Регіональний офіс водних ресурсів в Черкаській області

Перейти до змісту

Головне менюВсесвітній день води є можливістю нагадати про надзвичайну важливість водних ресурсів для розвитку суспільства та підвищення розуміння необхідності раціонального використання, збереження та відтворення водних ресурсів, що є передумовою створення безпечних умов життєдіяльності населення та суспільних відносин, які повязані з використанням води. Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Природа для води».
Враховуючи актуальність вищезазначеного питання управлінням проведено відповідні заходи.
- 22.03.2018 року відбулися збори трудового колективу Тальнівського МУВГ з нагоди відзначення  Всесвітнього дня  води.
- спеціалістами відділу водних ресурсів   проведено  відкриті  уроки з висвітлення піднятого питання серед учнів загальноосвітніх шкіл м.Христинівка (школа №2), м.Монастирище (школа №5), м.Умань (школа №6), м.Тальне (школа №3) фото додається, де було представлено відеоролик на тему «Річки України».
Підготовлено та озвучено 22.03.2018 року виступи працівників відділу водних ресурсів по радіо Звенигородською та Жашківською  редакцією радіомовлення.

 


26 березня в Черкаській обласній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В. відбулася нарада щодо покращення стану водних об’єктів області та шляхів вирішення наявних проблем, а саме: руйнування берегів Кременчуцького водосховища, підтоплення с. Свидівок. На нараді були присутні начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М. та заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж.В.
При обговоренні, Микола Миколайович доповів про виконання робіт із розробки інтерактивної карти Черкаської області з показом водогосподарської обстановки по 4 суббасейнах та підготовку техніко-економічних обґрунтувань.
Також було обговорено проблеми підтоплення земель в районі с. Свидівок Черкаського району.


22 березня 2018 року голова Черкаської районної державної адміністрації Анатолій Яріш провів засідання колегії райдержадміністрації, районної ради, сільських голів району, землевпорядників сільських рад, районного відділу державної служби надзвичайних ситуацій, управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, Правобережного міжрайонного управління водного господарства. У ході якого було розглянуто питання – про  реалізацію повноважень відповідно до статті 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» в галузі використання та охорони земель, природних ресурсів та довкілля (інвентаризація земель в новостворених ОТГ району з наступною передачею їх в користування; проведення нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення (державної та комунальної власності); механізм передачі  та використання осушувальних каналів.
Начальник Правобережного міжрайонного управління водного господарства Микола Григорович Поповіченко доповів про механізм взяття на баланс внутрішньогосподарських меліоративних каналів, вжиття заходів щодо взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд на водних об’єктах та оформлення дозволів на спеціальне водокористування орендарями водних об’єктів району.

  

20 березня  2018 року відбулася чергова зустріч спеціалістів управління з керівником СТОВ «Маяк» с. Піщане Васильченко О. М. та представниками компанії «Valley» щодо відновлення роботи Подільської зрошувальної системи на площі близько 850 га.


Фахівцями Тясминської експлуатаційної дільниці Правобережного міжрайонного управління водного господарства виконуються роботи з підготовку всмоктуючих трубопроводів насосної станції Тіньківської зрошувальної системи до поливного сезону.

 
22 березня 2018 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води, що проходить під гаслом «Природа для води» та присвячений використанню природних факторів для подолання проблем водних ресурсів XXI століття.
Екологічні збитки, пов'язані із зміною клімату, призводить до кризових явищ, пов'язаних з водним фактором, які спостерігаються у всьому світі.                       В результаті деградації ґрунтів і рослинності, річок та озер, все частіше виникають повені, спостерігається засуха, забруднюються водойми.
Проведення заходів з урахуванням природних факторів допоможуть вирішити багато проблем, пов'язаних з водним середовищем. Висадження лісових масивів, відновлення водно-болотних угідь допоможуть відновити баланс кругообігу води в природі, покращити здоров'я людей та створити безпечні умови життєдіяльності.
Регіональний офіс водних ресурсів в Черкаській області підтримує міжнародну ініціативу та приєднується до світової спільноти задля збереження і раціонального використання водних ресурсів.


В міжрайонних управліннях водного господарства в ремонтно-механічних майстернях продовжується підготовка техніки до роботи. З метою якісного виконання ремонту та обслуговування техніки служби головних механіків управлінь на допомогу машиністам-трактористам залучають висококваліфікованих працівників зі складу  робітників ремонтно-механічної майстерні. Особливу увагу приділяють ремонту землерийної техніки.
Станом на 20.03.2018 року, згідно графіків, в ремонті  перебуває 14 одиниць техніки. Відремонтовано і запущено в роботу 12 одиниць.


