Регіональний офіс водних ресурсів у Черкаській області

Перейти до змісту

Головне меню

З 15 по 17 травня 2018 року у місті Києві на базі Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства  проходило навчання керівників обласних управлінь водних ресурсів, басейнових управлінь водних ресурсів, управлінь каналів та технічних шкіл водогосподарських організацій.  
Обговорювались питання: щодо реформування системи моніторингу вод, про порядок взаємодії водогосподарських організацій при розробці планів управління річкових басейнів, щодо встановлення режимів роботи водосховищ та водних об’єктів, які знаходяться в оренді, ділова досконалість – основа конкурентоспроможності і сталого розвитку підприємств і економіки, основні зміни в експлуатації водогосподарських систем, впровадження інтегрованих підходів до управління водними ресурсами, розвиток логістичної інфраструктури водних потоків, європейська модель оцінки впливу на довкілля, впровадження Водної Рамкової Директиви ЄС в Україні, водогосподарські організації в умовах децентралізації, впровадження інтегрованого управління водними ресурсами  на основі європейських стандартів. Участь у навчанні прийняв начальник Черкаського облводресурсів
Шведенко М.М.

  

8 та 9 травня в м. Черкаси працівники обласного управління водних ресурсів та Правобережного міжрайонного управління  водного господарства взяли участь у  акції «Перша хвилина миру» та в урочистому мітингу і святкової ходи до Пагорба Слави з нагоди відзначення 73-ї річниці перемоги над  нацизмом Другій світовій війні, ушанувавши пам'ять загиблих покладанням квітів.

 

Також в м. Тальне відбулися мітинги з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. До Пагорба Слави у Тальному прийшли покласти квіти небайдужі тальнівці, молодь, представники різних установ та організацій, бо тут їх усіх єднала світла пам'ять про героїчне минуле та віра у мирне майбутнє.
У мітингу-реквіємі взяли участь колектив Тальнівського МУВГ.26 квітня біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобилю» у Соборному сквері міста Черкаси, з нагоди 32 річниці аварії на Чорнобильській АЕС, відбулося вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  церемонія покладання квітів до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобилю» та проведений молебень за жертвами аварії на Чорнобильській АЕС. В заходах прийняли участь працівники обласного управління водних ресурсів та Правобережного міжрайонного управління  водного господарства.

  

25 квітня 2018 року відбулося засідання колегії Держводагентства у Деснянському басейновому управлінні водних ресурсів (м. Чернігів), були присутні члени колегії, працівники апарату Держводагентства, керівники водогосподарських організацій Держводагентства.
Основна увага під час засідання приділялася проблемним питанням пропуску повені 2018 року та необхідності зміни організаційної структури водогосподарських організацій відповідно до басейнового принципу управління водних ресурсів.

Згідно порядку денного колегії були розглянуті такі питання:
1. Щодо пропуску повені 2018 року.
2. Про зміну організаційної структури водогосподарських організацій відповідно до басейнового принципу управління водними ресурсами.
3. Про роботу водогосподарських організацій із водокористувачами в умовах змін до Податкового кодексу, пов’язаних з укладанням договорів із забору води на полив.

В колегії взяв участь начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М.

 

 

До Всесвітнього дня води, який відзначався 22 березня  Правобережним міжрайонним управлінням водного господарства був проведений конкурс малюнків тему «Вода та природа» серед учнів Свидівоцької загальноосвітньої  школи I-III ступенів, переможцям конкурсів вручені грамоти, подяки та подарунки.

 


У рамках проведення тижня охорони праці 21-27 квітня 2018 року, який проводиться  під девізом «Захищене і здорове покоління», у Правобережному міжрайонному управлінні водного господарства відбулося засідання комісії з питань охорони праці із залученням представника ВВД ФССНВ у м. Черкаси. Під час якого підведені підсумки проведених заходів, присвячених Всесвітньому Дню охорони праці, проаналізований стан виробничого травматизму та профзахворюваності на підприємствах міста Черкаси.
У Всесвітній день охорони праці  біля пам’ятника було вшановано пам'ять працівників, загиблих від нещасних випадків на виробництві. Під час заходу відбулася поминальна панахида та молебень з вшанування пам’яті тих, хто віддав своє життя на виробництві. Присутні поклали квіти, щоб вшанувати пам'ять загиблих працівників.
Після чого відбулися урочисті заходи в Будинку культури ім. Кулика.
За даними міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників працюють у шкідливих умовах, серед них близько 37 мільйона дітей, а це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на 40% вищий, ніж серед старших працівників. 

На виконання наказу Черкаського облводресурсів №52 від 13 квітня 2018 року про проведення заходів з благоустрою до Дня довкілля 21 квітня  в рамках щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівниками управління було здійснено впорядкування територій поблизу водних обєктів, заплав річок, впорядкування території біля виробничих будівель, насосних станцій та дорадчого центру. Було посаджено 27 саджанців ожини та 26 дерев сосни. Площа прибраної території 5,49 га.

    

  
В Чорнобаївській районній державній адміністрації 19 квітня 2018 року відбулася нарада за участі представників районної державної адміністрації, сільських голів району, землевпорядників сільських рад, представники фермерських господарств, правоохоронні органи і представники Лівобережного міжрайонного управління водного господарства.
По питанню здачі в оренду водних об’єктів та  розроблення паспортів водних об’єктів доповідав заступник начальника Лівобережного МУВГ - Манько Олександр Миколайович а по питанню порядку прийняття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд  доповідав районний гідротехнік Лівобережного МУВГ  – Борисенко Володимир Дмитрович.

 


19 квітня делегація облводресурсів здійснила робочу поїздку  в Запорізьку область з вивчення досвіду по веденню водообліку на зрошувальних системах. В роботі взяли участь представники облводресурсів, начальники міжрайонних управлінь водного господарства, головний гідротехнік СТОВ «АПК МАЇС», голова ТОВ «Красносільське» Чигиринського району. Під час поїздки відбулися зустрічі із водокористувачами Запорізької області, фахівцями Запорізького облводресурсів, Мелітопольського та Якимівського міжрайонних управлінь водного господарства. Учасники делегації також ознайомились із роботою лабораторії по енергоаудиту та відвідали кілька водозабірних насосних станцій.  
За підсумками робочої поїздки в облводресурсів проведено технічну раду.

 


 

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 р. № 777-р. «Деякі питання проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів» колектив апарату Черкаського облводресурсів прийняв участь у проведенні щорічної всеукраїнської акції День довкілля, яка проходила на території обласного Дорадчого центру, що знаходиться на території головної насосної станції Черкаської зрошувальної системи Правобережного МУВГ Було упорядковано прилеглі території, клумби, проводилась побілка дерев та бордюр, посадка та підживлення фруктових дерев.
Також заходи з благоустрою були проведенні міжрайонними управліннями водного господарства в межах зони їх діяльності по всій території області.
Всього працівниками апарату облводресурсів, Правобережного, Лівобережного та Тальнівського управлінь було прибрано прилеглих територій на площі 14 га, упорядковано квітників  та газонів 0,73 га, висаджено 303 дерева та 89 кущів, ліквідовано 7 сміттєзвалищ та очищено від сміття 9,45 км берегів річок.

   10 квітня 2018 в Правобережному міжрайонному управлінні водного господарства була проведена зустріч із студентами Черкаського художньо-технічного коледжу, на якій фахівці управління ознайомили майбутніх випускників із основними напрямками роботи управління в області меліорації земель та водних ресурсів в межах діяльності управління. А також була проведена агітаційна  робота серед студентів щодо роботи в галузі меліорації та водного господарства. Крім того студентам була представлена презентація на тему «Природа і вода» та продемонстрований науковий фільм на тему «Річки України».

 


З 2 по 4 квітня 2018 року в Навчальному центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства м. Київ відбулось навчання керівників підрозділів з управління водними ресурсами обласних управлінь водних ресурсів, басейнових управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.
Навчання проводили керівники та фахівці Державного агентства водних ресурсів, а також працівники Навчального центру.
Від Черкаського облводресурсів в навчанні взяли участь заступник начальника Куліш Ж. В. та начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Н.С.

Завершено роботи по встановленню нових рибозахисних пристроїв на Тіньківській насосній станції. Роботи виконувались силами Правобережного МУВГ. Матеріальну допомогу у відновленні державної водозабірної споруди надала агропромислова компанія «МАЇС», яка наразі здійснює будівництво внутрішньогосподарської зрошувальної мережі в межах Красносільської сільської ради на площі близько 400 га.. Для проведення поливів СТОВ «Красносільське», яке входить до агропромислової компанії, вже закупило 4 дощувальні машини «Zimmatik» та планує придбати ще 2 одиниці.

03 квітня в облводресурсів відбулась нарада за участю фахівців міжрайонних управлінь водного господарства.
Порядок денний:
-Формування ціни на надання послуг із забору та подачі води для зрошення у 2018 році.
-Стан використання наявного парку машин і механізмів.

   

31 березня за підсумками наради відбувся виїзд представників державної служби з надзвичайних ситуацій, сільських голів, Правобережного міжрайонного управління водного господарства, Черкаського регіонального управління водних ресурсів до сід Свидівок та Будище з метою своєчасного реагування на ситуацію, яка склалася та недопущення її переростання у надзвичайну ситуацію.
Комісією був проведений моніторинг обстановки та визначення місця встановлення техніки з метою відкачування води з осушувальних (дренажних каналів).

 
30 березня у облводресурсів відбулась нарада з питань підготовки до поливного сезону та оформлення дозволів на спецводокористування. В нараді взяли участь начальник облводресурсів Шведенко М.М., генеральний директор АПК «МАЇС» Осадчий С.С., фахівці управління та компанії.

На виконання доручення Держводагенства України щодо надання інформації про проведення щорічної акції по відзначенню Всесвітнього дня води, повідомляємо.   
До Всесвітнього дня води в трудових колективах облводресурсів, міжрайонних управліннях водного господарства та експлуатаційних дільницях були проведені урочисті збори на тему «Природа для води».
З метою поширення знань і виховання в учнівської молоді дбайливого ставлення до водних ресурсів, попередження засмічення та забруднення водних об
΄єктів, працівниками міжрайонних управлінь водного господарства були проведені збори з учнями Свидівоцької, Благодатнівської, Чигиринської, Червоно-Слобідських, Гельмязівської, Уманської, Тальнівської  загальноосвітніх  шкіл I-III ступенів, Трушівської та Чигиринської навчально виховних комплексів «Дошкільний навчальний заклад спеціалізована школа  I-III ступенів № 2», Корсунь - Шевченківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, Христинівської загальноосвітньої школи № 2, Монастирищенської загальноосвітньої школи     № 5, Драбівської гімназії № 1, Черкаського колегіуму «Берегиня» та представлено відеофільм «Річки України».
З нагоди відзначення Всесвітнього дня води оголошений конкурс малюнків до Всесвітнього Дня Води серед учнів Свидівоцької загальноосвітньої  школи    I-III ступенів та Вереміївської загальноосвітньої школи, переможцям конкурсу будуть вручені грамоти, подяки та подарунки. Підготовлено  плакат  для інформування учнів Благодатнівської загальноосвітньої школи, який розміщено  на стенді в фойє школи, в Чигиринському районі проведені заходи в школах та дитячих садках, з нагоди Всесвітнього дня води.
    З метою привернення уваги громадськості до проблем водних ресурсів  та формування у населення екологічної свідомості було опубліковано 4 статті    в газетах:
 «Чигиринські вісті» Чигиринського р-ну;
«Надросся» Корсунь-Шевченківського р-ну;
 «Вісник Золотоніщини» Золотоніського р-ну  ;
«Світлий шлях» Чорнобаївського р-ну.
22 березня 2018 року з нагоди відзначення Всесвітнього дня води           на хвилях Звенигородської та Жашківської  редакцій радіомовлення прозвучали виступи працівників відділу водних ресурсів.
 Окрім того, упорядковані два раніше облаштовані джерела в с.Карашина Корсунь-Шевченківського району, на одному із яких встановлена декоративна лавка.   


   

На виконання наказу облводресурсів  №1 від 04.01.2018 року «Про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2018 році» управлінням здійснюється щоденне спостереження за рівнями води в магістральних каналах та проводиться замір швидкості та витрат води. На фото здійснюється замір витрат води працівниками Золотоніської ЕД на шлюзі-регуляторі Скидного каналу на ПК7+00 Золотоніської осушувальної системи.

30 березня 2018 року в приміщенні Черкаської районної державної адміністрації відбулося  засідання комісії з питань ТЕБ за участі Правобережного міжрайонного управління водного господарства, Черкаського регіонального управління водних ресурсів, голів сільських рад,   
На засіданні розглядалось питання «Про ліквідацію підтоплення  в населених пунктах Свидівок та Будище».

