Регіональний офіс водних ресурсів у Черкаській області

Перейти до змісту

Головне меню

 

Лівобережним МУВГ продовжуються роботи по очищенню від мулу та розрівнюванню кавальєрів на внутрішньогосподарських осушувальних каналах згідно договору з СТОВ «АГРОКО» в межах Крутьківської сільської ради.


Домантівською насосною станцією Золотоніської експлуатаційної дільниці здійснюється подача води для поливу сільськогосподарських культур в ТОВ "Домантівське". Полив проводиться дощувальними машинами "Дніпро" і "Бауер". З початку сезону станом на 22 травня в господарстві більше одного разу полито 346 га зрошувальних земель. Насосною станцією забезпечено подачу води в об'ємі більше 68,5 тис.м3.


Лівобережним МУВГ проводяться земельні роботи по очищенню каналів внутрішньогосподарської і міжгосподарської мережі в межах Крутьківської та Мельниківської сільських рад, на каналах к-1, к-3. Згідно договору з СТОВ «Агроко».


 

На виконання доручення Держводагенства України від 30.03.2017 №1745/9/11-17 щодо проведення щорічної акції «За чисте довкілля» (Місячник благоустрою) та дня благоустрою, наказу регіонального офісу від 31.03.2017 № 34 станом на 22 травня 2017 року було проведено наступні заходи, зокрема:
- впорядковано та приведено в належний санітарний стан території міжрайонних управлінь та експлуатаційних дільниць, насосних станцій та прилеглих до них території на площі 72,98 га;

- ліквідовано 42 сміттєзвалища, обсяг вивезених відходів склав 43,5 м3.

- упорядковано 1,98 га газонів та клумб;
- висаджено 322 саджанця дерев та 86 кущів;
- проведено санітарну обрізку 324 дерев;
-  підбілено 490 дерева;
- очищено від сміття берегів річок протяжністю 47,4 км;
- розчищено та упорядковано 10 джерел.  

Силами Золотоніської експлуатаційної дільниці виконані роботи по ремонту залізобетонного мосту, а саме бетонування проїжджої частини на пікеті ПК119+35 на річці Золотоношка  в селі Благодатне, який знаходиться на балансі Лівобережного МУВГ.

12 травня 2017 року о 10 годині в приміщенні облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрацій Коваля В.В. відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району
Від регіонального офісу взяли участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М., та начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.


11-12 травня комісією регіонального офісу у складі фахівців відділу експлуатації водогосподарських систем, водокористування, енергозбереження, механізації та охорони праці проведено обстеження насосних станцій міжгосподарських зрошувальних систем та  оперативний контроль IV ступеню з охорони праці, безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки та виробничої санітарії в зоні діяльності Лівобережного МУВГ. В роботі комісії взяли участь головний інженер управління, заступник начальника, головний фахівець з охорони праці, начальники експлуатаційних дільниць та інженери насосних станцій.   

На виконання наказу Держводагентства від 17.02.2017   №27  «Про стан охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки у 2016 році в організаціях, на підприємствах, що належать до сфери управління Держводагентства, та заходи з охорони праці, протипожежної та  дорожньої безпеки у 2017 році»  у  квітні місяці головним фахівцем з охорони праці Верман О. Д. та головним механіком Стретовичем А.О.  Черкаського регіонального офісу була проведена взаємоперевірка  стану охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху на водогосподарських об’єктах Південно- Бузького БУВР (Миколаївська обл.). Перевірка пройшла в Снігурівському УВГ, Баштанському МУВГ та  апараті басейнового управління. За результатами перевірки складено акт, який направлено до Держводагентства.

В області завершено укладання договорів на подачу води для зрошення сільськогосподарських культур. В поточному році із державних точок водо виділу планується полити 10660 га земель. Нагадаємо, що у минулому році фактично було  полито 10803 га. Найбільші площі поливу передбачаються в Черкаському  та Золотоніському районах.
Станом на 10 травня міжрайонні управління водного господарства вже розпочали подачу води для  поливу по наступних господарствах: СТОВ «Дніпро» Чорнобаївського р-ну, Агрофірма «Маяк», СТОВ «Воля»,  ТОВ «Домантівське», ТОВ «Пальміра» Золотоніського району, СФГ «Обрій» Тальнівського р-ну, Уманський тепличний комбінат. Всього полито 470 га.

  

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 р. № 777-р «Деякі питання проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів» працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства прийняли участь у проведенні щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля».  Детальніше...


8-9 травня у Тальнівському районі відбулися урочистості, приурочені до 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 72-ї річниці завершення Другої світової війни.
8 травня у районному будинку культури відбувся святковий концерт на честь відзначення Дня пам
яті та примирення, на якому були присутні керівники району, громадськість міста, молодь.
9 травня урочисті заходи продовжилися традиційними ходою, мітингом та покладанням квітів на Пагорбі Слави, у яких взяли участь керівники району та міста, представники трудових колективів, школярі та студенти.
Учасники заходів вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали квіти до Вічного вогню.  
Працівниками Лівобережного МУВГ була прибрана територія сільського стадіону.  Проводилися роботи з вирубування чагарнику, ремонт  перил та місць для сидіння, побілка огороджуючих стовпчиків. Фотографії відповідних робіт додаються.

Профспілковий комітет Лівобережного МУВГ привітали ветерана Великої Вітчизняної війни Даника Г.П. з нагоди річниці Дня Перемоги. Фотографія додається.

Працівники ЛМУВГ брали участь у ході, присвяченій Дню Перемоги  над нацизмом та покладанні квітів до пам’ятника льотчику Г. П. Берези.


09 травня 2017 року зранку у середмісті Черкас та на Соборній площі відбувся урочистий мітинг та святкова хода з нагоди річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Участь у заходах прийняли представники Черкаського регіонального офісу.

 


9 травня 2017 року працівники управління взяли участь в урочистих заходах присвячених 72-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
О 10 годині відбувся урочистий мітинг на Соборній Площі та урочиста ходьба до Пагорбу Слави за участі ветеранів, учасників антитерористичної операції, перших осіб міста та області, військових, громадських організацій, дітей та дорослих.
Надалі по місту відбулися святкові концерти та польова кухня, де відвідувачів пригощали солдатською кашею.4 травня 2017 року в приміщені обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На засіданні розглядалися питання:
• Запобігання виникнення пожеж в лісових масивах, торф'яниках та сільськогосподарських угідь;
• Стан  поводження з твердими побутовими відходами;
• Стан забезпечення населення безпечною для здоров'я людей питною водою.
У засіданні взяла участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В.

Регіонального офісу та підпорядковані організації постійно приймають участь в проведенні акцій екологічного спрямування.
Так з початку цього року, станом на 3 травня, в рамках акцій по відзначенню «Всесвітнього дня води», «Дня довкілля» та «Місячника благоустрою» вже  відновлено та впорядковано 7 джерел, прибрано 55,15 га територій, ліквідовано 38 сміттєзвалищ, висаджено 322 дерев та 77 кущів, підбілено 308 дерев, упорядковано 0,815 га газонів, очищено від сміття 43,7 км берегів річок та водойм, опубліковано 4 статті в газетах та озвучено 3 виступи по радіо.

26 квітня 2017 року, у Тальному біля пам’ятного знака «Дзвони Чорнобиля» пройшов мітинг-реквієм, приурочений до 31-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Вшанувати пам’ять тих, хто ціною власного життя приборкував мирний атом, який вийшов з-під контролю, прийшли керівники району, представники підприємств та організацій, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громад кість міста.
На завершення мітингу присутні вшанували хвилиною мовчання ліквідаторів, які відійшли у вічність та поклали квіти до пам’ятного знаку героям-чорнобильцям.
 


28 квітня 2017 року працівники управління вшанували пам'ять працівників, загиблих від нещасних випадків на виробництві. Після чого відбулися урочисті заходи в актовому залі «Черкасиводоканал», в ході яких заступник голови області Сергій Овчаренко привітав черкащан зі святом та нагородив кращих працівників грамотою. Було відзначено наскільки важливим є вчасне повідомлення про нещасні випадки на виробництві. Детальніше...

  
27 квітня 2017 року начальник регіонального офісу Шведенко М.М. взяв участь у колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарського-меліоративного комплексу за І квартал 2017 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у ІІ кварталі 2017 року; про відновлення працездатності зрошувальних систем на умовах державно-приватного партнерства; про заходи щодо запровадження енергосервісних договорів в Управлінні каналів Інгулецької зрошувальної системи; про досвід впровадження біомеліорації Басейновим управлінням водних ресурсів річки Рось.
Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.


26 квітня 2017 року  у Правобережному міжрайонному управлінні водного господарства відбулося засідання комісії з охорони праці під головуванням головного інженера управління Горгуля Д.І. .в якому прийняли участь заступник начальника управління Жалдак М.В., провідний інженер з охорони праці Поліна Н.О., головний енергетик Шарков О.І., головний механік Зоря В.І. та представник відділення виконавчої дирекції ФССНВ у  м. Черкаси - страховий експерт з охорони праці Данилова І.В. На засідання був запрошений начальник управління Поповіченко М.Г., на якому обговорювались питання - Детальніше...

Про роботу відділу водних ресурсів Правобережного міжрайонного управління водного господарства за I квартал 2017 року

Регіонального офісу та підпорядковані організації постійно приймають участь в проведенні акцій екологічного спрямування.
Так з початку цього року, станом на 24 квітня, в рамках акцій по відзначенню «Всесвітнього дня води», «Дня довкілля» та «Місячника благоустрою» вже  відновлено та впорядковано 7 джерел,   прибрано 47,61 га територій, ліквідовано 36 сміттєзвалищ, висаджено 322 дерев та 77 кущів, підбілено 308 дерев, упорядковано 0,69 га газонів, очищено від сміття 39,3 км берегів річок та водойм, опубліковано 4 статті в газетах та озвучено 3 виступи по радіо.
Детальніше...

20 квітня 2017 року на базі Правобережного міжрайонного управління водного господарства відбулася нарада під головуванням начальника обласного управління водних ресурсів Шведенка М.М .в якій прийняв участь заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В., керівництво та начальники експлуатаційних дільниць Правобережного міжрайонного управління водного господарства. На нараді обговорювались питання:
- підготовки експлуатаційними дільницями управління насосних станцій до поливного сезону 2017 р.;
-   надання платних послуг;
-   проведення місячнику благоустрою;
-  оптимізація структури управління.
В ході проведення наради були обговорені нагальні питання та намічені шляхи вдосконалення роботи.


18 квітня  2017 року начальник відділу водних ресурсів Лівобережного МУВГ брала участь в нараді, яка відбулася в Драбівській РДА, щодо інвентаризації ставків  на виконання п.2 протоколу наради Черкаської обласної адміністрації від 14.11.2016 на нараді розглядалися питання щодо закінчення та підведення підсумків інвентаризації.  

   


Відбір проб води спеціалістами управління з свердловин Золотоніської осушувальної системи (нижня частина), згідно календарного плану по моніторингу меліорованих земель на 2017 рік.

   

12 квітня 2017 року працівники обласного управління водних ресурсів  провели упорядкування території головної насосної станції Черкаської зрошувальної системи Правобережного міжрайонного управління водного господарства.  Було висаджено більше 80 дерев та 60 кущів, проведено обрізку дерев та прибирання прибережної захисної смуги.

  

 

12 квітня спеціалістами ПП «Експедиція Акватрон-Еко» проведено водолазне обстеження рибозахисних пристроїв на водозаборах Стебнівської, Юрківської, Уманської та Тальнівської зрошувальних систем Тальнівського МУВГ.
Обстеженням виявлено, що водозабір Тальнівської та Уманської  з.с. знаходяться в задовільному стані і можуть експлуатуватися в 2017 році,  а водозабір  Стебнівської та Юрківської з.с. потребують проведення ремонтних робіт та очистки від намулу з проведенням повторного обстеження.

  

Трудовий колектив Тальнівського МУВГ  радо приймає участь у Всеукраїнській акції з благоустрою «За чисте довкілля» з метою створення сприятливого для життєдіяльності  людей довкілля, збереження і охорони навколишнього природного середовища, санітарного очищення, відновлення належної чистоти і порядку, озеленення та благоустрою населеного пункту.
Так, 7 квітня до Дня довкілля працівники управління провели роботи з благоустрою території виробничої бази, прилеглої території та територій насосних станцій. З настанням сприятливих погодних умов 10 квітня була проведена побілка дерев та бордюрів.   

 

7  квітня 2017 року працівниками Лівобережного МУВГ  було проведено щорічну акцію до Дня довкілля (День благоустрою) - було здійснено  захід щодо  прибирання території в заплаві р. Дніпро.  А також до цього заходу приєднались і волонтери  села Благодатне та приватний підприємець Гончар. Детальніше...

 

В рамках проведення моніторингу стану меліорованих земель та меліоративних систем, за І квартал 2017 року  обстежено 10201 га зрошуваних земель, відібрано 750 проб грунту на визначення вологості, проведено 37,5 пог.метрів розвідувального буріння.
На осушувальних системах проведено 1335 замірів рівнів грунтових вод.


У Лівобережному міжрайонному управлінні водного господарства функціонує навчальний пункт, який заснований  в 1982 році, для задоволення потреб галузі водного господарства області у кваліфікованих кадрах робітничих професій.
Навчальний пункт Лівобережного МУВГ організовує  та проводить навчання зі здобуттям професійно-технічної освіти початкового рівня. Професійне навчання здійснюється тільки з денною формою навчання з відривом та без відриву від виробництва. Планування і облік навчальної роботи здійснюється у відповідності до вимог і виходячи із замовлень міжрайонних управлінь водного господарства, Черкаського регіонального управління водних ресурсів та інших сторонніх організацій області у потребі підготовки кадрів робітничих професій.
Згідно Положення про професійне навчання кадрів на виробництві навчальний заклад має право для надання послуг з підготовки ряду робітничих професій.
З 20 грудня 2016 року згідно наказу № 117 від 16.12.2016 проводиться навчання за професією «Машиніст насосних установок». Група складається з 12 осіб. Навчання проводять – головний енергетик Черкаського ОВР Назаренко І.В., головний фахівець з охорони праці Черкаського ОВР
Верман О.Д., завідувач навчального пункту Лівобережного МУВГ
Лямін Є.Ф., майстер виробничого навчання Лівобережного МУВГ
Ляшенко Г.М., провідний інженер з охорони праці Лівобережного МУВГ Масюк В.В., головний механік Лівобережного МУВГ Кравченко О.С. Навчання триватиме до 14 квітня 2017 року.


7 квітня 2017 в регіонального офісу проведено технічну раду з розгляду питання щодо скиду в р.Тясмин підземних вод із свердловин Мало-Бузуківського гранкар’єру. На технічну раду були запрошені: головний інженер ПАТ «Мало-Бузуківський гранітний кар’єр»Расіч О.І., директор ПБК «Водпроект»Ромаш В.В., заступник начальника Черкаського РУВР Бондаренко В.О. Прийнято рішення запропоновану схему скиду відкачаних підземних вод вважати прийнятною, але можливість скиду розглянути додатково після проведення проектних вишукувань та проведення оцінки їх впливу на стан поверхневих вод.

Інвентаризація водних об’єктів та гідротехнічних споруд області

Відповідно до п.2 Протоколу наради обласної державної адміністрації щодо вирішення проблемних питань з проведення інвентаризації гідротехнічних споруд, що розташовані на водних об’єктах області, передачі їх на баланс сільським, селищним, міським радам, а також вирішення проблемних питань щодо інвентаризації та наданні в користування на умовах оренди водних об’єктів області від 14 листопада 2016 року районним державним адміністраціям області спільно з представниками міжрайонних управлінь водного господарства, Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, управління цивільного захисту облдержадміністрації, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції в Черкаській області та органів місцевого самоврядування було доручено провести інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд.
Черкаським регіонального офісу було розроблено та погодженно з Головним управлінням Держгеокадастру акт інвентаризації. Крім того, регіонального офісу визначено відповідальним за збір інформації по проведенню інвентаризації.
Станом на 1 квітня 2017 року інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд завершено  в таких районах, а саме:
- в Чорнобаївському, Корсунь - Шевченківському, Смілянському, Золотоніському, Маньківському,  Уманському, Христинівському  та Жашківському районах;
- акти інвентаризації в паперовому вигляді надійшли з Чорнобаївського, Маньківського, Корсунь - Шевченківського, Христинівського та Уманського районів (всього надійшло 988 актів інвентаризації, згідно них на балансі знаходиться 386 гідротехнічних споруд);
- відповідно до інформації, наданої райдержадміністраціями, в області триває робота з  проведення інвентаризації у Городищенському, Лисянському, Звенигородському, Монастирищенському, Тальнівському, Кам’янському, Катеринопільському, Чигиринському, Шполянському, Драбівському, Черкаському та Канівському районах.
За повідомленнями, що надходять від районних державних адміністрації інвентаризацію планується завершити до кінця травня.


