Регіональний офіс водних ресурсів у Черкаській області

Перейти до змісту

Головне меню
З метою своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів, господарських об’єктів, сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод під час пропуску льодоходу, повені і паводків у 2019 році працівниками Тальнівського МУВГ обстежується стан водогосподарських систем та гідротехнічних споруд, які знаходяться на балансі управління, для забезпечення їх готовність до пропуску льодоходу, повені та паводків, приводяться в готовність гідрометричні споруди, прилади, пристрої та обладнання на водомірних постах для здійснення спостережень під час пропуску льодоходу.

22 січня увійшло в життя українців як вагоме національне свято – День Соборності України. 100 років тому було проголошено Акт злуки, що фактично об’єднав український народ і землі – Схід та Захід, розділені історією та кордонами інших держав. Так, біля пам'ятника Героям Небесної Сотні, що в центрі Тального, відбулося зібрання тих, кому небайдужа доля нашого народу, нашої держави, її майбутнього. В урочистостях взяли участь представники трудового колективу Тальнівського МУВГ.


Службою експлуатації Тальнівського МУВГ, а саме головним енергетиком Фундерякою А.В. та електромонтерами була проведена ревізія водяного циркуляційного насоса котельні Н1. В процесі ревізії було виявлено та усунуто поломку робочого колеса.18 січня Петро Порошенко відвідав місто Черкаси, де разом з митрополитом Єпіфанієм відкрив пам’ятник Василю Липківському, а також заїхав у два райцентри – Золотоношу та Чорнобай. Президента України супроводжували віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко, голова Черкаської ОДА Олександр Вельбівець та нардеп-мажоритарник Сергій Рудик.
Також відбулася зустріч Петра Порошенка та Геннадія Зубка із черкащанами у обласній філармонії. Участь у даній зустрічі взяв начальник Тальнівського МУВГ Олег Пономаренко, який мав розмову з віце-прем'єр-міністром України Геннадієм Зубко щодо Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України» від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII в питанні відміни тарифів, диференційовані за періодами часу, для юридичних осіб.


Службою експлуатації Тальнівського МУВГ було проведено ремонт контактора КТ6033Б для запуску аснхронних електричних машин напругою 380В. Робота проведена електромонтерами Каленським Г.А. та Лукашиком В.М., в процесі була замінена електрокатушка магнітного пускача.


Службою механізації Тальнівського МУВГ проводиться підготовка техніки до роботи на водогосподарських об'єктах. В ремонтно-механічній майстерні управління проводено поточний ремонт корчувача МП-18 на базі трактора Т-170. В процесі ремонту трактористом-машиністом Бобошко М.В. відремонтовано ходову частину, гідравліку, електрообладнання та проведено зварювальні роботи по відновленню кабіни.


В Тальнівському МУВГ триває підготовка зрошувальних систем до поливного сезону. Службою експлуатації наразі проведено ревізію трансформатора струму на Стебнівську насосну станцію другого підйому.


В ремонтно-механічній майстерні Тальнівського МУВГ продовжується ремонт техніки та обладнання. Токарем Хлипалом А.Г та трактористом – машиністом Сніцарем Г.Б. був здійснений ремонт преса гідравлічного ОКС-1671М.


26 листопада Парламент ввів воєнний стан в прикордонних областях України. Відтак, 3 грудня в залі засідань Тальнівської РДА відбулось засідання з відповідальними за цивільний захист на підприємствах щодо приведення до готовності протирадіаційних укриттів та розробки заходів з евакуації працівників. На даному засіданні був присутній відповідальний за цивільний захист Тальнівського МУВГ Лебідь Андрій Миколайович.


На початку грудня на території Тальнівського району випала значна кількість опадів у вигляді снігу. Так, вже зранку 3 грудня 2018р. для розчищення території управління від снігу задіяно близько 12 чоловік з числа працівників та бульдозер ДТ-75.


Тальнівському МУВГ згідно наказу Держводагентства від 25.05.2018 року №49-б «Про безоплатну передачу основних засобів» було передано екскаватор ЕО-3211.
На даний час службою головного механіка та трактористом-машиністом Сніцаром Г.Б. проводиться огляд і дефектування данного механізму для визначення можливих ремонтних робіт.
Також в РММ управління трактористом-машиністом Бобошко М.В. продовжується поточний ремонт корчувача МП-18 на базі трактора Т-170.


21 листопада в Тальному відбувся урочистий мітинг з нагоди Дня Гідності та Свободи біля пам'ятника Героям Небесної Сотні. Участь у заходах також взяли представники трудового колективу Тальнівського МУВГ. Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам'ять усіх патріотів, які віддали життя за майбутнє України.

24 листопада представники трудового колективу Тальнівського МУВГ взяли участь у мітингу-реквіємі, організованому Тальнівською міською радою з нагоди Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. Також в цей день о 16.00 всі працівники приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання та до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті».


Тальнівське МУВГ інформує, що в ніч з 19 на 20 листопада на території Тальнівського району випала значна кількість опадів у вигляді снігу. Товщина снігового покриву становила до 15 сантиметрів.
Так, вже зранку 20 листопада було проведено розчистку від снігу територію промбази та на замовлення територію Тальнівської ЦР Лікарні, відповідно до договору про надання послуг.
Роботи виконувалися трактором Т-150, обладнаним снігоприбиральним відвалом, тракторист-машиніст Горовенко М.М.


Ліквідація пориву напірного трубопроводу Тальнівської зрошувальної системи.
4 листопада Тальнівським МУВГ на території села Здобудка Тальнівського району проведено ліквідацію пориву напірного трубопроводу Тальнівської зрошувальної системи. Так, СФГ «Промінь» в особі директора Хавронюка М.Л. було надано екскаватор для розриття місця прориву, а вже зварювальні роботи виконувались власними силами. Завдяки сприятливим погоднім умовам порив був ліквідований у найкоротші терміни.


Тривають роботи по виготовленню отвала для колісного трактора т-150 для розгортання снігу.


У процесі експлуатації механізмів потрібно уважно стежити за їх станом, адже щонайменша несправність може призвести до аварії, тому служба головного механіка Тальнівського МУВГ проводить їх технічне обслуговування, а за потреби технічний ремонт. На даний час на базі Тальнівського МУВГ проводиться поточний ремонт корчувача МП-18 на базі трактора Т-170.


З метою активізації діяльності управління, спрямованої на поліпшення естетичного оформлення та благоустрою території Тальнівського МУВГ, 17 серпня було виконано фарбування воріт та тривають роботи по влаштуванню вимощення. Роботи виконуються силами працівників управління.

  

1. Тальнівським МУВГ на території Онопріївської сільської ради Тальнівського району Черкаської області виконано роботи по рекультивації старого садка та планування території під новий горіховий садок на площі 25га. Роботи виконувалися корчувачем МП-18 на базі трактора Т-130.


  

2. Тальнівським МУВГ на території Кобриновогребельської зрошувальної системи Тальнівського району Черкаської області проведено поточний ремонт будівлі насосної станції, обкошування акумулюючого басейну та території насосної станції. Роботи проведено власними силами. Зазначені заходи забезпечують підтримання території та будівлі насосної станції в належному естетичному стані.

  

12 березня 2018 року спеціалістами ПП «Експедиція Акватрон-Еко» проведено очистку від намулу та ремонтні роботи рибозахисних пристроїв на водозаборі Стебнівської зрошувальної системи9 березня 2018 року Тальнівщина відзначила чергову річницю від дня народження видатного українського письменника і поета Тараса Григоровича Шевченка. Біля погруддя Великого Кобзаря відбулися урочистості, в яких взяли участь представники трудового колективу Тальніського МУВГ. Також 9 березня  з нагоди 74-ї річниці визволення району від німецьких окупантів було покладено квіти до Пагорба Слави, де спочивають визволителі міста та району.


   

07 березня  відбулось оперативне засідання районної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням голови райдержадміністрації Людмили Денисюк. На прядок денний виносилося три питання,  основне з яких «Про затвердження плану дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з підготовки до паводків, пропуску льодоходу та повеней». Участь у засіданні приймала провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ – Галета Костянтин.
23 лютого під головуванням голови Уманської районної державної адміністрації Євгенія Данченка відбулося засідання  місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На прядок денний виносилося три питання,  основне з яких «Про затвердження плану дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з підготовки до паводків, пропуску льодоходу та повеней». Участь у засіданні приймала провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ – Цісаренко Наталія.


 

На початку лютого 2018 року випала значна кількість опадів у вигляді снігу. Силами Тальнівського МУВГ для розчищення снігу було задіяно бульдозер ДЗ-42Г, крім цього задіяно близько 18 осіб з числа працівників для прибирання прилеглої території до підприємства. Станом на 5 лютого вже було розчищено територію управління, під’їзні шляхи до нього та території насосних станцій.21 лютого в центральній частині міста Тальне, біля пам’ятника Героям Небесної Сотні відбувся мітинг, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні та увіковіченню подвигу борців Революції Гідності. Участь у заходах взяли також і представники трудового колективу Тальнівського МУВГ.

 

31 січня  під головуванням голови Звенигородської райдержадміністрації Василя Довбуша відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в ході якої затверджено план дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо підготовки до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2018 році та затверджено склад районного оперативного штабу для забезпечення безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків. Участь у засіданні приймав провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ – Микитенко Анатолій.


 
22 січня Тальнівщина відзначила День Соборності України.  День Соборності – свято України, яке відзначають щороку 22 січня, саме в цей день було проголошено Акт воз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
З нагоди цього свята 22 січня 2018 року о 10:00 годині в центрі міста біля пам’ятного знака Героям Небесної Сотні відбулись урочистості, в яких прийняли участь представники трудового колективу Тальнівського МУВГ.Успішність роботи управління в значній мірі залежить від стану техніки. Саме тому, служба головного механіка Тальнівського МУВГ в зимовий період проводить підготовку механізмів до весняно-осіннього періоду.
З метою якісного виконання ремонту та обслуговування техніки залучаються працівники із числа робітників ремонтно-механічної майстерні. На даний час ремонтується екскаватор Е304Г, трактор з навісним обладнанням ДТ-75 та легковий автомобіль ВАЗ 2121.


18 та 19 січня 2018 року випала значна кількість опадів у вигляді снігу. Силами Тальнівського МУВГ для розчищення снігу було задіяно всіх працівників управління та 2 одиниці тракторної техніки. Станом на 25 січня вже розчищено територію управління, під’їдні щляхи до нього та території насосних станцій. Також управління надавало на платній основі техніку Тальнівській ОТГ для ліквідації снігових заметів на автошляхах, за що міський голова Тальнівської міської ради висловив подяку начальнику Тальнівського МУВГ Пономаренку О.А.

 
20 жовтня 2017 року трудовим колективом Тальнівського МУВГ проведення прибирання території продбази. Здійснено заходи по ліквідації нанесеного сміття, опалого листя, посохлої рослинності, а також здійснено санітарну обрізку садка, що знаходиться на території управління.

14 жовтня Україна відзначає велике християнська святе – Покрови Пресвятої Богородиці. Також цей день є днем українського козацтва та днем Української Повстанської Армії. Відповідно до Указу Призедента України №806/2014 від 14.10.2014 року цей день віднині є державним святом – Днем захисника України.
Напередодні свята відбулося зібрання трудового колективу, де зі вітальними словами виступив начальник управління Пономаренко Олег Анатолійович.


21 вересня  2017  року в оновленому обласному Дорадчому центрі Черкаського облводресурсів в с. Леськи  відбулась  осіння  спартакіада водогосподарників Черкащини, присвячена закінченню поливного сезону. В змаганнях взяли  участь команди Черкаського облводресурсів, Правобережного, Лівобережного і Тальнівського міжрайонних управлінь водного господарства.
Завдяки згуртованості учасників команди, умінню підтримати та допомогти, працівника Тальнівського МУВГ здобули загальнокомандне І місце.
Начальник Черкаського облводресурсів   Шведенко М.М. нагородив переможців кубками та медалями.23 серпня в Україні щорічно відзначається День Державного Прапора.  Ось і цьогоріч, 23 серпня 2017 року, на центральній площі міста, відбулося урочисте дійство з нагоди вшанування головного символу України – Державного Прапора України.
А вже, 24 серпня, Україна відзначила 27-річницю Незалежності. У святкових заходах також брали участь представники трудового колективу Тальнівського МУВГ.28 червня 2017 р. Україна відзначила 21-ту річницю прийняття  першої Конституції незалежної української держави.  З нагоди одного з найбільшого державного свята по всій країні відбулися урочистості, святкові заходи, народні гуляння.
Колектив Тальнівського МУВГ також приєднався до святкування всенародного свята. Так,  27 червня відбулося зібрання колективу, де з словами поздоровлення привітав з наступаючим святом начальник управління Пономаренко О.А. та було вивішено Державний Прапор України.
28 червня урочистості продовжилися у районному будинку культури. Присутніх у залі тальнівчан та гостей міста привітали керівники району. Завершував урочистості святковий концерт за участю кращих аматорських колективів районного будинку культури та міського центру дозвілля.