До Всесвітнього Дня Води Лівобережним МУВГ було організовано показ відеоролику «Річки України» для інформування шкільної молоді про необхідність шанобливого ставлення до води, присвяченого до Всесвітнього дня води в Благодатнівській загальноосвітній школі Золотоніського району та Драбівській гімназії №1 Драбівського району


- підготовлено  плакат  для інформування учнів Благодатнівської загальноосвітньої школи щодо  «Всесвітнього дня води»,  який розміщено  на стенді в фойє школи


- в Гельмязівській ЗОШ Золотоніського району було проведено відкритий урок присвячений Всесвітньому дню води, діти 5 - тих класів підготували стенд аплікацію

 

- У Вереміївській ЗОШ Чорнобаївського району було проведено конкурс на кращий малюнок до Всесвітнього дня води

 

До Всесвітнього дня води, який відзначався 22 березня Правобережним міжрайонним управлінням водного господарства була передбачена та проведена низка заходів: на усіх дільницях проведені збори колективів працівників
Проведені зустрічі з учнями Свидівоцької, Чигиринської № 1,Червоно- Слобідської №1 та №2, Корсунь - Шевченківської №5 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Трушівської та Чигиринської №2 навчально-виховних комплексів «Дошкільний навчальний заклад спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, Черкаському колегіумі «Берегиня» з лекцією на тему «Природа і вода» і показом наукового фільму на тему «Річки України»
.
Проведені конкурси малюнків тему «Вода та природа» серед учнів Свидівоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, переможцям конкурсів вручені грамоти, подяки та подарунки.
Упорядковані два раніше облапгговані джерела в с.Карашина Корсунь- Шевченківського району.
Надруковані статті в газетах «Чигиринські вісті» № 12 від 25.03.2018р. та «
Надросся» № 12 від 22.03.2018р.     

  Всесвітній день води є можливістю нагадати про надзвичайну важливість водних ресурсів для розвитку суспільства та підвищення розуміння необхідності раціонального використання, збереження та відтворення водних ресурсів, що є передумовою створення безпечних умов життєдіяльності населення та суспільних відносин, які повязані з використанням води. Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Природа для води».
Враховуючи актуальність вищезазначеного питання управлінням проведено відповідні заходи.
- 22.03.2018 року відбулися збори трудового колективу Тальнівського МУВГ з нагоди відзначення  Всесвітнього дня  води.
- спеціалістами відділу водних ресурсів   проведено  відкриті  уроки з висвітлення піднятого питання серед учнів загальноосвітніх шкіл м.Христинівка (школа №2), м.Монастирище (школа №5), м.Умань (школа №6), м.Тальне (школа №3) фото додається, де було представлено відеоролик на тему «Річки України».
Підготовлено та озвучено 22.03.2018 року виступи працівників відділу водних ресурсів по радіо Звенигородською та Жашківською  редакцією радіомовлення.

 


26 березня в Черкаській обласній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В. відбулася нарада щодо покращення стану водних об’єктів області та шляхів вирішення наявних проблем, а саме: руйнування берегів Кременчуцького водосховища, підтоплення с. Свидівок. На нараді були присутні начальник Черкаського облводресурсів Шведенко М.М. та заступник начальника облводресурсів Куліш Ж.В.
При обговоренні, Микола Миколайович доповів про виконання робіт із розробки інтерактивної карти Черкаської області з показом водогосподарської обстановки по 4 суббасейнах та підготовку техніко-економічних обґрунтувань.
Також було обговорено проблеми підтоплення земель в районі с. Свидівок Черкаського району.


22 березня 2018 року голова Черкаської районної державної адміністрації Анатолій Яріш провів засідання колегії райдержадміністрації, районної ради, сільських голів району, землевпорядників сільських рад, районного відділу державної служби надзвичайних ситуацій, управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, Правобережного міжрайонного управління водного господарства. У ході якого було розглянуто питання – про  реалізацію повноважень відповідно до статті 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» в галузі використання та охорони земель, природних ресурсів та довкілля (інвентаризація земель в новостворених ОТГ району з наступною передачею їх в користування; проведення нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення (державної та комунальної власності); механізм передачі  та використання осушувальних каналів.
Начальник Правобережного міжрайонного управління водного господарства Микола Григорович Поповіченко доповів про механізм взяття на баланс внутрішньогосподарських меліоративних каналів, вжиття заходів щодо взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд на водних об’єктах та оформлення дозволів на спеціальне водокористування орендарями водних об’єктів району.

  

20 березня  2018 року відбулася чергова зустріч спеціалістів управління з керівником СТОВ «Маяк» с. Піщане Васильченко О. М. та представниками компанії «Valley» щодо відновлення роботи Подільської зрошувальної системи на площі близько 850 га.


Фахівцями Тясминської експлуатаційної дільниці Правобережного міжрайонного управління водного господарства виконуються роботи з підготовку всмоктуючих трубопроводів насосної станції Тіньківської зрошувальної системи до поливного сезону.

 
22 березня 2018 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води, що проходить під гаслом «Природа для води» та присвячений використанню природних факторів для подолання проблем водних ресурсів XXI століття.
Екологічні збитки, пов'язані із зміною клімату, призводить до кризових явищ, пов'язаних з водним фактором, які спостерігаються у всьому світі.                       В результаті деградації ґрунтів і рослинності, річок та озер, все частіше виникають повені, спостерігається засуха, забруднюються водойми.
Проведення заходів з урахуванням природних факторів допоможуть вирішити багато проблем, пов'язаних з водним середовищем. Висадження лісових масивів, відновлення водно-болотних угідь допоможуть відновити баланс кругообігу води в природі, покращити здоров'я людей та створити безпечні умови життєдіяльності.
Черкаське обласне управління водних ресурсів підтримує міжнародну ініціативу та приєднується до світової спільноти задля збереження і раціонального використання водних ресурсів.


В міжрайонних управліннях водного господарства в ремонтно-механічних майстернях продовжується підготовка техніки до роботи. З метою якісного виконання ремонту та обслуговування техніки служби головних механіків управлінь на допомогу машиністам-трактористам залучають висококваліфікованих працівників зі складу  робітників ремонтно-механічної майстерні. Особливу увагу приділяють ремонту землерийної техніки.
Станом на 20.03.2018 року, згідно графіків, в ремонті  перебуває 14 одиниць техніки. Відремонтовано і запущено в роботу 12 одиниць.


Обстеження підтоплених домоволодінь в селі Свидівок

На виконання рішення комісії з питань ТЕБ та НС Черкаської районної державної адміністрації від 13.03.2018 р № 20  комісією в складі начальника управління агропромислового розвитку Черкаської РДА – Данілішина П.І., начальника Правобережного міжрайонного управління водного господарства – Поповіченко М.Г., головного інженера Правобережного МУВГ – Горгуля Д.І., головного  спеціаліста відділу цивільного захисту черкаської РДА – Білоуса А.В., головного спеціаліста управління АПР Черкаської РДА – Савісько І.О. 14 березня 2018 року було проведено обстеження домоволодінь в с. Свидівок по вулицях Світанківська, Бабака, Сидорчука та Чкалова.   В ході обстеження встановлено, що в підвальних приміщеннях житлових будинків на вказаних вулицях стоїть вода на рівні 50-70см від підлоги. Осушувальні канали системи Будище-Свидівок заповнені водою, в окремих місцях спостерігається вихід води на берму каналу. Течії в каналах візуально не спостерігається.


Проведення засідання комісії з питань ТЁБ та НС у Черкаському районі
В приміщенні Черкаській районній державній адміністрації 13 березня 2018 року відбулося засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням голови Черкаської РДА Яріша A.A. та за участі представників державної служби з надзвичайних ситуацій, Правобережного міжрайонного управління водного господарства, голів сільських рад та ОТГ.
На засіданні розглядалось питання «Про ліквідацію наслідків підтоплення в населених пунктах Хутори, Чорнявка, Свидівок та ОТГ Степанки». З метою своєчасного реагування на ситуацію, що склалася та недопущення її переростання в надзвичайну ситуацію техногенного та природного характеру комісія вирішила:
1. Начальникам структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів виконавчої влади в районі, начальникам служб цивільного захисту району, керівникам обєктів господарювання, сільським головам та головам ОТГ:
1.1 Вивчити ситуацію, що склалася та вжити вичерпних заходів щодо попередження можливого підтоплення обєктів життєзабезпечення населення, обєктів соціальної сфери, територій та домоволодіння громадян.
1.2 Вивчити питання та вжити інженерних заходів по відводу талої води на території Степанківської ОТГ.
1.3 Забезпечити роботу насосної станції №2 Черкаського РУВР по відкачуванню води з придамбової канави Кременчуцького водосховища.
1.4
Здійснити виїзд в район населеного пункту Свидівок, вивчити стан справ з підтопленням та запропонувати заходи з вирішення цієї ситуації.

12 березня 2018 року спеціалістами ПП «Експедиція Акватрон-Еко» проведено очистку від намулу та ремонтні роботи рибозахисних пристроїв на водозаборі Стебнівської зрошувальної системи

9 березня 2018 року Тальнівщина відзначила чергову річницю від дня народження видатного українського письменника і поета Тараса Григоровича Шевченка. Біля погруддя Великого Кобзаря відбулися урочистості, в яких взяли участь представники трудового колективу Тальніського МУВГ. Також 9 березня  з нагоди 74-ї річниці визволення району від німецьких окупантів було покладено квіти до Пагорба Слави, де спочивають визволителі міста та району.


7 березня  відбулось оперативне засідання районної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням голови Христинівської райдержадміністрації Людмили Денисюк. На прядок денний виносилося три питання,  основне з яких «Про затвердження плану дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з підготовки до паводків, пропуску льодоходу та повеней». Участь у засіданні приймала провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ – Галета Костянтин.

6 березня в облводресурсів відбулась нарада щодо залучення коштів водокористувачів при закупівлі матеріалів та обладнання для забезпечення підготовки та утримання зрошувальних систем. Обговорення проходило за участю фахівців апарату облводресурсів, начальників міжрайонних управлінь водного господарства, юридичної служби АПК «Маїс».

2 березня  2018 року в Черкаській обласній державній адміністрації  відбувся конкурс щодо відбору природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів обласного бюджету  2018 році в якому взяв участь представник облводресурсів.
Із 34 поданих проектів, за результатами оцінювання, визначено
7 переможців з Жашківського, Звенигородського, Чорнобаївського, Катеринопільського та Канівського районів.Водогосподарники та аграрії області, в яких є зрошувані землі продовжують підготовку до проведення поливів у 2018 році. Зокрема, продовжується обстеження міжгосподарських насосних станцій, які будуть подавати воду на полив сількськогосподарських культур, що входять до агропромислової компанії «Маїс».
23 лютого 2018 року, з метою визначення першочергових робіт з підготовки інженерних споруд, за участю фахівців обласного управління водних ресурсів, Правобережного міжрайонного управління водних ресурсів та представників ТОВ АПК «Маїс» обстежено насосні станції Рацівської, Тіньківської та Чорнявської міжгосподарських зрошувальних систем.

23 лютого 2018 року в прес – центі Черкаської облдержадміністрації відбулася нарада під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В. В.  щодо реалізації державної екологічної політики в області.
В розрізі наради розглядалися також питання розвитку водного господарства області, зокрема: питання приведення в відповідність до законодавства договорів оренди водних об’єктів, отримання дозволів на спецводокористування, інвентаризації водних об’єктів та визначення балансоутримувачів гідротехнічних споруд на них. Також  підіймалося питання стану фінансування державним бюджетом України заходів щодо  покращення стану водних об’єктів області.
В нараді взяли участь заступники начальника облводресурсів Журавель Сергій Володимирович та Куліш Жанна Вікторівна.

  

23 лютого під головуванням голови Уманської районної державної адміністрації Євгенія Данченка відбулося засідання  місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На прядок денний виносилося три питання,  основне з яких «Про затвердження плану дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з підготовки до паводків, пропуску льодоходу та повеней». Участь у засіданні приймала провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ – Цісаренко Наталія.

 
20 лютого 2018 року
на площі Cлави м. Черкас відбулися заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення памяті Героїв Небесної Сотні та покладаннях квітів до памятника «Борцям за волю України», стели Героям Небесної Сотні й АТО, памятника генерал-майору Ігорю Момоту, хреста Небесної сотні та у молебні у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. До урочистостей долучилися представники обласної та міської влади, військовослужбовці, громада міста та представники Черкаського облводресурсів.


В зоні діяльності Лівобережного МУВГ продовжується робота з розширення поливних площ. Зокрема, фахівцями управління проведено зустріч з водокористувачем СТОВ «АФ Маяк» та представниками фірми «Valey» щодо питань виготовлення проектно-кошторисної документації на розширення площ поливу на землях-супутниках від Подільської міжгосподарської зрошувальної системи орієнтовною площею 800 га.


