно впливати на формування весняного стоку.

Одночасне поєднання комплексу несприятливих для формування весняного стоку гідрометеорологічних умов у басейнах всіх річок України спостерігається вперше, аналоги за значеннями і процесами формування усіх чинників весняного стоку відсутні.

При гідрометеорологічній ситуації, що склалася, є висока ймовірність формування низької водності (рівнів, витрат) річок у весняний період.

Враховуючи зазначене, з метою своєчасного вжиття заходів щодо максимально можливого наповнення водосховищ та водогосподарських систем звертаємо увагу водокористувачів та місцевих органів виконавчої влади на необхідність забезпечення:

  • оптимальних режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем;
  • дотримання екологічних витрат;
  • роботу аварійних бригад та техніки;
  • взаємодії з органами місцевого самоврядування щодо безпечного утримання споруд, які знаходяться у комунальній власності.