млин с. Доброводи Уманського району

Ставок Чигиринський район


 

4 квітня в Правобережному міжрайонному управлінні водного господарства була проведена зустріч із студентами Черкаського художньо-технічного коледжу, на якій фахівці управління ознайомили майбутніх випускників із основними напрямками роботи управління в області меліорації земель та водних ресурсів в межах діяльності управління. А також була проведена агітаційна  робота серед студентів щодо роботи в галузі меліорації та водного господарства.


4 квітня 2017 року в управлінні агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації відбулася робоча нарада з обговорення «Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014-2020 роки»
У нараді взяла участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В.


 

4 квітня 2017 працівниками відділу водних ресурсів Лівобережного МУВГ спільно з учнями 2, 4 та 10 класів Благодатнівської ЗОШ І-ІІІ ст. були проведені заходи з посадки дерев до Дня довкілля. Спільними зусиллями висаджено 12 саджанців берези та 25 плодово-ягідних саджанців. Детальніше...

 

В рамках проведення акцій екологічного спрямування Лівобережним управлінням водного господарства за перший квартал 2017 року проведено наступні заходи:
1. До Всесвітньої акції «Посади дерево миру» працівниками відділу водних ресурсів та Золотоніської ЕД на базі Лівобережного МУВГ та в межах прибережної захисної смуги р.Золотоношка висаджено 24 дерева. Детальніше...  

  


30 березня 2017 року в управлінні агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації відбулася робоча нарада з попереднього розгляду заяв з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району.
У нараді прийняла участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В.


   

На виконання доручення Державного агентства водних ресурсів України від 30.03.2017 №1745/9/11-17 Черкаським регіонального офісу та міжрайонними управліннями водного господарства розпочато проведення заходів з відзначення Місячника благоустрою.
Станом на 3 квітня 2017 року впорядковано та приведено в належний санітарний стан територію бази Тальнівського міжрайонного управління водного господарства, насосні станції та прилеглі до них території на площі 4,72 га. Упорядковано 10 клумб, висаджено 52 саджанця квітів, проведено санітарну обрізку дерев в кількості 51 шт, очищено берегову лінії протяжністю 1,2 км та ліквідовано 7 сміттєзвалищ.

 30 березня 2017 року начальника регіонального офісу Шведенко М.М. взяв участь у колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підготовку до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році, зокрема, щодо стану підготовки зрошувальних та осушувальних систем, магістральних каналів; про хід договірної кампанії щодо надання платних послуг з подачі води на полив, заходи щодо енергозбереження,  запобігання та протидії корупції у водогосподарських організаціях та інші питання.
Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.

 

Службою головного механіка Тальнівського МУВГ проводиться підготовка до весняно-осіннього періоду автотранспортної техніки. Згідно дефектних актів в управлінні складено графік ремонту техніки, також створена ремонтна бригада з числа працівників ремонтно-механічної майстерні.
На даний час ремонтується екскаватор Е-304Г та бульдозер Т130 МБ.

   

31 березня 2017 року силами працівників Тальнівського МУВГ було впорядковано та приведено в належний санітарний стан територію бази, насосні станції та прилеглі до них території. У заходах взяли участь всі працівники управління, прибрано територію на площі 4,72га, упорядковано 10 клумб, висаджено 52 саджанця квітів, проведено санітарну обрізку дерев в кількості 51 шт, очищено берегової лінії протяжністю 1,2 км та ліквідовано 7 сміттєзвалищ. Заходи проводились у рамках акції «За чисте довкілля».

28 березня 2017 року в залі засідань Тальнівської РДА відбулася нарада за участю першого заступника голови райдержадміністрації та сільськими головами району.
Роз’яснення учасникам зібрання щодо необхідності виготовлення паспортів на водні об’єкти, отримання дозволу на спецводокористування,  заключення договорів оренди водних об’єктів згідно чинного законодавства та пришвидшення проведення інвентаризації водних об’єктів надав заступник начальника Тальнівського МУВГ Коротченко Генадій Михайлович.


 

 28 березня на Тясминській насосній станції (с.Стецівка Чигиринського району) під головуванням першого заступника голови Черкаської облдержадміністрації Коваля В.В. відбулась нарада з проблемних питань екологічного та гідрологічного стану р.Тясмин. В засіданні  взяли участь представники управління екології, екологічної інспекції, обласного управління водних ресурсів, Правобережного МУВГ, Черкаського регіонального управління водних ресурсів, районних державних адміністрацій в межах басейну р.Тясмин.
  Відмічено, що протягом останніх років спостерігається зниження водності та обміління  р. Тясмин, проходить інтенсивне заростання та замулення річки, якість поверхневих вод в літній період маловоддя значно погіршується. Розглядались основні можливі причини такої негативної тенденції та шляхи їх усунення.  
 З доповіддю про технічний стан осушувальної мережі Тясминської осушувальної системи та гідрологічний стан водних об
єктів в межах басейну р.Тясмин виступив начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.


Колектив Тальнівського МУВГ в черговий раз приєднується до всесвітньої екологічної ініціативи щодо проведення масштабної всеукраїнської соціально-екологічної кампанії  Година Землі, яка покликана привернути увагу до проблеми зміни клімату.
Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин (у суботу 25 березня о 20:30), кампанія наголошує на необхідності щоденних дій кожного громадянина, спрямованих на збереження навколишнього середовища, раціональне використання природних ресурсів для подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою.

    

 24 березня 2017 року за участі заступника начальника обласного управління водних ресурсів Журавля С.В., зовнішньоекономічної асоціації «Новосвіт», предствників Басейнового управління водних ресурсів річки Рось, Черкаського обласного управління водних ресурсів, міського голови міста Корсунь-Шевченківський, представників органів місцевого самоврядування, Корсунь-Шевченківської районної громадської екологічної організації Всеукраїнської екологічної ліги, КП «Водоканал» міста Корсунь-Шевченківський, а також жителів смт. Стеблів та м. Корсунь-Шевченківський відбувся завершальний етап весняної промивки руслових водосховищ на річці Рось.
 Працівниками ЧФ ЗЕА «Новосвіт» було забезпечено залповий скид води зі Стеблівського водосховища з витратами 125 м3/с, шляхом включення турбін гідроелектростанції, а також підняття сегментного затвору гідротехнічної споруди.
Через годину, на Корсунь-Шевченківському водосховищі за допомогою роботи турбін Корсунь-Шевченківської ГЕС та підняття двох робочих щитів гідроспоруди було забезпечено залповий скид води з витратами 113 м3/с. Загальний об’єм води, використаної під час промивки склав 3 млн.м3.
  Після закінчення весняної промивки був складений відповідний протокол.23 березня 2017 року на базі Черкаського факультету Національного університету «Одеська юридична академія»  відбулося засідання круглого столу на тему «Правове регулювання охорони та використання водних ресурсів» присвячений Всесвітньому дню водних ресурсів, який відзначається 22 березня відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН.
В роботі круглого столу взяли участь  заступник начальника Черкаського обласного управління водних ресурсів Журавель С.В.,  к.ю.н., доцент Локтєва-Маклашова Н.В та студентів 3 курсу, спеціалізації «Прокуратура та слідство» .       
В ході зустрічі Журавель С.В. розповів студентам про практичні аспекти використання та охорони водних ресурсів, зокрема про проблеми водозабезпеченості області, особливості реформування галузі водного господарства за басейновим принципом та відповідні законодавчі зміни.
Студенти підготували цікаві та змістовні доповіді, зокрема,  Балдук А. «Правові аспекти господарського використання та охорони прибережних захисних смуг»,  Муллагалієва Г. «Правові аспекти реалізації права загального водокористування в Україні» та Черненко М. «Правові проблеми охорони від забруднення річки Дніпро»
Даний захід вкотре підтвердив важливість належного законодавчого підґрунтя для забезпечення охорони та раціонального використання водних ресурсів нашої держави.


До Всесвітнього дня води, який відзначався 22 березня  Правобережним міжрайонним управлінням водного господарства була передбачена та проведена низка заходів: на усіх дільницях проведені збори колективів працівників, проведені зустрічі з  учнями Свидівоцької, Рацівської, Стецівської, Будищанської  загальноосвітніх  шкіл I-III ступенів, Вітівського навчально - виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад I-II ступенів», Чигиринського навчально – виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – спеціалізована школа I-III ступенів №2», Корсунь - Шевченківської спеціалізованої школи інтернат, Моринського навчально - виховного комплексу з лекцією на тему «Стічні води», під гаслом «Навіщо витрачати воду?» Оголошений конкурс малюнків до Всесвітнього Дня Води серед учнів Свидівоцької загальноосвітньої  школи    I-III ступенів, переможцям конкурсу будуть вручені грамоти, подяки та подарунки. Детальніше...


   

22 березня 2017 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором. Детальніше...


 22 березня 2017 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Обєднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, повязаних з водним фактором.
 Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Стічні води», присвячена скороченню обсягів і повторному використанню стічних вод.
   Враховуючи актуальність питань щодо управління водними ресурсами, а також з метою підвищення екологічної свідомості та обізнаності громадян щодо проблем, повязаних з водним фактором, обласним управлінням водних ресурсів та міжрайонними управліннями водного господарства проведені наступні заходи:

- на експлуатаційних дільницях Правобережного МУВГ проведено збори колективів працівників, на яких було прослухано лекцію на тему «Стічні води», під гаслом «Навіщо витрачати воду?»;

 

- опубліковано в друкованих засобах інформації статті присвяченні відзначенню Всесвітнього Дня води в газетах «Трибуна Хлібороба» Христинівського району, «Уманська Зоря» Уманського району, «Вісник Золотоніщини» Золотоніського району та «Світлий шлях» Чорнобаївського району;


- 22 березня 2017 року озвучено в ефірі виступи по місцевому радіо Жашківського, Звенигородського та Тальнівського районах;
 - 22 - 23 березня 2017 року проведено виховні заходи в середніх навчальних закладах Христинівського району ЗОШ № 2 (дата 22.03.2017), Монастирищенського району ЗОШ № 1 (дата 21.03.2017), а також з учнями Свидівоцької, Рацівської, Стецівської, Будищанської  загальноосвітніх  шкіл I-III ступенів, Вітівського навчально - виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад I-II ступенів», Чигиринського навчально виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад спеціалізована школа I-III ступенів №2», Корсунь - Шевченківської спеціалізованої школи інтернат, Моринського навчально - виховного комплексу;
 - оголошено конкурси дитячих малюнків в Благодатнівській загальноосвітній середній школі Золотоніського району та серед учнів Свидівоцької загальноосвітньої  школи I-III ступенів Черкаського району;

  

 - виготовлено плакат для інформування учнів щодо «Всесвітнього дня води», який розміщено на стенді в фойє Благодатнівської загальноосвітньої середньої школи.Спеціалістами п.п. «Експедиція Акватрон-Еко»  проведено водолазне обстеження рибозахисних пристроїв на водозаборах  Іркліївської та Вереміївської ГНС Лівобережного МУВГ. Обстеженням виявлено, що водозабір Вереміївської ГНС в робочому стані, не замулений, що дозволяє провести закачування води до зрошувальної системи. Водозабір Іркліївської ГНС замулений, потребує розмиву та виконання поточного ремонту. Спеціалістами «Експедиція Акватрон-Еко буде проведено складання кошторису, виконані роботи по його ремонту з метою своєчасної подачі води в зрошувальну мережу.

17 березня 2017 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації відбулося засідання комісії з оцінки та конкурсного    відбору природоохоронних проектів та заходів, в якій взяв участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.
На засіданні розглядалися наступні питання:
- Стан реалізації природоохоронних проектів та заходів у 2016 році;
- Зміни до Порядку підготовки, оцінки та конкурсного відбору природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів обласного бюджету, затвердженого розпорядженням облдержадміністрації від 16.03.2016 №2 зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції   у Черкаській області  21 березня 2016 року за № 2/1640.
- Визначення початку зборів документів для участі у конкурсного відбору природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів обласного бюджету у 2017 році.

  

15 березня 2017 року в приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Рось в м.Біла Церква  відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р. Рось
Під час засідання були розглянуті питання щодо аналізу водогосподарської обстановки в басейні річки Рось протягом зимового періоду 2016-2017 років; звернення Сквирської райдержадміністрації Київської області щодо режимів роботи водосховищ, розташованих на р. Роставиця; пропозиції щодо режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем в басейні р.Рось на весняно-літній період 2017 року; звернення Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації Черкаської області щодо проведення весняної промивки Стеблівського та Корсунь-Шевченківського водосховищ; пропозиції щодо весняної промивки водосховищ питного водопостачання, розташованих на річці Рось; звернення Управління екології та природних ресурсів Черкаської облдержадміністрації з пропозиціями щодо режимів роботи та вирішення питання екологічного стану річки Рось.

Також було прийняте рішення провести весняну промивку водосховищ питного водопостачання, розташованих на річці Рось після затвердження зазначених режимів роботи Держводагентством України.
В засіданні приймав участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу
Журавель С.В.12 березня колектив управління разом з сільським головою та представниками Золотоніської райдержадміністрації вітали працівника, ветерана управління, ветерана ВВВ з ювілеєм – 90 річчям з Дня народження – Даника Григорія Порфировича.

 

10 березня 2017 року о 10.00 годині у актовій залі Черкаського регіонального офісу відбулося засідання колегії, в якій приймали участь представники Черкаського регіонального офісу та міжрайонних управлінь,  розглядалися такі питання:
1. Про Публічний звіт голови Держводагентства України за 2016 рік.
2. Про Концепцію реформування організаційної структури Держводагентства.
3. Різне


 

В період з 5 по 9 березня 1944 року Тальнівщина була звільнена від фашистських загарбників. Визволення розпочалось із сіл Павлівка ІІ та Онопріївка і завершилось в селах Вишнопіль і Легедзине.
Так керівництво району, представники організацій та підприємств, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громадськість міста 9 березня 2017 року, в день 73-ї річниці визволення Тальнівського району від окупантів, поклали квіти до Пагорба Слави, де поховані визволителі міста та району.
До Дня визволення Тальнівщини у роки Другої світової війни в приміщенні районного Будинку культури відбувся тематичний захід за участю народного аматорського хору ветеранів.

Щорічно у день народження поета, художника Т.Г.Шевченка 9 березня українці всього світу вшановують чергову річницю з дня народження великого Кобзаря. Вшанувати пам'ять великого українського поета до пам’ятника Т.Г.Шевченка у Тальному прийшли керівники району, представники організацій та підприємств, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громадськість міста. Присутні поклали корзини та квіти до підніжжя пам’ятника.

Заходи з вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка

     

Березень місяць на Україні - це місяць вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, якому в цьому році виповнилось би  203 роки.
Черкаською обласною державною адміністрацією було організовано ряд заходів із вшанування видатного сина українського народу у місті Черкаси, в селах Моринці і Шевченкове Звенигородського району та у місті Канів.
9 березня у день народження Тараса Григоровича Шевченка працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства взяли участь у церемонії покладанні квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченко на Театральній площі міста Черкаси. Цього ж дня відбулися літературні читання, присвячені творчості Т.Шевченка.  Всі бажаючі мали можливість прочитати вірші великого Кобзаря.     