Обстеження підтоплених домоволодінь в селі Свидівок

На виконання рішення комісії з питань ТЕБ та НС Черкаської районної державної адміністрації від 13.03.2018 р № 20  комісією в складі начальника управління агропромислового розвитку Черкаської РДА – Данілішина П.І., начальника Правобережного міжрайонного управління водного господарства – Поповіченко М.Г., головного інженера Правобережного МУВГ – Горгуля Д.І., головного  спеціаліста відділу цивільного захисту черкаської РДА – Білоуса А.В., головного спеціаліста управління АПР Черкаської РДА – Савісько І.О. 14 березня 2018 року було проведено обстеження домоволодінь в с. Свидівок по вулицях Світанківська, Бабака, Сидорчука та Чкалова.   В ході обстеження встановлено, що в підвальних приміщеннях житлових будинків на вказаних вулицях стоїть вода на рівні 50-70см від підлоги. Осушувальні канали системи Будище-Свидівок заповнені водою, в окремих місцях спостерігається вихід води на берму каналу. Течії в каналах візуально не спостерігається.


Проведення засідання комісії з питань ТЁБ та НС у Черкаському районі
В приміщенні Черкаській районній державній адміністрації 13 березня 2018 року відбулося засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням голови Черкаської РДА Яріша A.A. та за участі представників державної служби з надзвичайних ситуацій, Правобережного міжрайонного управління водного господарства, голів сільських рад та ОТГ.
На засіданні розглядалось питання «Про ліквідацію наслідків підтоплення в населених пунктах Хутори, Чорнявка, Свидівок та ОТГ Степанки». З метою своєчасного реагування на ситуацію, що склалася та недопущення її переростання в надзвичайну ситуацію техногенного та природного характеру комісія вирішила:
1. Начальникам структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів виконавчої влади в районі, начальникам служб цивільного захисту району, керівникам обєктів господарювання, сільським головам та головам ОТГ:
1.1 Вивчити ситуацію, що склалася та вжити вичерпних заходів щодо попередження можливого підтоплення обєктів життєзабезпечення населення, обєктів соціальної сфери, територій та домоволодіння громадян.
1.2 Вивчити питання та вжити інженерних заходів по відводу талої води на території Степанківської ОТГ.
1.3 Забезпечити роботу насосної станції №2 Черкаського РУВР по відкачуванню води з придамбової канави Кременчуцького водосховища.
1.4
Здійснити виїзд в район населеного пункту Свидівок, вивчити стан справ з підтопленням та запропонувати заходи з вирішення цієї ситуації.

12 березня 2018 року спеціалістами ПП «Експедиція Акватрон-Еко» проведено очистку від намулу та ремонтні роботи рибозахисних пристроїв на водозаборі Стебнівської зрошувальної системи

9 березня 2018 року Тальнівщина відзначила чергову річницю від дня народження видатного українського письменника і поета Тараса Григоровича Шевченка. Біля погруддя Великого Кобзаря відбулися урочистості, в яких взяли участь представники трудового колективу Тальніського МУВГ. Також 9 березня  з нагоди 74-ї річниці визволення району від німецьких окупантів було покладено квіти до Пагорба Слави, де спочивають визволителі міста та району.


7 березня  відбулось оперативне засідання районної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням голови Христинівської райдержадміністрації Людмили Денисюк. На прядок денний виносилося три питання,  основне з яких «Про затвердження плану дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з підготовки до паводків, пропуску льодоходу та повеней». Участь у засіданні приймала провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ – Галета Костянтин.

6 березня в регіонального офісу відбулась нарада щодо залучення коштів водокористувачів при закупівлі матеріалів та обладнання для забезпечення підготовки та утримання зрошувальних систем. Обговорення проходило за участю фахівців апарату регіонального офісу, начальників міжрайонних управлінь водного господарства, юридичної служби АПК «Маїс».