      

За ініціативи громадського активу Звенигородського району районною радою 23 червня 2017 року було організовано та проведено нараду щодо проблеми зменшення рівня води та забруднення річки Гнилий Тікич. В ході обговорення, зокрема, розглядалось питання, щодо забору води ТОВ «Рулонні газони» та ЗЕА «Новосвіт» (Звенигородська ГЕС). На нараду було запрошено та заслухано представника Тальнівського МУВГ – провідний інженер з використання водних ресурсів Микитенко А.М. 

22 червня 2017 року минає 76 років відтоді, як нацистська Німеччина напала на Радянський Союз, у складі якого була Україна. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.
На знак вшанування усіх загиблих українців у ході Другої світової війни представники колективу Тальнівського МУВГ поклали вінок до Меморіалу Слави у центрі Тального і хвилиною мовчання пом’янули загиблих.
Цього дня у храмах району пройшли поминальні молебні за упокій душ невинно загиблих у роки Другої світової війни, а на державних установах приспущено прапори із траурними стрічками. 
20 жовтня 2017 року трудовим колективом Тальнівського МУВГ проведення прибирання території продбази. Здійснено заходи по ліквідації нанесеного сміття, опалого листя, посохлої рослинності, а також здійснено санітарну обрізку садка, що знаходиться на території управління.


23-24 серпня 2017 року працівники управління взяли участь в урочистих заходах присвячених 26-ій річниці незалежності України.
23 серпня відбулося урочисте підняття національного прапору на Соборній Площі та урочисті привітання від обласних та міських владців - голови ОДА Юрія Ткаченка, обласної ради Олександра Вельбівця, міського голови Анатолія Бондаренка, а ще – військового комісара Євгенія Курбета.
Указами Президента України та виконавчого комітету Черкаської міської ради медалі, відзнаки та грамоти були вручені заслуженим діячам нашої області.
Надалі відбувся патріотичний автопробіг та покладання квітів до пам’ятника Борцям за волю України.
24  серпня відбувся парад дитячого транспорту та розважальні заходи, конкурси та змагання в різних районах міста.

  

 

Указом Президента України від 18 березня 2003 року №226/2003 в Україні встановлено професійне свято – День працівників водного господарства, яке щорічно відзначається у першу неділю червня.
Так, 2 червня 2017 року проведено урочисті збори трудового колективу та святкування професійного свята. На зборах були присутні члени трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також колишні працівники, які на даний час знаходяться на пенсії.
Урочисті збори були відкритті начальником управління. В своєму виступі він поздоровив працівників управління з професійним святом. Після вітальних слів було проведено відзначення працівників управління, які внесли вагомий внесок в розвиток галузі та з нагоди свята, грамотами та подяками.


 

31 травня 2017 року на базі Лівобережного міжрайонного управління водного господарства з нагоди відзначення Дня працівників водного господарства була проведена весняна спартакіада.
В змаганнях взяли участь команди апарату Черкаського облводресурсів, Правобережного, Лівобережного і Тальнівського міжрайонних управлінь водного господарства.
За підсумками спартакіади з 5 видів змагань команда Тальнівського МУВГ посіла ІІІ місце.26 травня 2017 року з метою активізації діяльності управління, спрямованої на поліпшення естетичного оформлення та благоустрою території бази Тальнівського МУВГ було проведено суботник.
Під час проведення суботника працівниками управління було виконані роботи по впорядкуванню вже існуючих клумб та засадженю квітниковою рослинністю, також побілено бордюри та дерева, прибрано прилеглу територію і скошена трав’яниста рослинність.


Трудовим  колективом  управління 19 травня 2017 року  проведено  зібрання в рамках святкування Дня  Південного Бугу, з метою обговорення  стану водних ресурсів, їх захисту від забруднення та засмічення.   Працівниками  управління  зроблено  свій  внесок  в  проведення  заходів,  а  саме було ліквідовано 14 стихійних  сміттєзвалищ, очищено від сміття 1 км берега вздовж р.Гірський Тікич в м.Тальне, проведено очищення берегової лінії на водних об’єктах біля насосних станцій протяжністю 5,2 км, висаджено 15 дерев.         
З метою поширення знань та виховання у школярів дбайливого ставлення до води, попередження засмічення та забруднення водних об’єктів   проведено лекцію-бесіду з учнями Монастирищенського навчально-виховний комплексу "Ліцей - загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів "Ерудит".
Підготовлено виступ просвітницького спрямування та озвучено редакцією радіомовлення в Жашківському, Тальнівському та Звенигородському районі. Опубліковано  статті  в  газетах: «Уманська зоря» Уманського району та «Трибуна хлібороба» Христинівського району.  8-9 травня у Тальнівському районі відбулися урочистості, приурочені до 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 72-ї річниці завершення Другої світової війни.
8 травня у районному будинку культури відбувся святковий концерт на честь відзначення Дня пам
яті та примирення, на якому були присутні керівники району, громадськість міста, молодь.
9 травня урочисті заходи продовжилися традиційними ходою, мітингом та покладанням квітів на Пагорбі Слави, у яких взяли участь керівники району та міста, представники трудових колективів, школярі та студенти.
Учасники заходів вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали квіти до Вічного вогню.  26 квітня 2017 року, у Тальному біля пам’ятного знака «Дзвони Чорнобиля» пройшов мітинг-реквієм, приурочений до 31-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Вшанувати пам’ять тих, хто ціною власного життя приборкував мирний атом, який вийшов з-під контролю, прийшли керівники району, представники підприємств та організацій, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громад кість міста.
На завершення мітингу присутні вшанували хвилиною мовчання ліквідаторів, які відійшли у вічність та поклали квіти до пам’ятного знаку героям-чорнобильцям.
 

 

12 квітня спеціалістами ПП «Експедиція Акватрон-Еко» проведено водолазне обстеження рибозахисних пристроїв на водозаборах Стебнівської, Юрківської, Уманської та Тальнівської зрошувальних систем Тальнівського МУВГ.
Обстеженням виявлено, що водозабір Тальнівської та Уманської  з.с. знаходяться в задовільному стані і можуть експлуатуватися в 2017 році,  а водозабір  Стебнівської та Юрківської з.с. потребують проведення ремонтних робіт та очистки від намулу з проведенням повторного обстеження.

  

Трудовий колектив Тальнівського МУВГ  радо приймає участь у Всеукраїнській акції з благоустрою «За чисте довкілля» з метою створення сприятливого для життєдіяльності  людей довкілля, збереження і охорони навколишнього природного середовища, санітарного очищення, відновлення належної чистоти і порядку, озеленення та благоустрою населеного пункту.
Так, 7 квітня до Дня довкілля працівники управління провели роботи з благоустрою території виробничої бази, прилеглої території та територій насосних станцій. З настанням сприятливих погодних умов 10 квітня була проведена побілка дерев та бордюрів.   

 

   

31 березня 2017 року силами працівників Тальнівського МУВГ було впорядковано та приведено в належний санітарний стан територію бази, насосні станції та прилеглі до них території. У заходах взяли участь всі працівники управління, прибрано територію на площі 4,72га, упорядковано 10 клумб, висаджено 52 саджанця квітів, проведено санітарну обрізку дерев в кількості 51 шт, очищено берегової лінії протяжністю 1,2 км та ліквідовано 7 сміттєзвалищ. Заходи проводились у рамках акції «За чисте довкілля».

28 березня 2017 року в залі засідань Тальнівської РДА відбулася нарада за участю першого заступника голови райдержадміністрації та сільськими головами району.
Роз’яснення учасникам зібрання щодо необхідності виготовлення паспортів на водні об’єкти, отримання дозволу на спецводокористування,  заключення договорів оренди водних об’єктів згідно чинного законодавства та пришвидшення проведення інвентаризації водних об’єктів надав заступник начальника Тальнівського МУВГ Коротченко Генадій Михайлович.


 

Службою головного механіка Тальнівського МУВГ проводиться підготовка до весняно-осіннього періоду автотранспортної техніки. Згідно дефектних актів в управлінні складено графік ремонту техніки, також створена ремонтна бригада з числа працівників ремонтно-механічної майстерні.
На даний час ремонтується екскаватор Е-304Г та бульдозер Т130 МБ.

Колектив Тальнівського МУВГ в черговий раз приєднується до всесвітньої екологічної ініціативи щодо проведення масштабної всеукраїнської соціально-екологічної кампанії  Година Землі, яка покликана привернути увагу до проблеми зміни клімату.
Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин (у суботу 25 березня о 20:30), кампанія наголошує на необхідності щоденних дій кожного громадянина, спрямованих на збереження навколишнього середовища, раціональне використання природних ресурсів для подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою.


   

22 березня 2017 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором.
Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Стічні води», присвячена скороченню обсягів і повторному використанню стічних вод.
  Враховуючи актуальність питань щодо управління водними ресурсами, а також з метою підвищення екологічної свідомості та обізнаності громадян щодо проблем, пов’язаних з водним фактором, Тальнівським міжрайонним управлінням водного господарства проведені наступні заходи:
- 22 березня 2017 року проведено зібрання трудового колективу управління в рамках святкування Всесвітнього дня води з метою обговорення стану водних ресурсів, їх захисту від забруднення стічними водами та засмічення;
- 22 березня 2017 року озвучено в ефірі виступи по місцевому радіо Жашківського, Звенигородського та Тальнівського районах;
- в період з 21- 24 березня 2017 року проведено виховні заходи в середніх навчальних закладах Христинівського району ЗОШ № 2 (дата проведення 22.03.2017р.), Монастирищенського району ЗОШ № 1 (дата проведення 21.03.2017р.), Тальнівського району ЗОШ-інтернаті (дата проведення 24.03.2017р.);
- опубліковано в друкованих засобах інформації статті присвяченні відзначенню Всесвітнього Дня води в газетах «Трибуна Хлібороба» Христинівського району, «Уманська Зоря» Уманського району.
   

 

В період з 5 по 9 березня 1944 року Тальнівщина була звільнена від фашистських загарбників. Визволення розпочалось із сіл Павлівка ІІ та Онопріївка і завершилось в селах Вишнопіль і Легедзине.
Так керівництво району, представники організацій та підприємств, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громадськість міста 9 березня 2017 року, в день 73-ї річниці визволення Тальнівського району від окупантів, поклали квіти до Пагорба Слави, де поховані визволителі міста та району.
До Дня визволення Тальнівщини у роки Другої світової війни в приміщенні районного Будинку культури відбувся тематичний захід за участю народного аматорського хору ветеранів.

Щорічно у день народження поета, художника Т.Г.Шевченка 9 березня українці всього світу вшановують чергову річницю з дня народження великого Кобзаря. Вшанувати пам'ять великого українського поета до пам’ятника Т.Г.Шевченка у Тальному прийшли керівники району, представники організацій та підприємств, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громадськість міста. Присутні поклали корзини та квіти до підніжжя пам’ятника.

17 лютого 2017 року під головуванням голови райдержадміністрації Василя Клименка, відбулася нарада з підведення підсумків роботи Тальнівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій за 2016 рік та визначення пріоритетних завдань на 2017 рік, а також щодо підготовки до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2017 році. У заході взяли участь начальник Тальнівського районного сектору ДСНС України в Черкаській, сільські голови Тальнівського району,  заступник начальника Тальнівського МУВГ, начальник відділу водних ресурсів та відповідальний служб цивільного захисту Тальнівського МУВГ.
Так, начальник відділу водних ресурсів Тальнівського МУВГ Подхватілін О.В. проінформував присутніх про підготовку підприємства щодо надання допомоги  під час  пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2017 році.

  15 лютого 2017 року о 10 год. біля пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам відбувся мітинг та покладання квітів з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану.
В заходах прийняли участь керівники міста, представники громадськості та працівники Тальнівського  МУВГ.


          

З метою популяризації та розвитку волейболу, підвищення спортивної майстерності волейболістів з 9 лютого 2017 року в Тальному проводиться відкритий чемпіонат з волейболу на кубок, присвяченого пам’яті В.О.Сошинському. Участь в даному турнірі бере збірна команда Тальнівського МУВГ.

29 січня у Петропавлівському храмі УПЦ Київського патріархату відбулася панахида за померлими Героями Крут. Вшанувати героїв, які віддали своє молоде життя за незалежність нашої держави прийшли також представники трудового колективу Тальнівського МУВГ.

Вже не один рік поспіль 27 січня світова спільнота відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме цього дня 72 роки тому радянські війська звільнили нацистський табір смерті Аушвіц, що розташовувався на теренах Польщі й де було знищено близько мільйона євреїв із різних країн Європи.
 Жертвами переслідувань та масових знищень за часів нацизму та Другої світової війни стала третина єврейського народу, у тому числі 1,5 мільйона українських євреїв.
Побудована на людиноненависницькій ідеології державна політика нацистського рейху призвела до знищення мільйонів євреїв у роки Другої світової війни
лише в Україні виявлено сотні місць масових розстрілів і поховань. Одне з таких місць є і на Тальнівщині, розташоване неподалік міста Тальне на трасі ЗолотоношаУмань, території, де фашисти розстріляли близько  2800  євреїв.
 27 січня у рамках вшанування пам
яті жертв Голокосту у роки Великої Вітчизняної війни 1941 1945 років відбулася церемонія покладання квітів до могил загиблим євреям. Віддали шану та схилили голови у жалобі жертвам фашизму прийшли керівники району, міста, представники громадськості, а також представники трудового колективу Тальнівського МУВГ.