Громадяни України в черговий раз приєднуються до всесвітньої екологічної ініціативи щодо проведення масштабної всеукраїнської  соціально-екологічної кампанії Година Землі, яка покликана привернути увагу до проблеми зміни клімату.
В суботу, 25 березня 2017 року о 20:30 люди по всьому світу вимкнуть світло на одну годину, Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднаних дій для збереження природи нашої планети.
Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин, кампанія наголошує на необхідності щоденних дій кожного громадянина, спрямованих на збереження навколишнього середовища, раціональне використання природних ресурсів для подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою.
Черкаське регіонального офісу  приєднується до цієї міжнародної ініціативи і закликає всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем.

7 березня 2017 року о 10 годині в облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрацій Коваля В.В. відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району.
Також, о 12 годині відбулася нарада щодо покращення гідрологічної ситуації та розробці першочергових заходів по відновленню та підтриманню гідрологічного режиму р.Тясмин.
Від регіонального офісу взяли участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника регіонального офісу Куліш Ж.В. та Журавель С.В., а також начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.


З 01.07.2013 року набрав чинності Закон України «Про аквакультуру», яким внесено зміни до Водного та Земельного кодексів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 № 420 затверджено типовий договір оренди водного об’єкта, наказами Міністерства екології та природних ресурсів України від 28.05.2013 № 236 та від 18.03.2013 № 99 затверджено «Методику визначення розміру плати за надані в оренду водні об’єкти» та «Порядок розроблення паспорта водного об’єкта».
Механізм реалізації прийнятих нормативно - правових актів в межах області регламентується розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації від 24.07.2015 № 359 «Про надання в користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області».
З метою виконання зазначених вище нормативних актів протягом 2016 року в області виготовлено та погоджено Держводагентством 118 паспортів водних об’єктів. Відповідно них 45 водних об’єктів знаходиться в межах населених пунктів та 73 - за межами. Черкаським регіонального офісу та структурними підрозділами було виготовлено 95 паспортів водних об’єктів, з них в межах населених пунктів знаходиться 35 водних об’єктів,  за межами - 60.
Всього за весь період в області виготовлено 276 паспортів водних об’єктів, з них 144 паспорти водних об’єктів, що знаходяться в межах населених пунктів та 132 – за межами населених пунктів.
Протягом 2016 року територіальним органом Держводагенства в Черкаській області погоджено 12 договорів оренди водних об’єктів, за січень – лютий 2017 року 7 договорів. За весь період заключено 24 договора оренди водних об’єктів.
Надходження коштів за кодом класифікації доходів 22130000,  22130001, 22130002 «Орендна плата за водні об’єкти (їх частини), що надаються  в користування на умовах оренди Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами (області, міста Києва)» за 2013-2016 роки склало 129,48 тис. грн..  

3 березня 2017 в Лівобережному МУВГ відбувся круглий стіл під головуванням начальника регіонального офісу Шведенка М.М. у якому взяли участь заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В., фахівці апарату управління водних ресурсів та начальники експлуатаційних дільниць Лівобережного міжрайонного управління водного господарства. Під час засідання обговорювались питання: детальний аналіз стану оплати праці за рахунок спеціального фонду, використання транспортних засобів, підготовки до вегетаційного періоду в розрізі експлуатаційних дільниць.


      

28 лютого 2017 в Правобережному МУВГ відбувся круглий стіл під головуванням начальника регіонального офісу Шведенка М.М. у якому взяли участь заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В., фахівці апарату управління водних ресурсів та начальники експлуатаційних дільниць Правобережного міжрайонного управління водного господарства. Під час засідання обговорювались питання:
- організації роботи експлуатаційних дільниць в напрямку залучення до управління водними ресурсами;
- проблемні питання укладання договорів на подачу води для зрошення сільськогосподарських культур та організації проведення поливів;
- підвищення ефективності використання наявного парку машин і механізмів;
- шляхи вдосконалення матеріального та фінансового забезпечення експлуатаційних дільниць.
За результатами круглого столу визначені основні завдання з подальшого вдосконалення роботи експлуатаційних служб.

   

За сприяння Держводагентства України, завершуються роботи з відновлення всмоктуючих трубопроводів на насосній станції Топилівської міжгосподарської зрошувальної системи.
Використовуючи низькі рівні води в Кременчуцькому водосховищі, силами Правобережного міжрайонного управління водного господарства здійснюється заміна ділянки водозабору із 2 ниток трубопроводів діаметром 500 мм, які були пошкоджені та занесені піском внаслідок коливань води та подвижки льоду.
Проведення ремонтних робіт дасть можливість задіяти в роботу Топилівську насосну станцію для здійснення подачі води на площу біля 600 га.
Господарства-водокористувачі профінансували здійснення заходів та активно допомагають у проведенні робіт.                                   
                     


27 лютого 2017 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

20 лютого 2017 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

             

20 лютого 2017 року на площі Слави м. Черкас відбулися заходи щодо відзначення Дня Героїв Небесної Сотні та покладання квітів до пам’ятника «Борцям за волю України», молебінь у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. В заходах прийняли участь керівники області, міста, представники громадськості та працівники Черкаського регіонального офісу та Правобережного МУВГ.

20 лютого 2017 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

   

15 лютого 2017 року відбувся мітинг та церемонія урочистого покладання квітів до пам’ятного знака «Воїнам-афганцям» на Площі Слави з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення Радянських військ з Афганістану. В заходах прийняли участь керівники області, міста, представники громадськості та працівники Черкаського регіонального офісу та Правобережного МУВГ.

За прогнозом літній сезон 2017 року буде не багатий на дощі. Тому, водогосподарськими організаціями раніше розпочато роботу з господарствами області щодо проведення поливного сезону. Відбуваються зустрічі з представниками потенційних водокористувачів, які можуть здійснювати поливи сільськогосподарських культур. За їх результатами підписуються відповідні протоколи-намірів. Це дасть змогу своєчасно підготувати зрошувальну мережу та насосні станції для подачі води на поля.
Мають намір зрошувати свої землі СТОВ «Дніпро» та СТОВ «Вереміївка» Чорнобаївського району, СТОВ «Пальмира» та СТОВ АФ «Маяк» Золотоніського району, СФГ «Промінь» та СФГ «Обрій» Тальнівського району.
Станом на 08.02.2017 вже підписано протоколи намірів на площу
3778 га, що становить 33 відсотки до площ, на які було укладено договори на подачу води державними насосними станціями в минулому році. Робота з підписання протоколів продовжується.


 
07 лютого 2017 року в прес центрі Черкаської обласної державної адміністрації відбулася нарада щодо відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь.
Під час якої були розглянуті питання щодо ролі водно-болотних угідь у розвитку природно-заповідного фонду Черкащини, їх значення для збереження популяції птахів та перспектива їх розвитку.
На нараді взяли участь представники регіонального офісу заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж. В. та начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Н.С.
31 січня 2017 року  в регіонального офісу під головуванням заступника начальника регіонального офісу Журавля С.В. відбулась нарада, в якій взяли участь керівники і спеціалісти експлуатаційних, фінансових та економічних служб, начальники експлуатаційних дільниць міжрайонних управлінь водного господарства, відповідальні фахівці регіонального офісу.
На засіданні розглядалось питання забезпечення функціонування водогосподарських організацій та укладання договорів на послуги з подачі води у 2017 році.
З метою забезпечення стабільної роботи водогосподарських організацій, прийнято рішення внести зміни до договору на надання послуг з подачі води на полив для зрошення сільськогосподарських культур в частині розробки календарних планів поливу та здійснення авансових платежів.


19.01.2017 з нагоди Дня вшанування захисників Донецького аеропорту та Дня Соборності України на площі Слави відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника «Борцям за волю України» та молебень у Свято-Троїцькому кафедральному соборі.
В заходах прийняли участь керівники області, міста, представники громадськості та працівники обласного управління водних ресурсів.


Шановні колеги!
Від щирого серця вітаю Вас
З світлим християнським святом –
Водохрещем.
Для нас це свято символізує
Очищення від усього нещирого і недоброго.
Це свято світлих та нових починань.
Христос Хрещається!


Начальник Черкаського
регіонального офісу                                М.М. Шведенко

Водогосподарські організації регіонального офісу завершили дефектування наявного парку техніки та механізмів, в тому числі тієї, яка поставлена на зберігання на зимовий період. Складено графіки ремонтів, якими передбачено максимальне завантаження ремонтно-механічних майстерень у зимовий період. Станом на 20 грудня поточного року по регіонального офісу в ремонті знаходиться 8 одиниць автотракторної техніки. Частина наявної техніки перебуває в очікуванні ремонту.

Розпочато підготовку зрошувальних систем до вегетаційного періоду 2017 року. Водогосподарські організації проводять ремонт насосно-силового обладнання на міжгосподарських насосних станціях. Станом на 15 грудня вже підготовлено 20 насосно-силових агрегатів

8 грудня 2016 року на базі Лівобережного міжрайонного управління водного господарства відбулася зустріч з представником СТОВ «Агроко» Потапенком І.В. щодо перспектив відновлення роботи Іркліївської зрошувальної системи на землях господарства,  орієнтовною площею 500 га., та проведення земляних робіт на внутрішньогосподарських осушувальних каналах нижньої частини Золотоніської осушувальної системи, в межах Мельниківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області.21 листопада з нагоди Дня Гідності та Свободи на площі Слави відбулася церемонія покладання квітів та молебень біля пам’ятника «Борцям за волю України». В заходах прийняли участь керівники області і міста, громадськість, представники Черкаського облводресурсів та Правобережного МУВГ.16 листопада в Тясминській експлуатаційній дільниці Правобережного МУВГ відбулося засідання круглого столу за участю фахівців обласного управління водних ресурсів та начальників експлуатаційних дільниць міжрайонних управлінь водного господарства. На засіданні обговорювалися питання:
1. Організація роботи експлуатаційних дільниць в напрямку залучення до управління водними ресурсами.
2. Проблеми організації проведення поливів та укладання договорів на подачу води для зрошення сільськогосподарських культур.
3. Підвищення ефективності використання наявного парку машин і механізмів при наданні послуг.
4. Шляхи вдосконалення матеріального та фінансового забезпечення експлуатаційних дільниць.
Визначено, що в першу чергу необхідно змінити підходи до акумулювання фінансових та матеріальних ресурсів, їх використання по експлуатаційних дільницях.  З метою стимулювання до збільшення об’ємів робіт, висловлювались побажання щодо збільшення відсотку спрямування коштів на оплату праці для працівників експлуатаційних дільниць при наданні послуг за договорами.  Також приділено увагу питанням розвитку зрошення, проблемам при експлуатації міжгосподарських осушувальних систем,  забезпеченню роботи застарілого парку механізмів.14 листопада під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Коваля В.В. відбулася нарада щодо вирішення проблемних питань з проведення інвентаризації гідротехнічних споруд та водних об’єктів області, взяття на баланс гідротехнічних споруд та надання в користування на умовах оренди водних об'єктів.
В нараді прийняли участь начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника регіонального офісу, начальники міжрайонних управлінь водного господарства, представники Державної екологічної інспекції в Черкаській області, департаменту екології та природних ресурсів, головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, управління  ДСНС України в Черкаській області, Черкасирибохорони, управління агропромислового розвитку ОДА, управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції, юридичного відділу облдержадміністрації та представники землевпорядних та проектних організації області.За результатами наради Ковалем В.В. було дано доручення доопрацювати акт інвентаризації та, до 01.02.2017 року, райдержадміністраціям спільно з представниками Головного управління Держгеокадасту в Черкаській області, управління  агропромислового розвитку облдержадміністрації, управління надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, державної екологічної інспекції в Черкаській області, представників міжрайонних управлінь водного господарства (регіонального офісу) та органів місцевого самоврядування провести інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд області з визначенням переліку безгосподарських гідротехнічних споруд.


Протокол наради облдержадміністрації щодо вирішення проблемних питань з проведення інвентаризації гідротехнічних споруд

Акт інвентаризації водних обєктів та гідротехнічних спорудВідновлення роботи зрошувальних систем - стратегічний напрямок роботи водогосподарських  організацій Черкаської області.


Протягом останніх років на Черкащині активно нарощуються площі поливу сільськогосподарських культур. Якщо у 2010 році в області поливалось 3,6 тис.га, то протягом 2015 року воду подано на площу 10,6 тис.га, що майже в 3 рази перевищує попередній показник. Це стало можливим завдяки не байдужому  ставленню працівників водогосподарського комплексу до запитів землекористувачів та безпосередньої зацікавленості останніх у розвитку зрошення. Регіонального офісу та міжрайонні управління водного господарства провели ряд нарад із орендарями зрошуваних земель з приводу економічної доцільності зрошення сільськогосподарських культур та залучення коштів інвесторів на відновлення меліоративних фондів та розширення зрошувальної мережі. Зокрема у 2014 році на ремонт трубопровідної мережі та закупівлю дощувальних машин господарствами області направлено більше 44 млн.грн., а у 2015 році 39 млн.грн. Найбільшими інвесторами є: ТОВ «АПК МАЇС», ПРАО «Фрау Марта», група компаній «Кернел», компанія «Bonduelle», Агропромхолдинг LNZ Grouр.    
В області  у 2015 році проводились поливи в тому числі на землях-супутниках зрошення. Ця площа склала 905 га. Близко 600 га земель поливається за допомогою сучасних систем краплинного зрошення.
Всього протягом року в зоні дії міжгосподарських систем було відновлено роботу зрошувальних систем на  площі  1087 га. В наступні  два роки очікується подальше збільшення відновлених зрошуваних площ іще на 4 тис.га.
Відновлення роботи зрошувальних систем і надалі буде стратегічним напрямком роботи водогосподарських  організацій Черкаської області.8 листопада делегація облводресурсів взяла участь у Міжнародному водному форумі «AQUA UKRAINE-2016». Учасники ознайомилися із застосуваннями кращих світових практик на підприємствах водного та водопровідно-каналізаційного господарств, в будівельній сфері, підвищення енерго та ресурсозбереження, машинобудування. Під час проведення профільних конференцій прослухали спеціалізовану тематику наукових робіт з розвитку водного господарства та басейнового принципу управління водними ресурсами. Особливу увагу звернули на павільйон Держводагентства України.

 


3 листопада 2016 року начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М. взяв участь у нараді, що відбулася у Бортницькому міжрайонному управлінні водного господарства ім. Гаркуші М.А.
Під час наради обговорювалися питання щодо удосконалення діючої структури управління водними ресурсами у зв’язку з прийняттям Закону України *Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом, який спрямований на встановлення правових норм щодо запровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом шляхом гідрографічного та водогосподарського районування території України; розроблення планів управління річковими басейнами; розроблення водогосподарських балансів; визначення повноважень центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування* .

 
З метою забезпечення виконання Закону України «Про охорону праці», 03-06 жовтня в облводресурсів проведено навчання посадових осіб і спеціалістів водогосподарських організацій з питань охорони праці при експлуатації вантажопідіймальних механізмів, котлів і посудин, що працюють під тиском, при виконанні газонебезпечних робіт, а також правил охорони праці на автомобільному транспорті.
Навчання проводились із залученням викладачів Державного інституту управління економіки водних ресурсів (м.Київ) та фахівців управління Держпраці в Черкаській області.

06 жовтня слухачам проведено перевірку знань галузевою комісією за участю державного інспектора
заступника начальника управління Держпраці в Черкаській області Карпенка А.А.30 вересня 2016 року були проведені урочисті збори з нагоди 30 - річного ювілею утворення Правобережного міжрайонного управління водного, на які були запрошені працівники та ветерани управління. Детальніше...

  

27 та 28 вересня 2016 року у м. Чернігів в рамках проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства у сфері навколишнього середовища» було проведено семінар з імплементації Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС.
Семінар складався з презентацій положень водних директив ЄС та тренувальних сесій.
У семінарі прийняли участь представники обласного управління водних ресурсів, а саме: заступник начальника облводресурсів
Куліш Жанна Вікторівна, начальник відділу водних обєктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Наталія Вадимівна та начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Наталія Савівна.

15-16 вересня 2016 року заступник начальника облводресурсів Журавель С.В. та начальник відділу експлуатації водогосподарських систем, водокористування, енергозбереження, механізації та охорони праці Заболотний С.П. взяли участь у нараді –семінарі Держводагентства України з питань впровадження енргозберігаючих заходів та підвищення експлуатаційної надійності меліоративних систем, який відбувся на базі Запоріжського облводресурсів. Учасники семінару ознайомились із новими розробками систем захисту електродвигунів, новинками при  експлуатації  енергетичного обладнання, низькозатратними способами ремонту меліоративних фондів.


