Підготовка до пропуску льодоходу, повені та паводків
З метою забезпечення готовності сил та засобів до оперативного реагування при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском повені та паводків, Регіональним офісом водних ресурсів у Черкаській області виданий наказ від 15.01.2020 № 5 «Про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2020 році», яким затверджено План дій Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2020 році, персональний склад аналітично – диспетчерського центру та склад оперативної робочої групи.
Крім того, для запобігання та ліквідації наслідків пропуску льодоходу, повені та паводку здійснено ряд заходів:
- розроблені проекти визначення зон можливого затоплення на річках в межах Черкаської області;
- перевірено стан гідротехнічних споруд на готовність пропуску високих вод;
- налагоджено регулярні спостереження за гідрологічним режимом магістральних каналів осушувальних систем на гідрометричних постах;
- підготовлено до роботи 19 аварійних бригад, загальною кількістю 121 особи, та інженерну і автомобільну техніку, механізми та обладнання;
- уточнено наявність матеріалів аварійного запасу та інвентарю;
- розроблені та подані на затвердження до територіального сектору Держводагентства України режими роботи на орендовані водні об’єкти;
– налагоджено взаємодію з Регіональним офісом водних ресурсів у Кіровоградській області, Регіональним офісом водних ресурсів річки Рось, Басейновими управліннями водних ресурсів середнього Дніпра та річки Південний Буг з питань отримання інформації про гідрологічну обстановку на річках, які беруть початок на їх території.
Райдержадміністраціям, районним, міським радам направлені листи з рекомендаціями «Про підготовку до безаварійного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у 2020 році».
Черкаським обласним центром з гідрометеорології щоденно до Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області надається інформація про гідрологічну ситуацію на водних об’єктах області.
Щоденно в Кризовий Центр Держводагентства України передається оперативна інформація про водогосподарську обстановку в зоні діяльності Регіонального офісу водних ресурсів.
Ведеться спостереження за режимами роботи водосховищ на річках Гірський Тікич, Гнилий Тікич, Рось та потенційно – небезпечними ділянками (місця можливих заторів льоду та затоплень) на магістральних каналах осушувальної мережі, розташованої в зоні діяльності водогосподарських організацій.
В Регіональному офісі водних ресурсів у Черкаській області налагоджено щоденне чергування, чергування у вихідні та святкові дні. При істотному погіршенні гідрометеорологічної обстановки забезпечується цілодобове чергування працівників, відповідальних за прийняття оперативних рішень.