16 лютого 2018 року відбулося спільне обстеження технічного стану основного насосно-силового і енергетичного обладнання та будівель насосних станцій Піщанської міжгосподарської зрошувальної системи на предмет підготовки до поливного сезону 2018 року. В заходах взяли участь начальник відділу експлуатації водогосподарських систем, водокористування, енергозбереження, механізації та охорони праці Черкаського облводресурсів Заболотний С.П., начальник Лівобережного МУВГ Вовк В.А., провідні фахівці Лівобережного МУВГ та представники водокористувачів. Одночасно було проведено обговорення проблемних питань з подачі води для зрошення за участі директора СТОВ «Воля» Пономаренка В.І., гідротехніків СТОВ «Воля» та ТДВ «Русь» Золотоніського району. В ході зустрічі було зазначено, що через відсутність бюджетного фінансування, насосні станції зможуть забезпечити подачу води тільки при умові залучення коштів водокористувачів.  

15 лютого під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В. відбулась нарада із питання можливості відновлення будівництва системи захисту від підтоплення земельних ділянок в с.Червона Слобода Черкаського району. Від облводресурсів в обговоренні проблеми взяли участь заступник начальника Куліш Ж.В. та начальник відділу ЕВМЕО Заболотний С.П. Прийнято попереднє рішення про необхідність виготовлення нової проектно-кошторисної документації з наступним пошуком джерел фінансування будівництва.


15 лютого 2018 року о 17:00 в м. Дніпро відбулося засідання колегії Держводагентства, під час якого обговорювалися питання про підсумки діяльності водогосподарської галузі у 2017 році. У засіданні від Черкаського обласного управління водних ресурсів взяв участь заступник начальника Журавель С.В.

В Черкаській обласній державній адміністрації 14 лютого 2018 року відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних обєктів, розташованих в межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району.
На засіданні розглядалися заяви щодо надання в оренду водних об
єктів, а також питання підготовки лотів до продажу права оренди земельних ділянок водного фонду на земельних торгах.
Під час засідання комісії заслухали кількох виконавців земельних торгів щодо підготовки лотів до продажу. Розглянули  клопотання про поновлення договорів оренди земельних ділянок водного фонду.
Від облводресурсів у засіданні взяли участь  заступник начальника облводресурсів Куліш Жанна Вікторівна та начальник відділу водних об
єктів та техногенно-екологічної безпеки  Карбівнича Наталія Вадимівна.


  

06 лютого в Черкаському облводресурсів під головуванням начальника облводресурсів Шведенка М.М. відбулося засідання технічної ради щодо підготовки насосних станцій п’яти міжгосподарських зрошувальних систем, які здійснюють подачу води для зрошення сільськогосподарських угідь господарств-водокористувачів, що входять до агропромислової компанії «МАЇС». Очікувана площа поливу у 2018 році становитеме  біля 2,7 тис.га. При цьому по Тіньківській зрошувальній системі буде проведено ремонт мережі та задіяно нові ділянки поливу.
В засіданні, крім членів технічної ради,
взяли участь  генеральний директор АПК «МАЇС» Осадчий С.С., та керівники сільськогосподарських підприємств.


На початку лютого 2018 року випала значна кількість опадів у вигляді снігу. Силами Тальнівського МУВГ для розчищення снігу було задіяно бульдозер ДЗ-42Г, крім цього задіяно близько 18 осіб з числа працівників для прибирання прилеглої території до підприємства. Станом на 5 лютого вже було розчищено територію управління, під’їзні шляхи до нього та території насосних станцій.

  

Стан підготовки меліоративних систем
до вегетаційного періоду 2018 року

На виконання доручення Держводагентства України від 05.10.2017 №5619/3/11-17  «Про підготовку меліоративних систем до роботи у 2018 році» міжрайонними управліннями водного господарства продовжують здійснюватися заходи із підготовки зрошувальних і осушувальних міжгосподарських систем до вегетаційного періоду.  
Станом на 31 січня 2018 року площа підготовлених зрошувальних систем становить 8,0 тис.га. Проведено  ремонт 34 насосно-силових агрегатів на 7 міжгосподарських насосних станціях. Підготовлено 79,0 км міжгосподарських трубопроводів.
Осушувальні системи підготовлені на площі 26,6 тис.га.  Підготовлено 335,5  км міжгосподарських осушувальних каналів. Проведено ремонт 10 споруд на осушувальній мережі. В зоні діяльності Лівобережного міжрайонного управління водного господарства виконані роботи з очищення міжгосподарських каналів від замулення в обсязі  1,0 тис.м3. Крім того, проведено аналогічні роботи на внутрішньогосподарських каналах в обсязі  21,2 тис.м3.


    

31 січня 2018 року фахівці Правобережного МУВГ та Черкаського облводресурсів взяли участь у засіданні комісії з питань ТЕБ та НС  за участі представників державної служби з надзвичайних ситуацій, водогосподарських організацій, служби експлуатації автомобільних доріг та структурних підрозділів районної державної адміністрації,
На засіданні розглядалось питання «Про передумови формування водопілля в районі та підготовку структурних підрозділів районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ, організацій до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році».
 В ході засідання було затверджено:
1. Склад районного оперативного штабу для забезпечення безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків у2018 році.
2. Положення про районний оперативний штаб для забезпечення безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків на території району у 2018 році.
3. План дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ, організацій Черкаського району незалежно від форм власності щодо підготовки до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2018 році.

 

31 січня  під головуванням голови Звенигородської райдержадміністрації Василя Довбуша відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в ході якої затверджено план дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо підготовки до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2018 році та затверджено склад районного оперативного штабу для забезпечення безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків. Участь у засіданні приймав провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ – Микитенко Анатолій.

18 та 19 січня 2018 року в Тальнівському районі випала значна кількість опадів у вигляді снігу (товщина снігового покриву місцями сягала 1 метра), тому в місті Тальне та на території сіл, що входять в об'єднану територіальну громаду, проводилися роботи з ліквідації наслідків негоди.
Тальнівська міська рада висловлює вдячність за надану посильну допомогу в проведені заходів з ліквідації снігових заметів на автошляхах міста Тальнівському міжрайонному управлінню водного господарства (керівник Пономаренко О.А.) та надіється на подальшу співпрацю при вирішенні питань забезпечення стабільного функціонування об
'єктів соціальної сфери і транспортної інфраструктури Тальніської об'єднаної територіальної громади.

Роз’яснення стосовно розробки проектів землеустрою з встановлення
та впорядкування водоохоронних зон, прибережних захисних смуг
та смуг відведення на водних об’єктах області.


Відповідно статті 79 Водного кодексу України залежно від водозбірної площі басейну річки поділяються на великі, середні та малі.
До великих належать річки, які розташовані у кількох географічних зонах і мають площу водозбору понад 50 тис. км2.
До середніх належать річки, які мають площу водозбору від 2 до 50 тис. км2.
До малих належать річки з площею водозбору до 2 тис. км2.
В області протікає 1037 річок, з них: 7 середніх - це річки  Рось, Тясмин, Супій, Велика Вись, Гнилий Тікич, Гірський Тікич, Ятрань та решта малих.
В басейнах річок розташовано 2950 ставків та 38 водосховищ. Частково на території області знаходяться два великих водосховища Канівське та Кременчуцьке.
Відповідно до ст. 88 Водного кодексу України та ст. 60 Земельного кодексу України, з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності, вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.
Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:
- для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів - 25 метрів;
- для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів - 50 метрів;
- для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів.
Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.
У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації.
Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою.
Проекти землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг (з установленою в них пляжною зоною) розробляються в порядку, передбаченому законом.
Відповідно до ст. 91 Водного кодексу України та ст. 63 Земельного кодексу України, для потреб експлуатації та захисту від забруднення, пошкодження                  і руйнування магістральних, міжгосподарських та інших каналів на зрошувальних і осушувальних системах, гідротехнічних та гідрометричних споруд, а також водойм і гребель на річках встановлюються смуги відведення з особливим режимом користування.
Розроблення окремих проектів землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг та смуг відведення законом не передбачено.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08.05.1996
№ 486 «Про затвердження Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них», для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку, вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм встановлюються водоохоронні зони.
У межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88-91 Водного кодексу України.
Проекти цих зон розробляються на замовлення фізичних та юридичних осіб, узгоджуються з власниками землі, землекористувачами, Мінприроди, Держводагентством та територіальними органами Держгеокадастру і затверджуються відповідними місцевими органами виконавчої влади або виконавчими комітетами рад.
Контроль за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також за додержанням режиму використання їх територій здійснюється місцевими органами виконавчої влади, виконавчими комітетами рад, Держекоінспекцією та її територіальними органами.Злагоджена та ефективна робота міжрайонних  управлінь водного господарства у значній мірі залежить від справного стану машин та механізмів. Саме тому, служби головного механіка в зимовий період продовжують проводити підготовку механізмів до роботи.  З метою якісного виконання ремонту та обслуговування техніки на допомогу машиністам-трактористам залучаються  висококваліфіковані працівники зі складу  робітників ремонтно-механічної майстерні.
Станом на 26.01.2018 року, згідно графіків, в ремонті  перебуває 11 одиниць техніки. Запущено в роботу УАЗ-452, Т-150К, ЕО-2621.
Через значний сніговий покрив, техніка управлінь проводить розчищення проїздів до водогосподарських об’єктів та очистку територій промбаз від снігових заметів.

   


Успішність роботи управління в значній мірі залежить від стану техніки. Саме тому, служба головного механіка Тальнівського МУВГ в зимовий період проводить підготовку механізмів до весняно-осіннього періоду.
З метою якісного виконання ремонту та обслуговування техніки залучаються працівники із числа робітників ремонтно-механічної майстерні. На даний час ремонтується екскаватор Е304Г, трактор з навісним обладнанням ДТ-75 та легковий автомобіль ВАЗ 2121.


 

У ремонтний період машиністи насосних установок, ремонтно-налагоджувальних груп водогосподарських організацій, проводять ретельний огляд насосного, механічного і електротехнічного обладнання, запірно-регулюючої арматури, змащення усіх їх робочих частин та різьбових деталей, заповнення підшипників антикорозійними мастилами, замінюють підшипники, які вийшли з ладу.
Згідно графіку планово-попереджувальних  ремонтів вже відновлено 4 насосні агрегати Чорнявської НС-1. Найближчим часом планується капітальний ремонт:
- електродвигунів М280 на Р.Полянській НС-2 (1 шт.), та Чорнявській НС-1 (1 шт.)
- трансформаторів ТМ 100/35-04 кВ Трушівської ЗС НС-2, НТМИ-6/0,1 Черкаської ЗС ГНС.   
Всього на міжгосподарських насосних станціях області під час підготовки до поливного сезону заплановано підготувати 112 насосно-силових агрегатів.  

    

22 січня 2018 року на площі Слави відбулися заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України, покладання квітів до пам’ятника «Борцям за волю України». До урочистостей долучилися представники обласної та міської влади, військовослужбовці, громада міста та представники Черкаського облводресурсів.

18 та 19 січня 2018 року випала значна кількість опадів у вигляді снігу. Силами Тальнівського МУВГ для розчищення снігу було задіяно всіх працівників управління та 2 одиниці тракторної техніки. Станом на 25 січня вже розчищено територію управління, під’їдні щляхи до нього та території насосних станцій. Також управління надавало на платній основі техніку Тальнівській ОТГ для ліквідації снігових заметів на автошляхах, за що міський голова Тальнівської міської ради висловив подяку начальнику Тальнівського МУВГ Пономаренку О.А.


Черкаське облводресурсів повідомляє, що станом на 19.01.18 в телефонному режимі проведено контроль стану справ на виробничих об'єктах міжрайонних управліннь.  На деяких об
єктах відсутнє електропостачання, по області тривають снігопади та хуртовини, товщина покриву складає більше 50 см., проводяться роботи по розчищенню прилеглих територій від снігу, надзвичайних ситуацій немає. 
На виконання п. 4 Плану дій Держводагенства України щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році міжрайонними управліннями водного господарства, в межах діяльності Черкаського обласного управління водних ресурсів, створено 22 аварійних бригади в кількості 120 осіб та підготовлено до роботи 42 одиниці транспортних засобів та механізмів.

 

16 січня 2018 року в приміщенні Чорнобаївської районної державної адміністрації під керівництвом голови райдержадміністрації Джоболди С. М. було проведено семінар з сільськими головами району з питань природоохоронних заходів у 2018 році. На семінарі розглядалися питання щодо розроблення паспортів водних об’єктів та отримання дозволів на спеціальне водокористування відповідно до чинного законодавства.
У семінарі взяли участь начальник відділу використання та обліку вод Черкаського облводресурсів Довгенко Д.С., заступник начальника Лівобережного МУВГ Манько О.М. та начальник відділу водних ресурсів Лівобережного МУВГ Надточій І.О.


