Характеристика стану вод р. Дніпра та р. Рось протягом березня 2021 року

Загальна  характеристика  стану  якості  вод  та  факторів  впливу

За результатами проведених у березні досліджень поверхневих вод гідрохімічний стан води в районі контрольованих створів р. Дніпра та р. Рось знаходився на задовільному рівні, з незначними сезонними змінними значеннями якісних показників води характерними для весняного періоду.

Основні фактори, які вплинули на зміни в якісному стані вод є підвищення температури повітря та води до весняних значень. Як наслідок, продовження сезонних гідробіологічних та гідрохімічних процесів самоочищення води.

Вміст розчиненого кисню у воді (на момент спостереження) знаходився на задовільному рівні і складав:

– на водозаборі міста Черкаси – 9,9 мгО2/дм3;

– у р. Рось на водозаборі м. К-Шевченківський – 9,6 мгО2/дм3.

У порівняльних значеннях, якість води за основними показниками в середньому складала:

– з відповідним місяцем березнем 2020 року – погіршеного стану;

– з попереднім місяцем лютим 2020 року – покращеного стану.

Характеристика стану р. Дніпра протягом лютого в порівнянні з минулим місяцем:

– на водозаборі міста Черкаси (с. Сокирна), показник ХСК складав 29,0 мгО2/дм3 (перевищення нормативу ГДК ЕБВО в 1,2 рази). Вміст фосфатів зменшився до 0,37 мг/дм3, вміст амонію збільшився до 0,22 мг/дм3, показник вмісту заліза загального  залишився на рівні минулого місяця. Вміст розчиненого у водах кисню збільшився до  9,9 мгО2/дм3.

В порівнянні з минулим місяцем гідрохімічний стан  р. Рось на водозаборі         м. Корсунь-Шевченківський погіршився. Показник ХСК збільшився до 56,0 мгО2/дм3  та перевищив норматив ГДК ЕБВО від 30.07.12 в 2,2 рази. Зменшився вміст фосфатів до 0,63 мг/дм3, амонію до 0,20 мг/дм3,  вміст заліза загального залишився на рівні минулого місяця. Вміст розчиненого кисню збільшився до 9,6 мгО2/дм3.

Інформація про стан води у басейні Дніпра протягом березня-лютого 2021 рр.