Здійснено обстеження насосних станцій з метою запровадження ЕСКО-механізмів

Внаслідок розширення площ поливів сільськогосподарських культур в межах дії міжгосподарських зрошувальних систем по ряду державних насосних станцій області зросло споживання електроенергії до рівня більше 500 тис.кВт*год. З метою економії бюджетних коштів водогосподарники Черкащини мають наміри залучити енергосервісні компанії на цих насосних станціях для запровадження енергоефективних рішень. Державне агентство водних ресурсів України підтримало пропозиції Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області. В результаті 23 січня поточного року проведено обстеження 6 насосних станцій (Черкаська ГНС, Черкаська НСП-1, Дмитрівська НС, Піщанська ГНС, Піщанська НСП-1, Піщанська НСП-2)  за участю начальника відділу з енергоефективності, охорони праці та господарського забезпечення  Держводагентства Сірого І.В.. До роботи було залучено ЕСКО-експерта, фахівців одного із заводів-виробників обладнання, спеціалістів Регіонального офісу та Благодатнівського МУВГ.

Будуть здійснені розрахунки із можливістю застосування нових типів обладнання та очікуваного розміру економії спожитої електроенергії. Після цього прийметься остаточне рішення щодо доцільності запровадження механізму енергосервісу на згаданих насосних станціях.

Начальник РОВР у Черкаській області Шведенко М.М., під час обстеження, на базі обласного дорадчого центру ознайомив присутніх із специфікою роботи водогосподарського комплексу області та перспективами відновлення та розширення поливних площ.