  На виконання пункту 2 Протоколу наради Черкаської обласної державної адміністрації «Щодо вирішення проблемних питань з проведення інвентаризації гідротехнічних споруд, що розташовані на водних об’єктах області, передачі їх на баланс сільським, селищним, міським радам, а також вирішення проблемних питань щодо інвентаризації та наданні в користування на умовах оренди водних об’єктів області», проводиться комісійна інвентаризація водних об’єктів.
В ході роботи комісій, членами яких є працівники відділу водних ресурсів Тальнівського МУВГ, було проведено інвентаризацію водойм та складено відповідні акти  на території  Уманського (246 акта), Христинівського (104 акта) та Маньківського (63 акта) районів. Робота по даному питанню триває.

22 січня Україна відзначає День проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.  З нагоди державного свята Дня Соборності України в Тальному відбувся урочистий мітинг за участю   представників  органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, працівників  підприємств, установ, організацій та  громадськості району, на якому були присутні і представники трудового колективу Тальнівського МУВГ.
Мітинг пройшов у  вигляді історичного екскурсу в часи революційних подій 1917-1918-го років, коли на території сучасної України на уламках двох імперій - Російської і Австро-Угорської -  сформувалися  Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіки.
На знак вшанування всіх борців за самостійність та незалежність України, учасники мітингу поклали квіти до пам
ятника  духовного лідера українського народу Тараса Григоровича Шевченка.


 
Після стабілізації погодних умов, усі сили управління були направленні на усунення наслідків снігопаду, який пройшов на території району 4 грудня.
Так вже 5 грудня територію управління та під’їдні шляхи до нього було розчищено за допомогою механізованого та ручного прибирання, а також території насосних станцій, де випав сніг, було розчищено за допомогою ручного прибирання працівників даних станцій.
 

26 листопада в День пам’яті жертв голодомору відбувся мітинг – реквієм по загиблих тальнівчанах у роки голодоморів. Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, запалили свічки та поклали квіти і вінки до пам’ятного знаку жертв голодоморів та політичних репресій. Священнослужитель УПЦ Київського Патріархату о. Михайло провів панахиду по невинно убієнним в роки голодоморів, а також  відбулося освячення  пам’ятного знаку жертв голодоморів та політичних репресій.

21 листопада з нагоди Дня Гідності та Свободи на площі біля пам’ятника Героїям Небесної Сотні відбулась молебень за людей, які боролися за свободу під час Революції Гідності 2013-14рр., а також за воїнами, які загинули обороняючи Україну від зовнішнього ворога. В заходах прийняли участь керівники міста, громадськість та представники Тальнівського МУВГ.

14 жовтня у Тальному відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня захисника України.  Урочисті заходи включали у себе богослужіння у православних храмах і церквах (зокрема, у храмі Св. Петра і Павла у м. Тальному), мітинг, урочиста хода центральною вулицею міста, покладання квітів до пам’ятників українських воїнів різних епох та святковий концерт у Міському центрі культури та дозвілля.


Особливістю цьогорічного відзначення Дня козацтва і Дня захисника України було відкриття меморіальної дошки полеглому захиснику України – учаснику АТО Василю Івченку, який загинув 28 серпня цього року на Донеччині.  Меморіальну дошку  на пам’ятнику Героям Небесної Сотні та учасникам АТО полеглому воїну під звуки Державного гімну відкрили представники молодого покоління - волонтери Владислав Буга (нагороджений почесною громадою райдержадміністрації та районної ради як найактивніший волонтер – представник учнівської та студентської молоді) та  Альона Крижанівська. Освячення дошки проводив протоієрей Святопетропавлівського храму благочинний отець Михайло Василюк.
Після відкриття меморіальної дошки відбувся урочистий мітинг, у якому взяли участь голова райдержадміністрації Василь Клименко, голова районної ради Валентина Любомська, в.о. міського голови Ірина Топтун, сільські голови, представники депутатського корпусу районної та міської рад, учасники АТО, активісти численних громадських організацій, районні ЗМІ, громадськість Тальнівщини. Після мітингу відбулася урочиста хода центральною вулицею міста, під час якої представники влади та громадських організацій поклали вінки та квіти до пам’ятників Героям Небесної Сотні та воїнів АТО, пам’ятника Гетьманам України, Тарасові Шевченку, воїнам-афганцям, пам’ятника Невідомому Солдату. Окремо було покладено квіти до Меморіалу Слави м. Тального. Завершилися урочисті заходи святковим концертом у міському Центрі культури та дозвілля. Перед початком концерту Василь Клименко та Валентина Любомська, представники ГО «Майдан», Тальнівської спілки учасників АТО та Спілки ветеранів Афганістану нагородили квітами, почесними грамотами та медалями тальнівських воїнів й волонтерів. На закінчення свята захисників України та громадськість пісенними й музичними подарунками привітали кращі художні колективи Тальнівщини.13 жовтня 2016 працівниками управління проведено упорядкування території промбази та територій насосних станцій. Зокрема проведено прибирання опалого листя, перекопування грунту на клумбах, в горіховому саду, проведено профілактичну обрізку дерев.


В зоні діяльності Тальнівського міжрайонного управління водного господарства знаходиться 1929 ставків, з них 1210 знаходяться в оренді, налічується 111 малих та середніх річок в т.ч. 7 середніх, 21 водосховище загальною площею 3144 га. об’ємом 65,46 млн.куб.м. Розроблено та затверджено в Держводагенстві 126 паспорти водних об’єктів в т.ч. 24, які виготовлені управлінням. Питання виготовлення паспортів водних об’єктів являється приорітетним завданням відділу водних ресурсів управління. Також діяльність відділу спрямовується на виконання доручень, рішень та розпоряджень Черкаської ОДА по питаннях водогосподарської діяльності, програм з охорони навколишнього природного середовища таких наприклад, як «Про деякі питання набуття права власності на об’єкти безхазяйного нерухомого майна», проекту «Комплексної програми з поліпшення гідрологічного стану малих та середніх річок області».
Тальнівське міжрайонне управління водного господарства обслуговує 12,97 тис.га меліорованих земель, з них в зоні держсистем – 10,78 тис.га. В 2016 році укладено 5 договорів на послуги з подачі води на площу 0,224 тис.га., підготовлені зрошувальні системи до роботи  на площі 1,5 тис.га, осушувальні – 0,7 тис.га, трубопроводів на м/г мережі – 13,7 км, внутрішньогосподарській мережі – 15,7 км, відремонтовано 15 одиниць гідротехнічних споруд на зрошені та 15 одиниць на осушувальних системах. Підготовлено до роботи 7 насосних станцій та 16 насосно-силових агрегати.
За 9 місяців 2016 року  управлінням проведено полив сільгоспкультур на площі 652 га. Обсяг коштів, отриманих за надання послуг з подачі води , склав  274,8 тис. грн., у тому числі вартість електроенергії – 157,7тис.грн. Всі послуги фактично оплачені водокористувачами. При наданні послуг використано електроенергії 82,8 тис. кВт-год. на суму 174,5 тис. грн. Завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій зекономлено 130,1 тис. грн.. бюджетних коштів.


У цьому році Україна відзначає 25-ту річницю незалежності. У цей визначальний для нашої держави день по всій Україні відбувалися масові урочисті заходи.
Колектив Тальнівського МУВГ також приєднався до святкування всенародного свята. Так, 23 серпня 2016 року відбулося зібрання колективу, де зі словами поздоровлення привітав з наступаючим святом начальник управління Пономаренко Олег Анатолійович та було вивішено Державний Прапор України.
24 серпня, не зважаючи на похмуру погоду,  у місті Тальному за участі керівників органів державної влади та місцевого самоврядування, учасників АТО, депутатського корпусу районної, міської та сільських рад, громадськості відбулася урочиста хода та концерт, присвячені Дню Незалежності України.
Під час урочистої ходи у місті Тальному, кращі представники учнівської молоді несли велике полотнище Державного прапору України. Учасниками урочистої ходи було покладено корзини з квітами до пам’ятників Тарасу Шевченку, Чотирьох гетьманів України (Дмитру Вишневецькому, Богдану Хмельницькому, Петру Дорошенку, Івану Мазепі) та меморіальної стели Героям Небесної Сотні та полеглим учасникам АТО. У місцевих православних храмах відбулися богослужіння за Україну та український народ.
Святкування продовжилися увечері на Співочому полі, де вихованці Тальнівського міського центру культури та дозвілля дарували позитивні емоції людям музикою, танцями та співом. Завершував урочистості святковий концерт за участю кращих аматорських колективів районного будинку культури та міського центру дозвілля «Ордана», «Хлопці ого-го», «Тальнівчанки», «Дожниця», «Надвечір’я», «Свято».  

 
Не залишаються байдужими до замулення джерел і громадські активісти м.Монастирище  та с.Шукайвода Христинівського району.
Так , у Монастирищі громадські активісти, молодь і всі, кому не байдуже довкілля, при участі інженера-гідротехніка відділу водокористування Тальнівського МУВГ С.І.Форостяного, розчищено та впорядковано 1 джерело, яке катастрофічно замулилося.
Також громадські активісти на чолі з провідним інженером з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ К.І.Галетою розчистили та впорядкували 2 джерела в адмінмежах с.Шукайвода Христинівського району, про що було опубліковано замітку в районній газеті «Трибуна хлібороба».
   
   Стаття - Міліють, замулюються ріки...


На виконання договору підряду № 9 від 24.11.2014 року між виконкомом Тальнівської міської ради та Тальнівським МУВГ на розчистку та впорядкування річки Гірський Тікич в центральній частині міста Тальне в цьому році вже розпочалися днопоглиблювальні роботи.

28 червня урочистості до Дня Конституції відбулися у районному будинку культури. Присутніх у залі тальнівчан та гостей району привітали голова районної державної адміністрації Василь Клименко та голова районної ради Валентина Любомська. Завершував урочистості святковий концерт за участю кращих аматорських колективів районного будинку культури та міського центру дозвілля «Ордана», «Хлопці ого-го», «Тальнівчанки», «Дожниця», «Надвечір’я», «Свято».

28 червня 2016 р. Україна відзначила 20-ту річницю прийняття  першої Конституції незалежної української держави.  З нагоди одного з найбільшого державного свята по всій країні відбулися урочистості, святкові заходи, народні гуляння.
Колектив Тальнівського МУВГ також приєднався до святкування всенародного свята. Так,  24 червня відбулося зібрання колективу, де з словами поздоровлення привітав з наступаючим святом начальник управління Пономаренко О.А. та було вивішено Державний Прапор України.


За якісне виконання робіт трактористом-машиністом Бобошко М.В., який трактором Т-130 проводив рекультивацію садка, дирекція ТОВ «Промінь-АА» с.Білашки Тальнівського району висловлює подяку керівництву Тальнівського МУВГ.


22 червня виповнюється 75 років із дня нападу нацистської Німеччини на Радянський Союз.  У цей жалобний день українці вшановують пам'ять полеглих у роки війни, пам'ять воїнів, що захищали народ від жорстокого ворога на фронтах і в підпіллі, пам'ять борців за незалежність України, які боролися проти тоталітаризму, пам'ять мільйонів невинно загиблих через збройне зіткнення людиноненависницьких тоталітарних систем.
На знак вшанування усіх загиблих українців в ході другої світової війни, 22 червня представники колективу Тальнівського МУВГ поклали вінок до Меморіалу Слави у центрі Тального і хвилиною мовчання пом'янули загиблих.
Цього дня у храмах району пройшли поминальні молебні за упокій душ невинно загиблих у роки Другої світової війни, а на державних установах приспущено прапори із траурними стрічками.

З нагоди відзначення Дня працівників водного господарства 3 червня було проведено урочисті збори трудового колективу Тальнівського МУВГ. Зібрання було відкрите начальником управління Пономаренком О.А. У своєму виступі керівник поздоровив працівників управління з професійним святом.

Після вітальних слів було проведено відзначення працівників управління, які внесли вагомий внесок в розвиток галузі та з нагоди професійного свята, грамотами та подяками.З нагоди відзначення Дня працівників водного господарства 3 червня було проведено урочисті збори трудового колективу Тальнівського МУВГ. Зібрання було відкрите начальником управління Пономаренком О.А. У своєму виступі керівник поздоровив працівників управління з професійним святом.

Після вітальних слів було проведено відзначення працівників управління, які внесли вагомий внесок в розвиток галузі та з нагоди професійного свята, грамотами та подяками.
1 червня 2016 року в Лівобережному міжрайонному управлінні водного господарства з нагоди відзначення Дня працівників водного господарства була проведена спартакіада.
В змаганнях взяли  участь команди апарату Черкаського облводресурсів, Правобережного, Лівобережного, Тальнівського міжрайонних управлінь водного господарства, Черкаського регіонального управління водних ресурсів Дніпровського БУВР та приватного підприємства «ВОДПРОЕКТ».
За підсумками  спартакіади водогосподарників Черкащини з 5 видів змагань команда Тальнівського МУВГ посіла ІІ місце.