2 березня  2018 року в Черкаській обласній державній адміністрації  відбувся конкурс щодо відбору природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів обласного бюджету  2018 році в якому взяв участь представник регіонального офісу.
Із 34 поданих проектів, за результатами оцінювання, визначено
7 переможців з Жашківського, Звенигородського, Чорнобаївського, Катеринопільського та Канівського районів.Водогосподарники та аграрії області, в яких є зрошувані землі продовжують підготовку до проведення поливів у 2018 році. Зокрема, продовжується обстеження міжгосподарських насосних станцій, які будуть подавати воду на полив сількськогосподарських культур, що входять до агропромислової компанії «Маїс».
23 лютого 2018 року, з метою визначення першочергових робіт з підготовки інженерних споруд, за участю фахівців обласного управління водних ресурсів, Правобережного міжрайонного управління водних ресурсів та представників ТОВ АПК «Маїс» обстежено насосні станції Рацівської, Тіньківської та Чорнявської міжгосподарських зрошувальних систем.

23 лютого 2018 року в прес – центі Черкаської облдержадміністрації відбулася нарада під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В. В.  щодо реалізації державної екологічної політики в області.
В розрізі наради розглядалися також питання розвитку водного господарства області, зокрема: питання приведення в відповідність до законодавства договорів оренди водних об’єктів, отримання дозволів на спецводокористування, інвентаризації водних об’єктів та визначення балансоутримувачів гідротехнічних споруд на них. Також  підіймалося питання стану фінансування державним бюджетом України заходів щодо  покращення стану водних об’єктів області.
В нараді взяли участь заступники начальника регіонального офісу Журавель Сергій Володимирович та Куліш Жанна Вікторівна.

  

23 лютого під головуванням голови Уманської районної державної адміністрації Євгенія Данченка відбулося засідання  місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На прядок денний виносилося три питання,  основне з яких «Про затвердження плану дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з підготовки до паводків, пропуску льодоходу та повеней». Участь у засіданні приймала провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ – Цісаренко Наталія.

 
20 лютого 2018 року
на площі Cлави м. Черкас відбулися заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення памяті Героїв Небесної Сотні та покладаннях квітів до памятника «Борцям за волю України», стели Героям Небесної Сотні й АТО, памятника генерал-майору Ігорю Момоту, хреста Небесної сотні та у молебні у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. До урочистостей долучилися представники обласної та міської влади, військовослужбовці, громада міста та представники Черкаського регіонального офісу.


В зоні діяльності Лівобережного МУВГ продовжується робота з розширення поливних площ. Зокрема, фахівцями управління проведено зустріч з водокористувачем СТОВ «АФ Маяк» та представниками фірми «Valey» щодо питань виготовлення проектно-кошторисної документації на розширення площ поливу на землях-супутниках від Подільської міжгосподарської зрошувальної системи орієнтовною площею 800 га.


16 лютого 2018 року відбулося спільне обстеження технічного стану основного насосно-силового і енергетичного обладнання та будівель насосних станцій Піщанської міжгосподарської зрошувальної системи на предмет підготовки до поливного сезону 2018 року. В заходах взяли участь начальник відділу експлуатації водогосподарських систем, водокористування, енергозбереження, механізації та охорони праці Черкаського регіонального офісу Заболотний С.П., начальник Лівобережного МУВГ Вовк В.А., провідні фахівці Лівобережного МУВГ та представники водокористувачів. Одночасно було проведено обговорення проблемних питань з подачі води для зрошення за участі директора СТОВ «Воля» Пономаренка В.І., гідротехніків СТОВ «Воля» та ТДВ «Русь» Золотоніського району. В ході зустрічі було зазначено, що через відсутність бюджетного фінансування, насосні станції зможуть забезпечити подачу води тільки при умові залучення коштів водокористувачів.  

15 лютого під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В. відбулась нарада із питання можливості відновлення будівництва системи захисту від підтоплення земельних ділянок в с.Червона Слобода Черкаського району. Від регіонального офісу в обговоренні проблеми взяли участь заступник начальника Куліш Ж.В. та начальник відділу ЕВМЕО Заболотний С.П. Прийнято попереднє рішення про необхідність виготовлення нової проектно-кошторисної документації з наступним пошуком джерел фінансування будівництва.


15 лютого 2018 року о 17:00 в м. Дніпро відбулося засідання колегії Держводагентства, під час якого обговорювалися питання про підсумки діяльності водогосподарської галузі у 2017 році. У засіданні від Черкаського обласного управління водних ресурсів взяв участь заступник начальника Журавель С.В.

