Відділ використання та обліку вод

Довгенко Дмитро Сергійович 

Начальник відділу використання та обліку вод

тел. (0472) 63-767

Завдання відділу

Основним завданням відділу є:

 Забезпечення реалізації державної політики у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів, розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель у межах Черкаської області.

 Надання платних послуг на замовлення юридичних і фізичних осіб на підставі господарсько-та цивільно- правових договорів.

Річний план робіт на 2019 рік Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області

Діяльність відділу:

Відділ використання та обліку вод в своїй роботі керується ст.ст. 48, 49 Водного кодексу України, в якій зазначено, що всі суб’єкти господарювання, які здійснюють забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використовують воду та скидають забруднюючі речовини у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів, повинні отримати дозвіл на спеціальне водокористування.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження переліку платних послуг, які надаються бюджетними установами, що належать до сфери управління Державного агентства водних ресурсів” від 26.10.2011 № 1101, Регіональний офіс водних ресурсів надає послуги щодо розрахунку обґрунтування потреби у воді для отримання суб’єктом господарської діяльності дозволу на спеціальне водокористування (забір води з підземних джерел для господарсько-побутових, сільськогосподарських та промислових потреб, для водопостачання населення, підприємств та організацій, а також забір або використання води з забір води з підземних джерел для господарсько-побутових, сільськогосподарських та промислових потреб, для водопостачання населення, підприємств та організацій, а також забір або використання води з поверхневих джерел для виробничих потреб, поливу (зрошення) та цілей рибництва).

В період з червня по жовтень 2018 відбулися виїзди до сільських рад  Черкаської області для проведення нарад та надання консультації сільським головам з питань укладання договорів оренди на водні об’єкти, виготовлення паспортів на них та отримання дозволів на спеціальне водокористування.
У виїздах від Черкаського обласного управління водних ресурсів (нині перейменовано на Регіональний офіс водних ресурсів у Черкаській області) приймали участь заступники начальника Куліш Ж.В., Журавель С. В. та безпосередньо начальник відділу використання та обліку вод Довгенко Д.С., а також представники МУВГ.

Річний план робіт на 2019 рік Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області