9 травня 2016 року в м. Тальному  відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення Дня Перемоги. Організовано урочисту ходу керівництва району, ветеранів, жителів та гостей міста до Пагорба Слави, де відбувся мітинг, присвячений 71-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам`ять полеглих в боях за Вітчизну земляків та усіх жертв нацизму та поклали квіти і вінки до Вічного вогню.26 квітня громадкість міста Тального зібралася біля пам'ятного знаку «Дзвони Чорнобиля», щоб покласти вінки й квіти та вшанувати пам'ять тих, хто 30 років тому приборкував мирний атом, який вийшов з-під контролю.
Також 26 квітня було проведено збори трудового колективу. Начальник управління подякував тим, хто ціною власного здоров'я захистив не лише українську землю, а й усе людство від розповзання смертельної небезпеки, і вручив грамоти за мужність, героїзм та високий професіоналізм, виявлені під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, водію Пономаренку Віктору Івановичу та машиністу насосних установок Юрківської насосної станції Цьоменку Віктору Олексійовичу.Трудовий колектив Тальнівського МУВГ  радо прийняли участь у Всеукраїнській акції з благоустрою «За чисте довкілля» з метою  створення сприятливого для життєдіяльності  людей довкілля, збереження і охорони навколишнього природного середовища, санітарного очищення, відновлення належної чистоти і порядку, озеленення благоустрою населеного пункту.Так, на початку квітня працівники управління провели роботи з благоустрою території виробничої бази, прилеглої території та території насосних станцій. З настанням сприятливих погодних умов 8 квітня була проведена побілка дерев та бордюрів.   

Перед початком поливного сезону 2016 року на зрошувальних системах, які плануються до поливу с/г культур, було проведено комплекс заходів з обстеження будівель насосних станцій, насосно-силових агрегатів, запірно- регулюючої арматури, а також напірного трубопроводу. Зокрема, під час проведення гідравлічного випробування на Тальнівській зрошувальній системі було виявлено порив напірного трубопроводу, які, завдяки сприятливим погодним умовам, були ліквідовані власними силами у найкоротші терміни із заміною пошкоджених труб та муфт з'єднання.

Також проведено профілактичний огляд електроустаткування насосних станцій І та ІІ підйому.


   
Всесвітній день води є можливістю нагадати про надзвичайну важливість водних ресурсів для розвитку суспільства та  підвищення розуміння необхідності раціонального використання, збереження та відтворення водних ресурсів, що є передумовою  створення безпечних умов життєдіяльності населення та суспільних відносин, які пов'язані з використанням води.
Враховуючи актуальність вищезазначеного питання управлінням проведено відповідні заходи.
- 22.03.2016 року відбулися  збори  трудового колективу  Тальнівського МУВГ з нагоди відзначення  Всесвітнього дня  води .
- спеціалістами відділу водних ресурсів   проведено  відкриті  уроки з висвітлення піднятого питання  серед учнів   загальноосвітніх шкіл м.Христинівка (школа № 2), м.Жашкова (школа № 5), фото додається.

З Висвітлення  вищезазначеної  тематики   опубліковано  статті у газетах:
- « Тальнівщина»  Тальнівського району   від17.03.2016р.;  
- «Уманська зоря» Уманьського р-ну  від  18.03.2016р;
-  «Трибуна хлібороба» Христинівського р-ну від17.03.2013р;
-  « Алекс» Монастирищенського району  від 17.03.2015.
Підготовлено та озвучено 22.03.2016року виступи працівників відділу водних ресурсів  по радіо Звенигородською та Жашківською  редакцією радіомовлення.

 
19 лютого 2016 року в центрі міста біля пам'ятника Героям Небесної Сотні відбувся мітинг присвячений Дню Героїв Небесної Сотні, на якому були присутні представники трудового колективу Тальнівського МУВГ.    
Історія будь-якого народу містить періоди, які є вирішальними і доленосними в його житті. У період з 18 по 20 лютого 2014 року під час протестних акцій у державі сталися найбільш драматичні події, що призвело до масової загибелі патріотів України. Застосування владою сили до протестувальників  загострило протиріччя, спровокувало появу перших жертв. Під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад 100 осіб, сотні були поранені. Згодом  загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею». Саме Майдан став місцем соборності народу України. Ми повинні пам'ятати і не забувати героїчні сторінки нашого народу.Наприкінці січня 2016 року випала значна кількість опадів у вигляді снігу. Силами Тальнівського МУВГ для розчищення снігу було задіяно трактор ДТ-75 з навісним обладнанням, крім цього задіяно близько 18 осіб з числа працівників для прибирання прилеглої території до підприємства. Станом на 26 січня вже було розчищено територію управління, під'їзні шляхи до нього та території насосних станцій.


5 січня в місті Жашків відбувся мітинг з нагоди Дня визволення міста від фашистських загарбників. В боях за його визволення загинуло більше тисячі солдатів та офіцерів. Їх імена викарбувані на пам`ятниках та обелісках, що встановлені в населених пунктах Жашківського району. У заході також  взяв участь представник Тальнівського МУВГ у Жашківському районі Гнєвуш Д.В.
Керівництво району звернулось із вітальним словом до присутніх, зазначивши, що в цей день відзначають 72-гу річницю визволення Жашківщини від нацистів.
Не могли учасники мітингу не згадати і про події, що відбуваються на Сході нашої країни. Промовці висловлювали впевненість, що патріоти України дадуть гідну відсіч терористам, і на багатостраждальній українській землі діти більше ніколи не чутимуть вибухів та зростатимуть під мирним небом.
Світлу пам'ять жертв війни учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу Слави.

14 грудня 2015 року працівники Тальнівського міжрайонного управління водного господарства прийняли участь у заходах з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС біля пам'ятного знаку «Пам'ять Чорнобиля».
Події майже 30-річної давності ніколи не зітруться з пам'яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Чорнобильська катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості. І тепер не лише в квітневий день 26 числа, а й 14 грудня вже стало доброю традицією вшановувати пам'ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха, а також висловити щирі слова подяки  ліквідаторам за мужність і героїзм. І наш з вами святий обов'язок шанувати цих людей і підтримувати їх в усьому.

28 листопада 2015 року відбувся мітинг-реквієм по загиблих тальнівчанах у роки голодоморів за участю заступника голови районної держадміністрації Тетяни Півторак, міського голови Олександра  Біленка, представників районних громадських організацій,  духовенства, громадськості.
Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, запалили свічки, поклали квіти до пам
'ятного знаку жертвам Голодомору та політичних репресій в Україні. Представник УПЦ Київського Патріархату о. Михайло провів панахиду по невинно убієнним в роки голодоморів. На мітингу прозвучала пісня по загиблим.


21 листопада у Тальному біля пам'ятника Героям Небесної Сотні та загиблим учасникам АТО відбувся мітинг, присвячений людям, які боролися за свободу під час Помаранчевої  революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014рр., а також воїнам, які загинули обороняючи Україну від зовнішнього ворога.
На мітингу були присутні голова райдержадміністрації Василь Клименко, депутат Черкаської обласної ради, учасник АТО Олексій Юрченко, відомий Тальнівський благодійник Володимир Мовчан, настоятель Свято-Петропавлівського храму отець Михайло, учасники АТО, а також прийняли участь у заходах працівники Тальнівського міжрайонного управління водного господарства.
На завершення заходу  учасники мітингу  поклали квіти до пам'ятника Героям Небесної Сотні, а отець Михайло побажав усім миру, добра і Божого благословення.

Службою механізації Тальнівського МУВГ проводиться робота з дефектування автотранспорту та механізмів з метою визначення об'ємів ремонтних робіт та їх вартості. Станом на 16 листопада продефектовано 5 механізмів.
Проводиться підготовка техніки до осінньо-зимового режиму експлуатації. Визначена техніка, яка буде задіяна в розгортанні снігу, а саме трактор ДТ-75 з навісним обладнанням та екскаватор ЕО-2621.


14 жовтня Україна відзначає велике християнське свято – Покрови Пресвятої Богородиці. Також цей день традиційно є днем українського козацтва та днем Української Повстанської Армії. Відповідно до Указу Президента України № 806/2014 від 14.10.2014 року цей день віднині є державним святом – Днем захисника України.
У Тальному до відзначення даного свята було приурочено встановлення та відкриття пам'ятника Героям Небесної Сотні та полеглим учасникам АТО, який складається із трьох скульптур, які символізують Матір Божу, учасника Євромайдану із прапором Євросоюзу та бійця АТО на сторожі державного кордону. Також на п'єдесталі розміщені 6 фотографій тальнівських патріотів, які віддали своє життя за Україну та її народ – учасника Революції Гідності Юрія Паращука і бійців АТО Віталія Малиша, Євгена Геша, Сергія Ярошенка, Олександра Шевцова, Віктора Мельниченка.
На відкритті  пам'ятника полеглим патріотам були присутні голова Тальнівської райдержадміністрації Василь Клименко, голова Тальнівської районної ради Наталія Руснак, воїни-атовці, представники духовенства, численна громадськість, представники підприємств та місцеві ЗМІ. Вони поклали квіти до памятного знаку полеглим героям і вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. Представники УПЦ КП відслужили поминальну панахиду.

8 жовтня 2015 року Тальнівське МУВГ взяло участь у обласній спартакіаді водогосподарників Черкащини, що проходила серед працівників водогосподарської галузі Черкаської області у с. Чапаєвка.
На змаганнях були представлені спортивні ігри: волейбол, настільний теніс, дартс, шахи. Кожен працівник міг обрати спортивні ігри, які йому до вподоби. Завдяки згуртованості команди, умінню підтримати та допомогти, працівники Тальнівського МУВГ здобули почесне І місце.У зв'язку з спекотною погодою, цвітінням водоростей  у водоймах Звенигородського району та значним зниженням рівня води у Звенигородському водосховищі значно погіршилася якість річкової води та створено загрозу питному водопостачанню міста, так, 2 вересня 2015 року в залі засідань Звенигородської РДА відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке очолив голова Звенигородської РДА Довбуш В.М. Також участь у засіданні  комісії приймали головний фахівець з використання водних ресурсів Черкаського облводресурсів  Сімборський І.М.,  інженер з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ Микитенко А.М. та представник ЗЕА «НОВОСВІТ»  Волков Ю.М.  
Комісією розглядалися можливі варіанти щодо покращення стану води шляхом спрацювання води Лисянською ГЕС та Звенигородською ГЕС і дійшли висновку, що скид верхнього шару води з Звенигородського водосховища є недоцільним, так як  скид  води з водосховища в даних умовах може призвести до зменшення рівня кисню у воді та відповідно спричинити масову загибель водних живих ресурсів та не дає гарантії щодо покращення якості води в водосховищі. Крім того, рівень води у водосховищі на даний час забезпечує безперебійну роботу водозабору.

21 серпня 2015 року голова Маньківської районної державної адміністрації Ігор Віштак, за участі заступника голови районної ради Юлії Панчук-Золотухіної,  керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, бюджетних установ, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в районі, сільських та селищних голів та орендарів земельних ділянок під водними об'єктами провів розширене засідання.
Під час обговорення не обійшли увагою і питання вжиття заходів щодо взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд на водних об'єктах району, паспортизація водних об'єктів з гідротехнічними спорудами та укладання договорів оренди водних об'єктів, на яке надала роз'яснення учасникам зібрання  Марія Сикалова  – начальник відділу водних ресурсів Тальнівського МУВГ, а також досить активно обговорювався перелік дозвільних документів на здійснення зоотехнічної діяльності, гостро дискутували з приводу законодавчого колапсу щодо любительського вилову риби на орендованих об'єктах. З означених питань консультували присутніх заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Точений, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів та начальник управління Альона Литвин та помічник прокурора району Руслан Безручко.


Продовжуються роботи згідно договору між Виконавчим комітетом Тальнівської міської ради та Тальнівським МУВГ по розчистці та впорядкуванню річки Гірський Тікич, що протікає в центральній частині міста Тальне.
Станом на 1 вересня 2015 року силами управління освоєно суму 117тис.грн., виконано днопоглиблювальних робіт об'ємом 4тис.м3 та сплановано 7,3тис.м2 берегів, вивезено 1,2тис.тон грунту.
До кінця 2015 року планується освоїти ще 53тис.грн.


24 серпня Україна відзначила 24-річницю Незалежності. З нагоди найбільшого державного свята по всій країні відбулися урочистості, святкові заходи, народні гуляння.
Колектив Тальнівського МУВГ також приєднався до святкування всенародного свята. Так,  21 серпня 2015 року відбулося зібрання колективу, де з словами поздоровлення привітав з наступаючим святом начальник управління Пономаренко О.А. та було вивішено Державний Прапор України.