15 вересня 2016 року в приміщенні Черкаської облдержадміністрації відбулась нарада щодо Комплексної програми поліпшення гідрологічного стану малих та середніх річок області або доповнення до обласної Програми охорони навколишнього природного середовища 2016-2020 років, затвердженої рішенням сессії Черкаської обласної ради від 03.06.2016 року №5-2/7. У нараді прийняв участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М. та заступник начальника Куліш Ж.В.

15 вересня 2016 року працівниками Черкаського обласного управління водних ресурсів та Правобережного міжрайонного управління водного господарства була проведена нарада у Смілянському районі за участі представників районної державної адміністрації, районної ради, сільських голів району, землевпорядників сільських рад, керівників фермерських господарств, орендарів земельних ділянок водного фонду. На нараді розглядалися питання паспортизації водних обєктів з гідротехнічними спорудами, укладання договорів оренди водних обєктів, вжиття заходів щодо взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд на водних обєктах району та надання пропозицій до Комплексної програми «Поліпшення екологічного стану середніх та малих річок області».


 

12 вересня 2016 року проведено засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, використання природних ресурсів та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. В засіданні приймали участь заступник начальника Черкаського облводресурсів Журавель С.В. та начальник Правобережного МУВГ Поповіченко М.Г.

Детальніше...9 вересня 2016 року в приміщенні  Шполянської районної державної адміністрації відбулася нарада на якій розглядалися питання щодо оренди водних об’єктів, виготовлення паспортів водних об’єктів та інвентаризації гідротехнічних споруд.
На нараді приймали участь заступник начальника облводресурсів Куліш Ж. В., начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В. та в.о. начальника відділу водних ресурсів Правобережного МУВГ Макаренко Г. Я.


    

6 вересня 2016 року об 11:00 годині в приміщенні Черкаської обласної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови ОДА В. Коваля відбулась нарада на тему "Стан річки Рось та шляхи вирішення проблемних питань".
У нараді взяли участь заступники начальника обласного управління водних ресурсів Куліш Ж.В. і Журавель С.В., начальник Басейнового управління водних ресурсів р. Рось Бабій П.О. ,а також
представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій.
 
Під час наради обговорили ймовірні шляхи порятунку річки, її гідрологічний та санітарний стан, причини замулення, порядок експлуатації водосховищ та ін.

У Пехівському лісництві Звенигородського району на місцевому лісорозсаднику запровадили систему крапельного зрошування. Лісівники змушені були так зробити через тривалі посухи упродовж останніх років.
"У вегетаційний період у ґрунті повинно бути 900 мл вологи, а випадає 300-400 мл. Посадковий матеріал виростити просто неможливо. Зараз вода розподіляєтся по всій поливній мережі",
розповідає помічник лісничого Пехівського лісництва Микола Бойко.
Систему крапельного зрошування зробили на 2 гектарах. Тут щороку вирощують від 1 до 1,5 млн. сіянців дуба та інших дерев. Окрім дуба добре приживаються ясен, липа, клен. Змайстрували теплиці, де черенкують дерева.
"Щоб виростити рослину із черенка, треба створити відповідний температурний режим, достатню вологість. Тут застосовуємо туманне зрошення. Для цього встановлений насос, є реле часу, що запрограмовує подачу води. Волога розпилюється на дрібні краплини. Зараз у теплицях розвивається сто тисяч декоративних рослин. Багато хвойних, серед них 20 видів туї, самшит інші породи. До нас з усієї України їдуть купувати саджанці. Є постійні клієнти".
На території розсадника розбили яблуневий сад.
"Тут ростуть напівкарликові яблуні",
каже Микола Мефодійович.
"До кожного дерева підведене крапельне зрошення. Вони потребують особливого догляду. Ростуть на шпалері. Тобто основа зі стовпчиків і дроту, які втримують вагу плодів. Часто до нас звертаються за порадами селяни. Збираємо 70 центнерів яблук, тоді як садках із високорослими деревами можна зібрати лише 30. Урожай продаємо всім бажаючим. Навіщо купувати польські яблука, якщо свої набагато смачніші, та екологічно чисті".
За інформацією «Вісті Черкащини»23 серпня 2016 року на Театральній площі м.Черкас відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора України. В заходах приймали участь представники Черкаського облводресурсів.

19 серпня 2016 року о 10:00 під головуванням заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації Коваля В.В. в Черкаській обласній державній адміністрації відбулося засідання комісії обласної державної адміністрації, з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району. Участь у засіданні прийняла заступник начальника Черкаського облводресурсів Куліш Ж.В.

16 серпня 2016 року о 14:00 в управлінні агропромислового розвитку обласної державної адміністрації відбулась робоча нарада з попереднього розгляду заяв щодо надання в оренду водних об'єктів. Участь у нараді прийняла заступник начальника Черкаського облводресурсів Куліш Ж.В. та начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.

16 серпня 2016 року о 10:00 в залі засідань обласної адміністрації відбулась нарада в режимі селекторного зв'язку з питання: гідрологічного та санітарного стану річок області, ситуації на Кременчуцькому водосховищі з керівниками структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області, головами районних державних адміністрацій, міськими головами, суб'єктами господарювання, громадськими організаціями. Участь у нараді прийняли заступники начальника Черкаського облводресурсів Куліш Ж.В. та Журавель С.В.

28 липня 2016 року активна громада, екологи, водогосподарники, представники влади та місцевого самоврядування провели робоче засідання, щоб зібрати раціональні пропозиції на порятунок річки Тясмин та розробити Дорожню карту першочергових завдань з відновлення екологічної рівноваги річки. Участь у нараді взяв заступник начальника облводресурсів Журавель С.В. та начальник Правобережного МУВГ Поповіченко М.Г. Детальніше на сайті УНН-Центр ...
відео ТРК "РОСЬ" Програма "Екополіс"


28 липня 2016 року заступник начальника Черкаського обласного управління водних ресурсів Куліш Ж.В. прийняла участь в нараді Держводагентства України, на якій було розглянуто питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу України за І півріччя 2016 року та заходи щодо сталого функціонування галузі у ІІІ кварталі 2016 року.
На нараді було окреслено ключові завдання, на які необхідно спрямувати зусилля у ІІІ кварталі. Керівниками структурних підрозділів Агентства було проінформовано про роботу міжвідомчих комісій по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем, моніторинг якісного стану водних ресурсів, про вжиття заходів з локалізації та недопущення поширення наслідків надзвичайних ситуацій.

20 липня 2016 року на базі Лівобережного управління відбулася зустріч з представниками агрохолдингу «Астарта» м.Київ. Було обговорено питання відновлення поливу на зрошуваних землях Лящівської зрошувальної системи Вереміївської експлуатаційної дільниці та проведення ремонтних робіт на Лящівській ГНС і НСП.

Черкащани, переймають досвід вирощування цукрового буряку на зрошенні! Найбільший виробник цукру в Україні — агропромхолдинг «Астарта-Київ» — освоює нову технологію зрошування посівів цукрового буряку. Детальніше...

Станом на 18 липня в області полито 9,6 тис. га сільськогосподарських угідь, проти 7,9 тис.га за аналогічний період минулого року. Крім того, полито більше одного разу - 17,9 тис.га.  У тому числі всього поливалось  у зоні діяльності Лівобережного МУВГ  5,1 тис.га, Правобережного МУВГ 4,2 тис.га, Тальнівського МУВГ 0,4 тис. га.
Державними насосними станціями забезпечено подачу води для зрошення в об
ємі 4.3 млн.м3.  


На виконання договору підряду № 9 від 24.11.2014 року між виконкомом Тальнівської міської ради та Тальнівським МУВГ на розчистку та впорядкування річки Гірський Тікич в центральній частині міста Тальне в цьому році вже розпочалися днопоглиблювальні роботи.


 14-15 липня 2016 року  у  залі засідань Бортницького міжрайонного управління водного господарства імені Гаркуші М.А. під головуванням начальника Черкаського облводресурсів Шведенка М.М. відбулася нарада з питань внесення змін до чинного законодавства у частині передачі в оренду водних об’єктів, виготовлення паспортів водних об’єктів та проблем з гідротехнічними спорудами на них, у якій взяли участь  представники Держводагентства України, басейнових та обласних управлінь водних ресурсів. За результатами наради були напрацьовані узагальнені пропозиції.
  Висловлюємо подяку всім учасникам за активну та професійну участь в нараді.
Сподіваємося, що нашими спільними зусиллями та співпрацею всі питання, що розглядались, знайдуть своє вирішення.


Одним із шляхів покращення гідрологічної ситуації на водних об’єктах, збільшення водності річок та покращення якості води може бути проведення очищення внутрішньогосподарських осушувальних каналів та ремонт регулюючих гідротехнічних споруд на них. Детальніше...

Акція до «Міжнардного Дня Дніпра»

З нагоди  Міжнародного Дня Дніпра, який відзначався 2 липня 2016 року  працівниками Правобережного міжрайонного управління водного господарства була проведена низка заходів. Детальніше...

04 липня 2016 року в Черкаському облводресурсів відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник облводресурсів Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

04 липня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М.


26 травня 2017 року з метою активізації діяльності управління, спрямованої на поліпшення естетичного оформлення та благоустрою території бази Тальнівського МУВГ було проведено суботник.
Під час проведення суботника працівниками управління було виконані роботи по впорядкуванню вже існуючих клумб та засадженю квітниковою рослинністю, також побілено бордюри та дерева, прибрано прилеглу територію і скошена трав’яниста рослинність.


Трудовим  колективом  управління 19 травня 2017 року  проведено  зібрання в рамках святкування Дня  Південного Бугу, з метою обговорення  стану водних ресурсів, їх захисту від забруднення та засмічення.   Працівниками  управління  зроблено  свій  внесок  в  проведення  заходів,  а  саме було ліквідовано 14 стихійних  сміттєзвалищ, очищено від сміття 1 км берега вздовж р.Гірський Тікич в м.Тальне, проведено очищення берегової лінії на водних об’єктах біля насосних станцій протяжністю 5,2 км, висаджено 15 дерев.         
З метою поширення знань та виховання у школярів дбайливого ставлення до води, попередження засмічення та забруднення водних об’єктів   проведено лекцію-бесіду з учнями Монастирищенського навчально-виховний комплексу "Ліцей - загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів "Ерудит".
Підготовлено виступ просвітницького спрямування та озвучено редакцією радіомовлення в Жашківському, Тальнівському та Звенигородському районі. Опубліковано  статті  в  газетах: «Уманська зоря» Уманського району та «Трибуна хлібороба» Христинівського району.   

Лівобережним МУВГ продовжуються роботи по очищенню від мулу та розрівнюванню кавальєрів на внутрішньогосподарських осушувальних каналах згідно договору з СТОВ «АГРОКО» в межах Крутьківської сільської ради.


Домантівською насосною станцією Золотоніської експлуатаційної дільниці здійснюється подача води для поливу сільськогосподарських культур в ТОВ "Домантівське". Полив проводиться дощувальними машинами "Дніпро" і "Бауер". З початку сезону станом на 22 травня в господарстві більше одного разу полито 346 га зрошувальних земель. Насосною станцією забезпечено подачу води в об'ємі більше 68,5 тис.м3.


Лівобережним МУВГ проводяться земельні роботи по очищенню каналів внутрішньогосподарської і міжгосподарської мережі в межах Крутьківської та Мельниківської сільських рад, на каналах к-1, к-3. Згідно договору з СТОВ «Агроко».


 

На виконання доручення Держводагенства України від 30.03.2017 №1745/9/11-17 щодо проведення щорічної акції «За чисте довкілля» (Місячник благоустрою) та дня благоустрою, наказу облводресурсів від 31.03.2017 № 34 станом на 22 травня 2017 року було проведено наступні заходи, зокрема:
- впорядковано та приведено в належний санітарний стан території міжрайонних управлінь та експлуатаційних дільниць, насосних станцій та прилеглих до них території на площі 72,98 га;

- ліквідовано 42 сміттєзвалища, обсяг вивезених відходів склав 43,5 м3.

- упорядковано 1,98 га газонів та клумб;
- висаджено 322 саджанця дерев та 86 кущів;
- проведено санітарну обрізку 324 дерев;
-  підбілено 490 дерева;
- очищено від сміття берегів річок протяжністю 47,4 км;
- розчищено та упорядковано 10 джерел.  

Силами Золотоніської експлуатаційної дільниці виконані роботи по ремонту залізобетонного мосту, а саме бетонування проїжджої частини на пікеті ПК119+35 на річці Золотоношка  в селі Благодатне, який знаходиться на балансі Лівобережного МУВГ.

12 травня 2017 року о 10 годині в приміщенні облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрацій Коваля В.В. відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району
Від облводресурсів взяли участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М., та начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.


11-12 травня комісією облводресурсів у складі фахівців відділу експлуатації водогосподарських систем, водокористування, енергозбереження, механізації та охорони праці проведено обстеження насосних станцій міжгосподарських зрошувальних систем та  оперативний контроль IV ступеню з охорони праці, безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки та виробничої санітарії в зоні діяльності Лівобережного МУВГ. В роботі комісії взяли участь головний інженер управління, заступник начальника, головний фахівець з охорони праці, начальники експлуатаційних дільниць та інженери насосних станцій.   

На виконання наказу Держводагентства від 17.02.2017   №27  «Про стан охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки у 2016 році в організаціях, на підприємствах, що належать до сфери управління Держводагентства, та заходи з охорони праці, протипожежної та  дорожньої безпеки у 2017 році»  у  квітні місяці головним фахівцем з охорони праці Верман О. Д. та головним механіком Стретовичем А.О.  Черкаського облводресурсів була проведена взаємоперевірка  стану охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху на водогосподарських об’єктах Південно- Бузького БУВР (Миколаївська обл.). Перевірка пройшла в Снігурівському УВГ, Баштанському МУВГ та  апараті басейнового управління. За результатами перевірки складено акт, який направлено до Держводагентства.

В області завершено укладання договорів на подачу води для зрошення сільськогосподарських культур. В поточному році із державних точок водо виділу планується полити 10660 га земель. Нагадаємо, що у минулому році фактично було  полито 10803 га. Найбільші площі поливу передбачаються в Черкаському  та Золотоніському районах.
Станом на 10 травня міжрайонні управління водного господарства вже розпочали подачу води для  поливу по наступних господарствах: СТОВ «Дніпро» Чорнобаївського р-ну, Агрофірма «Маяк», СТОВ «Воля»,  ТОВ «Домантівське», ТОВ «Пальміра» Золотоніського району, СФГ «Обрій» Тальнівського р-ну, Уманський тепличний комбінат. Всього полито 470 га.

  

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 р. № 777-р «Деякі питання проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів» працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства прийняли участь у проведенні щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля».  Детальніше...


8-9 травня у Тальнівському районі відбулися урочистості, приурочені до 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 72-ї річниці завершення Другої світової війни.
8 травня у районному будинку культури відбувся святковий концерт на честь відзначення Дня пам
яті та примирення, на якому були присутні керівники району, громадськість міста, молодь.
9 травня урочисті заходи продовжилися традиційними ходою, мітингом та покладанням квітів на Пагорбі Слави, у яких взяли участь керівники району та міста, представники трудових колективів, школярі та студенти.
Учасники заходів вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали квіти до Вічного вогню.  
Працівниками Лівобережного МУВГ була прибрана територія сільського стадіону.  Проводилися роботи з вирубування чагарнику, ремонт  перил та місць для сидіння, побілка огороджуючих стовпчиків. Фотографії відповідних робіт додаються.

Профспілковий комітет Лівобережного МУВГ привітали ветерана Великої Вітчизняної війни Даника Г.П. з нагоди річниці Дня Перемоги. Фотографія додається.

Працівники ЛМУВГ брали участь у ході, присвяченій Дню Перемоги  над нацизмом та покладанні квітів до пам’ятника льотчику Г. П. Берези.


09 травня 2017 року зранку у середмісті Черкас та на Соборній площі відбувся урочистий мітинг та святкова хода з нагоди річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Участь у заходах прийняли представники Черкаського облводресурсів.

