Характеристика стану вод Кременчуцького водосховища протягом лютого 2020 року

Загальна  характеристика  стану  якості  вод  та  факторів  впливу

За результатами проведених у лютому досліджень поверхневих вод гідрохімічний стан води в районі контрольованих створів р. Дніпра та р. Рось знаходився на задовільному рівні.

Погодні умови і температурний режим були відносно стабільними і на рівні минулого місяця, тому значення вмісту розчиненого кисню у воді по водних об’єктах знаходилось у межах задовільних значень.

Вміст розчиненого кисню по водозаборам:

– на водозаборі міста Черкаси – 8,2 мгО2/дм3;

– у р. Рось на водозаборі м. К-Шевченківський – 9,7 мгО2/дм3.

Протягом лютого  2020 року,  спостерігалась тенденція покращеного стану води за основними показниками якості вод, у порівняльних значеннях з попереднім місяцем.

Характеристика стану якості води

На водозаборі міста Черкаси (с. Сокирна), вміст розчиненого у воді кисню зменшився до значення 8,2 мгО2/дм3, показник ХСК складав 30,0 мгО2/дм3, показник вмісту заліза зменшився до 0,19 мг/дм3, вміст амонію зменшився до 0,33 мг/дм3 , вміст фосфатів зменшився майже в два рази.

На водозаборі м. Корсунь-Шевченківський  у р. Рось протягом лютого відбулось незначне зменшення вмісту розчиненого у воді кисню до 9,7 мгО2/дм3, зменшився вміст заліза до 0,18 мг/дм3, показник ХСК складав 35,0 мгО2/дм3, зменшився вміст амонію до 0,36 мг/дм3 , а вміст марганцю залишився на тому ж рівні.

Результати виконаних лабораторних досліджень за основними показниками протягом січня  та лютого 2020 року наведені в таблиці 1.

Інформація  про стан води у басейні Дніпра