24 серпня у районному будинку культури відбулися урочисті збори за участю керівництва району, представників ділової еліти, ЗМІ, учасників Антитерористичної операції та громадськості. Урочистим зборам передувала виставка виробів народних майстрів із 17-ти населених пунктів району.
О 14.00 розпочалися урочисті збори з нагоди відзначення Дня Незалежності України. Присутніх у залі тальнівчан та гостей району привітали голова районної державної адміністрації Василь Клименко та голова районної ради Наталія Руснак.
Потім керівники району представили присутнім список осіб, які, відповідно до рішення районної ради, були удостоєні високого звання «Почесний громадянин Тальнівщини». Також було короваєм, квітами та сертифікатами на отримання матеріальної допомоги були нагороджені учасники Антитерористичної операції.  Їм було надане почесне право покласти квіти до пам’ятників Тарасові Шевченку, Дмитру Вишневецькому, Богданові Хмельницькому, Петрові Дорошенку та Івану Мазепі, а також до могил своїх бойових побратимів, які загинули в АТО.  
Завершував урочистості святковий концерт за участю кращих аматорських колективів районного будинку культури та міського центру дозвілля «Ордана», «Хлопці ого-го», «Тальнівчанки», «Дожниця», «Надвечір’я», «Свято».  


29 липня 2015 року в залі засідань Тальнівської РДА було проведено нараду з орендарями водних об’єктів Тальнівського району за участю голови районної ради Руснак Н.П., т.в.о першого заступника голови райдержадміністрації Гречки В.В., заступника начальника управління агропромислового комплексу райдержадміністрації Сухоноса А.Г. та начальника відділу водних ресурсів Тальнівського МУВГ Сикалової М.Т.
Роз’яснення учасникам зібрання  щодо надання водних об’єктів в оренду надала начальник відділу водних ресурсів Тальнівського МУВГ Сикалова М.Т., а також разом з заступником начальника управління агропромислового комплексу райдержадміністрації Сухоносом А.Г. ознайомили присутніх з розпорядженням Черкаської ОДА №359 від 24.07.2015 року «Про надання в користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області».
Разом з тим, було надано вичерпні відповіді на всі запитання, що виникали впродовж наради у орендарів водних об’єктів.

3 липня в залі засідань Христинівської райдержадміністрації відбулась нарада за участю представників районної державної адміністрації, сільських голів району, районного відділу державної служби надзвичайних ситуацій, землевпорядників сільських та міської рад, орендарів земельних ділянок під водними об’єктами та Тальнівського МУВГ.
Роз’яснення учасникам зібрання у Христинівському районі щодо питаннь вжиття заходів щодо взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд на водних об’єктах району, паспортизація водних об’єктів з гідротехнічними спорудами та укладання договорів оренди водних об’єктів надав Галета К.І. – провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ.
Також, аналогічна нарада відбулася у Тальнівському районі 7 липня, де були присутні начальник Тальнівського МУВГ Пономаренко О.А., начальник відділу водних ресурсів ТМУВГ Сикалова М.Т. та представник Черкаського облводресурсів - начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Спіріна Н.С.

22 червня  українці відзначають День скорботи та памяті жертв війни в Україні. Указом Президента України цей поминальний день встановлено з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Другої світової війни 1939-1945 років, їх подвигу та жертовності.
Керівники райдержадміністрації та районної ради, Володимир Клименко та Наталія Руснак, спільно із представниками міської ради, районних ветеранський організацій, підприємств та громадкості району поклали квіти до Вічного Вогню на Пагорбі Слави та вшанували усіх загиблих в роки війни наших співвітчизників хвилиною мовчання.

18 червня 2015 року відбувся семінар-навчання страхувальників Тальнівського району.  На семінарі були присутні  голови комісій із соціального та бухгалтера (від Тальнівського МУВГ – провідний гідротехнік Накошна Л.П. та провідний бухгалтер Овчарук І.М.).
Захід пройшов в залі засідань Тальнівського управління сільського господарства. Відкрила семінар-навчання  Семенюк  А.М. - провідний спеціаліст  Тальнівської міжрайонної виконавчої дирекції Черкаського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яка оголосила порядок денний.
До страхувальників донесена інформація  при зміни до законодавчих актів України, що стосуються порядку призначення та виплати матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду, про отримання путівок на санаторно-курортне лікування застрахованих осіб і членів їх сімей у 2015 році, про проблеми щодо організації роботи комісій із соціального страхування на підприємствах (установах).
На  всі питання, які виникали під час  семінару-навчання, були надані  відповіді та роз’яснення.Указом Президента України від 18 березня 2003 року №226/2003 в Україні встановлено професійне свято – День працівників водного господарства, яке відзначається щорічно у першу неділю червня.
Так, 5 червня 2015 року проведено урочисті збори  трудового колективу  та святкування професійного свята «День працівників водного господарства». На зборах були присутні члени трудового колективу Тальнівського МУВГ та в якості гостя був запрошений голова виконавчого комітету Тальнівської районної ради профспілки працівників АПК Рябовол П.Г.
Урочисті збори були відкриті начальником Тальнівського МУВГ Пономаренком О.А.. В своєму виступі начальник ТМУВГ поздоровив працівників управління з професійним святом,  також до поздоровлень долучився шановний гість.
Після  вітальних слів було проведено відзначення працівників управління, які внесли вагомий внесок в розвиток галузі та з нагоди професійного свята, грамотами та подяками.

20 травня у Тальнівській ЗО санаторній школі-інтернат І-ІІІ ступеня  Черкаської обласної ради відбулося відкриття двох меморіальних дошок колишнім учням школи, які загинули в Антитерористичній операції, - Ярошенку Сергію Григоровичу та Дібрівному Дмитру Олександровичу.
На відкриття меморіальних дошок загиблим героям Тальнівщини були запрощені т.в.о. першого заступника голови райдержадміністрації Володимир Гречка, голова районної ради Наталія Руснак, представники Черкаської облдержадміністрації, начальник Тальнівського МУВГ Пономаренко О.А. та заступник начальника Коротченко Г.М.., настоятель Свято-Петропавлівського храму м. Тального отець Михайло, колишні учасники АТО і волонтери, громадськість, місцеві ЗМІ та учнівсько-викладацький склад школи.
На урочистій лінійці виступив директор школи Павленко Олександр Савович, який згадав про життєвий шлях загиблих воїнів, їхнє навчання у школі. Щирі слова смутку та туги за бійцями висловили також і школярі санаторно-курортної школи, давши слово бути гідними своїх старших побратимів-атовців. Вони поклали квіти до меморіальних дошок та пам’ятників померлих воїнів.
Насамкінець, присутні вшанували пам'ять українських військових, що віддали життя за свій народ, хвилиною мовчання, а настоятель Свято-Петропавлівського храму отець Михайло відправив поминальний молебен, а також виголосив молитву  «За Україну».

Трудовим  колективом  управління  15  травня 2015 року  проведено  зібрання     в  рамках   святкування Дня  Південного Бугу  з метою обговорення  стану водних ресурсів, їх захисту від забруднення та засмічення.   Працівниками  управління  зроблено  свій  внесок  в  проведення  заходів,  а  саме було ліквідовано 6 стихійних  сміттєзвалищ та очищено від сміття  1,2км берега вздовж р.Гірський Тікич в м.Тальне, проведено очищення берегової лінії на водних об’єктах біля  насосних станцій 4,8км, ліквідовано 10 стихійних звалищ сміття.
З метою поширення знань та виховання у школярів дбайливого ставлення до води, попередження засмічення та забруднення водних об’єктів   проведено лекцію-бесіду  з учнями Тальнівської ЗО санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступеня  Черкаської обласної ради та учнями 4-Б класу  Тальнівської ЗОШ №1 .
Підготовлено  виступ  просвітницького  спрямування та  озвучено редакцією   радіомовлення  в Звенигородському   районі.
Опубліковано    статті    в  газетах:    « Уманська зоря» Уманського району, «Трибуна хлібороба» Христинівського району,  «Алекс» Монастирищенського району, «Жашківщина» Жашківського району.

8-9 травня у Тальнівському районі відбулися урочистості, приурочені до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.
8 травня у районному будинку культури відбувся святковий концерт на честь відзначення Дня пам’яті та примирення, на якому були присутні керівники району, громадськість міста, молодь.
9 травня урочисті заходи продовжилися традиційними ходою, мітингом та покладанням квітів на Пагорбі Слави, у яких взяли участь керівники району та міста, представники трудових колективів, школярі та студенти.
Учасники заходів вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали квіти до Вічного вогню.  


 


З метою активізації діяльності управління, спрямованої на поліпшення естетичного оформлення та благоустрою території Тальнівської насосної станції І та ІІ підйому, 24 квітня було проведено суботник.
Під час проведення суботника працівниками насосних станцій були виконанні роботи по впорядкуванню вже існуючих клумб та облаштуванню та засадженню квітниковою рослинністю нових клумб, також побілено приміщення насосних станцій, оновленні інформаційні щити, прибрано прилеглу територію та скошена трав’яна рослинність.
Працівники управління бажають допомогти рідному місту стати чистим, долучаються до акції з благоустрою та спільно беруть участь у поліпшенні благоустрою.буклет, який висвітлює основну інформацію про управління та послуги, які воно надає.15 квітня 2015 року начальник Тальнівського МУВГ Пономаренко О.А. та в.о. головного інженера Миколенко А.Т. з робочою поїздкою відвідали Уманський тепличний комбінат. У ході поїздки було досягнено ряд домовленостей, зокрема, про заключення договору найму техніки для корчування садка та обмінялися думками щодо перспектив розширення площ поливу.


Перед початком поливного сезону на зрошувальних системах, які планувалися до поливу с/г культур у 2015 році, було проведено комплекс заходів з обстеження будівель насосних станцій, насосно-силових агрегатів, запірно-регулюючої арматури, а також напірного трубопровода. Зокрема під час проведення гідравлічного випробовування на Тальнівській зрошувальній системі було виявлено пориви напірного трубопроводу, які, завдяки сприятливим погоднім умовам, були ліквідовані власними силами  у найкоротші терміни.

 

На виконання договору підряду №9 від 24.11.2014 року між виконкомом Тальнівської міської ради та Тальнівським МУВГ на розчистку та впорядкування річки Гірський Тікич в центральній частині міста Тальне тривають днопоглиблювальні роботи. Станом на 01.04.2015 року виконано виїмку намулу в загальному об’ємі 1200м3 та сплановано 1000м2 поверхні берегу.
27 березня силами управління було впорядковано та приведено в нормальний санітарний стан територію бази та прилеглу до нею територію. У суботнику взяли участь 20 працівників управління, очищено 700 м 2 від випадкового сміття, зібрано сухої трави на площі 300м 2, зібрано 1м 3 сміття, перекопано 150 м 2 клумб, посаджено 50 штук квіткової розсади, побілено 50м.п. бордюр та 150 дерев.


           З метою підвищення екологічної свідомості і обізнаності громадян щодо проблем, пов’язаних з водним фактором,  привернення уваги громадськості до проблем води, формування культури водоспоживання та екологічної  свідомості працівниками  управління  проведено 20.03.2015 року урочисті збори  трудового колективу  Тальнівського МУВГ з нагоди відзначення «Всесвітнього дня  води» .
            Спеціалістами відділу водних ресурсів   проведено  відкриті  уроки з висвітлення піднятого питання серед учнів загальноосвітніх шкіл м.Христинівка (школа № 2), м.Жашкова (школа №4).  
       Опубліковано  статті у газетах:
- « Тальнівщина» та «Рідна земля» Тальнівського району від 19.03.2015р.;  
- «Уманська зоря» Уманьського району  від  20.03.2015р;
-  «Трибуна хлібороба» Христинівського району від 19.03.2015р;
-  «Маньківські  новини» Маньківського району  від 19.03.2015
          Також підготовлено виступ та озвучено по радіо Тальнівською  та Жашківською  редакціями   радіомовлення  від 20.03.2015.

В рамках обговорення ряду проблематичних моментів, що існують сьогодні в чинному земельному та водному законодавстві, 13 березня 2015 року пройшло чергове засідання Тальнівської районної ради, яке очолила голова ради Руснак Н.П.
На засідання був запрошений депутат Верховної Ради Нечипоренко В.М., а також сільські голови району та представники Тальнівського МУВГ: начальник управління Пономаренко О.А. та начальник відділу водних ресурсів Сикалова М.Т.


27 лютого 2015 року в залі засідань Тальнівської  РДА відбулася нарада за участю т.в.о. голови Тальнівської РДА Гречки В.В., голови районної ради Руснак Н.П., сільськими головами району  та представника Тальнівського МУВГ – начальника відділу водних ресурсів Сикалова М.Т.
Роз’яснення учасникам зібрання щодо питань про використання коштів екологічного податку надала начальник відділу водних ресурсів Сикалова М.Т.


Службою головного механіка Тальнівського МУВГ проводиться підготовка до весняно-осіннього періоду. В управлінні складено графік ремонту техніки. Створена ремонтна бригада з числа працівників ремонтно-механічної майстерні. Вся техніка закріплена за відповідальними особами. Складено акти дефектовки.

