Характеристика стану вод р. Дніпра та р. Рось протягом січня 2021 року

Загальна  характеристика  стану  якості  вод  та  факторів  впливу

За результатами проведених у січні досліджень поверхневих вод гідрохімічний стан води в районі контрольованих створів р. Дніпра та р. Рось знаходився на задовільному рівні, з незначними сезонними змінними значеннями якісних показників води характерними для зимового періоду.

Основні фактори, які вплинули на зміни в якісному стані води є зниження температури води та повітря, опади, сніговий покрив, льодостав та продовження сезонних гідробіологічних та гідрохімічних процесів самоочищення води.

Вміст розчиненого кисню у воді (на момент спостереження) знаходився на задовільному рівні і складав:

– на водозаборі міста Черкаси – 9,5 мгО2/дм3;

– у р. Рось на водозаборі м. К-Шевченківський – 8,7  мгО2/дм3.

У порівняльних значеннях, якість води за основними показниками в середньому складала:

– з відповідним місяцем січнем 2019 року – аналогічного стану;

– з попереднім місяцем груднем 2020 року – незначно покращеного стану.

Протягом січня гідрохімічний стан р. Дніпра змінився в порівнянні з минулим місяцем:

– на водозаборі міста Черкаси (с. Сокирна), показник ХСК зменшився до  26,0 мгО2/, зменшився вміст фосфатів до 0,48 мг/дм3. Збільшився вміст амонію до 0,38 мг/дм3, незначно підвищився вміст заліза. Кисневий показник залишився на рівні минулого місяця.

В порівнянні з минулим місяцем гідрохімічний стан  р. Рось на водозаборі м. Корсунь-Шевченківський залишився без суттєвих змін. Показник ХСК майже не змінився та перевищив норматив ГДК ЕБВО від 30.07.12 в 1,4 рази. Підвищився вміст амонію до 0,42 мг/дм3 та вміст заліза до 0,14 мг/дм3. Зменшився вміст фосфатів до 0,68 мг/дм3. Вміст розчиненого кисню підвищився до 8,7 мгО2/дм3.

Інформація про стан води у басейні Дніпра протягом січня-грудня 2021-2020 рр