 


9 травня 2017 року працівники управління взяли участь в урочистих заходах присвячених 72-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
О 10 годині відбувся урочистий мітинг на Соборній Площі та урочиста ходьба до Пагорбу Слави за участі ветеранів, учасників антитерористичної операції, перших осіб міста та області, військових, громадських організацій, дітей та дорослих.
Надалі по місту відбулися святкові концерти та польова кухня, де відвідувачів пригощали солдатською кашею.4 травня 2017 року в приміщені обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На засіданні розглядалися питання:
• Запобігання виникнення пожеж в лісових масивах, торф'яниках та сільськогосподарських угідь;
• Стан  поводження з твердими побутовими відходами;
• Стан забезпечення населення безпечною для здоров'я людей питною водою.
У засіданні взяла участь заступник начальника Черкаського облводресурсів Куліш Ж.В.

Регіонального офісу та підпорядковані організації постійно приймають участь в проведенні акцій екологічного спрямування.
Так з початку цього року, станом на 3 травня, в рамках акцій по відзначенню «Всесвітнього дня води», «Дня довкілля» та «Місячника благоустрою» вже  відновлено та впорядковано 7 джерел, прибрано 55,15 га територій, ліквідовано 38 сміттєзвалищ, висаджено 322 дерев та 77 кущів, підбілено 308 дерев, упорядковано 0,815 га газонів, очищено від сміття 43,7 км берегів річок та водойм, опубліковано 4 статті в газетах та озвучено 3 виступи по радіо.

26 квітня 2017 року, у Тальному біля пам’ятного знака «Дзвони Чорнобиля» пройшов мітинг-реквієм, приурочений до 31-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Вшанувати пам’ять тих, хто ціною власного життя приборкував мирний атом, який вийшов з-під контролю, прийшли керівники району, представники підприємств та організацій, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громад кість міста.
На завершення мітингу присутні вшанували хвилиною мовчання ліквідаторів, які відійшли у вічність та поклали квіти до пам’ятного знаку героям-чорнобильцям.
 


28 квітня 2017 року працівники управління вшанували пам'ять працівників, загиблих від нещасних випадків на виробництві. Після чого відбулися урочисті заходи в актовому залі «Черкасиводоканал», в ході яких заступник голови області Сергій Овчаренко привітав черкащан зі святом та нагородив кращих працівників грамотою. Було відзначено наскільки важливим є вчасне повідомлення про нещасні випадки на виробництві. Детальніше...

  
27 квітня 2017 року начальник облводресурсів Шведенко М.М. взяв участь у колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарського-меліоративного комплексу за І квартал 2017 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у ІІ кварталі 2017 року; про відновлення працездатності зрошувальних систем на умовах державно-приватного партнерства; про заходи щодо запровадження енергосервісних договорів в Управлінні каналів Інгулецької зрошувальної системи; про досвід впровадження біомеліорації Басейновим управлінням водних ресурсів річки Рось.
Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.


26 квітня 2017 року  у Правобережному міжрайонному управлінні водного господарства відбулося засідання комісії з охорони праці під головуванням головного інженера управління Горгуля Д.І. .в якому прийняли участь заступник начальника управління Жалдак М.В., провідний інженер з охорони праці Поліна Н.О., головний енергетик Шарков О.І., головний механік Зоря В.І. та представник відділення виконавчої дирекції ФССНВ у  м. Черкаси - страховий експерт з охорони праці Данилова І.В. На засідання був запрошений начальник управління Поповіченко М.Г., на якому обговорювались питання - Детальніше...

Про роботу відділу водних ресурсів Правобережного міжрайонного управління водного господарства за I квартал 2017 року

Регіонального офісу та підпорядковані організації постійно приймають участь в проведенні акцій екологічного спрямування.
Так з початку цього року, станом на 24 квітня, в рамках акцій по відзначенню «Всесвітнього дня води», «Дня довкілля» та «Місячника благоустрою» вже  відновлено та впорядковано 7 джерел,   прибрано 47,61 га територій, ліквідовано 36 сміттєзвалищ, висаджено 322 дерев та 77 кущів, підбілено 308 дерев, упорядковано 0,69 га газонів, очищено від сміття 39,3 км берегів річок та водойм, опубліковано 4 статті в газетах та озвучено 3 виступи по радіо.
Детальніше...

20 квітня 2017 року на базі Правобережного міжрайонного управління водного господарства відбулася нарада під головуванням начальника обласного управління водних ресурсів Шведенка М.М .в якій прийняв участь заступник начальника облводресурсів Журавель С.В., керівництво та начальники експлуатаційних дільниць Правобережного міжрайонного управління водного господарства. На нараді обговорювались питання:
- підготовки експлуатаційними дільницями управління насосних станцій до поливного сезону 2017 р.;
-   надання платних послуг;
-   проведення місячнику благоустрою;
-  оптимізація структури управління.
В ході проведення наради були обговорені нагальні питання та намічені шляхи вдосконалення роботи.


18 квітня  2017 року начальник відділу водних ресурсів Лівобережного МУВГ брала участь в нараді, яка відбулася в Драбівській РДА, щодо інвентаризації ставків  на виконання п.2 протоколу наради Черкаської обласної адміністрації від 14.11.2016 на нараді розглядалися питання щодо закінчення та підведення підсумків інвентаризації.  

   


Відбір проб води спеціалістами управління з свердловин Золотоніської осушувальної системи (нижня частина), згідно календарного плану по моніторингу меліорованих земель на 2017 рік.

   

12 квітня 2017 року працівники обласного управління водних ресурсів  провели упорядкування території головної насосної станції Черкаської зрошувальної системи Правобережного міжрайонного управління водного господарства.  Було висаджено більше 80 дерев та 60 кущів, проведено обрізку дерев та прибирання прибережної захисної смуги.

  

 

12 квітня спеціалістами ПП «Експедиція Акватрон-Еко» проведено водолазне обстеження рибозахисних пристроїв на водозаборах Стебнівської, Юрківської, Уманської та Тальнівської зрошувальних систем Тальнівського МУВГ.
Обстеженням виявлено, що водозабір Тальнівської та Уманської  з.с. знаходяться в задовільному стані і можуть експлуатуватися в 2017 році,  а водозабір  Стебнівської та Юрківської з.с. потребують проведення ремонтних робіт та очистки від намулу з проведенням повторного обстеження.

  

Трудовий колектив Тальнівського МУВГ  радо приймає участь у Всеукраїнській акції з благоустрою «За чисте довкілля» з метою створення сприятливого для життєдіяльності  людей довкілля, збереження і охорони навколишнього природного середовища, санітарного очищення, відновлення належної чистоти і порядку, озеленення та благоустрою населеного пункту.
Так, 7 квітня до Дня довкілля працівники управління провели роботи з благоустрою території виробничої бази, прилеглої території та територій насосних станцій. З настанням сприятливих погодних умов 10 квітня була проведена побілка дерев та бордюрів.   

 

7  квітня 2017 року працівниками Лівобережного МУВГ  було проведено щорічну акцію до Дня довкілля (День благоустрою) - було здійснено  захід щодо  прибирання території в заплаві р. Дніпро.  А також до цього заходу приєднались і волонтери  села Благодатне та приватний підприємець Гончар. Детальніше...

 

В рамках проведення моніторингу стану меліорованих земель та меліоративних систем, за І квартал 2017 року  обстежено 10201 га зрошуваних земель, відібрано 750 проб грунту на визначення вологості, проведено 37,5 пог.метрів розвідувального буріння.
На осушувальних системах проведено 1335 замірів рівнів грунтових вод.


У Лівобережному міжрайонному управлінні водного господарства функціонує навчальний пункт, який заснований  в 1982 році, для задоволення потреб галузі водного господарства області у кваліфікованих кадрах робітничих професій.
Навчальний пункт Лівобережного МУВГ організовує  та проводить навчання зі здобуттям професійно-технічної освіти початкового рівня. Професійне навчання здійснюється тільки з денною формою навчання з відривом та без відриву від виробництва. Планування і облік навчальної роботи здійснюється у відповідності до вимог і виходячи із замовлень міжрайонних управлінь водного господарства, Черкаського регіонального управління водних ресурсів та інших сторонніх організацій області у потребі підготовки кадрів робітничих професій.
Згідно Положення про професійне навчання кадрів на виробництві навчальний заклад має право для надання послуг з підготовки ряду робітничих професій.
З 20 грудня 2016 року згідно наказу № 117 від 16.12.2016 проводиться навчання за професією «Машиніст насосних установок». Група складається з 12 осіб. Навчання проводять – головний енергетик Черкаського ОВР Назаренко І.В., головний фахівець з охорони праці Черкаського ОВР
Верман О.Д., завідувач навчального пункту Лівобережного МУВГ
Лямін Є.Ф., майстер виробничого навчання Лівобережного МУВГ
Ляшенко Г.М., провідний інженер з охорони праці Лівобережного МУВГ Масюк В.В., головний механік Лівобережного МУВГ Кравченко О.С. Навчання триватиме до 14 квітня 2017 року.


7 квітня 2017 в облводресурсів проведено технічну раду з розгляду питання щодо скиду в р.Тясмин підземних вод із свердловин Мало-Бузуківського гранкар’єру. На технічну раду були запрошені: головний інженер ПАТ «Мало-Бузуківський гранітний кар’єр»Расіч О.І., директор ПБК «Водпроект»Ромаш В.В., заступник начальника Черкаського РУВР Бондаренко В.О. Прийнято рішення запропоновану схему скиду відкачаних підземних вод вважати прийнятною, але можливість скиду розглянути додатково після проведення проектних вишукувань та проведення оцінки їх впливу на стан поверхневих вод.

Інвентаризація водних об’єктів та гідротехнічних споруд області

Відповідно до п.2 Протоколу наради обласної державної адміністрації щодо вирішення проблемних питань з проведення інвентаризації гідротехнічних споруд, що розташовані на водних об’єктах області, передачі їх на баланс сільським, селищним, міським радам, а також вирішення проблемних питань щодо інвентаризації та наданні в користування на умовах оренди водних об’єктів області від 14 листопада 2016 року районним державним адміністраціям області спільно з представниками міжрайонних управлінь водного господарства, Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, управління цивільного захисту облдержадміністрації, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції в Черкаській області та органів місцевого самоврядування було доручено провести інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд.
Черкаським облводресурсів було розроблено та погодженно з Головним управлінням Держгеокадастру акт інвентаризації. Крім того, облводресурсів визначено відповідальним за збір інформації по проведенню інвентаризації.
Станом на 1 квітня 2017 року інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд завершено  в таких районах, а саме:
- в Чорнобаївському, Корсунь - Шевченківському, Смілянському, Золотоніському, Маньківському,  Уманському, Христинівському  та Жашківському районах;
- акти інвентаризації в паперовому вигляді надійшли з Чорнобаївського, Маньківського, Корсунь - Шевченківського, Христинівського та Уманського районів (всього надійшло 988 актів інвентаризації, згідно них на балансі знаходиться 386 гідротехнічних споруд);
- відповідно до інформації, наданої райдержадміністраціями, в області триває робота з  проведення інвентаризації у Городищенському, Лисянському, Звенигородському, Монастирищенському, Тальнівському, Кам’янському, Катеринопільському, Чигиринському, Шполянському, Драбівському, Черкаському та Канівському районах.
За повідомленнями, що надходять від районних державних адміністрації інвентаризацію планується завершити до кінця травня.


млин с. Доброводи Уманського району

Ставок Чигиринський район


 

4 квітня в Правобережному міжрайонному управлінні водного господарства була проведена зустріч із студентами Черкаського художньо-технічного коледжу, на якій фахівці управління ознайомили майбутніх випускників із основними напрямками роботи управління в області меліорації земель та водних ресурсів в межах діяльності управління. А також була проведена агітаційна  робота серед студентів щодо роботи в галузі меліорації та водного господарства.


4 квітня 2017 року в управлінні агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації відбулася робоча нарада з обговорення «Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014-2020 роки»
У нараді взяла участь заступник начальника Черкаського облводресурсів Куліш Ж.В.


 

4 квітня 2017 працівниками відділу водних ресурсів Лівобережного МУВГ спільно з учнями 2, 4 та 10 класів Благодатнівської ЗОШ І-ІІІ ст. були проведені заходи з посадки дерев до Дня довкілля. Спільними зусиллями висаджено 12 саджанців берези та 25 плодово-ягідних саджанців. Детальніше...

 

В рамках проведення акцій екологічного спрямування Лівобережним управлінням водного господарства за перший квартал 2017 року проведено наступні заходи:
1. До Всесвітньої акції «Посади дерево миру» працівниками відділу водних ресурсів та Золотоніської ЕД на базі Лівобережного МУВГ та в межах прибережної захисної смуги р.Золотоношка висаджено 24 дерева. Детальніше...  

  


30 березня 2017 року в управлінні агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації відбулася робоча нарада з попереднього розгляду заяв з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району.
Унараді прийняла участь заступник начальника Черкаського облводресурсів Куліш Ж.В.


   

На виконання доручення Державного агентства водних ресурсів України від 30.03.2017 №1745/9/11-17 Черкаським облводресурсів та міжрайонними управліннями водного господарства розпочато проведення заходів з відзначення Місячника благоустрою.
Станом на 3 квітня 2017 року впорядковано та приведено в належний санітарний стан територію бази Тальнівського міжрайонного управління водного господарства, насосні станції та прилеглі до них території на площі 4,72 га. Упорядковано 10 клумб, висаджено 52 саджанця квітів, проведено санітарну обрізку дерев в кількості 51 шт, очищено берегову лінії протяжністю 1,2 км та ліквідовано 7 сміттєзвалищ.

 30 березня 2017 року начальника облводресурсів Шведенко М.М. взяв участь у колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підготовку до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році, зокрема, щодо стану підготовки зрошувальних та осушувальних систем, магістральних каналів; про хід договірної кампанії щодо надання платних послуг з подачі води на полив, заходи щодо енергозбереження,  запобігання та протидії корупції у водогосподарських організаціях та інші питання.
Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.

 

Службою головного механіка Тальнівського МУВГ проводиться підготовка до весняно-осіннього періоду автотранспортної техніки. Згідно дефектних актів в управлінні складено графік ремонту техніки, також створена ремонтна бригада з числа працівників ремонтно-механічної майстерні.
На даний час ремонтується екскаватор Е-304Г та бульдозер Т130 МБ.

   

31 березня 2017 року силами працівників Тальнівського МУВГ було впорядковано та приведено в належний санітарний стан територію бази, насосні станції та прилеглі до них території. У заходах взяли участь всі працівники управління, прибрано територію на площі 4,72га, упорядковано 10 клумб, висаджено 52 саджанця квітів, проведено санітарну обрізку дерев в кількості 51 шт, очищено берегової лінії протяжністю 1,2 км та ліквідовано 7 сміттєзвалищ. Заходи проводились у рамках акції «За чисте довкілля».

28 березня 2017 року в залі засідань Тальнівської РДА відбулася нарада за участю першого заступника голови райдержадміністрації та сільськими головами району.
Роз’яснення учасникам зібрання щодо необхідності виготовлення паспортів на водні об’єкти, отримання дозволу на спецводокористування,  заключення договорів оренди водних об’єктів згідно чинного законодавства та пришвидшення проведення інвентаризації водних об’єктів надав заступник начальника Тальнівського МУВГ Коротченко Генадій Михайлович.


 

 28 березня на Тясминській насосній станції (с.Стецівка Чигиринського району) під головуванням першого заступника голови Черкаської облдержадміністрації Коваля В.В. відбулась нарада з проблемних питань екологічного та гідрологічного стану р.Тясмин. В засіданні  взяли участь представники управління екології, екологічної інспекції, обласного управління водних ресурсів, Правобережного МУВГ, Черкаського регіонального управління водних ресурсів, районних державних адміністрацій в межах басейну р.Тясмин.
  Відмічено, що протягом останніх років спостерігається зниження водності та обміління  р. Тясмин, проходить інтенсивне заростання та замулення річки, якість поверхневих вод в літній період маловоддя значно погіршується. Розглядались основні можливі причини такої негативної тенденції та шляхи їх усунення.  
 З доповіддю про технічний стан осушувальної мережі Тясминської осушувальної системи та гідрологічний стан водних об
єктів в межах басейну р.Тясмин виступив начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М.