10 січня 2018 року  в Черкаській облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В.  відбулася нарада щодо стану виконання доручень облдержадміністрації стосовно поліпшення гідрологічного стану р. Тясмин. На нараді також розглядалися питання щодо включення природоохоронних заходів до «Обласної Програми охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки» та стан їх фінансування в 2018 році.
Від Черкаського обласного управління водних ресурсів в нараді взяли участь заступники начальника облводресурсів Журавель Сергій Володимирович та Куліш Жанна Вікторівна.

Інформація «Про стан підготовки меліоративних систем
до вегетаційного періоду 2018 року»


На виконання доручення Держводагентства України від 05.10.2017 №5619/3/11-17  «Про підготовку меліоративних систем до роботи у 2018 році» міжрайонними управліннями водного господарства у вересні-жовтні минулого року було здійснено дефектовку міжгосподарської частини зрошувальних та осушувальних систем. Детальніше...


Всесвітній день води є можливістю нагадати про надзвичайну важливість водних ресурсів для розвитку суспільства та підвищення розуміння необхідності раціонального використання, збереження та відтворення водних ресурсів, що є передумовою створення безпечних умов життєдіяльності населення та суспільних відносин, які повязані з використанням води. Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Природа для води».
Враховуючи актуальність вищезазначеного питання управлінням проведено відповідні заходи.

- 22.03.2018 року відбулися збори трудового колективу Тальнівського МУВГ з нагоди відзначення  Всесвітнього дня  води.

- спеціалістами відділу водних ресурсів   проведено  відкриті  уроки з висвітлення піднятого питання серед учнів загальноосвітніх шкіл м.Христинівка (школа №2), м.Монастирище (школа №5), м.Умань (школа №6), м.Тальне (школа №3) фото додається, де було представлено відеоролик на тему «Річки України».

Підготовлено та озвучено 22.03.2018 року виступи працівників відділу водних ресурсів по радіо Звенигородською та Жашківською  редакцією радіомовлення.

 


26 березня в Черкаській обласній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В. відбулася нарада щодо покращення стану водних об’єктів області та шляхів вирішення наявних проблем, а саме: руйнування берегів Кременчуцького водосховища, підтоплення с. Свидівок. На нараді були присутні начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М. та заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж.В.
При обговоренні, Микола Миколайович доповів про виконання робіт із розробки інтерактивної карти Черкаської області з показом водогосподарської обстановки по 4 суббасейнах та підготовку техніко-економічних обґрунтувань.
Також було обговорено проблеми підтоплення земель в районі с. Свидівок Черкаського району.


22 березня 2018 року голова Черкаської районної державної адміністрації Анатолій Яріш провів засідання колегії райдержадміністрації, районної ради, сільських голів району, землевпорядників сільських рад, районного відділу державної служби надзвичайних ситуацій, управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, Правобережного міжрайонного управління водного господарства. У ході якого було розглянуто питання – про  реалізацію повноважень відповідно до статті 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» в галузі використання та охорони земель, природних ресурсів та довкілля (інвентаризація земель в новостворених ОТГ району з наступною передачею їх в користування; проведення нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення (державної та комунальної власності); механізм передачі  та використання осушувальних каналів.
Начальник Правобережного міжрайонного управління водного господарства Микола Григорович Поповіченко доповів про механізм взяття на баланс внутрішньогосподарських меліоративних каналів, вжиття заходів щодо взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд на водних об’єктах та оформлення дозволів на спеціальне водокористування орендарями водних об’єктів району.

  

20 березня  2018 року відбулася чергова зустріч спеціалістів управління з керівником СТОВ «Маяк» с. Піщане Васильченко О. М. та представниками компанії «Valley» щодо відновлення роботи Подільської зрошувальної системи на площі близько 850 га.


Фахівцями Тясминської експлуатаційної дільниці Правобережного міжрайонного управління водного господарства виконуються роботи з підготовку всмоктуючих трубопроводів насосної станції Тіньківської зрошувальної системи до поливного сезону.

 
22 березня 2018 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води, що проходить під гаслом «Природа для води» та присвячений використанню природних факторів для подолання проблем водних ресурсів XXI століття.
Екологічні збитки, пов'язані із зміною клімату, призводить до кризових явищ, пов'язаних з водним фактором, які спостерігаються у всьому світі.                       В результаті деградації ґрунтів і рослинності, річок та озер, все частіше виникають повені, спостерігається засуха, забруднюються водойми.
Проведення заходів з урахуванням природних факторів допоможуть вирішити багато проблем, пов'язаних з водним середовищем. Висадження лісових масивів, відновлення водно-болотних угідь допоможуть відновити баланс кругообігу води в природі, покращити здоров'я людей та створити безпечні умови життєдіяльності.
Регіональний офіс водних ресурсів в Черкаській області підтримує міжнародну ініціативу та приєднується до світової спільноти задля збереження і раціонального використання водних ресурсів.


В міжрайонних управліннях водного господарства в ремонтно-механічних майстернях продовжується підготовка техніки до роботи. З метою якісного виконання ремонту та обслуговування техніки служби головних механіків управлінь на допомогу машиністам-трактористам залучають висококваліфікованих працівників зі складу  робітників ремонтно-механічної майстерні. Особливу увагу приділяють ремонту землерийної техніки.
Станом на 20.03.2018 року, згідно графіків, в ремонті  перебуває 14 одиниць техніки. Відремонтовано і запущено в роботу 12 одиниць.


Обстеження підтоплених домоволодінь в селі Свидівок

На виконання рішення комісії з питань ТЕБ та НС Черкаської районної державної адміністрації від 13.03.2018 р № 20  комісією в складі начальника управління агропромислового розвитку Черкаської РДА – Данілішина П.І., начальника Правобережного міжрайонного управління водного господарства – Поповіченко М.Г., головного інженера Правобережного МУВГ – Горгуля Д.І., головного  спеціаліста відділу цивільного захисту черкаської РДА – Білоуса А.В., головного спеціаліста управління АПР Черкаської РДА – Савісько І.О. 14 березня 2018 року було проведено обстеження домоволодінь в с. Свидівок по вулицях Світанківська, Бабака, Сидорчука та Чкалова.   В ході обстеження встановлено, що в підвальних приміщеннях житлових будинків на вказаних вулицях стоїть вода на рівні 50-70см від підлоги. Осушувальні канали системи Будище-Свидівок заповнені водою, в окремих місцях спостерігається вихід води на берму каналу. Течії в каналах візуально не спостерігається.


Проведення засідання комісії з питань ТЁБ та НС у Черкаському районі
В приміщенні Черкаській районній державній адміністрації 13 березня 2018 року відбулося засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням голови Черкаської РДА Яріша A.A. та за участі представників державної служби з надзвичайних ситуацій, Правобережного міжрайонного управління водного господарства, голів сільських рад та ОТГ.
На засіданні розглядалось питання «Про ліквідацію наслідків підтоплення в населених пунктах Хутори, Чорнявка, Свидівок та ОТГ Степанки». З метою своєчасного реагування на ситуацію, що склалася та недопущення її переростання в надзвичайну ситуацію техногенного та природного характеру комісія вирішила:
1. Начальникам структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів виконавчої влади в районі, начальникам служб цивільного захисту району, керівникам обєктів господарювання, сільським головам та головам ОТГ:
1.1 Вивчити ситуацію, що склалася та вжити вичерпних заходів щодо попередження можливого підтоплення обєктів життєзабезпечення населення, обєктів соціальної сфери, територій та домоволодіння громадян.
1.2 Вивчити питання та вжити інженерних заходів по відводу талої води на території Степанківської ОТГ.
1.3 Забезпечити роботу насосної станції №2 Черкаського РУВР по відкачуванню води з придамбової канави Кременчуцького водосховища.
1.4
Здійснити виїзд в район населеного пункту Свидівок, вивчити стан справ з підтопленням та запропонувати заходи з вирішення цієї ситуації.

12 березня 2018 року спеціалістами ПП «Експедиція Акватрон-Еко» проведено очистку від намулу та ремонтні роботи рибозахисних пристроїв на водозаборі Стебнівської зрошувальної системи

9 березня 2018 року Тальнівщина відзначила чергову річницю від дня народження видатного українського письменника і поета Тараса Григоровича Шевченка. Біля погруддя Великого Кобзаря відбулися урочистості, в яких взяли участь представники трудового колективу Тальніського МУВГ. Також 9 березня  з нагоди 74-ї річниці визволення району від німецьких окупантів було покладено квіти до Пагорба Слави, де спочивають визволителі міста та району.


7 березня  відбулось оперативне засідання районної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням голови Христинівської райдержадміністрації Людмили Денисюк. На прядок денний виносилося три питання,  основне з яких «Про затвердження плану дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з підготовки до паводків, пропуску льодоходу та повеней». Участь у засіданні приймала провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ – Галета Костянтин.

6 березня в регіонального офісу відбулась нарада щодо залучення коштів водокористувачів при закупівлі матеріалів та обладнання для забезпечення підготовки та утримання зрошувальних систем. Обговорення проходило за участю фахівців апарату регіонального офісу, начальників міжрайонних управлінь водного господарства, юридичної служби АПК «Маїс».

2 березня  2018 року в Черкаській обласній державній адміністрації  відбувся конкурс щодо відбору природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів обласного бюджету  2018 році в якому взяв участь представник регіонального офісу.
Із 34 поданих проектів, за результатами оцінювання, визначено
7 переможців з Жашківського, Звенигородського, Чорнобаївського, Катеринопільського та Канівського районів.Водогосподарники та аграрії області, в яких є зрошувані землі продовжують підготовку до проведення поливів у 2018 році. Зокрема, продовжується обстеження міжгосподарських насосних станцій, які будуть подавати воду на полив сількськогосподарських культур, що входять до агропромислової компанії «Маїс».
23 лютого 2018 року, з метою визначення першочергових робіт з підготовки інженерних споруд, за участю фахівців обласного управління водних ресурсів, Правобережного міжрайонного управління водних ресурсів та представників ТОВ АПК «Маїс» обстежено насосні станції Рацівської, Тіньківської та Чорнявської міжгосподарських зрошувальних систем.

23 лютого 2018 року в прес – центі Черкаської облдержадміністрації відбулася нарада під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В. В.  щодо реалізації державної екологічної політики в області.
В розрізі наради розглядалися також питання розвитку водного господарства області, зокрема: питання приведення в відповідність до законодавства договорів оренди водних об’єктів, отримання дозволів на спецводокористування, інвентаризації водних об’єктів та визначення балансоутримувачів гідротехнічних споруд на них. Також  підіймалося питання стану фінансування державним бюджетом України заходів щодо  покращення стану водних об’єктів області.
В нараді взяли участь заступники начальника регіонального офісу Журавель Сергій Володимирович та Куліш Жанна Вікторівна.

  

23 лютого під головуванням голови Уманської районної державної адміністрації Євгенія Данченка відбулося засідання  місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На прядок денний виносилося три питання,  основне з яких «Про затвердження плану дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з підготовки до паводків, пропуску льодоходу та повеней». Участь у засіданні приймала провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ – Цісаренко Наталія.

 
20 лютого 2018 року
на площі Cлави м. Черкас відбулися заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення памяті Героїв Небесної Сотні та покладаннях квітів до памятника «Борцям за волю України», стели Героям Небесної Сотні й АТО, памятника генерал-майору Ігорю Момоту, хреста Небесної сотні та у молебні у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. До урочистостей долучилися представники обласної та міської влади, військовослужбовці, громада міста та представники Черкаського регіонального офісу.


В зоні діяльності Лівобережного МУВГ продовжується робота з розширення поливних площ. Зокрема, фахівцями управління проведено зустріч з водокористувачем СТОВ «АФ Маяк» та представниками фірми «Valey» щодо питань виготовлення проектно-кошторисної документації на розширення площ поливу на землях-супутниках від Подільської міжгосподарської зрошувальної системи орієнтовною площею 800 га.


16 лютого 2018 року відбулося спільне обстеження технічного стану основного насосно-силового і енергетичного обладнання та будівель насосних станцій Піщанської міжгосподарської зрошувальної системи на предмет підготовки до поливного сезону 2018 року. В заходах взяли участь начальник відділу експлуатації водогосподарських систем, водокористування, енергозбереження, механізації та охорони праці Черкаського регіонального офісу Заболотний С.П., начальник Лівобережного МУВГ Вовк В.А., провідні фахівці Лівобережного МУВГ та представники водокористувачів. Одночасно було проведено обговорення проблемних питань з подачі води для зрошення за участі директора СТОВ «Воля» Пономаренка В.І., гідротехніків СТОВ «Воля» та ТДВ «Русь» Золотоніського району. В ході зустрічі було зазначено, що через відсутність бюджетного фінансування, насосні станції зможуть забезпечити подачу води тільки при умові залучення коштів водокористувачів.  

