Водогосподарники області активно включилися до виконання протипожежних заходів в межах дії осушувальних систем
Літня спека цього року та відсутність опадів та річкового стоку привела до підвищення рівня пожежної небезпеки, а в деяких місцях навіть виникнення пожеж. В першу чергу це стосується лісових масивів та торф’яних ділянок заплавних земель. Водогосподарники області активно включилися до виконання протипожежних заходів в межах дії осушувальних систем. Для забезпечення регулювання рівнів води у осушувальних каналах проведено ремонт 137 гідротехнічних споруд. Здійснено очищення частини міжгосподарської мережі від замулення. Завдяки цьому у водоприймачах створені запаси води. Це дало змогу оперативно відреагувати на пожежонебезпечну ситуацію на торф’яних масивах.
В поточному році зафіксовано по одному випадку пожеж на Супійській та Золотоніській міжгосподарських осушувальних системах. Це відповідно близько 35 га та 10 га. Фахівці Лівобережного МУВГ РОВР у Черкаській області взяли участь у засіданнях комісії ТЕБТНС. Здійснено відкриття шлюза-регулятора №4 на МК (р.Супій) Супійської системи, що дало змогу підняти рівні води у бокових каналах нижче за течією і сприяло гасінню пожежі. З допомогою техніки цього управління були влаштовані місця для забору води пожежними машинами управління надзвичайних ситуацій. Вжиті заходи зменшили територію загорання до 0,9 га.
Наразі також виконуються роботи екскаватором Е-304 «драглайн» Лівобережного МУВГ з ліквідації пожежі, яка виникла 01.09.2019 в районі с.Снігурівка Деньгівської сільської ради на Золотоніській осушувальній системі. Проведено регулювання рівнів води шлюзами-регуляторами цієї системи внаслідок чого площа загорання зменшилась до 5 га.
На обох об’єктах разом із службою надзвичайних ситуацій продовжують працювати люди і техніка.