В Черкаській обласній державній адміністрації 14 лютого 2018 року відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних обєктів, розташованих в межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району.
На засіданні розглядалися заяви щодо надання в оренду водних об
єктів, а також питання підготовки лотів до продажу права оренди земельних ділянок водного фонду на земельних торгах.
Під час засідання комісії заслухали кількох виконавців земельних торгів щодо підготовки лотів до продажу. Розглянули  клопотання про поновлення договорів оренди земельних ділянок водного фонду.
Від регіонального офісу у засіданні взяли участь  заступник начальника регіонального офісу Куліш Жанна Вікторівна та начальник відділу водних об
єктів та техногенно-екологічної безпеки  Карбівнича Наталія Вадимівна.


  

06 лютого в Черкаському регіонального офісу під головуванням начальника регіонального офісу Шведенка М.М. відбулося засідання технічної ради щодо підготовки насосних станцій п’яти міжгосподарських зрошувальних систем, які здійснюють подачу води для зрошення сільськогосподарських угідь господарств-водокористувачів, що входять до агропромислової компанії «МАЇС». Очікувана площа поливу у 2018 році становитеме  біля 2,7 тис.га. При цьому по Тіньківській зрошувальній системі буде проведено ремонт мережі та задіяно нові ділянки поливу.
В засіданні, крім членів технічної ради,
взяли участь  генеральний директор АПК «МАЇС» Осадчий С.С., та керівники сільськогосподарських підприємств.


На початку лютого 2018 року випала значна кількість опадів у вигляді снігу. Силами Тальнівського МУВГ для розчищення снігу було задіяно бульдозер ДЗ-42Г, крім цього задіяно близько 18 осіб з числа працівників для прибирання прилеглої території до підприємства. Станом на 5 лютого вже було розчищено територію управління, під’їзні шляхи до нього та території насосних станцій.

  

Стан підготовки меліоративних систем
до вегетаційного періоду 2018 року

На виконання доручення Держводагентства України від 05.10.2017 №5619/3/11-17  «Про підготовку меліоративних систем до роботи у 2018 році» міжрайонними управліннями водного господарства продовжують здійснюватися заходи із підготовки зрошувальних і осушувальних міжгосподарських систем до вегетаційного періоду.  
Станом на 31 січня 2018 року площа підготовлених зрошувальних систем становить 8,0 тис.га. Проведено  ремонт 34 насосно-силових агрегатів на 7 міжгосподарських насосних станціях. Підготовлено 79,0 км міжгосподарських трубопроводів.
Осушувальні системи підготовлені на площі 26,6 тис.га.  Підготовлено 335,5  км міжгосподарських осушувальних каналів. Проведено ремонт 10 споруд на осушувальній мережі. В зоні діяльності Лівобережного міжрайонного управління водного господарства виконані роботи з очищення міжгосподарських каналів від замулення в обсязі  1,0 тис.м3. Крім того, проведено аналогічні роботи на внутрішньогосподарських каналах в обсязі  21,2 тис.м3.


    

31 січня 2018 року фахівці Правобережного МУВГ та Черкаського регіонального офісу взяли участь у засіданні комісії з питань ТЕБ та НС  за участі представників державної служби з надзвичайних ситуацій, водогосподарських організацій, служби експлуатації автомобільних доріг та структурних підрозділів районної державної адміністрації,
На засіданні розглядалось питання «Про передумови формування водопілля в районі та підготовку структурних підрозділів районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ, організацій до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році».
 В ході засідання було затверджено:
1. Склад районного оперативного штабу для забезпечення безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків у2018 році.
2. Положення про районний оперативний штаб для забезпечення безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків на території району у 2018 році.
3. План дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ, організацій Черкаського району незалежно від форм власності щодо підготовки до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2018 році.

 

31 січня  під головуванням голови Звенигородської райдержадміністрації Василя Довбуша відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в ході якої затверджено план дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо підготовки до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2018 році та затверджено склад районного оперативного штабу для забезпечення безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків. Участь у засіданні приймав провідний інженер з використання водних ресурсів Тальнівського МУВГ – Микитенко Анатолій.

18 та 19 січня 2018 року в Тальнівському районі випала значна кількість опадів у вигляді снігу (товщина снігового покриву місцями сягала 1 метра), тому в місті Тальне та на території сіл, що входять в об'єднану територіальну громаду, проводилися роботи з ліквідації наслідків негоди.
Тальнівська міська рада висловлює вдячність за надану посильну допомогу в проведені заходів з ліквідації снігових заметів на автошляхах міста Тальнівському міжрайонному управлінню водного господарства (керівник Пономаренко О.А.) та надіється на подальшу співпрацю при вирішенні питань забезпечення стабільного функціонування об
'єктів соціальної сфери і транспортної інфраструктури Тальніської об'єднаної територіальної громади.