15 лютого під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В. відбулась нарада із питання можливості відновлення будівництва системи захисту від підтоплення земельних ділянок в с.Червона Слобода Черкаського району. Від регіонального офісу в обговоренні проблеми взяли участь заступник начальника Куліш Ж.В. та начальник відділу ЕВМЕО Заболотний С.П. Прийнято попереднє рішення про необхідність виготовлення нової проектно-кошторисної документації з наступним пошуком джерел фінансування будівництва.


15 лютого 2018 року о 17:00 в м. Дніпро відбулося засідання колегії Держводагентства, під час якого обговорювалися питання про підсумки діяльності водогосподарської галузі у 2017 році. У засіданні від Черкаського обласного управління водних ресурсів взяв участь заступник начальника Журавель С.В.

В Черкаській обласній державній адміністрації 14 лютого 2018 року відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних обєктів, розташованих в межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району.
На засіданні розглядалися заяви щодо надання в оренду водних об
єктів, а також питання підготовки лотів до продажу права оренди земельних ділянок водного фонду на земельних торгах.
Під час засідання комісії заслухали кількох виконавців земельних торгів щодо підготовки лотів до продажу. Розглянули  клопотання про поновлення договорів оренди земельних ділянок водного фонду.
Від регіонального офісу у засіданні взяли участь  заступник начальника регіонального офісу Куліш Жанна Вікторівна та начальник відділу водних об
єктів та техногенно-екологічної безпеки  Карбівнича Наталія Вадимівна.


  

06 лютого в Черкаському регіонального офісу під головуванням начальника регіонального офісу Шведенка М.М. відбулося засідання технічної ради щодо підготовки насосних станцій п’яти міжгосподарських зрошувальних систем, які здійснюють подачу води для зрошення сільськогосподарських угідь господарств-водокористувачів, що входять до агропромислової компанії «МАЇС». Очікувана площа поливу у 2018 році становитеме  біля 2,7 тис.га. При цьому по Тіньківській зрошувальній системі буде проведено ремонт мережі та задіяно нові ділянки поливу.
В засіданні, крім членів технічної ради,
взяли участь  генеральний директор АПК «МАЇС» Осадчий С.С., та керівники сільськогосподарських підприємств.


На початку лютого 2018 року випала значна кількість опадів у вигляді снігу. Силами Тальнівського МУВГ для розчищення снігу було задіяно бульдозер ДЗ-42Г, крім цього задіяно близько 18 осіб з числа працівників для прибирання прилеглої території до підприємства. Станом на 5 лютого вже було розчищено територію управління, під’їзні шляхи до нього та території насосних станцій.

  

Стан підготовки меліоративних систем
до вегетаційного періоду 2018 року

На виконання доручення Держводагентства України від 05.10.2017 №5619/3/11-17  «Про підготовку меліоративних систем до роботи у 2018 році» міжрайонними управліннями водного господарства продовжують здійснюватися заходи із підготовки зрошувальних і осушувальних міжгосподарських систем до вегетаційного періоду.  
Станом на 31 січня 2018 року площа підготовлених зрошувальних систем становить 8,0 тис.га. Проведено  ремонт 34 насосно-силових агрегатів на 7 міжгосподарських насосних станціях. Підготовлено 79,0 км міжгосподарських трубопроводів.
Осушувальні системи підготовлені на площі 26,6 тис.га.  Підготовлено 335,5  км міжгосподарських осушувальних каналів. Проведено ремонт 10 споруд на осушувальній мережі. В зоні діяльності Лівобережного міжрайонного управління водного господарства виконані роботи з очищення міжгосподарських каналів від замулення в обсязі  1,0 тис.м3. Крім того, проведено аналогічні роботи на внутрішньогосподарських каналах в обсязі  21,2 тис.м3.


    

31 січня 2018 року фахівці Правобережного МУВГ та Черкаського регіонального офісу взяли участь у засіданні комісії з питань ТЕБ та НС  за участі представників державної служби з надзвичайних ситуацій, водогосподарських організацій, служби експлуатації автомобільних доріг та структурних підрозділів районної державної адміністрації,
На засіданні розглядалось питання «Про передумови формування водопілля в районі та підготовку структурних підрозділів районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ, організацій до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році».
 В ході засідання було затверджено:
1. Склад районного оперативного штабу для забезпечення безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків у2018 році.
2. Положення про районний оперативний штаб для забезпечення безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків на території району у 2018 році.
3. План дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ, організацій Черкаського району незалежно від форм власності щодо підготовки до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2018 році.

 

31 січня  під головуванням голови Звенигородської райдержадміністрації Василя Довбуша відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в ході якої затверджено план дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо підготовки до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2018 році та затверджено склад районного оперативного штабу для забезпечення безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків. Участь у засіданні приймав провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ – Микитенко Анатолій.

18 та 19 січня 2018 року в Тальнівському районі випала значна кількість опадів у вигляді снігу (товщина снігового покриву місцями сягала 1 метра), тому в місті Тальне та на території сіл, що входять в об'єднану територіальну громаду, проводилися роботи з ліквідації наслідків негоди.
Тальнівська міська рада висловлює вдячність за надану посильну допомогу в проведені заходів з ліквідації снігових заметів на автошляхах міста Тальнівському міжрайонному управлінню водного господарства (керівник Пономаренко О.А.) та надіється на подальшу співпрацю при вирішенні питань забезпечення стабільного функціонування об
'єктів соціальної сфери і транспортної інфраструктури Тальніської об'єднаної територіальної громади.

Роз’яснення стосовно розробки проектів землеустрою з встановлення
та впорядкування водоохоронних зон, прибережних захисних смуг
та смуг відведення на водних об’єктах області.


Відповідно статті 79 Водного кодексу України залежно від водозбірної площі басейну річки поділяються на великі, середні та малі.
До великих належать річки, які розташовані у кількох географічних зонах і мають площу водозбору понад 50 тис. км2.
До середніх належать річки, які мають площу водозбору від 2 до 50 тис. км2.
До малих належать річки з площею водозбору до 2 тис. км2.
В області протікає 1037 річок, з них: 7 середніх - це річки  Рось, Тясмин, Супій, Велика Вись, Гнилий Тікич, Гірський Тікич, Ятрань та решта малих.
В басейнах річок розташовано 2950 ставків та 38 водосховищ. Частково на території області знаходяться два великих водосховища Канівське та Кременчуцьке.
Відповідно до ст. 88 Водного кодексу України та ст. 60 Земельного кодексу України, з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності, вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.
Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:
- для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів - 25 метрів;
- для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів - 50 метрів;
- для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів.
Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.
У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації.
Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою.
Проекти землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг (з установленою в них пляжною зоною) розробляються в порядку, передбаченому законом.
Відповідно до ст. 91 Водного кодексу України та ст. 63 Земельного кодексу України, для потреб експлуатації та захисту від забруднення, пошкодження                  і руйнування магістральних, міжгосподарських та інших каналів на зрошувальних і осушувальних системах, гідротехнічних та гідрометричних споруд, а також водойм і гребель на річках встановлюються смуги відведення з особливим режимом користування.
Розроблення окремих проектів землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг та смуг відведення законом не передбачено.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08.05.1996
№ 486 «Про затвердження Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них», для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку, вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм встановлюються водоохоронні зони.
У межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88-91 Водного кодексу України.
Проекти цих зон розробляються на замовлення фізичних та юридичних осіб, узгоджуються з власниками землі, землекористувачами, Мінприроди, Держводагентством та територіальними органами Держгеокадастру і затверджуються відповідними місцевими органами виконавчої влади або виконавчими комітетами рад.
Контроль за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також за додержанням режиму використання їх територій здійснюється місцевими органами виконавчої влади, виконавчими комітетами рад, Держекоінспекцією та її територіальними органами. 

У ремонтний період машиністи насосних установок, ремонтно-налагоджувальних груп водогосподарських організацій, проводять ретельний огляд насосного, механічного і електротехнічного обладнання, запірно-регулюючої арматури, змащення усіх їх робочих частин та різьбових деталей, заповнення підшипників антикорозійними мастилами, замінюють підшипники, які вийшли з ладу.
Згідно графіку планово-попереджувальних  ремонтів вже відновлено 4 насосні агрегати Чорнявської НС-1. Найближчим часом планується капітальний ремонт:
- електродвигунів М280 на Р.Полянській НС-2 (1 шт.), та Чорнявській НС-1 (1 шт.)
- трансформаторів ТМ 100/35-04 кВ Трушівської ЗС НС-2, НТМИ-6/0,1 Черкаської ЗС ГНС.   
Всього на міжгосподарських насосних станціях області під час підготовки до поливного сезону заплановано підготувати 112 насосно-силових агрегатів.  

    

22 січня 2018 року на площі Слави відбулися заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України, покладання квітів до пам’ятника «Борцям за волю України». До урочистостей долучилися представники обласної та міської влади, військовослужбовці, громада міста та представники Черкаського регіонального офісу.

18 та 19 січня 2018 року випала значна кількість опадів у вигляді снігу. Силами Тальнівського МУВГ для розчищення снігу було задіяно всіх працівників управління та 2 одиниці тракторної техніки. Станом на 25 січня вже розчищено територію управління, під’їдні щляхи до нього та території насосних станцій. Також управління надавало на платній основі техніку Тальнівській ОТГ для ліквідації снігових заметів на автошляхах, за що міський голова Тальнівської міської ради висловив подяку начальнику Тальнівського МУВГ Пономаренку О.А.


Черкаське регіонального офісу повідомляє, що станом на 19.01.18 в телефонному режимі проведено контроль стану справ на виробничих об'єктах міжрайонних управліннь.  На деяких об
єктах відсутнє електропостачання, по області тривають снігопади та хуртовини, товщина покриву складає більше 50 см., проводяться роботи по розчищенню прилеглих територій від снігу, надзвичайних ситуацій немає. 
На виконання п. 4 Плану дій Держводагенства України щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році міжрайонними управліннями водного господарства, в межах діяльності Черкаського обласного управління водних ресурсів, створено 22 аварійних бригади в кількості 120 осіб та підготовлено до роботи 42 одиниці транспортних засобів та механізмів.

 

16 січня 2018 року в приміщенні Чорнобаївської районної державної адміністрації під керівництвом голови райдержадміністрації Джоболди С. М. було проведено семінар з сільськими головами району з питань природоохоронних заходів у 2018 році. На семінарі розглядалися питання щодо розроблення паспортів водних об’єктів та отримання дозволів на спеціальне водокористування відповідно до чинного законодавства.
У семінарі взяли участь начальник відділу використання та обліку вод Черкаського регіонального офісу Довгенко Д.С., заступник начальника Лівобережного МУВГ Манько О.М. та начальник відділу водних ресурсів Лівобережного МУВГ Надточій І.О.


10 січня 2018 року  в Черкаській облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В.  відбулася нарада щодо стану виконання доручень облдержадміністрації стосовно поліпшення гідрологічного стану р. Тясмин. На нараді також розглядалися питання щодо включення природоохоронних заходів до «Обласної Програми охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки» та стан їх фінансування в 2018 році.
Від Черкаського обласного управління водних ресурсів в нараді взяли участь заступники начальника регіонального офісу Журавель Сергій Володимирович та Куліш Жанна Вікторівна.

Інформація «Про стан підготовки меліоративних систем
до вегетаційного періоду 2018 року»


На виконання доручення Держводагентства України від 05.10.2017 №5619/3/11-17  «Про підготовку меліоративних систем до роботи у 2018 році» міжрайонними управліннями водного господарства у вересні-жовтні минулого року було здійснено дефектовку міжгосподарської частини зрошувальних та осушувальних систем. Детальніше...


Протягом 2017 року силами міжрайонних управлінь водного господарства в області було відновлено та впорядковано 20 джерел зокрема:
- 2 джерела в адміністративних межах Драбівської сільської ради Корсунь - Шевченківського району;
-  2 джерела в селі Набутів Корсунь - Шевченківського району;
-  2 джерела в селі Карашина Корсунь - Шевченківського району;
- 3 джерела в адміністративних межах Корсунь - Шевченківської міської ради (джерело в міському парку, джерело «Корсунка» та джерело «Мусієве» в с.Саморідня);
-  джерело в адміністративних межах Городищенської міської ради;
-  джерело «Дідок» селі Тарасово - Григорівка Чигиринського району;
- 2 джерела в адміністративних межах Мошнівської сільської ради Черкаського району;
- джерело «Набережне» в заплаві р. Лучка (канал К-2 Золотоніської осушувальної системи) Благодатнівської сільської ради;
-  джерело в с. Плешкані Золотоніського району;
- джерело «Прадавня криничка» хутір Згар Золотоніської міської ради;
- 2 джерела в адміністративних межах Тальнівської об’єднаної територіальної громади;
- 2 джерела в  прибережній смузі р. Удич в с. Мала Севастянівка та с. Козаче Христинівського району;
Крім  того, було розчищено та облаштований витік річки Черепинка в селі Черепин Корсунь - Шевченківського району, а також облаштовано місце відпочинку біля джерела “Очаків” на річці Рось в селі Набутів Корсунь - Шевченківського району та  місце відпочинку на річці Тясмин в місті Чигирин.

