Характеристика стану вод р. Дніпра та р. Рось протягом липня 2020 року

Загальна  характеристика  стану  якості  вод  та  факторів  впливу

За результатами проведених у липні досліджень поверхневих вод гідрохімічний стан води в районі контрольованих створів р. Дніпра та р. Рось знаходився на задовільному рівні, з незначними сезонними змінними значеннями якісних показників води, характерними для літнього періоду.

Основні фактори, які вплинули на зміни в якісному стані вод є підвищення температури повітря та води.

Вміст розчиненого кисню у воді (на момент спостереження) знаходився на задовільному рівні, хоча і дещо знизився, але без пікових, критичних значень і складав::

– на водозаборі міста Черкаси – 6,1 мгО2/дм3;

– у р. Рось на водозаборі м. К-Шевченківський – 8,4 мгО2/дм3.

У порівняльних значеннях, якість води за основними показниками в середньому складала:

– з відповідним місяцем липнем 2019 року – покращеного стану;

– з попереднім місяцем червнем 2020 року – аналогічного стану.

Протягом липня гідрохімічний стан р. Дніпра змінився в порівнянні з минулим місяцем:

– на водозаборі міста Черкаси (с. Сокирна), показник ХСК залишився на рівні червневих значень- 29,0 мгО2/ дм3, незначно зменшився вміст амонію до 0,33 мг/дм3, кисневий показник також знаходився на рівні минулого місяця –      6,1 мг/дм3, вміст заліза зменшився в 1,5 рази. Вміст фосфатів збільшився у 2,4 рази, в порівнянні з минулим місяцем і складав  0,77 мг/дм3.

Гідрохімічний стан р. Рось на водозаборі  м. Корсунь-Шевченківський погіршився в порівнянні з минулим місяцем. Значне збільшення вмісту фосфатів до 0,93 мг/дм3, вмісту амонію до 0,31 мг/дм3. Показник ХСК зменшився до       34,0 мгО2/ дм3 (перевищення нормативного значення). Збільшення  вмісту заліза до 0,22 мг/дм3. Вміст розчиненого у воді кисню зменшився до 8,4 мгО2/дм3

Інформація  про стан води у басейні Дніпра протягом липня 2020 р.