Роз’яснення стосовно розробки проектів землеустрою з встановлення
та впорядкування водоохоронних зон, прибережних захисних смуг
та смуг відведення на водних об’єктах області.


Відповідно статті 79 Водного кодексу України залежно від водозбірної площі басейну річки поділяються на великі, середні та малі.
До великих належать річки, які розташовані у кількох географічних зонах і мають площу водозбору понад 50 тис. км2.
До середніх належать річки, які мають площу водозбору від 2 до 50 тис. км2.
До малих належать річки з площею водозбору до 2 тис. км2.
В області протікає 1037 річок, з них: 7 середніх - це річки  Рось, Тясмин, Супій, Велика Вись, Гнилий Тікич, Гірський Тікич, Ятрань та решта малих.
В басейнах річок розташовано 2950 ставків та 38 водосховищ. Частково на території області знаходяться два великих водосховища Канівське та Кременчуцьке.
Відповідно до ст. 88 Водного кодексу України та ст. 60 Земельного кодексу України, з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності, вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.
Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:
- для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів - 25 метрів;
- для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів - 50 метрів;
- для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів.
Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.
У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації.
Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою.
Проекти землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг (з установленою в них пляжною зоною) розробляються в порядку, передбаченому законом.
Відповідно до ст. 91 Водного кодексу України та ст. 63 Земельного кодексу України, для потреб експлуатації та захисту від забруднення, пошкодження                  і руйнування магістральних, міжгосподарських та інших каналів на зрошувальних і осушувальних системах, гідротехнічних та гідрометричних споруд, а також водойм і гребель на річках встановлюються смуги відведення з особливим режимом користування.
Розроблення окремих проектів землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг та смуг відведення законом не передбачено.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08.05.1996
№ 486 «Про затвердження Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них», для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку, вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм встановлюються водоохоронні зони.
У межах водоохоронних зон виділяються землі прибережних захисних смуг та смуги відведення з особливим режимом їх використання відповідно до статей 88-91 Водного кодексу України.
Проекти цих зон розробляються на замовлення фізичних та юридичних осіб, узгоджуються з власниками землі, землекористувачами, Мінприроди, Держводагентством та територіальними органами Держгеокадастру і затверджуються відповідними місцевими органами виконавчої влади або виконавчими комітетами рад.
Контроль за створенням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також за додержанням режиму використання їх територій здійснюється місцевими органами виконавчої влади, виконавчими комітетами рад, Держекоінспекцією та її територіальними органами.Злагоджена та ефективна робота міжрайонних  управлінь водного господарства у значній мірі залежить від справного стану машин та механізмів. Саме тому, служби головного механіка в зимовий період продовжують проводити підготовку механізмів до роботи.  З метою якісного виконання ремонту та обслуговування техніки на допомогу машиністам-трактористам залучаються  висококваліфіковані працівники зі складу  робітників ремонтно-механічної майстерні.
Станом на 26.01.2018 року, згідно графіків, в ремонті  перебуває 11 одиниць техніки. Запущено в роботу УАЗ-452, Т-150К, ЕО-2621.
Через значний сніговий покрив, техніка управлінь проводить розчищення проїздів до водогосподарських об’єктів та очистку територій промбаз від снігових заметів.

   


Успішність роботи управління в значній мірі залежить від стану техніки. Саме тому, служба головного механіка Тальнівського МУВГ в зимовий період проводить підготовку механізмів до весняно-осіннього періоду.
З метою якісного виконання ремонту та обслуговування техніки залучаються працівники із числа робітників ремонтно-механічної майстерні. На даний час ремонтується екскаватор Е304Г, трактор з навісним обладнанням ДТ-75 та легковий автомобіль ВАЗ 2121.


 

У ремонтний період машиністи насосних установок, ремонтно-налагоджувальних груп водогосподарських організацій, проводять ретельний огляд насосного, механічного і електротехнічного обладнання, запірно-регулюючої арматури, змащення усіх їх робочих частин та різьбових деталей, заповнення підшипників антикорозійними мастилами, замінюють підшипники, які вийшли з ладу.
Згідно графіку планово-попереджувальних  ремонтів вже відновлено 4 насосні агрегати Чорнявської НС-1. Найближчим часом планується капітальний ремонт:
- електродвигунів М280 на Р.Полянській НС-2 (1 шт.), та Чорнявській НС-1 (1 шт.)
- трансформаторів ТМ 100/35-04 кВ Трушівської ЗС НС-2, НТМИ-6/0,1 Черкаської ЗС ГНС.   
Всього на міжгосподарських насосних станціях області під час підготовки до поливного сезону заплановано підготувати 112 насосно-силових агрегатів.  