  

21-22 грудня 2017 року начальник Черкаського регіонального офісу М.М. Шведенко взяв участь у презентації геопорталу «Водні ресурси України» у Держводагентстві та у нараді щодо запровадження енергосервісних договорів на об’єктах Держводагентства.Працівниками відділу енергозбереження Лівобережного МУВГ та працівниками Золотоніської ЕД проводиться  капітальний  ремонт електродвигуна  типу  М280МL4 – 200 кВт  з  Дмитрівської НСП та  перевірка електрозахисних засобів у Вереміївської ЕД.

Фахівцями служби енергозбереження  міжрайонних управлінь водного господарства проводиться поточний ремонт та налагоджування насосно-силового обладнання насосних станцій, яке буде задіяно у поливі сільськогосподарських культур у 2018 році. Зокрема, в рамках підготовки до поливного сезону 2018 року у Тальнівському МУВГ проведено ремонт двох електродвигунів потужністю 200 кВт на насосній станції Стебнівської міжгосподарської зрошувальної системи.


Електротехнічними лабораторіями управлінь водного господарства проводяться випробування та перевірки енергетичного обладнання та засобів захисту.
Управліннями складено та узгоджено з Державною інспекцією енергонагляду графіки технічного огляду насосних станцій, щодо подачі напруги на трансформаторні підстанції насосних станцій які будуть працювати в поливний період 2018 року.  

   

22 грудня в регіонального офісу відбулась технічна рада з розгляду питання ремонту шлюза-регулятора ШР №8 на магістральному каналі р.Тясмин Тясминської міжгосподарської осушувальної системи.
В засіданні технічної ради, крім її членів, взяли участь голова Степанківської об’єднаної територіальної громади Черкаського району Чекаленко І.М., начальник управління агропромислового розвитку Черкаської РДА Данилишин П.І., директор ТОВ «ПБК ВОДПРОЕКТ» Ромаш В.В.


  

20 грудня в Орхуському центрі Мінприроди відбувалось обговорення проекту Концепції реформування сфери охорони та відтворення вод, раціонального використання водних ресурсів та розвитку водного господарства і меліорації земель. На обговоренні Черкащину представляли: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступник начальника Журавель С.В., начальник відділу ЕВМЕО Заболотний С.П., голова обласної ради профспілок агропромислового комплексу Горлач М.В., головний гідротехнік агропромислової компанії «Кернел-Трейд» Ковальчук О.В.
При обговоренні висунуто ряд зауважень до даного проекту. Його  охарактеризовано як недостатньо підготовлений для подачі на затвердження Кабінетом Міністрів України через численні недоліки та такий, що не вирішує проблем водного господарства. Розробникам рекомендовано Проект Концепції доопрацювати та продовжити дискусію.

    20 грудня 2017 року  під керівництвом голови Маньківської районної державної адміністрації Віштака Ігоря Анатолійовича відбулося засідання колегії районної державної адміністрації. У її роботі взяли участь члени колегії, сільські та селищні голови, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації та представники Черкаського регіонального офісу і Тальнівського МУВГ.
Роз’яснення учасникам зібрання щодо отримання дозволу на спецводокористування надав головний фахівець з використання водних ресурсів відділу водокористування та обліку вод Черкаського обласного управління водних ресурсів - Сімборський Ігор Миколайович, а щодо необхідності виготовлення паспортів водних об’єктів та заключення договорів оренди - начальник відділу водних ресурсів Тальнівського МУВГ – Подхватілін Олександр Валерійович.


Водогосподарські організації регіонального офісу завершили дефектування наявного парку техніки та механізмів, в тому числі тієї, яка поставлена на зберігання на зимовий період. Складено графіки ремонтів, якими передбачено максимальне завантаження ремонтно-механічних майстерень у зимовий період. Станом на 13 грудня поточного року по регіонального офісу в ремонті знаходиться 8 одиниць автотракторної техніки. Частина наявної техніки перебуває в очікуванні ремонту.

   

Після закінчення поливного сезону працівниками Правобережного міжрайонного управління водного господарства завершується відкачка трубопроводів зрошувальних систем. На даний час проводиться спорожнення напірного трубопроводу  Русько-Полянської зрошувальної системи.

Силами Лівобережного управління продовжуються земляні роботи по очищенню внутрішньогосподарської та міжгосподарської мережі Золотоніської осушувальної системи в адмінмежах Крутьківської сільської ради Чорнобаївського району за кошти СТОВ «АГРОКО»


8 грудня відбулось 16-е засідання технічної ради регіонального офісу. Для обговорення питань були запрошені: директор ТОВ «ПБК-ВОДПРОЕКТ» Ромаш В.В., директор ТОВ «ДНІПРО-ГАЗОН» Вінокуров О.В., керуючий СТОВ «Нива»
 На порядок дня виносились питання:
1. Про погодження проекту виконання робіт по об’єкту «Реконструкція внутрішньогосподарської  зрошувальної мережі Ліплявської міжгосподарської зрошувальної системи на землях ФГ «Колосок» в адміністративних межах Озерищанської сільської ради Канівського району Черкаської області».
2. Про погодження проекту виконання робіт по об’єкту «Реконструкція внутрішньогосподарської  зрошувальної мережі Чорнявської міжгосподарської зрошувальної системи на землях СТОВ «НИВА» в адміністративних межах Чорнявської сільської ради Черкаського району Черкаської області».
Керуючись Законом України «Про меліорацію земель», прийнято рішення погодити зазначені проекти та виконання робіт в межах дії існуючих зрошувальних систем, як такі що відповідають виданим технічним умовам. Площа зрошення, яка підлягає реконструкції по ФГ «Колосок» становить 89,5 га, в тому числі І черга – 36 га, а по СТОВ «Нива» - 282,5 га.В Черкаському регіонального офісу 08 грудня 2017 року, в рамках Всеукраїнського тижня права,  було проведено День прав людини, який відзначається в день проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Під час семінару було окреслено основні права  та обов’язки громадян України, закріплені Основним Законом держави – Конституцією України. Було наголошено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Конституційні права, свободи та обов'язки разом із конституційними гарантіями утворюють основи правового статусу особистості в Україні. Держава покладає на себе відповідальність забезпечувати реалізацію прав і свобод людини і громадянина, охороняти і захищати права та свободи. Свої права і свободи громадяни також можуть захищати в суді.

 

8 грудня 2017 року в приміщенні Смілянської районної державної адміністрації відбулася нарада з питань порядку оформлення договорів оренди водних об’єктів та отримання дозволів на спеціальне водокористування відповідно  чинного законодавства.
В нараді взяли участь заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В., начальник відділу використання та обліку вод Довгенко Д.С., начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Косенка С.М., орендарі водних об’єктів та голови сільських рад району.

Інформація щодо проведення інвентаризації водних об’єктів та гідротехнічних споруд


Станом на 1 грудня 2017 року інвентаризація водних об’єктів та гідротехнічних споруд завершена всіма районними державними  адміністраціями області, акти інвентаризації не надійшли лише від міських рад міст Умань, Сміла та Корсунь - Шевченківський.
Всього за весь період проведення інвентаризації до регіонального офісу надійшло 2916 актів інвентаризації водних об’єктів та гідротехнічних споруд.
Відповідно актів інвентаризації встановлено, що в області налічується 2947 водних об’єктів, на яких розташовано 2734 гідротехнічні споруди, з них 1112 мають балансоутримувачів


Довідка про стан кадрової роботи  Черкаського регіонального офісу
за 11 місяців 2017 року


За 11 місяців 2017 року в Державному інституті управління та економіки водних ресурсів пройшли підвищення кваліфікації 10 інженерно-технічних працівників.
У листопаді  2017 року викладачами Державного інституту управління   та економіки водних ресурсів проведено виїзне навчання з підвищення кваліфікації фахівців водогосподарських організацій області за темою «Впровадження міжнародних стандартів водної безпеки та безпеки праці  згідно вимог Угоди про асоціацію Україна - ЄС». Взяли участь у навчанні 70 осіб.
В семінарах та на курсах підвищення кваліфікації, в інших установах та організаціях області, взяли участь 39 інженерно-технічних працівники.
Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників робітничих професій проводиться в навчальному пункті Лівобережного міжрайонного управління водного господарства. За 11 місяців 2017 року пройшли навчання 447 працівників різних робітничих професій.30 листопада в  регіонального офісу відбулися навчання з підвищення кваліфікації  фахівців водогосподарських організацій області за темою «Впровадження міжнародних стандартів водної безпеки та безпеки праці згідно вимог Угоди про асоціацію Україна - ЄС». Курс лекцій за 6 годинною програмою провела завідувач кафедри водогосподарських систем і охорони праці Державного інституту управління та економіки водних ресурсів Сторчак В.А

29 листопада 2017 року в приміщенні Черкаської обласної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В. відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих в межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району, в якому взяли участь начальник регіонального офісу Шведенко М.М. та  начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.
 На засіданні розглянули 9 заяв про поновлення договорів оренди землі під водними об'єктами, 5 заяв про внесення до переліку водних об’єктів, які виставлятимуться на торги, а також 1 заяву про припинення права користування на умовах оренди, у зв’язку із завершенням дії договору.


28 листопада в рамках підготовки до поливного сезону 2017-2018 року службою енергозбереження на Стебнівській наносній станції І підйому було проведено заміну кабельних наконечників.

  


 

Силами Лівобережного МУВГ проведено поточний ремонт (заміну) роз’єднувачів трансформаторної підстанції на території промбази управління. В подальшому будуть проводитися роботи по облаштуванню покрівлі на даному об’єкті.


23 листопада 2017 року колективом  Лівобережного МУВГ були проведені заходи з благоустрою територій промбази управління, Золотоніської, Супійської та Вереміївської експлутаційних  дільниць. В цілому  прибрано територію на площі 0,61 га.

  

25 листопада 2017 року біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій відбулися заходи вшанування – Дня пам’яті жертв голодомору. Участь у заходах, взяли представники Черкаського регіонального офісу, міської й обласної влади, військові, духовенство, священики різних релігійних конфесій.

   

21 листопада 2017 року о 10:00 на площі Слави м. Черкас відбулися заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи, покладання квітів до пам’ятника «Борцям за Волю України» та молебні у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. У заходах взяли участь представники Черкаського регіонального офісу.


16 листопада 2017 року відбулася промивка Стеблівського та Корсунь-Шевченківського водосховищ, розташованих на р. Рось у якій взяли участь члени Міжвідомчої комісії - голова Корсунь-Шевченківської міської ради Гайдай О.В., фахівці БУВР Росі, заступники начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В. та Куліш Ж.В., фахівці Правобережнеого МУВГ, ЧФ ЗЕА «Новосвіт», а також депутати, представники Корсунь-Шевченківської мерії, Корсунь-Шевченківської районної громадської екологічної організації ВЕЛ та місцеві жителі.


  
9 листопада 2017 року в районі підприємства Черкасирибгосп м. Черкаси відбувся захід по внесенню дворічок рослиноїдних риб у Кременчуцьке водосховище. У заході взяли участь представники облдержадміністрації та головний інженер Правобережного міжрайонного управління водного господарства Горгуль Д.І.


8 листопада 2017 року в приміщенні Черкаської обласної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В. відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих в межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району, в якому взяла участь заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж.В.
  На засіданні розглядалися заяви щодо надання в оренду водних об’єктів, а також питання підготовки лотів до продажу права оренди земельних ділянок водного фонду на земельних торгах.
Як зазначив перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації  Віталій Коваль до проведення земельних торгів в області готові 142 водних обєкти, з яких по 127 ми  визначено виконавців торгів, котрі готують землевпорядну документацію. Перші торги відбулися у вересні, наступні заплановані на  грудень 2017 року.
  Під час засідання комісії обговорили також шляхи вирішення питання щодо плати за оренду водних об
єктів, розглянули більше десятка клопотань субєктів господарювання про включення водних обєктів на торги та шість клопотань про поновлення договорів оренди земельних ділянок водного фонду.
  Системна робота в цьому напрямку сприятиме швидшому наповненню місцевих бюджетів
підсумував  Віталій Коваль.

