Черкаське обласне управління водних ресурсів

Перейти до змісту

Головне меню
 

Рекомендації щодо
порядку взяття на баланс безхазяйної гідротехнічної споруди
водного об’єкту


1.  Сільські, селищні та міські ради (далі органи місцевого самоврядування) на підставі рішення обласної ради проводять інвентаризацію гідротехнічних споруд.
2. Органи місцевого самоврядування на території яких виявлені безхазяйні гідротехнічні споруди звертаються з заявою про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна до органу, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно (державні реєстратори на місцях).
3. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік подається оголошення до друкованих засобах масової інформації. (Цивільним  кодексом України не визначено суб'єкта, на  якого покладається обов'язок інформувати громаду (суспільство) про взяття нерухомого майна на облік як безхазяйного. Однак, цілком зрозуміло, що таким суб'єктом є відповідний орган місцевого самоврядування. Адже саме орган місцевого самоврядування є зацікавленою особою щодо набуття права власності на безхазяйну нерухому річ, а тому необхідність забезпечення дотримання такої складової процедури набуття права власності як офіційне оприлюднення інформації про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік є його прерогативою).
4. Через рік, після взяття на облік безхазяйної гідротехнічної споруди, орган місцевого самоврядування або уповноважена ним особа звертається до суду із заявою про передачу безхазяйної  нерухомої речі у власність територіальної  громади.
5. В разі задоволення судом заяви про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної  громади, органи місцевого самоврядування, на підставі акту інвентаризації приймають свої рішення про прийняття у комунальну власність безхазяйної гідротехнічної споруди, яка розташована на території громади
(з умовною вартістю 1 (одна) гривня).
6. Після прийняття рішення сільська, селищна та міська рада замовляє у проектної організації виготовлення технічного паспорту гідротехнічної споруди.
7. На підставі технічних характеристик паспорту гідротехнічної споруди орган місцевого самоврядування замовляє і виконує оцінку гідротехнічної споруди.
8. Після проведення оцінки гідротехнічної споруди визначена вартість приймається на баланс рішенням сесії відповідних органів місцевого самоврядування.
9. На підставі рішення суду, орган місцевого самоврядування звертається до державного реєстратора, за місцем знаходження гідротехнічної споруди, з заявою про проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
10. Після прийняття на баланс та належної реєстрації права власності, орган місцевого самоврядування укладає з орендарем водного об’єкту окремий договір оренди гідротехнічної споруди (нерухомого майна).

Даний порядок розроблено відповідно до вимог ст. 269-273 Цивільного процесуального кодексу України, ст.335 Цивільного кодексу України та ст.51 Водного кодексу України.


 
Назад до змісту | Назад до головного меню