    

22 січня 2018 року на площі Слави відбулися заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України, покладання квітів до пам’ятника «Борцям за волю України». До урочистостей долучилися представники обласної та міської влади, військовослужбовці, громада міста та представники Черкаського регіонального офісу.

18 та 19 січня 2018 року випала значна кількість опадів у вигляді снігу. Силами Тальнівського МУВГ для розчищення снігу було задіяно всіх працівників управління та 2 одиниці тракторної техніки. Станом на 25 січня вже розчищено територію управління, під’їдні щляхи до нього та території насосних станцій. Також управління надавало на платній основі техніку Тальнівській ОТГ для ліквідації снігових заметів на автошляхах, за що міський голова Тальнівської міської ради висловив подяку начальнику Тальнівського МУВГ Пономаренку О.А.


Черкаське регіонального офісу повідомляє, що станом на 19.01.18 в телефонному режимі проведено контроль стану справ на виробничих об'єктах міжрайонних управліннь.  На деяких об
єктах відсутнє електропостачання, по області тривають снігопади та хуртовини, товщина покриву складає більше 50 см., проводяться роботи по розчищенню прилеглих територій від снігу, надзвичайних ситуацій немає. 
На виконання п. 4 Плану дій Держводагенства України щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році міжрайонними управліннями водного господарства, в межах діяльності Черкаського обласного управління водних ресурсів, створено 22 аварійних бригади в кількості 120 осіб та підготовлено до роботи 42 одиниці транспортних засобів та механізмів.

 

16 січня 2018 року в приміщенні Чорнобаївської районної державної адміністрації під керівництвом голови райдержадміністрації Джоболди С. М. було проведено семінар з сільськими головами району з питань природоохоронних заходів у 2018 році. На семінарі розглядалися питання щодо розроблення паспортів водних об’єктів та отримання дозволів на спеціальне водокористування відповідно до чинного законодавства.
У семінарі взяли участь начальник відділу використання та обліку вод Черкаського регіонального офісу Довгенко Д.С., заступник начальника Лівобережного МУВГ Манько О.М. та начальник відділу водних ресурсів Лівобережного МУВГ Надточій І.О.


10 січня 2018 року  в Черкаській облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В.  відбулася нарада щодо стану виконання доручень облдержадміністрації стосовно поліпшення гідрологічного стану р. Тясмин. На нараді також розглядалися питання щодо включення природоохоронних заходів до «Обласної Програми охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки» та стан їх фінансування в 2018 році.
Від Черкаського обласного управління водних ресурсів в нараді взяли участь заступники начальника регіонального офісу Журавель Сергій Володимирович та Куліш Жанна Вікторівна.

Інформація «Про стан підготовки меліоративних систем
до вегетаційного періоду 2018 року»


На виконання доручення Держводагентства України від 05.10.2017 №5619/3/11-17  «Про підготовку меліоративних систем до роботи у 2018 році» міжрайонними управліннями водного господарства у вересні-жовтні минулого року було здійснено дефектовку міжгосподарської частини зрошувальних та осушувальних систем. Детальніше...


Протягом 2017 року силами міжрайонних управлінь водного господарства в області було відновлено та впорядковано 20 джерел зокрема:
- 2 джерела в адміністративних межах Драбівської сільської ради Корсунь - Шевченківського району;
-  2 джерела в селі Набутів Корсунь - Шевченківського району;
-  2 джерела в селі Карашина Корсунь - Шевченківського району;
- 3 джерела в адміністративних межах Корсунь - Шевченківської міської ради (джерело в міському парку, джерело «Корсунка» та джерело «Мусієве» в с.Саморідня);
-  джерело в адміністративних межах Городищенської міської ради;
-  джерело «Дідок» селі Тарасово - Григорівка Чигиринського району;
- 2 джерела в адміністративних межах Мошнівської сільської ради Черкаського району;
- джерело «Набережне» в заплаві р. Лучка (канал К-2 Золотоніської осушувальної системи) Благодатнівської сільської ради;
-  джерело в с. Плешкані Золотоніського району;
- джерело «Прадавня криничка» хутір Згар Золотоніської міської ради;
- 2 джерела в адміністративних межах Тальнівської об’єднаної територіальної громади;
- 2 джерела в  прибережній смузі р. Удич в с. Мала Севастянівка та с. Козаче Христинівського району;
Крім  того, було розчищено та облаштований витік річки Черепинка в селі Черепин Корсунь - Шевченківського району, а також облаштовано місце відпочинку біля джерела “Очаків” на річці Рось в селі Набутів Корсунь - Шевченківського району та  місце відпочинку на річці Тясмин в місті Чигирин.