7 листопада 2017 року  делегація Черкаського обласного управління водних ресурсів  на чолі з начальником управління  М.М.Шведенко відвідала XV Міжнародну спеціалізовану виставку «AQUA UKRAINE-2017», яка відкрилась на території  Міжнародного виставкового центру у м.Київі.
Під час офіційного відкриття виставки у рамках Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства» голова Держводагентства України Ірина Овчаренко у привітальній промові наголосила на важливості економічно вигідного і раціонального використання водних ресурсів у нашій державі.
На виставці «AQUA UKRAINE-2017» представлено роботу водогосподарських організацій в напрямку реформування галузі, застосування передових технологій для утримання об’єктів водного господарства та меліоративних систем, енергозбереження. Зокрема, за допомогою системи віртуальної реальності  було запропоновавно здійснити віртуальну екскурсію на споруди  управління  Головного Каховського  магістрального каналу та Управління каналу Дніпро-Інгулець.

З метою належної презентації діяльності водогосподарських організацій Черкаської області, регіонального офісу  та міжрайонними управліннями водного господарства  на виставці були представлені інформаційні матеріали.
Делегація регіонального офісу мала змогу ознайомитися з експозиціями виставки та оглянути її експонати, а також обмінятися набутим досвідом щодо управління, охорони і відтворення водних ресурсів з колегами інших регіонів України.


1 листопада 2017 року  в Черкаській обласній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В. відбулася нарада щодо розгляду питань з розчистки меліоративних каналів в заплавах Кременчуцького водосховища та поліпшення     гідрологічного    стану річки Тясмин, у якій взяли участь начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж.В., начальники управлінь облдержадміністрації:  екології та природних ресурсі - Звягінцева О.М., агропромислового розвитку  - Колодка І.Л., начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів Бовсуновський О.М., голова комісії з ліквідації Черкасирибоохорони Миронінко А.І. та голова Смілянської РДА  Беззубий О.Б.
Під час засідання презентували, розроблений фахівцями обласного управління водних ресурсів, картографічний макет водного господарства області. Найближчим часом її доопрацюють і вона стане путівником для рибників, водників та екологів під час реалізації заходів четвертого напряму Стратегії розвитку Черкащини, а саме: екологічної безпеки та збереження довкілля.
Як зазначив керівник обласного управління водних ресурсів     Шведенко М.М., запропоновано розділити наш регіон на 13 суббасейнів. Три з них спеціалісти регіонального офісу вже опрацювали. Їх очищення сприятиме поліпшенню гідрологічного стану річки Тясмин.
В той же час, для розробки техніко-кономічного обґрунтування послідовності кроків із розчистки річок області рекомендовано доповнити всі басейни, додавши наявні на територіях очисні споруди, сміттєзвалища, прибережні захисні смуги тощо.


Шведенко М.М. звернув увагу на  приклад  розчистки каналів річки Супой, що на Золотоніщині. Це відбулось завдяки спільним зусиллям підприємства «Маяк», обласної та місцевої влади.
Крім того, Микола Шведенко зазначив, що з розчисткою Тясмину готові допомогти група компаній «Маїс». Тож за два тижні відповідні сільські ради Смілянського, Черкаського та Чигиринського районів, до яких прилягає річка, опрацюють подані їм проектні пропозиції.
Система очищення річок має бути комплексною та послідовною. Об’єднавши зусилля та ресурси обласного та місцевих бюджетів, приватних підприємців, зможемо досягти поставленої мети. Насамперед беремося за 4 з 13 річкових басейнів, зокрема Тясмину, Ятрані, Гнилого Тікича та Супою – підсумував В.В.Коваль.


Станом на 31 жовтня 2017 року  в області завершено поливи сільськогосподарських культур.  Всього протягом вегетаційного періоду  полито 13,0 тис. га, що на 0,8 тис.га більше ніж у минулому році. З них на площі 1,3 тис.га проведено вологозарядкові поливи. У зоні дії міжгосподарських  зрошувальних систем забезпечено подачу води на площу 12,1 тис.га.
У тому числі всього поливалось  у зоні діяльності Лівобережного МУВГ –  7,5 тис.га, Правобережного МУВГ – 5,0 тис.га, Тальнівського МУВГ –  0,6 тис. га.
Також виконано 89,8 тис.га гектарополивів, що на 27,3 тис.га більше ніж у
2016 році.
Насосними станціями міжрайонних управлінь водного господарства сільгоспвиробникам подано 16,7 млн .м3 води, що 5,3 млн.м3 більше ніж у
2016 році.


  

31 жовтня 2017 року  на виконання обласної  Програми  « Розвиток рибного господарства області»  в Іркліївському риборозпліднику Чорнобаївського району відбувся  запуск  2-х річних  рослиноїдних риб. У заході взяли участь керівництво області, виконуючий обов’язки начальника Лівобережного міжрайонного управління водного господарства  Устименко О.В., головний гідротехнік управління Іванкова О.М. та начальник  Золотоніської експлуатаційної дільниці Манько В.М.
На це зарибнення спрямували 2 млн грн. І це – тільки початок. Надалі доєднуватимуться також райони, що розташовані вздовж водосховища наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

 


 

23-24 жовтня 2017 року в м. Дніпро відбувся семінар – тренінг для поглиблення розуміння процесу створення програм моніторингу стану вод та підготовки карт загроз і ризиків повеней відповідно до Водної Рамкової та Паводкової директив Європейського Союзу (проект APENA).
В семінарі взяли участь заступник начальника  регіонального офісу
Куліш Ж.В. та начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Н.С.


 

20 жовтня в регіонального офісу відбулась технічна рада за участю представників агропромислової компанії «МАЇС». На засіданні розглядались наступні питання:
1. Про роботу насосної станції Ліплявської міжгосподарської зрошувальної системи.
2. Про необхідність виконання заходів з екологічного поліпшення стану р.Тясмин та р.Супій.


 
20 жовтня 2017 року трудовим колективом Тальнівського МУВГ проведення прибирання території продбази. Здійснено заходи по ліквідації нанесеного сміття, опалого листя, посохлої рослинності, а також здійснено санітарну обрізку садка, що знаходиться на території управління.

  

19 жовтня 2017 року в регіонального офісу  відбулася нарада, в якій взяли участь начальник управління доходів, фінансів виробничої сфери і інформаційних технологій Департаменту Черкаської облдержадміністрації Карабан Н.М., начальник обласного управління водних ресурсів       Шведенко М.М., заступник начальника управління Журавель С.В., начальник відділу водних обєктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.,  начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Н.С.,  начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності Кривошея О.М. та начальник відділу економіки Білоус О.М. На нараді обговорювалися проблемні питання надходження коштів за оренду водних обєктів та механізми їх вирішення.

 

17-18 жовтня 2017 року на базі Черкаського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар «Організація забезпечення режиму секретності, мобілізаційної підготовки, ведення секретного та службового діловодства в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування» та лекція щодо захисту інформації в інформаційних системах та на об’єктах інформаційної діяльності. В семінарі взяли участь представники Черкаського регіонального офісу.Колектив Черкаського обласного управління вітає
з Днем захисника України
і святом Покрови Пресвятої богородиці!
Ці знаменні дати
нерозривно пов
язані між собою
і увібрали в себе багаті і славні
козацькі традиції,
уособлюють мужність і героїзм оборонців
та визволителів рідної землі впродовж
всієї багатовікової української історії.
В це світле свято
бажаю Вам родинного щастя,
сімейного затишку, козацького здоров
я,
невичерпної енергії і миру!

Начальник   управління             М.М.Шведенко


  

27 вересня начальник регіонального офісу Шведенко М.М. провів нараду за участю керівного складу міжрайонних управлінь водного господарства, ТОВ АПК «Маїс», відповідних юридичних служб. На нараді піднімались питання можливості створення спільної із водокористувачем юридичної особи  з відновлення та експлуатації Ліплявської міжгосподарської зрошувальної системи, необхідності покращення гідрологічної ситуації на р.Тясмин та р.Супій та включення заходів по цих об’єктах до обласної програми охорони навколишнього середовища. Крім того, визначені роботи, що ввійдуть до 2 етапу створення обласного дорадчого центру.


16 вересня у регіонального офісу, відбулась Технічна рада в якій взяли участь начальник управління експлуатації водогосподарських систем, енергозбереження та механізації  Держводагентства України Розгон В.А., начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М., заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В., генеральний директор СТОВ «АПК МАЇС» Осадчий С.С. та директор ТДВ «Русь» Григоренко В.Л., керівники міжрайонних управлінь та начальник відділу експлуатації водогосподарських систем, водокористування, механізації, енергозбереження та охорони праці Заболотний С.П. На технічній раді розглядалось питання співпраці із СТОВ «АПК МАЇС» з  експлуатації Ліплявської МЗС. Прийнято рішення про доцільність створення юридичної особи із змішаною формою власності та необхідність підписання договору про спільну діяльність. Робочій групі доручено опрацювати дане питання та підібрати відповідну нормативно-правову базу.
Крім того на засіданні розглянуто можливості залучення коштів місцевого бюджету, органів місцевого самоврядування та господарств-землекористувачів для ремонту осушувальної мережі каналів та русел річок-водоприймачів в межах території Тясминської та Супійської міжгосподарських осушувальних систем.15-16 вересня з
метою надання практичної та методичної допомоги на Черкащину приїздив начальник управління експлуатації водогосподарських систем, енергозбереження та механізації  Держводагентства України Розгон В.А.
Під час поїздки ознайомився із частиною відновленої осушувальної мережі в СТОВ «Маяк» Золотоніського району, провів огляд технічного стану державних насосних станцій Ліплявської та Черкаської  міжгосподарських зрошувальних систем.
Також розглядалось питання щодо можливості проведення в рамках Держводагентства семінару з підвищення рівня використання зрошувальних та осушувальних систем на базі Черкаського регіонального офісу. Також проведено зустрічі із керівництвом господарств-водокористувачів СТОВ «Маяк»  та ТДВ «Русь» Золотоніського району, генеральним директором агропромислової компанії «Маїс» Осадчим С.С.
15 вересня Рогон В.А. взяв участь у відкритті першої черги оновленого обласного Дорадчого центру Черкаського регіонального офісу та посадив ялинку з начальником Черкаського регіонального офісу Шведенком М.М.  

 11 вересня 2017 року в  обласному управлінні водних ресурсів відбулася робоча зустріч за участю заступника голови Держводагентства України Гвозденка П.В., начальника регіонального офісу Шведенка М.М., заступників начальника, керівників структурних підрозділів апарату управління та  керівників міжрайонних управлінь.
В ході зустрічі обговорили питання  функціонування навчального пункту, який здійснює підготовку працівників технічних спеціальностей та приведення у відповідність матеріально-технічної бази пункту  для отримання ліцензії на навчання працівників, в тому числі і сторонніх організацій.07 вересня 2017 року в приміщенні обласної державної адміністрації відбулось засідання "Про заходи щодо реалізації Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014-2020 роки" в частині проведення зариблення Кременчуцького водосховища. В засіданні прийняв участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

30 серпня 2017 року в актовому залі регіонального офісу відбулася нарада за участю начальників, заступників начальників та начальників відділів водних ресурсів водогосподарських організацій області щодо розгляду основних напрямків у галузі водного господарства та раціонального використання водних ресурсів області.
На нараді відбулося підведення підсумків інвентаризації гідротехнічних споруд та водних об’єктів області. Також були розглянуті: процедура видачі дозволів на спеціальне водокористування; процедура подачі матеріалів для включення до обласної програми охорони навколишнього природного середовища; питання розширення переліку платних послуг, що надаються водогосподарськими організаціями області; питання щодо реорганізації водогосподарської галузі згідно «Концепції реформування організаційної структури Державного агентства водних ресурсів України» та інше.

 

23 серпня 2017 року на Соборній площі м.Черкас відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора України. В заходах приймали участь представники Черкаського регіонального офісу.


  

Всі роботи пов’язані з утримання техніки в справному стані в Лівобережному МУВГ проводяться власними силами в ремонтно-механічних майстернях експлуатаційних дільниць управління.
Зокрема, проведено ремонт:
- екскаватора ЕТ-26-30 (д/н 17607 СА) – ремонт ходової частини (ремонт опорних ходових котків), заміна масла, встановлення додаткового вентилятора охолодження.
- бульдозера Д-606 (інв №10520162) – ремонт ходової частини з заміною траків гусені, зварювальні роботи штовхаючого бруса, ремонт відвалу, ТО ходової частини.    
  В зв’язку з проведенням експертного обстеження з повним технічним оглядом та згідно дефектної відомості на автомобільний кран КС-3562 (д/н 49-81 ЧКМ) та автопідйомник ВС-22 МС (д/н 12-55 ЧКП) -проведені зварювальні роботи, заміна рукавів високого тиску, заміна масла, фарбування.

 


Учні молодших класів Благодатнівської ЗОШ І-ІІІ ст., перебуваючи у пришкільному таборі, в супроводі класних керівників відвідали територію Лівобережного міжрайонного управління водного господарства. Головний інженер, Устименко О.В., провів дітям екскурсію по території стоянки робочої техніки та механізмів, гідрометеорологічному майданчику та по території в цілому. Під час екскурсії дітям розповідали про основні напрямки діяльності управління, та закликали до бережного ставлення та раціонального використання водних ресурсів.


