Характеристика стану вод р. Дніпра та р.Рось протягом травня 2020 року

 

Загальна  характеристика  стану  якості  вод  та  факторів  впливу

За результатами проведених у травні досліджень поверхневих вод гідрохімічний стан води в районі контрольованих створів р. Дніпра та р. Рось знаходився на задовільному рівні, з незначними сезонними змінними значеннями якісних показників води, характерними для весняного періоду.

Основні фактори, які вплинули на зміни в якісному стані вод є підвищення температури повітря та води до весняних значень. Як наслідок, продовження сезонних гідробіологічних та гідрохімічних процесів самоочищення води.

Значення вмісту розчиненого у воді кисню у водних об’єктах протягом травня знаходилися у межах оптимальних значень, характерних для весняного періоду:

– на водозаборі міста Черкаси – 8,2 мгО2/дм3;

– у р. Рось на водозаборі м. К-Шевченківський – 7,4 мгО2/дм3.

У порівняльних значеннях, якість води за основними показниками в середньому складала:

– з відповідним місяцем травнем 2019 року – покращеного стану;

– з попереднім місяцем квітнем 2020 року – покращеного стану.

У верхній частині Кременчуцького водосховища протягом травня гідрохімічний стан р. Дніпра покращився в порівнянні з минулим місяцем:

– на водозаборі міста Черкаси (с. Сокирна), показник ХСК зменшився до 25,0 мгО2/ дм3, показників вмісту заліза зменшився до 0,17 мг/дм3, значне зменшення вмісту фосфатів до 0,087 мг/дм3 (в 1,5 рази), незначне збільшення вмісту амонію до 0,35 мг/дм3. Вміст кисню зменшився до – 8,2 мгО2/дм3.

Гідрохімічний стан р. Рось на водозаборі  м. Корсунь-Шевченківський покращився в порівнянні з минулим місяцем. Зменшення вмісту фосфатів до 0,27 мг/дм3, показника ХСК до 29,0 мгО2/ дм3, заліза до 0,18 мг/дм3, вмісту амонію до 0,19 мг/дм3 (в 2,5 рази). Вміст розчиненого у воді кисню зменшився до 7,4 мгО2/дм3.

Інформація  про стан води у басейні Дніпра протягом травня 2020 р.