На даний час ремонтується бульдозер ДТ-75 та кран КС 2621. Для роботи механізаторів створенні всі умови: майстерня опалюється, працівники забезпечені всіма необхідними інструментами, використовуються запчастини, які є в обмінному фонді управління.

25 лютого 2015 року в залі засідань Звенигородської РДА відбулася нарада-семінар на тему «Підготовка до проведення весняно-польових робіт» зі спеціалістами водогосподарських організацій, сільгоспвиробниками та власниками внутрішньогосподарських систем, на якій були присутні представники Тальнівського МУВГ провідний гідротехнік Накошна Л.П. та інженер з використання водних ресурсів Микитенко А.М.
Роз
яснення учасникам зібрання щодо питаннь про готовність до роботи меліоративних систем, поливної техніки, дощувальних машин та організації поливів надала провідний гідротехнік Накошна Л.П.
Також аналогічна нарада 17 лютого 2015 року відбулася у залі засідань Уманської РДА, на якій були присутні представники Тальнівського МУВГ
головний інженер Савченко І.В. та провідний гідротехнік Накошна Л.П.

На виконання договору підряду між Тальнівським МУВГ та Виконавчим комітетом Тальнівської міської ради розпочалися роботи по розчищенню та впорядкуванню (капітальному ремонту) річки Гірський Тікич в центральній частині міста Тальне Черкаської області.

       

До начальника управління звернулися з проханням виготовити «буржуйку» волонтери, які часто доставляють допомогу бійцям, що перебувають на передовій у зоні проведення АТО. Працівники активно відгукнулися на це і вже за кілька днів у неробочий час виготовили буржуйку з матеріалів, куплені у пунктах прийому металолому за кошти зібрані працівниками управління.
І вже 15 грудня адміністрація Тальнівського МУВГ передала волонтерам буржуйку , яку вони в найкоротші терміни доставлять на передову бійцям в зону АТО.


12 грудня 2014 року, напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, було проведено збори трудового колективу. Начальник управління подякував тим, хто ціною власного здоров’я захистив не лише українську землю, а й усе людство від розповзання смертельної небезпеки, і  вручив подяку за мужність і героїзм, виявлені під час ліквідації аварії, водію Пономаренку Віктору Івановичу.

Між Тальнівським МУВГ та Виконавчим комітетом Тальнівської міської ради укладено договір підряду згідно до якого та відповідно до робочого проекту передбачено виконання робіт по розчищенню та впорядкуванню (капітальному ремонту) річки Гірський Тікич в центральній частині міста Тальне Черкаської області.
11 грудня було перевезено екскаватор Е304Г на місце робіт. На даний час техніка готова до початку виконання робіт.

22 листопада громадкість міста Тального зібралася біля пам’ятного знаку жертвам Голодоморів та політичних репресій, щоб покласти вінки й квіти, композиції з пшеничних колосків та калини і вшанувати пам'ять мільйонів українців, які загинули від голоду, штучно створеного на початку двадцятого століття, запалили свічки на знак глибокої скорботи і пам’яті.
У жалобних заходах взяли участь голова райдержадміністрації Юрій Нечай, голова районної ради Наталія Руснак, міський голова Олександр Біленко, депутати районної та міських рад, громадські активісти, молодь, представники підприємств та установ, серед яких були представники трудового колективу Тальнівського МУВГ.
На завершення заходу відбулася поминальна молебень, яку провів настоятель Свято-Павлівського храму, отець Михайло.


21 листопада у Тальному на площі біля районного будинку культури відбулися урочистості з Дня Гідності та Свободи, в яких взяли участь голова райдержадміністрації Юрій Нечай, голова районної ради Наталія Руснак, міський голова Олександр Біленко, депутати районної та міських рад, громадські активісти, молодь, представники підприємств та установ, серед яких були представники трудового колективу Тальнівського МУВГ.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих земляків. Від зібрання покладено вінки і квіти до пам
ятника чотирьом гетьманам та до могил наших земляків, які загинули під час військових дій в зоні АТО та взимку на майдані в Києві.
Завершилося дійство поминальною панахидою, яку відслужив благочинний Свято-Павлівського храму, отець Михайло.  


4-7 листопада в МВЦ пройшов XII Міжнародний водний форум AQUA UKRAINE – 2014.
AQUA UKRAINE - це вже традиційний щорічний Міжнародний водний форум, який проводиться за Розпорядженням Кабінету Міністрів України з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві України
Будучи єдиним міжнародним спеціалізованим заходом в Україні для професіоналів водної галузі, виставка AQUA UKRAINE збирає найсучасніші водні технології, розробки, продукцію, обладнання, матеріали, товари та послуги, і щорічно стає майданчиком для дискусій серед фахівців водної галузі з урядового, громадського, наукового, промислового та ділового сектора України, ближнього і далекого зарубіжжя.
В складі делегації Черкаського облводресурсів участь в заході прийняв начальник Тальнівського МУВГ Пономаренко О.А.


5 листопада 2014 року було проведено виїзне засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у місті Лисянка.
Питанням порядку денного засідання було розгляд ситуації та заходи з недопущення виникнення техногенної ситуації на руслі річки Гнилий Тікич внаслідок недотримання екологічно безпечних режимів роботи Кам’янобрідської та Лисянської ГЕС, безпідставних змін рівнів води.
Участь у виїзному засіданні прийняли участь заступник начальника Тальнівського МУВГ Коротченко Г.М. та головний фахівець з використання водних ресурсів Черкаського облводресурсів Сімборський І.М.

28 жовтня 2014 року виробничу базу Тальнівського МУВГ з робочою поїздкою відвідали начальник Олександрійського МУВГ Вольф В.Л. та начальник відділу водних ресурсів Лисенко І.В.
Головною метою візиту було – обмін досвідом у сфері розвитку водного господарства, оренди водних об’єктів, виготовленню паспортів водних об’єктів, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів.
У ході поїздки керівник Олександрійського МУВГ ознайомився з роботою Тальнівського МУВГ, керівники водогосподарських організацій обговорили вагомі набутки та проблеми функціонування водогосподарської галузі, обмінялися думками щодо перспектив розвитку на майбутнє.


28 жовтня 2014 року на  Пагорбі Слави в м. Тальному відбувся  мітинг-реквієм з нагоди 70-річчя визволення України від фашистських загарбників.  В заходах взяли участь голова районної ради Наталія Руснак, голова райдержадміністрації Юрій Нечай, керівники та працівники установ, організацій та громадськість міста. Перед присутніми виступив голова ради ветеранів війни і праці Василь Білозор, який сказав, що спогади про ветеранів, учасників тих подій будуть завжди у серці кожного жителя району, назавжди залишаючи  у пам’яті народній їх подвиг. Ми повинні не забувати  і  шанувати героїв. Пам'ять про воїна–оборонця і визволителя рідної землі – має залишатися священною, вічною і непорушною.  Жити і бути вічною не тільки у бронзі і граніті, а перш за все у вдячних людських серцях.
Присутніми ушановано ветеранів Тальнівщини, кого вже немає.
Керівники району та присутні поклали вінки та квіти до Пагорба Слави, де спочивають воїни–визволителі.

24 жовтня 2014 року, напередодні Дня автомобіліста, було проведено збори трудового колективу. З вітальним словом поздоровив із професійним святом водіїв та трактористів–машиністів управління заступник начальника управління Коротченко Г.М.  та подякував за їх сумлінну та самовіддану працю.
Кращим працівникам було вручено Подяки Тальнівського МУВГ.


8 жовтня 2014 року пройшло чергове засідання Катеринопільської райдержадміністрації, яке очолила голова РДА Ольга Ніколенко. Також до участі в роботі були запрошенні представники Департаменту екології та природних ресурсів Черкаської ОДА, представник Тальнівського міжрайонного управління водного господарства – начальник відділу водних ресурсів Сикалова М.Т., голови сільських рад та орендарі водних об’єктів.
В ході проведення наради, представники ДЕПР було надано роз’яснення основних положень методичних рекомендацій, затверджених розпорядженням ОДА від 20.06.2014 року №167 «Про методичні рекомендації з надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області, при наявності діючих договорів оренди землі».

У рамках підготовки до осінньо-зимового періоду на території Тальнівської насосної станції І та ІІ підйому було проведено профілактичний огляд електроустаткування. Під час огляду було проведено комплекс заходів та робіт по підготовці силового обладнання до зими. Було оглянуто трансформатори ззовні, виправлено видимі дефекти (видалено бруд на заглушках, ізоляторах та на баці), перевірено ущільнюючі деталі (кільця, прокладки), рівень масла, справність запобіжників та робочого заземлення.
Більш розширений комплекс робіт буде виконано перед початком подачі води у 2015 році.Незабаром початок опалювального сезону і питання підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015р.р. знаходиться на постійному контролі начальника Тальнівського МУВГ Пономаренка О.А.
На даний час проводиться підготовка котла в котельні, що опалює кабінети та майстерню управління. Він може працювати як на газу так і на твердому паливі (дрова, вугілля). До опалювального сезону вже виконано ревізію вентилів та засувок, циркуляційних насосів та насосів живлення котельні. Дещо раніше було закуплено дрова та вугілля.
Йде підготовка до зими також машин і механізмів. Зокрема вже завершується ремонт 2 тракторів: екскаватора ЕО 2621 та бульдозера ТК 53. Проводяться налагоджувальні роботи.
5 вересня працівниками управління було проведено суботник, метою якого було впорядкування території виробничої бази  та під’їзних шляхів.  21 серпня 2014 року в м. Умань у приміщенні міської ради відбулася робоча нарада з представниками районних державних адміністрацій, міст обласного підпорядкування та призначеними відповідальними у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Метою проведення наради було обговорення проблемних питань у сфері надання водних об’єктів в оренду.
На нараді були присутні представники Департаменту екології та природних ресурсів Черкаської ОДА, представник Черкаського обласного управління водних ресурсів, Черкасирибохорони, представники районних державних адміністрацій, районних рад Уманського, Жашківського, Маньківського, Монастирищенського, Христинівського, Тальнівського районів, представники Тальнівського міжрайонного управління водного господарства (заступник начальника Коротченко Г.М. та спеціалісти відділу водних ресурсів вищевказаних районів), а також орендарі.
В ході проведення наради, представниками Департаменту екології та природних ресурсів було повідомлено про зміни, внесені до ст. 51 Водного кодексу України, Закону України «Про аквакультуру» в частині надання в оренду водних об’єктів. Було надано роз’яснення основних положень методичних рекомендацій, затверджених розпорядженням обласної державної адміністрації від 20.06.2014 №167 «Про Методичні рекомендації з надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області, при наявності діючих договорів оренди землі».
Представником Черкаського обласного управління водних ресурсів Сімборським І.М. було надано роз’яснення щодо виготовлення та погодження паспортів водних об’єктів, а також договорів оренди водних об’єктів.У процесі експлуатації автомобільного транспорту потрібно уважно стежити за їх станом, адже щонайменша несправність може призвести до аварій та небезпечних ситуацій на дорогах, тому служба головного механіка Тальнівського МУВГ проводить їх технічне обслуговування, а за потреби – поточний або капітальний ремонт.
На даний час на базі Тальнівського МУВГ проводиться поточний ремонт 2 тракторів – Т-130 та ЕО 2621. Для зменшення вартості робіт  створено ремонтну бригаду з числа працівників ремонтно-механічної майстерні. Механізатори забезпечені всіма необхідними інструментами, потрібні запчастини беруться з обмінного пункту управління. Після дефектовки та оцінки зносу деталі, які можливо відремонтувати, відновлюються за допомогою обладнання, яким оснащено РММ, з виконанням токарних та зварювальних робіт.


18 липня 2014 року в приміщенні актового залу Тальнівської РДА було проведено семінар з орендарями водних об’єктів Тальнівського району за участю голови районної ради Руснак Н.П., начальника відділу Держземагентства у Тальнівському районі Сикалова Г.А., заступника начальника Тальнівського МУВГ Коротченка Г.М. та начальника відділу водних ресурсів Сикалової М.Т.
Метою даного семінару було ознайомлення орендарів водних об’єктів зі змінами у водному та земельному законодавстві, які були внесені у зв’язку з прийняттям Закону України «Про аквакультуру». Також орендарям, в яких не закінчився термін оренди, було доведено про необхідність приведення договорів у відповідність до чинного на даний час законодавства.


