Знайомтесь – «Ірдинське болото».
З нагоди відзначення Дня водно-болотних угідь маємо нагоду розповісти про одного із яскравих представників водно-болотних угідь Черкащини – «Ірдинське болото».
Ірдинське болото відноситься до природно – заповідного фонду області і є гідрологічним заказником місцевого значення.
Його загальна площа становить 857,5 га, з них 484,6 га знаходиться в Черкаському районі та 372,9 га в Смілянському районі. Статус об’єкта природного – заповідного фонду Ірдинське болото отримало в 1979 році.
Болото Ірдинь займає старе русло Дніпра. З центральної частини болота у протилежних напрямках беруть початок річки Ірдинь, яка є притокою Тясмина та Ірдинка (притока Дніпра). Суперечки про те, коли і чому Дніпро перестав текти нинішніми Ірдинськими болотами досі точаться серед науковців і краєзнавців. Геологи вбачають причину у відступі льодовика, історики ж кажуть, що це відбулось в часи Київської Русі.
Багатство природи Ірдинських боліт важко прикрасити та перебільшити. Тут налічується 189 видів птахів, серед яких 25 занесені до Червоної книги України. Також територія є місцем проживання оленів, козуль, кабанів, лисиць, єнотовидних собак, бобрів, видр, норок, ондатр та інших. Поширені види риб – карась золотистий, лин, в’юн, щука.
Різноманітність природних умов визначає різноманітність рослинності. На болоті вона представлена евтофними лісовими, чагарниковими, трав’яними і трав’янисто-моховими угрупованнями. Лісові болота в заплаві річки Ірдинь представлені вільхою чорною, за участю осики і берези повислої, чагарниками верб з болотяним різнотрав’ям і осоками. Багато тут і червонокнижних рослин – по луках і болотах квітнуть дикі орхідеї, півники та сон-трава, а в лісах повно ведмежої цибулі – черемші.
Наразі пропонуємо ознайомитися з підбіркою фото Ірдинського болота та при нагоді відвідати ці унікальні угіддя.