  

21-22 грудня 2017 року начальник Черкаського регіонального офісу М.М. Шведенко взяв участь у презентації геопорталу «Водні ресурси України» у Держводагентстві та у нараді щодо запровадження енергосервісних договорів на об’єктах Держводагентства.Працівниками відділу енергозбереження Лівобережного МУВГ та працівниками Золотоніської ЕД проводиться  капітальний  ремонт електродвигуна  типу  М280МL4 – 200 кВт  з  Дмитрівської НСП та  перевірка електрозахисних засобів у Вереміївської ЕД.

Фахівцями служби енергозбереження  міжрайонних управлінь водного господарства проводиться поточний ремонт та налагоджування насосно-силового обладнання насосних станцій, яке буде задіяно у поливі сільськогосподарських культур у 2018 році. Зокрема, в рамках підготовки до поливного сезону 2018 року у Тальнівському МУВГ проведено ремонт двох електродвигунів потужністю 200 кВт на насосній станції Стебнівської міжгосподарської зрошувальної системи.


Електротехнічними лабораторіями управлінь водного господарства проводяться випробування та перевірки енергетичного обладнання та засобів захисту.
Управліннями складено та узгоджено з Державною інспекцією енергонагляду графіки технічного огляду насосних станцій, щодо подачі напруги на трансформаторні підстанції насосних станцій які будуть працювати в поливний період 2018 року.  

   

22 грудня в регіонального офісу відбулась технічна рада з розгляду питання ремонту шлюза-регулятора ШР №8 на магістральному каналі р.Тясмин Тясминської міжгосподарської осушувальної системи.
В засіданні технічної ради, крім її членів, взяли участь голова Степанківської об’єднаної територіальної громади Черкаського району Чекаленко І.М., начальник управління агропромислового розвитку Черкаської РДА Данилишин П.І., директор ТОВ «ПБК ВОДПРОЕКТ» Ромаш В.В.


  

20 грудня в Орхуському центрі Мінприроди відбувалось обговорення проекту Концепції реформування сфери охорони та відтворення вод, раціонального використання водних ресурсів та розвитку водного господарства і меліорації земель. На обговоренні Черкащину представляли: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступник начальника Журавель С.В., начальник відділу ЕВМЕО Заболотний С.П., голова обласної ради профспілок агропромислового комплексу Горлач М.В., головний гідротехнік агропромислової компанії «Кернел-Трейд» Ковальчук О.В.
При обговоренні висунуто ряд зауважень до даного проекту. Його  охарактеризовано як недостатньо підготовлений для подачі на затвердження Кабінетом Міністрів України через численні недоліки та такий, що не вирішує проблем водного господарства. Розробникам рекомендовано Проект Концепції доопрацювати та продовжити дискусію.

    20 грудня 2017 року  під керівництвом голови Маньківської районної державної адміністрації Віштака Ігоря Анатолійовича відбулося засідання колегії районної державної адміністрації. У її роботі взяли участь члени колегії, сільські та селищні голови, начальники відділів та управлінь районної державної адміністрації та представники Черкаського регіонального офісу і Тальнівського МУВГ.
Роз’яснення учасникам зібрання щодо отримання дозволу на спецводокористування надав головний фахівець з використання водних ресурсів відділу водокористування та обліку вод Черкаського обласного управління водних ресурсів - Сімборський Ігор Миколайович, а щодо необхідності виготовлення паспортів водних об’єктів та заключення договорів оренди - начальник відділу водних ресурсів Тальнівського МУВГ – Подхватілін Олександр Валерійович.


Водогосподарські організації регіонального офісу завершили дефектування наявного парку техніки та механізмів, в тому числі тієї, яка поставлена на зберігання на зимовий період. Складено графіки ремонтів, якими передбачено максимальне завантаження ремонтно-механічних майстерень у зимовий період. Станом на 13 грудня поточного року по регіонального офісу в ремонті знаходиться 8 одиниць автотракторної техніки. Частина наявної техніки перебуває в очікуванні ремонту.

   

Після закінчення поливного сезону працівниками Правобережного міжрайонного управління водного господарства завершується відкачка трубопроводів зрошувальних систем. На даний час проводиться спорожнення напірного трубопроводу  Русько-Полянської зрошувальної системи.