Користування водними об’єктами на умовах оренди

З 01.07.2013 набрав чинності Закон України «Про аквакультуру», відповідно до прикінцевих положень якого статтю 51 Водного кодексу України, викладено у новій редакції. Зазначений закон та зміни до статті 51 Водного кодексу України змінюють існуючий підхід до процедури надання водних об’єктів в користування на умовах оренди.
      Відповідно до прийнятих змін, чинне законодавство розрізняє різні процедури та принципи надання водних об’єктів.
      По-перше водосховища (крім водосховищ комплексного призначення), ставки, озера та замкнені природні водойми надаються в користування на умовах оренди відповідно та у порядку, передбаченому статтею 51 Водного кодексу України, для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт. Відповідно до статті 1 Водного кодексу України водосховище комплексного призначення – водосховище, яке відповідно до паспорта використовується для двох і більше цілей (крім рекреаційних).
      Водні об’єкти надаються у користування на земельних торгах (статті 135 – 139 Земельного кодексу України) у комплексі із земельною ділянкою, органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України (при цьому віднесення водного об’єкта до загальнодержавного або місцевого не має значення), відповідно до договору оренди, погодженого з територіальними органами Державного агентства водних ресурсів України.
      Типовий договір оренди водних об’єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 № 420.
      У договорі оренди водного об'єкта визначаються зобов'язання щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта, експлуатації водосховищ та ставків відповідно до встановлених для них територіальними органами Державного агентства водних ресурсів України, режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами. Крім того, типовим договором оренди передбачено відповідальність орендаря за шкоду, що може бути нанесена третім особам, внаслідок неналежного виконання умов договору.
      Надання водних об’єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об’єкта. Порядок розроблення паспорта водного об’єкта затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 18.03.2013 № 99 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.05.2013 за № 775/23307.
      Методику визначення розміру плати за надані в оренду водні об’єкти затверджено наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 28.05.2013 № 236 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.06.2013 за № 986/23518. Звертаємо увагу, що відповідно до чинного законодавства сплата  орендної плати за водний об’єкт не звільняє  від сплати за земельну  ділянку під водним об’єктом.
        Щодо орендодавців то відповідно до статті 122 Земельного кодексу України повноваження щодо надання водних об’єктів у користування на умовах оренди у межах населених пунктів належать сільським, селищним та міським радам, а за межами населених пунктів – Раді міністрів Автономної Республіки Крим та обласним державним адміністраціям.
         З метою  раціонального та ефективного використання водних об’єктів на території області  відповідно до Водного та Земельного  кодексів  України,  упорядкування  надання водойм у користування на умовах  оренди Черкаською обласною державною адміністрацією видано розпорядження  від 20.06.2014 №167 «Про методичні рекомендації з надання в користування на умовах оренди водних об’єктів,  розташованих на території області».
Крім того, звертаємо увагу, що відповідно до статті 51 Водного кодексу України водні об'єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених законом.
      Так, зокрема у статті 47 Водного кодексу України передбачені можливість та порядок обмеження права загального водокористування.
      Відповідно до положень зазначеної статті на водних об'єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об'єкт в оренду, що може бути врегульовано у договорі оренди або у додатковій угоді між ними.
      Водокористувач (орендар), який узяв водний об'єкт у користування на умовах оренди, зобов'язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об'єкті, наданому в оренду.
      Орендарі водного об'єкта зобов'язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство тощо).
      З наведеного вбачається, що громадяни України мають право реалізовувати свої права на загальне водокористування у передбачених для цього місцях.
      При визначенні таких місць перевага надається традиційно розташованим місцям масового відпочинку.
      Якщо водокористувачем (орендарем) не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень, а заборона загального водокористування водними об'єктами, наданими в користування на умовах оренди є підставою для розірвання договору оренди. По-друге частини рибогосподарських водних об'єктів, рибогосподарські технологічні водойми, акваторії (водний простір) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України, надаються в користування на умовах оренди відповідно до статті 14 Закону України «Про аквакультуру» для цілей аквакультури.  Рибогосподарська технологічна  водойма - це штучно створена водойма спеціального технологічного призначення, що визначається технічним проектом та/або паспортом, яка наповнюється штучно за допомогою гідротехнічних споруд і пристроїв та призначена для створення умов існування і розвитку об’єктів аквакультури (до зазначених водойм відносяться водойми державних та комунальних підприємств рибогосподарської галузі).
З приводу надання роз’яснень щодо виготовлення паспорта водного об’єкта звертатись до Тальнівського міжрайонного управління водного господарства, яке розташоване за адресою: м. Тальне, вул.. Сергія Лазо, 33, тел.. 3-34-31 відділ водних ресурсів.

11 липня 2014 року відбувся черговий семінар з сільськими головами району, який проводила голова районної ради Наталія Руснак. На семінарі розглянуто і обговорено ряд важливих питань, одне з них надання водних об’єктів в оренду,  розташованих на території району.
Начальник відділу водних ресурсів Тальнівського МУВГ Сикалова Марія Тарасівна наголосила, що з 01.07.2013 року набрав чинності Закон України «Про аквакультуру», відповідно до прикінцевих положень якого статтю 51 Водного кодексу України викладено у новій редакції. Зазначений закон та зміни до статті 51 Водного кодексу України змінюють існуючий підхід до процедури надання водних об’єктів в користування на умовах оренди.
Водні об’єкти надаються  у користування на земельних торгах у комплексі із земельною ділянкою, відповідно до типового договору оренди погодженого з територіальними органами Державного агентства водних ресурсів України, за наявності паспорта водного об’єкта. Щодо орендодавців то відповідно до статті 122 Земельного кодексу України повноваження щодо надання водних об’єктів у користування у межах населених пунктів належить сільським, селищним та міським радам, а за межами – обласним державним адміністраціям.

                  
01 липня 2014 року, за участю провідного інженера з використання водних ресурсів Костянтина Галети, в с.Козаче Малосевастянівської сільської ради жителями села було проведено розчистку 3-х джерел на витоку річки Удич.

У день 73-х роковин початку війни, що став в Україні історичним днем скорботи, у м. Тальному відбувся мітинг-реквієм, покладання квітів до могили Невідомого Солдата та Пагорба Слави.
Участь у траурних заходах взяли голова районної ради Руснак Н.П., голова районної державної адміністрації Нечай Ю.М., представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, громадкості та підприємств.
Прийшло багато жителів міста віддати данину пам
яті тим, хто не повернувся з війни, сивочолим ветеранам, що здолали фашизм, вдовам, дітям війни, адже, це є священним обовязком всіх цивілізованих людей незалежно від їх політичних вподобань.
Хвилиною мовчання вшановано всіх, на чию долю випали тяжкі воєнні випробування.


В Уманській райдержадміністрації пройшло чергове засідання колегії, яке очолив голова РДА Ярослав Скус, були запрошені: селищний, сільські голови, керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, керівники правоохоронних і контролюючих органів, представники інспекцій в районі, а також журналісти редакцій місцевих ЗМІ.
Розпочала роботу начальник юридичного відділу Наталія Сідлецька, ознайомивши присутніх з інформацією щодо стану земельних відносин в Уманському регіоні, детальніше зупинившись на внесенні змін до деяких законодавчих актів України відносно розмежування земель державної та комунальної власності тощо.


     

30 травня 2014 року на базі Тальнівського МУВГ відбулася нарада за участю спеціалістів відділу водних ресурсів, на якій був присутній заступник начальника Черкаського обласного управління водних ресурсів Журавель С.В.. Розглядалися питання про зміни у законодавстві в частині управління водними ресурсами та надання в оренду водних обєктів (відповідно до Закону України «Про аквакультуру» від 01.07.2013 року, яким внесено зміни до Водного та Земельного кодексів, Постанови КМУ від 29.05.2013 року №420 «Про затвердження типового договору оренди водних обєктів» та наказів Міністерства екології та природних ресурсів України від 28.05.2013 року №236 та від 13.03.2013 року №99 щодо затвердження Методики визначення розміру плати за наданні в оренду водні обєкти та Порядок розроблення паспорта водного обєкта).
Також в цей день відбулася зустріч з орендарями земельних ділянок СФГ «Обрій» та СФГ «Промінь», на яких здійснюється полив сільськогосподарських культур. Розглядалися питання щодо можливості розширення поливних площ та необхідності заключення двосторонніх договорів на послуги з подачі води на полив с/г культур.


Традиційно в першу неділю червня відзначається День працівників водного господарства, яке було призначено Указом Президента України «Про день працівників водного господарства» у 2003 році. Одне із завдань свята — підкреслити вагомий внесок, який працівники водогосподарсько-меліоративного комплексу роблять в розвиток водного господарства і меліорації земель, а також у задоволення потреб сільського господарства у  водних ресурсах.

  

Так, 30 травня у Тальнівському МУВГ відбулися святкові збори трудового колективу, на яких були присутні заступник начальника Черкаського обласного управління водних ресурсів Журавель С.В. та голова Тальнівської районної профспілкової організації працівників АПК Рябовіл П.Г.. З вітальним словом виступив начальник Тальнівського МУВГ Пономаренко Олег Анатолійович, також до поздоровлень долучилися шановні гості.
Після виступу кращих працівників галузі було нагороджено грамотами та цінними подарунками.


   

На міжгосподарських меліоративних обєктах здійснюється комплекс ремонтно доглядових робіт. Зокрема на Кобриново Гребельській зрошувальній системі проведено побілку та фарбування насосних станцій І та ІІ підйомів, проведено огляд та мілкий ремонт акомулюючого басейну, окошування території від рослинності та проведено вирубку чагарників. Ремонтно доглядові роботи проводили сторожі  Кобриново Гребельської з.с. Ротаєнко А.А., Сивоконь О.О., Ковальчук М.Г., оглядачем ГТО осушувальної системи Новак Л.Г. та інженер Кобриново Гребельської та Зеленьківської зрошувальних систем Медведенко О.С.


Трудовим  колективом  управління  16  травня 2014 року  проведено  зібрання     в  рамках   святкування Дня  Південного Бугу  з метою обговорення  стану водних ресурсів, їх захисту від забруднення та засмічення.   Працівниками  управління  зроблено  свій  внесок  в  проведення  заходів,  а  саме:  проведено  очистку від сміття  прибережних захисних смуг на протязі  2,7 км.   біля насосної  станції І підйому на Тальнівській зрошувальній системі та вздовж річки Гірський Тікич в м.Тальне .
З метою поширення знань та виховання у школярів дбайливого ставлення до води, попередження засмічення та забруднення водних об’єктів спеціалістом відділу водних ресурсів  проведено лекцію-бесіду  з учнями   Маньківської ЗОШ №2.


Підготовлено  виступ  просвітницького  спрямування та  озвучено редакціями   радіомовлення  в Звенигородському  та Жашківському  районах,  опубліковано    статті    в  газети  « Уманська зоря» Тальнівського району,  «Трибуна хлібороба» Христинівського район, «Маньківські  новини» Маньківського району.  

   

9 травня 2014 року в усіх населених пунктах Тальнівського району відбулися заходи з нагоди відзначення Дня Перемоги, в яких взяли участь голова райдержадміністрації Нечай Ю.М., голова районної ради Руснак Н.П., міський голова Біленко О.Ф., депутати районної ради, ветерани Великої Вітчизняної війни та громадкість району.
Зокрема в місті Тальне, 69-та річниця згуртувала тальнівчан на центральній вулиці міста, де лунали мелодії фронтових пісень. Святкова заквітчана колона рухається центральною вулицею до Пагорба Слави, до Вічного вогню, до стел, на яких викарбуванні імена тих, хто назавжди залишилися легендою, їх пам'ять вшанували хвилиною мовчання та військовим салютом.
Урочисто піднесено почувалися ветерани, бо саме до них в цей день спрямовані слова вітань та вдячності від керівництва району та громадкості міста.
Урочистості до Дня Перемоги продовжилися на культурно-розважальному комплексі «Співоче поле», в ході якого відбувся святковий концерт, польова кухня пригощала всіх бажаючих солдатською кашею, а на закінчення відбувся святковий феєрверк.

 


      

Продовжується проведення на території міста всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», в якій беруть участь всі підприємства, організації, установи незалежно від їх відомчої залежності та форм власності, а також громадкість.
Під час акції силами Тальнівського МУВГ були виконанні роботи по благоустрою територію виробничої бази та прилеглої до неї, насосних станцій, прибрано ділянку, закріплену за управлінням, проведено висадку зелених насаджень, а також виконано фарбування металоконструкцій, побілка бордюрів, стовбурів дерев, санітарна обрізка гілок дерев та кущів, ремонт малих архітектурних форм, скошення трав’яної рослинності та вирубка чагарнику.
Керівник та працівники Тальнівського МУВГ бажають допомогти рідному місту стати чистим, долучаються до акції та спільно беруть участь у поліпшенні благоустрою та озелененню нашого міста, щоб зробити його квітучим, чистим та красивим.


       
16 квітня 2014 року в залі засідань районної ради відбулась зустріч керівництва профспілки працівників Агропромислового комплексу України  з профспілковим активом району. В ній взяли участь голова Профспілки працівників АПК України Сопелкін І.С., його заступник Шведов В.Г., а також голова Тальнівської районної ради Руснак Н.П., її заступник Рушай Л.І., в.о. голови райдержадміністрації Спасібожко В.І., його заступники Івченко В.І., Карачун Т.В., голова спілки сільськогосподарських товаровиробників району Кутова Л.Д., голова районної ради ветеранів війни та праці Білозор В.В., представники профспілкової організації Тальнівського МУВГ – Коротченко Г.М., Климанська Т.А., Овчарук І.М., Бойко І.О., Подхватілін О.В., та ряду інших підприємств району.
Учасниками зібрання було пошановано найстарішого члена Профспілки працівників АПК України, Героя Соціалістичної Праці, жительку Тальнівського району Гаврилову Тетяну Андріївну. Їй було вручено Почесну Грамоту за багаторічну плідну працю, високу громадську позицію та відданість Профспілці. З цим відзначенням Гаврилову Т.А. тепло привітали районна рада, райдержадміністрація, представники громад Здобуток Жовтня та Корсунки, сільськогосподарських товаровиробників району, а також привітання висловила голова профспілки Тальнівського МУВГ Климанська Т.А.
На зустрічі також обговорювались питання розвитку сільськогосподарської галузі, працевлаштування молоді, розвитку виробництв та участь у розв’язанні цих проблем профспілок.