Колектив Тальнівського МУВГ в черговий раз приєднується до всесвітньої екологічної ініціативи щодо проведення масштабної всеукраїнської соціально-екологічної кампанії  Година Землі, яка покликана привернути увагу до проблеми зміни клімату.
Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин (у суботу 25 березня о 20:30), кампанія наголошує на необхідності щоденних дій кожного громадянина, спрямованих на збереження навколишнього середовища, раціональне використання природних ресурсів для подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою.

    

 24 березня 2017 року за участі заступника начальника обласного управління водних ресурсів Журавля С.В., зовнішньоекономічної асоціації «Новосвіт», предствників Басейнового управління водних ресурсів річки Рось, Черкаського обласного управління водних ресурсів, міського голови міста Корсунь-Шевченківський, представників органів місцевого самоврядування, Корсунь-Шевченківської районної громадської екологічної організації Всеукраїнської екологічної ліги, КП «Водоканал» міста Корсунь-Шевченківський, а також жителів смт. Стеблів та м. Корсунь-Шевченківський відбувся завершальний етап весняної промивки руслових водосховищ на річці Рось.
 Працівниками ЧФ ЗЕА «Новосвіт» було забезпечено залповий скид води зі Стеблівського водосховища з витратами 125 м3/с, шляхом включення турбін гідроелектростанції, а також підняття сегментного затвору гідротехнічної споруди.
Через годину, на Корсунь-Шевченківському водосховищі за допомогою роботи турбін Корсунь-Шевченківської ГЕС та підняття двох робочих щитів гідроспоруди було забезпечено залповий скид води з витратами 113 м3/с. Загальний об’єм води, використаної під час промивки склав 3 млн.м3.
  Після закінчення весняної промивки був складений відповідний протокол.23 березня 2017 року на базі Черкаського факультету Національного університету «Одеська юридична академія»  відбулося засідання круглого столу на тему «Правове регулювання охорони та використання водних ресурсів» присвячений Всесвітньому дню водних ресурсів, який відзначається 22 березня відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН.
В роботі круглого столу взяли участь  заступник начальника Черкаського обласного управління водних ресурсів Журавель С.В.,  к.ю.н., доцент Локтєва-Маклашова Н.В та студентів 3 курсу, спеціалізації «Прокуратура та слідство» .       
В ході зустрічі Журавель С.В. розповів студентам про практичні аспекти використання та охорони водних ресурсів, зокрема про проблеми водозабезпеченості області, особливості реформування галузі водного господарства за басейновим принципом та відповідні законодавчі зміни.
Студенти підготували цікаві та змістовні доповіді, зокрема,  Балдук А. «Правові аспекти господарського використання та охорони прибережних захисних смуг»,  Муллагалієва Г. «Правові аспекти реалізації права загального водокористування в Україні» та Черненко М. «Правові проблеми охорони від забруднення річки Дніпро»
Даний захід вкотре підтвердив важливість належного законодавчого підґрунтя для забезпечення охорони та раціонального використання водних ресурсів нашої держави.


До Всесвітнього дня води, який відзначався 22 березня  Правобережним міжрайонним управлінням водного господарства була передбачена та проведена низка заходів: на усіх дільницях проведені збори колективів працівників, проведені зустрічі з  учнями Свидівоцької, Рацівської, Стецівської, Будищанської  загальноосвітніх  шкіл I-III ступенів, Вітівського навчально - виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад I-II ступенів», Чигиринського навчально – виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – спеціалізована школа I-III ступенів №2», Корсунь - Шевченківської спеціалізованої школи інтернат, Моринського навчально - виховного комплексу з лекцією на тему «Стічні води», під гаслом «Навіщо витрачати воду?» Оголошений конкурс малюнків до Всесвітнього Дня Води серед учнів Свидівоцької загальноосвітньої  школи    I-III ступенів, переможцям конкурсу будуть вручені грамоти, подяки та подарунки. Детальніше...


   

22 березня 2017 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором. Детальніше...


 22 березня 2017 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Обєднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, повязаних з водним фактором.
 Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Стічні води», присвячена скороченню обсягів і повторному використанню стічних вод.
   Враховуючи актуальність питань щодо управління водними ресурсами, а також з метою підвищення екологічної свідомості та обізнаності громадян щодо проблем, повязаних з водним фактором, обласним управлінням водних ресурсів та міжрайонними управліннями водного господарства проведені наступні заходи:

- на експлуатаційних дільницях Правобережного МУВГ проведено збори колективів працівників, на яких було прослухано лекцію на тему «Стічні води», під гаслом «Навіщо витрачати воду?»;

 

- опубліковано в друкованих засобах інформації статті присвяченні відзначенню Всесвітнього Дня води в газетах «Трибуна Хлібороба» Христинівського району, «Уманська Зоря» Уманського району, «Вісник Золотоніщини» Золотоніського району та «Світлий шлях» Чорнобаївського району;


- 22 березня 2017 року озвучено в ефірі виступи по місцевому радіо Жашківського, Звенигородського та Тальнівського районах;
 - 22 - 23 березня 2017 року проведено виховні заходи в середніх навчальних закладах Христинівського району ЗОШ № 2 (дата 22.03.2017), Монастирищенського району ЗОШ № 1 (дата 21.03.2017), а також з учнями Свидівоцької, Рацівської, Стецівської, Будищанської  загальноосвітніх  шкіл I-III ступенів, Вітівського навчально - виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад I-II ступенів», Чигиринського навчально виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад спеціалізована школа I-III ступенів №2», Корсунь - Шевченківської спеціалізованої школи інтернат, Моринського навчально - виховного комплексу;
 - оголошено конкурси дитячих малюнків в Благодатнівській загальноосвітній середній школі Золотоніського району та серед учнів Свидівоцької загальноосвітньої  школи I-III ступенів Черкаського району;

  

 - виготовлено плакат для інформування учнів щодо «Всесвітнього дня води», який розміщено на стенді в фойє Благодатнівської загальноосвітньої середньої школи.Спеціалістами п.п. «Експедиція Акватрон-Еко»  проведено водолазне обстеження рибозахисних пристроїв на водозаборах  Іркліївської та Вереміївської ГНС Лівобережного МУВГ. Обстеженням виявлено, що водозабір Вереміївської ГНС в робочому стані, не замулений, що дозволяє провести закачування води до зрошувальної системи. Водозабір Іркліївської ГНС замулений, потребує розмиву та виконання поточного ремонту. Спеціалістами «Експедиція Акватрон-Еко буде проведено складання кошторису, виконані роботи по його ремонту з метою своєчасної подачі води в зрошувальну мережу.

17 березня 2017 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації відбулося засідання комісії з оцінки та конкурсного    відбору природоохоронних проектів та заходів, в якій взяв участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М.
На засіданні розглядалися наступні питання:
- Стан реалізації природоохоронних проектів та заходів у 2016 році;
- Зміни до Порядку підготовки, оцінки та конкурсного відбору природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів обласного бюджету, затвердженого розпорядженням облдержадміністрації від 16.03.2016 №2 зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції   у Черкаській області  21 березня 2016 року за № 2/1640.
- Визначення початку зборів документів для участі у конкурсного відбору природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів обласного бюджету у 2017 році.

  

15 березня 2017 року в приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Рось в м.Біла Церква  відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р. Рось
Під час засідання були розглянуті питання щодо аналізу водогосподарської обстановки в басейні річки Рось протягом зимового періоду 2016-2017 років; звернення Сквирської райдержадміністрації Київської області щодо режимів роботи водосховищ, розташованих на р. Роставиця; пропозиції щодо режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем в басейні р.Рось на весняно-літній період 2017 року; звернення Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації Черкаської області щодо проведення весняної промивки Стеблівського та Корсунь-Шевченківського водосховищ; пропозиції щодо весняної промивки водосховищ питного водопостачання, розташованих на річці Рось; звернення Управління екології та природних ресурсів Черкаської облдержадміністрації з пропозиціями щодо режимів роботи та вирішення питання екологічного стану річки Рось.

Також було прийняте рішення провести весняну промивку водосховищ питного водопостачання, розташованих на річці Рось після затвердження зазначених режимів роботи Держводагентством України.
В засіданні приймав участь заступник начальника Черкаського облводресурсів
Журавель С.В.12 березня колектив управління разом з сільським головою та представниками Золотоніської райдержадміністрації вітали працівника, ветерана управління, ветерана ВВВ з ювілеєм – 90 річчям з Дня народження – Даника Григорія Порфировича.

 

10 березня 2017 року о 10.00 годині у актовій залі Черкаського облводресурсів відбулося засідання колегії, в якій приймали участь представники Черкаського облводресурсів та міжрайонних управлінь,  розглядалися такі питання:
1. Про Публічний звіт голови Держводагентства України за 2016 рік.
2. Про Концепцію реформування організаційної структури Держводагентства.
3. Різне


 

В період з 5 по 9 березня 1944 року Тальнівщина була звільнена від фашистських загарбників. Визволення розпочалось із сіл Павлівка ІІ та Онопріївка і завершилось в селах Вишнопіль і Легедзине.
Так керівництво району, представники організацій та підприємств, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громадськість міста 9 березня 2017 року, в день 73-ї річниці визволення Тальнівського району від окупантів, поклали квіти до Пагорба Слави, де поховані визволителі міста та району.
До Дня визволення Тальнівщини у роки Другої світової війни в приміщенні районного Будинку культури відбувся тематичний захід за участю народного аматорського хору ветеранів.

Щорічно у день народження поета, художника Т.Г.Шевченка 9 березня українці всього світу вшановують чергову річницю з дня народження великого Кобзаря. Вшанувати пам'ять великого українського поета до пам’ятника Т.Г.Шевченка у Тальному прийшли керівники району, представники організацій та підприємств, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громадськість міста. Присутні поклали корзини та квіти до підніжжя пам’ятника.

Заходи з вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка

     

Березень місяць на Україні - це місяць вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, якому в цьому році виповнилось би  203 роки.
Черкаською обласною державною адміністрацією було організовано ряд заходів із вшанування видатного сина українського народу у місті Черкаси, в селах Моринці і Шевченкове Звенигородського району та у місті Канів.
9 березня у день народження Тараса Григоровича Шевченка працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства взяли участь у церемонії покладанні квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченко на Театральній площі міста Черкаси. Цього ж дня відбулися літературні читання, присвячені творчості Т.Шевченка.  Всі бажаючі мали можливість прочитати вірші великого Кобзаря.     

Громадяни України в черговий раз приєднуються до всесвітньої екологічної ініціативи щодо проведення масштабної всеукраїнської  соціально-екологічної кампанії Година Землі, яка покликана привернути увагу до проблеми зміни клімату.
В суботу, 25 березня 2017 року о 20:30 люди по всьому світу вимкнуть світло на одну годину, Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднаних дій для збереження природи нашої планети.
Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин, кампанія наголошує на необхідності щоденних дій кожного громадянина, спрямованих на збереження навколишнього середовища, раціональне використання природних ресурсів для подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою.
Черкаське облводресурсів  приєднується до цієї міжнародної ініціативи і закликає всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем.

7 березня 2017 року о 10 годині в облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрацій Коваля В.В. відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району.
Також, о 12 годині відбулася нарада щодо покращення гідрологічної ситуації та розробці першочергових заходів по відновленню та підтриманню гідрологічного режиму р.Тясмин.
Від облводресурсів взяли участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М., заступники начальника облводресурсів Куліш Ж.В. та Журавель С.В., а також начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.


З 01.07.2013 року набрав чинності Закон України «Про аквакультуру», яким внесено зміни до Водного та Земельного кодексів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 № 420 затверджено типовий договір оренди водного об’єкта, наказами Міністерства екології та природних ресурсів України від 28.05.2013 № 236 та від 18.03.2013 № 99 затверджено «Методику визначення розміру плати за надані в оренду водні об’єкти» та «Порядок розроблення паспорта водного об’єкта».
Механізм реалізації прийнятих нормативно - правових актів в межах області регламентується розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації від 24.07.2015 № 359 «Про надання в користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області».
З метою виконання зазначених вище нормативних актів протягом 2016 року в області виготовлено та погоджено Держводагентством 118 паспортів водних об’єктів. Відповідно них 45 водних об’єктів знаходиться в межах населених пунктів та 73 - за межами. Черкаським облводресурсів та структурними підрозділами було виготовлено 95 паспортів водних об’єктів, з них в межах населених пунктів знаходиться 35 водних об’єктів,  за межами - 60.
Всього за весь період в області виготовлено 276 паспортів водних об’єктів, з них 144 паспорти водних об’єктів, що знаходяться в межах населених пунктів та 132 – за межами населених пунктів.
Протягом 2016 року територіальним органом Держводагенства в Черкаській області погоджено 12 договорів оренди водних об’єктів, за січень – лютий 2017 року 7 договорів. За весь період заключено 24 договора оренди водних об’єктів.
Надходження коштів за кодом класифікації доходів 22130000,  22130001, 22130002 «Орендна плата за водні об’єкти (їх частини), що надаються  в користування на умовах оренди Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами (області, міста Києва)» за 2013-2016 роки склало 129,48 тис. грн..  

3 березня 2017 в Лівобережному МУВГ відбувся круглий стіл під головуванням начальника облводресурсів Шведенка М.М. у якому взяли участь заступник начальника облводресурсів Журавель С.В., фахівці апарату управління водних ресурсів та начальники експлуатаційних дільниць Лівобережного міжрайонного управління водного господарства. Під час засідання обговорювались питання: детальний аналіз стану оплати праці за рахунок спеціального фонду, використання транспортних засобів, підготовки до вегетаційного періоду в розрізі експлуатаційних дільниць.


      

28 лютого 2017 в Правобережному МУВГ відбувся круглий стіл під головуванням начальника облводресурсів Шведенка М.М. у якому взяли участь заступник начальника облводресурсів Журавель С.В., фахівці апарату управління водних ресурсів та начальники експлуатаційних дільниць Правобережного міжрайонного управління водного господарства. Під час засідання обговорювались питання:
- організації роботи експлуатаційних дільниць в напрямку залучення до управління водними ресурсами;
- проблемні питання укладання договорів на подачу води для зрошення сільськогосподарських культур та організації проведення поливів;
- підвищення ефективності використання наявного парку машин і механізмів;
- шляхи вдосконалення матеріального та фінансового забезпечення експлуатаційних дільниць.
За результатами круглого столу визначені основні завдання з подальшого вдосконалення роботи експлуатаційних служб.

   

За сприяння Держводагентства України, завершуються роботи з відновлення всмоктуючих трубопроводів на насосній станції Топилівської міжгосподарської зрошувальної системи.
Використовуючи низькі рівні води в Кременчуцькому водосховищі, силами Правобережного міжрайонного управління водного господарства здійснюється заміна ділянки водозабору із 2 ниток трубопроводів діаметром 500 мм, які були пошкоджені та занесені піском внаслідок коливань води та подвижки льоду.
Проведення ремонтних робіт дасть можливість задіяти в роботу Топилівську насосну станцію для здійснення подачі води на площу біля 600 га.
Господарства-водокористувачі профінансували здійснення заходів та активно допомагають у проведенні робіт.                                   
                     


27 лютого 2017 року в Черкаському облводресурсів відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник облводресурсів Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

20 лютого 2017 року в Черкаському облводресурсів відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник облводресурсів Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

             

20 лютого 2017 року на площі Слави м. Черкас відбулися заходи щодо відзначення Дня Героїв Небесної Сотні та покладання квітів до пам’ятника «Борцям за волю України», молебінь у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. В заходах прийняли участь керівники області, міста, представники громадськості та працівники Черкаського облводресурсів та Правобережного МУВГ.

20 лютого 2017 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М.

   

15 лютого 2017 року відбувся мітинг та церемонія урочистого покладання квітів до пам’ятного знака «Воїнам-афганцям» на Площі Слави з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення Радянських військ з Афганістану. В заходах прийняли участь керівники області, міста, представники громадськості та працівники Черкаського облводресурсів та Правобережного МУВГ.