Ліквідація наслідків після буревію від 01.07.2017р. на МК р.Золотоношка, пікет 97+78 силами Золотоніської експлуатаційної дільниці Лівобережного МУВГ13.07.2017 в ТДВ «Русь» с.Гельмязів Золотоніського району відбулось виїзне засідання технічної ради регіонального офісу. До  порядку дня внесено питання необхідності проведення реконструкції Ліплявської міжгосподарської зрошувальної системи.
Група компаній «Маїс» має намір протягом 2-2,5 років запровадити зрошення полів в ТДВ «Русь» Золотоніського району на загальній площі близько 3,5 тис.га. Подача води може здійснюватись лише від Ліплявської насосної станції. Крім того, ТОВ «ДНІПРО-ГАЗОН»  також планує відновити зрошувані трубопроводи від цієї системи на площі до 100 га. Господарства відновлення трубопровідної мережі будуть проводити поетапно. Наразі за кошти АПК «Маїс» завершується виготовлення  проектної документації з реконструкції напірного трубопроводу. На технічній раді також піднімалось питання визначення оптимальних варіантів застосування дощувальної техніки та необхідності ремонту насосної станції.
На засідання були запрошені представники ПБК  «Водпроект», НВП «Іригаційні системи», компаній – постачальників дощувальної техніки «DFT AGRO», «Ліндсей»», підрядна будівельна організація ТОВ «Майстер», відповідальні фахівці ТДВ «Русь».   

 

12 липня 2017 року заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В. прийняв участь у розширеному засіданні комісії по розгляду об'єктів щодо включення до державного інвестиційного проекту. Детальніше...

Акція до «Міжнардного Дня Дніпра»
  

З нагоди  Міжнародного Дня Дніпра, який відзначався 1 липня 2017 року  працівниками Правобережного міжрайонного управління водного господарства була проведена низка заходів:
Силами працівників управління прибрано 0,56 км прибережної захисної смуги річки Дніпро.

Силами Драбівської ЕД :
1. Впорядковано території насосних станцій, меліоративні системи, водогосподарські споруди та прибережну смугу р. Рось протяжністю – 3 км;
2. Проведена робота по відновленню джерела «Очаків» в с. Набутів Корсунь-Шевченківського району, прибрано сміття та створено поблизу нього місце відпочинку.
3. В газеті «Надросся» від 6 липня 2017 року опублікована стаття  про  результати проведеної роботи по впорядкуванню територій поблизу водних об’єктів  та  важливості  відновлення і облаштування джерел.

Силами Тясминської ЕД:
1. Проведено прибирання прибережних захисних смуг річки Дніпро  протяжністю – 0,8 км.
2. Проведено прибирання на території Адамівсько-Рацівської, Тіньківської, Трушівської, Чорнявської насосних станцій на площі 1,01 га, упорядковано газонів та клумб на площі 0,14га.
3. Проведено прибирання 2,5 км прибережних захисних смуг р. Тясмин, яка являється магістральним каналом осушувальної системи «Тясмин».
4. Проведені роботи по впорядкуванню джерела «Дідок» в с. Тарасово-Григорівка Чигиринського району.

Силами Черкаської ЕД:
1. Проведено прибирання прибережної захисної смуги р. Дніпро протяжністю 0,3 км та прибрано територію головної насосної станції Черкаської зрошувальної системи на площі в 0,5га, ліквідовано 2 сміттєзвалища.
2. Проведено прибирання території Мошнівської насосної станції на площі 0,5 га та ліквідовано сміттєзвалище поблизу р. Вільшанка.

  


З метою вивчення досвіду створення і функціонування обласного  Дорадчого центру  делегація  Черкаського регіонального офісу відвідала Дорадчий центр Кіровоградського (29.05.2017) та Інформаційно-дорадчу дільницю на базі Фрунзенського міжрайонного управління водного господарства  Дніпропетровського регіонального офісу (07.06.2017). До складу делегації, яку очолив заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В., ввійшли начальник Лівобережного МУВГ  (Вовк В.А.), начальник (Поповіченко М.Г.) та інші представники  Правобережного МУВГ.
В ході зустрічі були обговорені питання утримання, фінансування  Дорадчих центрів, роботи з водокористувачами та  зацікавлення їх сучасними технологіями зрошення. Делегація ознайомились з інформаційними стендами, експонатами, пов’язаними з комплектацією зрошувальних мереж, показовими ділянками  застосування краплинного зрошення для поливу ягідних культур, саджанців кущів та дерев а також  відвідали  музейні кімнати зрошуваного землеробства.
5 липня в регіонального офісу відбулась технічна рада з розгляду питання щодо можливості використання потужностей насосної станції та трубопровідної мережі Ліплявської міжгосподарської зрошувальної системи для поливу земель в адмінмежах Озерищенської сільської ради Золотоніського району. На   засідання були запрошені: Винокуров О.Ю. - директор ТОВ «ДНІПРО-ГАЗОН» із м.Дніпро, Ромаш В.В. -  директор ПБК «Водпроект», Осадчий С.С. -  генеральний директор ТОВ « АПК Маїс».
Із врахуванням матеріалів з корегування проекту «Реконструкція напірного трубопроводу Ліплявської міжгосподарської зрошувальної системи для забезпечення подачі води в ТДВ «Русь» Золотоніського району»,  прийнято рішення щодо можливості відбору води із напірного трубопроводу витратою до 200 л/с, при умові проведення реконструкції зрошувальної мережі із безнапірною подачею води в акумулюючий басейн.


З нагоди 21 річниці  Конституції України на будівлі контори та експлуатаційних дільниць Правобережного міжрайонного управління водного господарства були встановлені Державні Прапори України, представники управління прийняли участь у офіційних заходах, що проводились місцевими органами влади. Напередодні Дня Конституції України на Площі Знань Черкаського державного технологічного університету відбулися урочистості з нагоди відзначення 21-ї річниці Конституції України. У рамках заходу відкрито погруддя українському політику, депутату України 2-го, 3-го та 6-го скликань, проректору з навчальної роботи Черкаського інженерно-технологічного інституту, одному з авторів Конституції України Михайлу Сироті.


28 червня 2017 р. Україна відзначила 21-ту річницю прийняття  першої Конституції незалежної української держави.  З нагоди одного з найбільшого державного свята по всій країні відбулися урочистості, святкові заходи, народні гуляння.
Колектив Тальнівського МУВГ також приєднався до святкування всенародного свята. Так,  27 червня відбулося зібрання колективу, де з словами поздоровлення привітав з наступаючим святом начальник управління Пономаренко О.А. та було вивішено Державний Прапор України.
28 червня урочистості продовжилися у районному будинку культури. Присутніх у залі тальнівчан та гостей міста привітали керівники району. Завершував урочистості святковий концерт за участю кращих аматорських колективів районного будинку культури та міського центру дозвілля.

      

За ініціативи громадського активу Звенигородського району районною радою 23 червня 2017 року було організовано та проведено нараду щодо проблеми зменшення рівня води та забруднення річки Гнилий Тікич. В ході обговорення, зокрема, розглядалось питання, щодо забору води ТОВ «Рулонні газони» та ЗЕА «Новосвіт» (Звенигородська ГЕС). На нараду було запрошено та заслухано представника Тальнівського МУВГ – провідний інженер з використання водних ресурсів Микитенко А.М. 

22 червня 2017 року минає 76 років відтоді, як нацистська Німеччина напала на Радянський Союз, у складі якого була Україна. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.
На знак вшанування усіх загиблих українців у ході Другої світової війни представники колективу Тальнівського МУВГ поклали вінок до Меморіалу Слави у центрі Тального і хвилиною мовчання пом’янули загиблих.
Цього дня у храмах району пройшли поминальні молебні за упокій душ невинно загиблих у роки Другої світової війни, а на державних установах приспущено прапори із траурними стрічками.
  
22 червня 2017 року, під головуванням першого заступника голови Державної комісії з питань техногенно –екологичної безпекі та надзвичайних ситуацій Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Зубка Г.Г., в селекторному режимі, було проведенно позачергове засідання зазначеної Комісії.
Основним в порядоку денного засідання було питання Про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній період 2017 року, що є традиційним для цієї пори року і пов’зане з настанням спеки та різким підвищенням рівня пожежної небезпеки.
В засіданні Комісії брали участь її постійні члени, зокрема заступник Голови Державного агентства водних ресурсів Гвозденко П.В.
У своєму виступі Гвозденко П.В. визначив роль та місце структурних підрозділів Держводагентства в системі запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь, дав оцінку стану їх готовності до реагування на надзвичайні ситуапції.
В Черкаській області в роботі Комісії брали участь голова регіональної комісії з питань ТЕБ та НС – заступник голови облдерадміністрації Омаргалієв К.С., керівники структурних підрозділів облдерадміністрації, місцевих установ центральних органів виконавчої влади, причетних до вирішення порушених питань.
Від регіонального офісу у роботі регіональної комісії з питань ТЕБ та НС брала участь заступник начальника Куліш Ж.В. та фахівець з питань цивільного захисту Ковбасюк В.Я.


 


21 червня  до Черкаського регіонального офісу завітала з робочим візитом делегація  Запорізького регіонального офісу, яку очолив начальник обласного управління Шляховчук В.А.. До складу делегації ввійшли начальники МУВГ  :
Вільнянського - Фальченко В.В., Запорізького - Попов М.Х., Кам’янського
Хорешков С.А. та начальник управління каналів Північно-Рогачикської зрошувальної системи Щербина А.В.
В ході зустрічі була підписана Угода  про співпрацю між Черкаським  обласним управлінням водних ресурсів та Запорізьким обласним управлінням водних ресурсів щодо розвитку водного господарства та меліорації земель на 2017-2020 роки.
Делегація ознайомилася з роботою системи  краплинного зрошення саду ТОВ «Маїс» в селі Чорнявка Черкаського району та Першотравневої міжгосподарської зрошувальної системи в селі Васютенці Чорнобаївського району, а  також відвідали відновлену  осушувальну систему СТОВ «Маяк» в    селі Піщана Золотоніського району.
Також делегація відвідала історичні місця Черкащини.

   

 

Указом Президента України від 18 березня 2003 року №226/2003 в Україні встановлено професійне свято – День працівників водного господарства, яке щорічно відзначається у першу неділю червня.
Так, 2 червня 2017 року проведено урочисті збори трудового колективу та святкування професійного свята. На зборах були присутні члени трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також колишні працівники, які на даний час знаходяться на пенсії.
Урочисті збори були відкритті начальником управління. В своєму виступі він поздоровив працівників управління з професійним святом. Після вітальних слів було проведено відзначення працівників управління, які внесли вагомий внесок в розвиток галузі та з нагоди свята, грамотами та подяками.


 

31 травня 2017 року на базі Лівобережного міжрайонного управління водного господарства з нагоди відзначення Дня працівників водного господарства була проведена весняна спартакіада.
В змаганнях взяли участь команди апарату Черкаського регіонального офісу, Правобережного, Лівобережного і Тальнівського міжрайонних управлінь водного господарства.
За підсумками спартакіади з 5 видів змагань команда Тальнівського МУВГ посіла ІІІ місце.26 травня 2017 року з метою активізації діяльності управління, спрямованої на поліпшення естетичного оформлення та благоустрою території бази Тальнівського МУВГ було проведено суботник.
Під час проведення суботника працівниками управління було виконані роботи по впорядкуванню вже існуючих клумб та засадженю квітниковою рослинністю, також побілено бордюри та дерева, прибрано прилеглу територію і скошена трав’яниста рослинність.


Трудовим  колективом  управління 19 травня 2017 року  проведено  зібрання в рамках святкування Дня  Південного Бугу, з метою обговорення  стану водних ресурсів, їх захисту від забруднення та засмічення.   Працівниками  управління  зроблено  свій  внесок  в  проведення  заходів,  а  саме було ліквідовано 14 стихійних  сміттєзвалищ, очищено від сміття 1 км берега вздовж р.Гірський Тікич в м.Тальне, проведено очищення берегової лінії на водних об’єктах біля насосних станцій протяжністю 5,2 км, висаджено 15 дерев.         
З метою поширення знань та виховання у школярів дбайливого ставлення до води, попередження засмічення та забруднення водних об’єктів   проведено лекцію-бесіду з учнями Монастирищенського навчально-виховний комплексу "Ліцей - загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів "Ерудит".
Підготовлено виступ просвітницького спрямування та озвучено редакцією радіомовлення в Жашківському, Тальнівському та Звенигородському районі. Опубліковано  статті  в  газетах: «Уманська зоря» Уманського району та «Трибуна хлібороба» Христинівського району.   
Назад до змісту | Назад до головного меню