Протягом квітня-травня 2014 року по всій Україні проходить Всеукраїнська акція «За чисте довкілля». День благоустрою території населених пунктів традиційно проводиться в третю суботу квітня – в День довкілля, проте в цьому році, у зв’язку з Великоднем, Всеукраїнський суботник переноситься на 12 квітня.
Цьогоріч працівники Тальнівського МУВГ в котрий раз долучилися до акції «За чисте довкілля», яка закликає кожного громадянина зробити свій добровільний і посильний внесок у поліпшення загальної екологічної ситуації на благо майбутнього нашого краю. На чолі з начальником управління Пономаренком О.А. всі працівники здійснили ряд заходів по благоустрою адміністративних та виробничих будівель, а також прилеглої до них території.
В службових кабінетах та у виробничих цехах працівники провели генеральне комплексне прибирання. Кипіла робота і на свіжому повітрі: загрібали та палили листя, сухе гілля, прибирали сміття, облагороджували квітники та газони, приводили до ладу дерева та кущі, а також було прибрано ділянку дороги, яка закріплена за управлінням.


Перед початком подачі води у 2014 році на зрошувальних системах, які планувалися до поливу с/г культур, було проведено комплекс заходів з обстеження будівель насосних станцій, насосно-силових агрегатів, запірно-регулюючої арматури,  а також напірного трубопроводу Тальнівської зрошувальної системи.
Зокрема під час проведення гідравлічного випробування на Тальнівській зрошувальній системі було виявлено пориви напірного трубопроводу, які, завдяки сприятливим погодним умовам, були ліквідовані власними силами у найкоротші терміни із заміною пошкоджених труб та муфт з’єднання.


Також особливу увагу приділили підготовці електромеханічного обладнання насосних станцій, від роботи яких залежить безперебійна та своєчасна подача води. Проведено профілактичний огляд електроустаткування насосних станцій. Під час проведення огляду було проведено комплекс контрольно-вимірювальних та регулювальних робіт щодо відповідності показників роботи електроустаткування насосних станцій вимогам діючих стандартів.

 

Станом на 1 квітня по Тальнівській зрошувальній системі закачано аккумулюючий басейн.


9 березня 2014 року виповнилося 200 років з Дня народження Тараса Шевченка. Святкування проходило згідно програми заходів до ювілею в м. Тальному, в якому взяв участь колектив Тальнівського МУВГ.
Громадкість Тальнівщини вшанувала пам
ять Великого Кобзаря поклавши квіти до його памятника.
Після офіційної частини у залі Тальнівського міського центру культури та дозвілля  відбувся концерт за участі ансамблів народної пісні сіл району, будинку культури, солістів цього закладу та дитячих естрадно-танцювальних колективів. Концерт завершився  спільним виконанням гімну України.
10 березня відбувся захід із вшанування пам
яті Тараса Шевченка Панахида за Тарасом за участі всіх християнських конфесій.


В Тальнівському МУВГ на балансі знаходиться 9 автомобілів, 8 тракторів і механізмів.
Техніка продефектована, проводяться технічні обслуговування і ремонти. Для здешевлення ремонтів всі роботи виконуються у власній майстерні з використанням запасних частин і матеріалів з обмінного фонду.
З початку року відремонтовано три одиниці техніки: два трактори з навісним обладнанням - МП-18, СУФ-04 та екскаватор ЕО-2621. Для відновлення даної техніки згідно дефектних актів використано 1,5 тис.грн
Станом на 25 лютого 2014 року проводяться ремонти екскаватора Е-304, трактора ДТ-75 та трактора з навісним обладнанням на базі Т-130.Службою головного механіка Тальнівського МУВГ проводяться ремонтні роботи по підготовці техніки до виконання земляних робіт у весняно-осінній період. В результаті тяжких  умов експлуатації техніка виходить з ладу. Відновлюванні роботи потребують значних матеріальних та фінансових затрат. Для зменшення вартості ремонтних робіт та економії коштів роботи виконуються працівниками ремонтно-механічної майстерні. Роботи включають в себе ремонт ходової частини, ДВЗ, КПП.
Деталі із значним спрацюванням замінюються на нові. Деталі, які можливо відремонтувати, відновлюються за допомогою обладнання, яким оснащено РММ, з виконанням токарних та зварювальних робіт. Таким чином відновлюють опорні, підтримуючі котки та направляючі колеса ходової частини трактора Т-130.


На початку 2014 року в зоні діяльності Тальнівського МУВГ випала значна кількість опадів у вигляді снігу, а через сильні морози на водоймах утворилася товста крига. І хоча на середину лютого сніг практично розтанув, до кінця зими або на початку весни все ж залишається ймовірність випадання значної кількості опадів, які поряд із льодовими явищами можуть привести до підтоплень чи затоплення територій.
Тальнівське МУВГ веде системну роботу з підготовки до пропуску льодоходу та паводків. Зокрема проводиться щоденний моніторинг гідрологічного режиму водних об
єктів, які знаходяться у зоні обслуговування, здійснюється збір інформації щодо можливих підтоплень у населених пунктах району, розроблено та затверджено план дій з підготовки і пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2014 році, проводиться перевірка стану гідротехнічних споруд та водних обєктів, створено аварійну бригаду та матеріальний резерв.  У січні 2014 року випала значна кількість опадів у вигляді снігу, спостерігалися хуртовини, замети доріг. Силами Тальнівського МУВГ для розчистки снігу було задіяно 2 одиниці техніки, а саме: бульдозер ДТ-75 та екскаватор ЕО 2621. Крім цього задіяно близько 15 осіб для прибирання прилеглої та закріпленої території до підприємства.
Станом на 5 лютого було розчищено територію підприємства та під’їдні шляхи до нього, а також території насосних станцій.
За наданнядопомоги дорожнім службам Укравтодору Тальнівська РДА висловила слова вдячності Тальнівському МУВГ та надію на подальшу співпрацю при вирішені питань забезпечення стабільного функціонування об`єктів соціальної сфери і транспортної інфраструктури району.

 

Первинна профспілкова організація Тальнівського МУВГ посіла друге місце в огляді-конкурсі «На найкращу профспілкову організацію АПК в здійснені захисту соціально-трудових прав та інтересів працюючих». За підсумками конкурсу голова профспілки   Климанська Т.А. (інженер І категорії з підготовки кадрів) була нагороджена почесною грамотою Тальнівської  районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу.05 груденя 2013 року у приміщенні  Тальнівського відділення Фонду соціального страхування з ТВП було проведено семінар для бухгалтерів та голів комісій (уповноважених) із соціального страхування з ТВП підприємств Тальнівського району. У семінарі взяли участь представники Тальнівського МУВГ: голова комісії з соціального страхування з ТВП Накошна Л.П. та заступник головного бухгалтера Овчарук І.М. Учасники семінару отримали необхідні для роботи методичні матеріали та вичерпні відповіді на питання з актуальних проблем захворюваності застрахованих осіб та надання їм допомоги за рахунок коштів Фонду.


25
листопада 2013 року представники Тальнівського були запрошені на селекторну нараду до Тальнівської райдержадміністрації, що до дотримання вимог чинного законодавства при здачі в оренду водних обєктів. Вирішено головам райдержадміністрацій активізувати роботу комісій щодо надання в оренду водних обєктів, провести інвентаризацію на території району, провести з орендарями роботу щодо приведення у відповідність документів  відповідно до вимог чинного законодавства.


На виконання телеграми Міністерства аграрної політики та продовольства України від 08.11.2013 № 37-13-3-11/22901 щодо фінансового обґрунтування процедури передачі внутрігосподарських меліоративних систем у державну власність, розгляду можливостей залучення інвестицій у відновлення зрошувальних систем відповідною комісією Тальнівської РДА в складі якої є представники ТМУВГ, а саме: головний інженер Савченко І.В. та  начальник відділу експлуатації водогосподарських систем Сошинська В.Г. 20.11.2013 проведено засідання щодо проведення інвентаризації меліоративних систем по Тальнівському району. Здійснюються комісійний виїзд на зрошувальні мережі та на об’єкти інженерної інфраструктури  з метою визначення їх технічного стану та проводиться опрацювання інформації щодо використання сільгосппідприємствами району зрошувальних земель.

З 5 по 8 листопада 2013 року  на території Міжнародного виставкового центру м. Київа відбувся черговий ХІ Міжнародний форум «AQUA UKRAINE 2013», який традиційно проводився у складі спеціалізованої виставки та науково практичних конференцій. ХІ Міжнародний форум «AQUA UKRAINE 2013» охоплював широке коло актуальних водних питань, таких як водопідготовка, водопостачання, водовідведення, очищення стічних вод, питна, бутильована вода, інженерні мережі, насосне обладнання, стратегія розвитку водного господарства України, автоматизовані системи управління водним господарством, охорона водних ресурсів, управління паводками та адаптація до змін клімату, нормативно-правова база та гармонізація українського водного законодавства з європейськими директивами, реформування житлово-комунального господарства України та поліпшення наданих населенню житлово-комунальних послуг. Організаторами Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE 2013» є Держводагентство, Мінприроди, Мігрегіон, ТОВ «Міжнародний виставковий центр» та ін. В складі делегації Черкаського облводресурсів участь в заході прийняли начальник Тальнівського МУВГ Пономаренко О.А. та заступник начальника Коротченко Г.М.


Працівниками управління проведено упорядкування території промбази та територій насосних станцій. Зокрема проведено прибирання опалого листя, перекопування грунту на клумбах, в горіховому саду, проведено профілактичну обрізку дерев. Завершено ремонт кабінету головного механіка та побутового приміщення робочих управління.

            

25 жовтня 2013 з нагоди Дня автомобіліста проведено збори трудового колективу. В своїх виступах начальник управління Пономаренко О.А. та головний інженер Савченко І.В. поздоровили із професійним святом водіїв та трактористів машиністів управління та подякували за їх сумлінну та самовіддану працю. Начальником управління було вручено Подяки Тальнівського МУВГ кращим працівникам а саме: водіям Шишкіну В.В., Баланюку В.І., Пономаренку В.І. та трактористу машиністу Сніцару Г.Б.

27 серпня 2013 року в залі засідань Тальнівської районної державної адміністрації (далі - ТРДА) відбулася нарада - семінар, основні питання якої - засади розвитку і функціонування аквакультури, правові основи діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у сфері аквакультури, здійснення державного контролю та управління в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів». Нараду семінар проводили перший заступник голови ТРДА Спасібожко Віктор Іванович, заступник Черкаського обласного управління водних ресурсів Журавель Сергій Володимирович, заступник начальника Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Черкаській області Тімон Анатолій Миколайович. У проведені заходу також взяли участь працівники Тальнівського міжрайонного управління водного господарства, а саме: заступник начальника управління Коротченко Геннадій Михайлович, начальник відділу водних ресурсів Сикалова Марія Тарасівна, начальник відділу експлуатації водогосподарських систем Сошинська Валентина Григорівна та головний фахівець з використання водних ресурсів Черкаського обласного управління водних ресурсів Сімборський Ігор Миколайович. Для участі у проведені наради були запрошені сільські голови населених пунктів Тальнівського району та орендарі водних об'єктів. Учасникам наради було роз'яснено вимоги чинного законодавства у сфері аквакультури та надано вичерпні відповіді на поставлені питання.

За шість місяців 2013 року тракторами і механізмами Тальнівського МУВГ відпрацьовано 536 мотогодин з них 136м/год бюджет, 400м/год спецрахунок.
Виконано земляних робіт 15,2 тис.м3 і 67,2 тис.м2 по спецкоштах.
 Проведено ремонт екскаватора Е-304 на суму 7051 грн по спецкоштах і 44 грн по бюджету; трактор Т-150К на суму 250 грн
спецкошти і 374 грн - бюджет, ЕО2621 329 грн спецкошти.
 Загальна сума коштів витрат на ремонт склала 7680 грн
спецкошти
і 418 грн
бюджет.
 Тракторами і механізмами виконано робіт на суму 71956 грн.
 На даний час проводяться ремонти тракторного крана ТК-53, екскаватора
Е-304, трактора СУФ
04.11 липня 2013 працівники Тальнівського МУВГ прийняли участь у урочистостях з нагоди передачі обласної естафети приуроченої до 60 річчя утворення Черкаської області. В заходах прийняли участь представники підприємств та організацій Тальнівського району.

 
Назад до змісту | Назад до головного меню