За прогнозом літній сезон 2017 року буде не багатий на дощі. Тому, водогосподарськими організаціями раніше розпочато роботу з господарствами області щодо проведення поливного сезону. Відбуваються зустрічі з представниками потенційних водокористувачів, які можуть здійснювати поливи сільськогосподарських культур. За їх результатами підписуються відповідні протоколи-намірів. Це дасть змогу своєчасно підготувати зрошувальну мережу та насосні станції для подачі води на поля.
Мають намір зрошувати свої землі СТОВ «Дніпро» та СТОВ «Вереміївка» Чорнобаївського району, СТОВ «Пальмира» та СТОВ АФ «Маяк» Золотоніського району, СФГ «Промінь» та СФГ «Обрій» Тальнівського району.
Станом на 08.02.2017 вже підписано протоколи намірів на площу
3778 га, що становить 33 відсотки до площ, на які було укладено договори на подачу води державними насосними станціями в минулому році. Робота з підписання протоколів продовжується.


 
07 лютого 2017 року в прес центрі Черкаської обласної державної адміністрації відбулася нарада щодо відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь.
Під час якої були розглянуті питання щодо ролі водно-болотних угідь у розвитку природно-заповідного фонду Черкащини, їх значення для збереження популяції птахів та перспектива їх розвитку.
На нараді взяли участь представники облводресурсів заступник начальника облводресурсів Куліш Ж. В. та начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Н.С.
31 січня 2017 року  в облводресурсів під головуванням заступника начальника облводресурсів Журавля С.В. відбулась нарада, в якій взяли участь керівники і спеціалісти експлуатаційних, фінансових та економічних служб, начальники експлуатаційних дільниць міжрайонних управлінь водного господарства, відповідальні фахівці облводресурсів.
На засіданні розглядалось питання забезпечення функціонування водогосподарських організацій та укладання договорів на послуги з подачі води у 2017 році.
З метою забезпечення стабільної роботи водогосподарських організацій, прийнято рішення внести зміни до договору на надання послуг з подачі води на полив для зрошення сільськогосподарських культур в частині розробки календарних планів поливу та здійснення авансових платежів.


19.01.2017 з нагоди Дня вшанування захисників Донецького аеропорту та Дня Соборності України на площі Слави відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника «Борцям за волю України» та молебень у Свято-Троїцькому кафедральному соборі.
В заходах прийняли участь керівники області, міста, представники громадськості та працівники обласного управління водних ресурсів.


Шановні колеги!
Від щирого серця вітаю Вас
З світлим християнським святом –
Водохрещем.
Для нас це свято символізує
Очищення від усього нещирого і недоброго.
Це свято світлих та нових починань.
Христос Хрещається!


Начальник Черкаського
облводресурсів                                М.М. Шведенко

Водогосподарські організації облводресурсів завершили дефектування наявного парку техніки та механізмів, в тому числі тієї, яка поставлена на зберігання на зимовий період. Складено графіки ремонтів, якими передбачено максимальне завантаження ремонтно-механічних майстерень у зимовий період. Станом на 20 грудня поточного року по облводресурсів в ремонті знаходиться 8 одиниць автотракторної техніки. Частина наявної техніки перебуває в очікуванні ремонту.

Розпочато підготовку зрошувальних систем до вегетаційного періоду 2017 року. Водогосподарські організації проводять ремонт насосно-силового обладнання на міжгосподарських насосних станціях. Станом на 15 грудня вже підготовлено 20 насосно-силових агрегатів

8 грудня 2016 року на базі Лівобережного міжрайонного управління водного господарства відбулася зустріч з представником СТОВ «Агроко» Потапенком І.В. щодо перспектив відновлення роботи Іркліївської зрошувальної системи на землях господарства,  орієнтовною площею 500 га., та проведення земляних робіт на внутрішньогосподарських осушувальних каналах нижньої частини Золотоніської осушувальної системи, в межах Мельниківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області.21 листопада з нагоди Дня Гідності та Свободи на площі Слави відбулася церемонія покладання квітів та молебень біля пам’ятника «Борцям за волю України». В заходах прийняли участь керівники області і міста, громадськість, представники Черкаського облводресурсів та Правобережного МУВГ.16 листопада в Тясминській експлуатаційній дільниці Правобережного МУВГ відбулося засідання круглого столу за участю фахівців обласного управління водних ресурсів та начальників експлуатаційних дільниць міжрайонних управлінь водного господарства. На засіданні обговорювалися питання:
1. Організація роботи експлуатаційних дільниць в напрямку залучення до управління водними ресурсами.
2. Проблеми організації проведення поливів та укладання договорів на подачу води для зрошення сільськогосподарських культур.
3. Підвищення ефективності використання наявного парку машин і механізмів при наданні послуг.
4. Шляхи вдосконалення матеріального та фінансового забезпечення експлуатаційних дільниць.
Визначено, що в першу чергу необхідно змінити підходи до акумулювання фінансових та матеріальних ресурсів, їх використання по експлуатаційних дільницях.  З метою стимулювання до збільшення об’ємів робіт, висловлювались побажання щодо збільшення відсотку спрямування коштів на оплату праці для працівників експлуатаційних дільниць при наданні послуг за договорами.  Також приділено увагу питанням розвитку зрошення, проблемам при експлуатації міжгосподарських осушувальних систем,  забезпеченню роботи застарілого парку механізмів.14 листопада під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Коваля В.В. відбулася нарада щодо вирішення проблемних питань з проведення інвентаризації гідротехнічних споруд та водних об’єктів області, взяття на баланс гідротехнічних споруд та надання в користування на умовах оренди водних об'єктів.
В нараді прийняли участь начальник облводресурсів Шведенко М.М., заступники начальника облводресурсів, начальники міжрайонних управлінь водного господарства, представники Державної екологічної інспекції в Черкаській області, департаменту екології та природних ресурсів, головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, управління  ДСНС України в Черкаській області, Черкасирибохорони, управління агропромислового розвитку ОДА, управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції, юридичного відділу облдержадміністрації та представники землевпорядних та проектних організації області.За результатами наради Ковалем В.В. було дано доручення доопрацювати акт інвентаризації та, до 01.02.2017 року, райдержадміністраціям спільно з представниками Головного управління Держгеокадасту в Черкаській області, управління  агропромислового розвитку облдержадміністрації, управління надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, державної екологічної інспекції в Черкаській області, представників міжрайонних управлінь водного господарства (облводресурсів) та органів місцевого самоврядування провести інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд області з визначенням переліку безгосподарських гідротехнічних споруд.


Протокол наради облдержадміністрації щодо вирішення проблемних питань з проведення інвентаризації гідротехнічних споруд

Акт інвентаризації водних обєктів та гідротехнічних споруд
8 листопада делегація облводресурсів взяла участь у Міжнародному водному форумі «AQUA UKRAINE-2016». Учасники ознайомилися із застосуваннями кращих світових практик на підприємствах водного та водопровідно-каналізаційного господарств, в будівельній сфері, підвищення енерго та ресурсозбереження, машинобудування. Під час проведення профільних конференцій прослухали спеціалізовану тематику наукових робіт з розвитку водного господарства та басейнового принципу управління водними ресурсами. Особливу увагу звернули на павільйон Держводагентства України.

 


3 листопада 2016 року начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М. взяв участь у нараді, що відбулася у Бортницькому міжрайонному управлінні водного господарства ім. Гаркуші М.А.
Під час наради обговорювалися питання щодо удосконалення діючої структури управління водними ресурсами у зв’язку з прийняттям Закону України *Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом, який спрямований на встановлення правових норм щодо запровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом шляхом гідрографічного та водогосподарського районування території України; розроблення планів управління річковими басейнами; розроблення водогосподарських балансів; визначення повноважень центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування* .

 
З метою забезпечення виконання Закону України «Про охорону праці», 03-06 жовтня в облводресурсів проведено навчання посадових осіб і спеціалістів водогосподарських організацій з питань охорони праці при експлуатації вантажопідіймальних механізмів, котлів і посудин, що працюють під тиском, при виконанні газонебезпечних робіт, а також правил охорони праці на автомобільному транспорті.
Навчання проводились із залученням викладачів Державного інституту управління економіки водних ресурсів (м.Київ) та фахівців управління Держпраці в Черкаській області.

06 жовтня слухачам проведено перевірку знань галузевою комісією за участю державного інспектора
заступника начальника управління Держпраці в Черкаській області Карпенка А.А.30 вересня 2016 року були проведені урочисті збори з нагоди 30 - річного ювілею утворення Правобережного міжрайонного управління водного, на які були запрошені працівники та ветерани управління. Детальніше...

  

27 та 28 вересня 2016 року у м. Чернігів в рамках проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства у сфері навколишнього середовища» було проведено семінар з імплементації Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС.
Семінар складався з презентацій положень водних директив ЄС та тренувальних сесій.
У семінарі прийняли участь представники обласного управління водних ресурсів, а саме: заступник начальника облводресурсів
Куліш Жанна Вікторівна, начальник відділу водних обєктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Наталія Вадимівна та начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Наталія Савівна.

15-16 вересня 2016 року заступник начальника облводресурсів Журавель С.В. та начальник відділу експлуатації водогосподарських систем, водокористування, енергозбереження, механізації та охорони праці Заболотний С.П. взяли участь у нараді –семінарі Держводагентства України з питань впровадження енргозберігаючих заходів та підвищення експлуатаційної надійності меліоративних систем, який відбувся на базі Запоріжського облводресурсів. Учасники семінару ознайомились із новими розробками систем захисту електродвигунів, новинками при  експлуатації  енергетичного обладнання, низькозатратними способами ремонту меліоративних фондів.


15 вересня 2016 року в приміщенні Черкаської облдержадміністрації відбулась нарада щодо Комплексної програми поліпшення гідрологічного стану малих та середніх річок області або доповнення до обласної Програми охорони навколишнього природного середовища 2016-2020 років, затвердженої рішенням сессії Черкаської обласної ради від 03.06.2016 року №5-2/7. У нараді прийняв участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М. та заступник начальника Куліш Ж.В.

15 вересня 2016 року працівниками Черкаського обласного управління водних ресурсів та Правобережного міжрайонного управління водного господарства була проведена нарада у Смілянському районі за участі представників районної державної адміністрації, районної ради, сільських голів району, землевпорядників сільських рад, керівників фермерських господарств, орендарів земельних ділянок водного фонду. На нараді розглядалися питання паспортизації водних обєктів з гідротехнічними спорудами, укладання договорів оренди водних обєктів, вжиття заходів щодо взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд на водних обєктах району та надання пропозицій до Комплексної програми «Поліпшення екологічного стану середніх та малих річок області».


 

12 вересня 2016 року проведено засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, використання природних ресурсів та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. В засіданні приймали участь заступник начальника Черкаського облводресурсів Журавель С.В. та начальник Правобережного МУВГ Поповіченко М.Г.

Детальніше...9 вересня 2016 року в приміщенні  Шполянської районної державної адміністрації відбулася нарада на якій розглядалися питання щодо оренди водних об’єктів, виготовлення паспортів водних об’єктів та інвентаризації гідротехнічних споруд.
На нараді приймали участь заступник начальника облводресурсів Куліш Ж. В., начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В. та в.о. начальника відділу водних ресурсів Правобережного МУВГ Макаренко Г. Я.


    

6 вересня 2016 року об 11:00 годині в приміщенні Черкаської обласної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови ОДА В. Коваля відбулась нарада на тему "Стан річки Рось та шляхи вирішення проблемних питань".
У нараді взяли участь заступники начальника обласного управління водних ресурсів Куліш Ж.В. і Журавель С.В., начальник Басейнового управління водних ресурсів р. Рось Бабій П.О. ,а також
представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій.
 
Під час наради обговорили ймовірні шляхи порятунку річки, її гідрологічний та санітарний стан, причини замулення, порядок експлуатації водосховищ та ін.

У Пехівському лісництві Звенигородського району на місцевому лісорозсаднику запровадили систему крапельного зрошування. Лісівники змушені були так зробити через тривалі посухи упродовж останніх років.
"У вегетаційний період у ґрунті повинно бути 900 мл вологи, а випадає 300-400 мл. Посадковий матеріал виростити просто неможливо. Зараз вода розподіляєтся по всій поливній мережі",
розповідає помічник лісничого Пехівського лісництва Микола Бойко.
Систему крапельного зрошування зробили на 2 гектарах. Тут щороку вирощують від 1 до 1,5 млн. сіянців дуба та інших дерев. Окрім дуба добре приживаються ясен, липа, клен. Змайстрували теплиці, де черенкують дерева.
"Щоб виростити рослину із черенка, треба створити відповідний температурний режим, достатню вологість. Тут застосовуємо туманне зрошення. Для цього встановлений насос, є реле часу, що запрограмовує подачу води. Волога розпилюється на дрібні краплини. Зараз у теплицях розвивається сто тисяч декоративних рослин. Багато хвойних, серед них 20 видів туї, самшит інші породи. До нас з усієї України їдуть купувати саджанці. Є постійні клієнти".
На території розсадника розбили яблуневий сад.
"Тут ростуть напівкарликові яблуні",
каже Микола Мефодійович.
"До кожного дерева підведене крапельне зрошення. Вони потребують особливого догляду. Ростуть на шпалері. Тобто основа зі стовпчиків і дроту, які втримують вагу плодів. Часто до нас звертаються за порадами селяни. Збираємо 70 центнерів яблук, тоді як садках із високорослими деревами можна зібрати лише 30. Урожай продаємо всім бажаючим. Навіщо купувати польські яблука, якщо свої набагато смачніші, та екологічно чисті".
За інформацією «Вісті Черкащини»23 серпня 2016 року на Театральній площі м.Черкас відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора України. В заходах приймали участь представники Черкаського облводресурсів.

19 серпня 2016 року о 10:00 під головуванням заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації Коваля В.В. в Черкаській обласній державній адміністрації відбулося засідання комісії обласної державної адміністрації, з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району. Участь у засіданні прийняла заступник начальника Черкаського облводресурсів Куліш Ж.В.

16 серпня 2016 року о 14:00 в управлінні агропромислового розвитку обласної державної адміністрації відбулась робоча нарада з попереднього розгляду заяв щодо надання в оренду водних об'єктів. Участь у нараді прийняла заступник начальника Черкаського облводресурсів Куліш Ж.В. та начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.

16 серпня 2016 року о 10:00 в залі засідань обласної адміністрації відбулась нарада в режимі селекторного зв'язку з питання: гідрологічного та санітарного стану річок області, ситуації на Кременчуцькому водосховищі з керівниками структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області, головами районних державних адміністрацій, міськими головами, суб'єктами господарювання, громадськими організаціями. Участь у нараді прийняли заступники начальника Черкаського облводресурсів Куліш Ж.В. та Журавель С.В.

28 липня 2016 року активна громада, екологи, водогосподарники, представники влади та місцевого самоврядування провели робоче засідання, щоб зібрати раціональні пропозиції на порятунок річки Тясмин та розробити Дорожню карту першочергових завдань з відновлення екологічної рівноваги річки. Участь у нараді взяв заступник начальника облводресурсів Журавель С.В. та начальник Правобережного МУВГ Поповіченко М.Г. Детальніше на сайті УНН-Центр ...
відео ТРК "РОСЬ" Програма "Екополіс"


28 липня 2016 року заступник начальника Черкаського обласного управління водних ресурсів Куліш Ж.В. прийняла участь в нараді Держводагентства України, на якій було розглянуто питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу України за І півріччя 2016 року та заходи щодо сталого функціонування галузі у ІІІ кварталі 2016 року.
На нараді було окреслено ключові завдання, на які необхідно спрямувати зусилля у ІІІ кварталі. Керівниками структурних підрозділів Агентства було проінформовано про роботу міжвідомчих комісій по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем, моніторинг якісного стану водних ресурсів, про вжиття заходів з локалізації та недопущення поширення наслідків надзвичайних ситуацій.

20 липня 2016 року на базі Лівобережного управління відбулася зустріч з представниками агрохолдингу «Астарта» м.Київ. Було обговорено питання відновлення поливу на зрошуваних землях Лящівської зрошувальної системи Вереміївської експлуатаційної дільниці та проведення ремонтних робіт на Лящівській ГНС і НСП.

Черкащани, переймають досвід вирощування цукрового буряку на зрошенні! Найбільший виробник цукру в Україні — агропромхолдинг «Астарта-Київ» — освоює нову технологію зрошування посівів цукрового буряку. Детальніше...

