2 лютого – День водно-болотних угідь.
2 лютого вся світова спільнота відзначає День водно-болотних угідь. Саме в цей день, в 1971 році, в іранському місті Рамсар була підписана Конвенція про водно-болотні угіддя. Основна мета конвенції – охорона, збереження та використання боліт, озер, річок, морських мілководь, а також різних зволожених природних ділянок, де водне дзеркало зазвичай знаходиться на поверхні землі. Водно-болотні угіддя є фактором, який створює умови для життя тварин і рослин. У 1997 р. день підписання Конвенції оголошений Всесвітнім днем водно-болотних угідь.
Водно-болотні угіддя – це сухопутні райони, які насичені або затоплені водою постійно або сезонно. Внутрішні водно-болотні угіддя включають болота, ставки, озера, болота, річки, заплави і болота. Прибережні водно-болотні угіддя включають солоні болота, гирла річок, мангрові зарості, лагуни і навіть коралові рифи.
Роль водно-болотних угідь в природних процесах надзвичайно велика, вони належать до найбільш продуктивних екосистем світу. Водно-болотні угіддя мають величезне біосферне значення, в них зосереджена велика частина планетарної біомаси, і дуже висока біорізноманіття. Вони є осередками біологічного різноманіття, джерелами води та первинної продуктивності, від яких залежить існування незліченних видів рослин і тварин. Здатні підтримати високі концентрації численних видів птахів, ссавців, плазунів, земноводних, риб і безхребетних. Водно-болотні угіддя також є важливими сховищами генетичного матеріалу рослин.
Цьогоріч Секретаріат Рамсарської конвенції визначив тему заходу – це «Водно-болотні угіддя і біорізноманіття», основною метою якого є звернення уваги громадськості і керівництва різних країн на необхідність дбайливого ставлення і важливість водно-болотних угідь в екосистемі планети Земля. Адже останні оцінки показують глобальне скорочення біорізноманіття, наразі водно-болотні угіддя зникають в три рази швидше, ніж ліси.