Станом на 18 липня в області полито 9,6 тис. га сільськогосподарських угідь, проти 7,9 тис.га за аналогічний період минулого року. Крім того, полито більше одного разу - 17,9 тис.га.  У тому числі всього поливалось  у зоні діяльності Лівобережного МУВГ  5,1 тис.га, Правобережного МУВГ 4,2 тис.га, Тальнівського МУВГ 0,4 тис. га.
Державними насосними станціями забезпечено подачу води для зрошення в об
ємі 4.3 млн.м3.  


На виконання договору підряду № 9 від 24.11.2014 року між виконкомом Тальнівської міської ради та Тальнівським МУВГ на розчистку та впорядкування річки Гірський Тікич в центральній частині міста Тальне в цьому році вже розпочалися днопоглиблювальні роботи.


 14-15 липня 2016 року  у  залі засідань Бортницького міжрайонного управління водного господарства імені Гаркуші М.А. під головуванням начальника Черкаського облводресурсів Шведенка М.М. відбулася нарада з питань внесення змін до чинного законодавства у частині передачі в оренду водних об’єктів, виготовлення паспортів водних об’єктів та проблем з гідротехнічними спорудами на них, у якій взяли участь  представники Держводагентства України, басейнових та обласних управлінь водних ресурсів. За результатами наради були напрацьовані узагальнені пропозиції.
  Висловлюємо подяку всім учасникам за активну та професійну участь в нараді.
Сподіваємося, що нашими спільними зусиллями та співпрацею всі питання, що розглядались, знайдуть своє вирішення.


Одним із шляхів покращення гідрологічної ситуації на водних об’єктах, збільшення водності річок та покращення якості води може бути проведення очищення внутрішньогосподарських осушувальних каналів та ремонт регулюючих гідротехнічних споруд на них. Детальніше...

Акція до «Міжнардного Дня Дніпра»

З нагоди  Міжнародного Дня Дніпра, який відзначався 2 липня 2016 року  працівниками Правобережного міжрайонного управління водного господарства була проведена низка заходів. Детальніше...

04 липня 2016 року в Черкаському облводресурсів відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник облводресурсів Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

04 липня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М.

22 червня 2016 року на Пагорбі Слави м.Черкас відбулися заходи з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Участь у заходах взяли представники Черкаського облводресурсів.


13 червня 2016 року в Черкаському облводресурсів відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник облводресурсів Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

13 червня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник облводресурсів
Шведенко М.М.

06 червня 2016 року в Черкаському облводресурсів відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник облводресурсів Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.


03 червня 2016 року в апараті облводресурсів відбулися заходи до "Дня працівників водного господарства"
02 червня 2016 року відбулося засідання комісії обласної державної адміністрації з питань погодження надання в оренду водних об'єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району. У засіданні взяли участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М., заступник начальника Куліш Ж.В. та начальник відділу управління водних ресурсів Карбівнича Н.В.


01 червня 2016 року в Лівобережному міжрайонному управлінні водного господарства відбулися заходи з нагоди відзначення Дня працівників водного господарства. Детальніше...

24 травня 2016 року відбулось засідання технічної ради облводресурсів, на якій розглядалися питання щодо погодження робочого проекту по регулюванню та поліпшенню гідрологічного режиму р. Рудка, а також надання пропозицій до проекту землеустрою з відведення земельної ділянки водного фонду в постійне користування ПАТ "Укргідроенерго".

23 травня 2016 року в Черкаському облводресурсів відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник облводресурсів Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

23 травня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М.

19 травня 2016 року завідувач сектору у Черкаській області Держводагентства Коваленко В.Г., заступник начальника Черкаського облводресурсів Куліш Ж.В., керівництво управління АПР Черкаської облдержадміністрації, фахівці юридичної служби та фахівці управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації здійснили робочу поїздку в м. Вінниця для обміну досвідом з надання в оренду водних об'єктів у Вінницькій області.

16 травня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник облводресурсів
Шведенко М.М.

В області завершується робота з укладання договорів на надання послуг з подачі води для зрошення сільськогосподарських культур. Детальніше...


28
квітня 2016 року було проведено підсумки спартакіади серед працівників апарату Черкаського облводресурсів з чотирьох видів змагань: дартсу, шашок, шахів та настільного тенісу. Начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М. привітав переможців грамотами.

25 квітня 2016 року в Черкаському облводресурсів відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник облводресурсів Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

18 квітня 2016 року в Черкаському облводресурсів відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник облводресурсів Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

18 квітня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М.

Фахівцями відділу ЕВЕМО облводресурсів проведено раптову перевірку ефективності використання автотранспорту, механізмів Червоно-Слобідської експлуатаційної дільниці Правобережного МУВГ. Детальніше...

12 квітня 2016 року комісією облводресурсів в присутності провідного фахівця з охорони праці Поліної Н.О. було проведено виїздне засідання оперативного контролю ІУ ступеня в Правобережному міжрайонному управлінні водного господарства. Детальніше...

11 квітня 2016 року в Черкаському облводресурсів відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник облводресурсів Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь.

8 квітня 2016 року відбулося засідання комісії обласної державної адміністрації з питань погодження надання в оренду водних об'єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району. У засіданні взяли участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М. та заступник начальника Куліш Ж.В.


Перелік водних об’єктів на земельні торги поповнився


До переліку додано ще 8 водних об’єктів, що виставлятимуться на земельні торги у комплексі із земельною ділянкою. Це рішення ухвалили під час чергового засідання комісії облдержадміністрації з питань погодження надання в оренду водних об’єктів під керівництвом першого заступника голови ОДА Віталія Коваля.
Цього разу розглядали 19 справ. Більшість із них вирішено комісійно повернути на доопрацювання, зокрема для поновлення договору оренди землі, доопрацювання пакетів документів.
У ході засідання начальник юридичного відділу обласної державної адміністрації Вадим Губенко поінформував про юридичні аспекти оформлення необхідних документів. Водночас Віталій Коваль відзначив налагодження процесу надання в оренду водних об’єктів, які знаходяться на території області, що сприятиме наповненню місцевих бюджетів.

Автор : Прес-служба ОДА 29.03.2016 09:18

22 березня 2016 року у Державному агентстві водних ресурсів України проведені заходи з нагоди Всесвітнього дня води.
Детальніше... сайт Держводагентсва, сайт КМУ

Всесвітній день води є можливістю нагадати про надзвичайну важливість водних ресурсів для розвитку суспільства та  підвищення розуміння необхідності раціонального використання, збереження та відтворення водних ресурсів, що є передумовою  створення безпечних умов життєдіяльності населення та суспільних відносин, які пов’язані з використанням води. Детальніше...

До Всесвітнього дня води, який відзначався 22 березня 2016 року  Правобережним  міжрайонним   управлінням водного господарства була передбачена та проведена низка заходів. Детальніше...


22 березня буде відзначено Всесвітній день води, який був започаткований Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем пов’язаних з водним фактором. Відтоді щороку цей день  відзначає вся світова спільнота. Тематику Всесвітнього дня води, відповідно до поточних та майбутніх проблем,  визначає ООН Водні ресурси – організація, що контролює роботу Організації Об’єднаних Націй у сфері водних ресурсів та санітарії.
В 2016 році тематика Всесвітнього дня води проходить під гаслом «Вода та робота» і фокусується на тому, як достатня кількість і якість води може змінити життя і умови праці людини, трансформувати суспільство і економіку. А також прагне досягти визнання та забезпечення гідними робочими місцями тих, хто працює з  водою та у сфері водних ресурсів. Адже на сьогоднішній день майже у половини світових робітників робота пов'язана з водним сектором і майже всі робочі місця залежать від води, і тих, що забезпечують якісне водопостачання.


В області розпочато компанію по укладанню договорів на послуги з подачі води для поливу сільськогосподарських культур. Водогосподарські організації проводять попередні зустрічі із потенційними замовниками. Зокрема, в облводресурсів під головуванням начальника Шведенка М.М. відбулися дві наради по даному питанню, на яких обговорено проблемні питання із забезпечення подачі води, можливу потребу в обсягах води, технічні можливості міжгосподарських насосних станцій та орієнтовну ціну на одиницю продукції. В нараді взяли участь директор агропромислової компанії  «Маїс» Осадчий С.С., який представляв інтереси  СТОВ «Колос», СТОВ «Красносілля», ТДВ «Русь»., директор СТОВ « Маяк-Худяки»  та СТОВ «Ломовате» Шварцман В.Ю., яке є однією із підприємств групи компаній «Євроліз», фахівці господарств та облводресурсів. За результатами нарад будуть уточнені розрахунки за послуги з подачі води та підготовлені трьохсторонні угоди на надання послуг.

З метою підготовки меліоративних систем до поливного сезону 2016 року та у відповідності до графіку проведення поточного ремонту насосних станцій. Детальніше...

14 березня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник облводресурсів
Шведенко М.М.

12 березня 2016 року трудовим колективом Тальнівського МУВГ проведено прибирання території промбази та територій насосних станцій. Здійснено заходи по підготовці грунту на клумбах до посадки квітів та декоративних рослин, проведено розрідження крони дерев та перекопування міжрядь.
Детальніше...

9 березня 2016 року Тальнівщина відзначила чергову річницю від дня народження видатного українського письменника і поета Тараса Григоровича Шевченка. Біля погруддя Великого Кобзаря відбулися урочистості в яких взяли участь голова районної ради Валентина Любомська, голова райдержадміністрації Василь Клименко, начальник Тальнівського МУВГ Олег Пономаренко, представники трудових колективів установ та організацій міста, громадськість, які поклали корзини та квіти до погруддя Т.Г.Шевченка.
Детальніше...


В актовому залі Черкаського облводресів відбулися заходи з нагоди свята 8 Березня. Начальник управління Шведенко М.М. урочисто привітав жіночу частину колективу зі святом весни.25 лютого 2016 року начальник Черкаського облводресурсів   Шведенко М.М. взяв участь у нараді Держводагентста України щодо підведення підсумків діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 2015 рік та визначення завдань для забезпечення сталого функціонування галузі у І кварталі 2016 року.
У заході взяли участь в.о. Міністра екології та природних ресурсів України Ганна Вронська, народний депутат України Андрій Гордєєв, координатор Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України Адміністрації Президента України Володимир Кладієв, керівники структурних підрозділів апарату Агентства, обласних та басейнових управлінь водних ресурсів, управлінь каналів, директори технічних шкіл та дирекцій водогосподарського будівництва.

24 лютого 2016 року відбулась нарада Держводагентста України щодо готовності водогосподарських об’єктів галузі до поливного сезону 2016 року, укладання договорів між водогосподарниками і водокористувачами та формування вартості послуг з подачі води на полив у поточному році, у якій прийняв начальник Черкаського облводресурсів   Шведенко М.М.


Делегація Черкаського облводресурсів здійснила робочу поїздку до Одеського облводресурсів. Метою якої стало вивчення досвіду роботи з укладання супроводу та виконання трьохсторонніх договорів на надання послуг з подачі води на полив сільськогосподарських культур. Були проведені зустрічі з фахівцями економічних служб, відділів водокористування, керівництвом Одеського облводресурсів, Овідіопольського управління водного господарства та Дністровського міжрайонного управління водного господарства. Обговорено особливості та робочі моменти при проведенні компанії з укладання договорів з водокористувачами Одеської області, вивчено підходи до складання калькуляцій та формування звітності. Також зверталася увага на інші види послуг, які надаються водогосподарськими організаціями.

19 лютого 2016 року в центрі міста біля пам’ятника Героям Небесної Сотні відбувся мітинг присвячений Дню Героїв Небесної Сотні, на якому були присутні представники трудового колективу Тальнівського МУВГ. Детальніше...

У процесі експлуатації автомобільного транспорту потрібно уважно стежити за їх станом, адже щонайменша несправність може призвести до аварій та небезпечних ситуацій на дорогах, тому служба головного механіка Тальнівського МУВГ проводить їх технічне обслуговування, а за потреби – поточний або капітальний ремонт. Детальніше...

19 лютого 2016 року працівники Правобережного МУВГ прийняли участь у заходах щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, які відбулися на Соборній площі. Детальніше...

16 лютого на виконання рішення колегії облводресурсів в апараті управління відбулась виробнича нарада з питань підготовки до поливного сезону 2016 року та укладання договорів на послуги з подачі води для поливу сільськогосподарських культур. В нараді взяли участь начальники міжрайонних управлінь водного господарства, головні інженери, фахівці економічних, експлуатаційних та фінасових служб.
На нараді розглянуто проект трьохстороннього договору на вказані послуги, нову структуру калькуляції витрат, складові до розрахунку витрат та перелік видів робіт по апарату облводресурсів. Запровадження трьохстороннього договору вкрай важливе для забезпечення виконання функцій покладених як на міжрайонні управління водного господарства так і на апарат обласного управління в умовах нестачі бюджетного фінансування.
За результатами наради рекомендовано уточнити перелік видів робіт, які виконуються апаратом облводресурсів та конкретизувати пункти щодо визначення вартості послуг.   

   

15 лютого 2016 року працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства, які були учасниками бойових дій в Афганістані, прийняли участь в церемонії покладання квітів до пам'ятника "Воїнам - афганцям" з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення Радянських військ з Афганістану. Детальніше...

Колектив Черкаського обласного управління водних ресурсів висловлює глибоке співчуття заступнику начальника Куліш Жанні Вікторівні з приводу передчасної смерті її матері.

09 лютого 2016 року об 9-00 год. в сесійній залі Черкаської районної ради відбулась нарада з питання приватизації водних об'єктів з гідротехнічними спорудами, отримання дозволів на спеціальне водокористування, укладання договорів оренди водних об'єктів. Участь у нараді прийняла заступник начальника облводресурсів Куліш Ж.В., начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Н.С. та представники Правобережного МУВГ.

09 лютого 2016 року працівниками Правобережного міжрайонного управління водного господарства та обласного управління водних ресурсів була проведена нарада у Черкаському районі за участі представників районної державної адміністрації, районної ради, сільських голів району, землевпорядників сільських рад, районного відділу державної служби надзвичайних ситуацій, керівників фермерських господарств, орендарів земельних ділянок під водними об’єктами. Детальніше...

09 лютого 2016 року працівники обласного управління водних ресурсів та Правобережного міжрайонного управління водного господарства прийняли участь в нараді з обговорення питання санітарно -  екологічного оздоровлення  Кременчуцького водосховища в районі сіл Леськи та Худяки Черкаського району. Детальніше...

09 лютого 2016 року о 10.00 в актовому залі Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, відбулась нарада з підведення підсумків роботи Черкаської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій за 2015 рік та пріоритетні завдання на 2016 рік за участю керівництва Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Участь у нараді приймав заступник начальника облводресурсів Журавель С.В.


08 лютого 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь заступник начальника облводресурсів Журавель С.В.

05 лютого 2016 року о 10.00 годині у актовій залі Черкаського облводресурсів відбулося засідання колегії, в якій приймали участь представники Черкаського облводресурсів та міжрайонних управлінь,  розглядалися такі питання:

1. «Про оподаткування міжрайонних управлінь водного господарства органами місцевого самоврядування щодо плати за землі, які знаходяться під водогосподарськими об’єктами».
2.  «Про надання платних послуг у 2016 році (тристоронній договір).

01 лютого 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М.

29 січня 2016 року в приміщенні Черкаської обласної державної адміністрації відбулося засідання комісії обласної державної адміністрації з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, в якій приймали участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М. та заступник начальника облводресурсів Куліш Ж.В.

26 січня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації під головуванням голови обласній державній адміністрації Ткаченка Ю.О.  відбулася нарада щодо спрощення процедури надання державних послуг органами влади, в якій взяла участь  заступник начальника облводресурсів Куліш Ж.В.

25 січня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймала участь заступник начальника  облводресурсів Куліш Ж.В.

20 січня 2016 року у приміщенні Управління агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації відбулась робоча нарада з попереднього розгляду заяв щодо надання в оренду водних об'єктів, в якій приймали участь заступник начальника облводресурсів Куліш Ж.В. та начальник відділу водних об'єктів облводресурсів Карбівнича Н.В.

 
Назад до змісту | Назад до головного меню