Силами Лівобережного управління продовжуються земляні роботи по очищенню внутрішньогосподарської та міжгосподарської мережі Золотоніської осушувальної системи в адмінмежах Крутьківської сільської ради Чорнобаївського району за кошти СТОВ «АГРОКО»


8 грудня відбулось 16-е засідання технічної ради регіонального офісу. Для обговорення питань були запрошені: директор ТОВ «ПБК-ВОДПРОЕКТ» Ромаш В.В., директор ТОВ «ДНІПРО-ГАЗОН» Вінокуров О.В., керуючий СТОВ «Нива»
 На порядок дня виносились питання:
1. Про погодження проекту виконання робіт по об’єкту «Реконструкція внутрішньогосподарської  зрошувальної мережі Ліплявської міжгосподарської зрошувальної системи на землях ФГ «Колосок» в адміністративних межах Озерищанської сільської ради Канівського району Черкаської області».
2. Про погодження проекту виконання робіт по об’єкту «Реконструкція внутрішньогосподарської  зрошувальної мережі Чорнявської міжгосподарської зрошувальної системи на землях СТОВ «НИВА» в адміністративних межах Чорнявської сільської ради Черкаського району Черкаської області».
Керуючись Законом України «Про меліорацію земель», прийнято рішення погодити зазначені проекти та виконання робіт в межах дії існуючих зрошувальних систем, як такі що відповідають виданим технічним умовам. Площа зрошення, яка підлягає реконструкції по ФГ «Колосок» становить 89,5 га, в тому числі І черга – 36 га, а по СТОВ «Нива» - 282,5 га.В Черкаському регіонального офісу 08 грудня 2017 року, в рамках Всеукраїнського тижня права,  було проведено День прав людини, який відзначається в день проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Під час семінару було окреслено основні права  та обов’язки громадян України, закріплені Основним Законом держави – Конституцією України. Було наголошено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Конституційні права, свободи та обов'язки разом із конституційними гарантіями утворюють основи правового статусу особистості в Україні. Держава покладає на себе відповідальність забезпечувати реалізацію прав і свобод людини і громадянина, охороняти і захищати права та свободи. Свої права і свободи громадяни також можуть захищати в суді.

 

8 грудня 2017 року в приміщенні Смілянської районної державної адміністрації відбулася нарада з питань порядку оформлення договорів оренди водних об’єктів та отримання дозволів на спеціальне водокористування відповідно  чинного законодавства.
В нараді взяли участь заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В., начальник відділу використання та обліку вод Довгенко Д.С., начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Косенка С.М., орендарі водних об’єктів та голови сільських рад району.

Інформація щодо проведення інвентаризації водних об’єктів та гідротехнічних споруд


Станом на 1 грудня 2017 року інвентаризація водних об’єктів та гідротехнічних споруд завершена всіма районними державними  адміністраціями області, акти інвентаризації не надійшли лише від міських рад міст Умань, Сміла та Корсунь - Шевченківський.
Всього за весь період проведення інвентаризації до регіонального офісу надійшло 2916 актів інвентаризації водних об’єктів та гідротехнічних споруд.
Відповідно актів інвентаризації встановлено, що в області налічується 2947 водних об’єктів, на яких розташовано 2734 гідротехнічні споруди, з них 1112 мають балансоутримувачів


Довідка про стан кадрової роботи  Черкаського регіонального офісу
за 11 місяців 2017 року


За 11 місяців 2017 року в Державному інституті управління та економіки водних ресурсів пройшли підвищення кваліфікації 10 інженерно-технічних працівників.
У листопаді  2017 року викладачами Державного інституту управління   та економіки водних ресурсів проведено виїзне навчання з підвищення кваліфікації фахівців водогосподарських організацій області за темою «Впровадження міжнародних стандартів водної безпеки та безпеки праці  згідно вимог Угоди про асоціацію Україна - ЄС». Взяли участь у навчанні 70 осіб.
В семінарах та на курсах підвищення кваліфікації, в інших установах та організаціях області, взяли участь 39 інженерно-технічних працівники.
Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників робітничих професій проводиться в навчальному пункті Лівобережного міжрайонного управління водного господарства. За 11 місяців 2017 року пройшли навчання 447 працівників різних робітничих професій.30 листопада в  регіонального офісу відбулися навчання з підвищення кваліфікації  фахівців водогосподарських організацій області за темою «Впровадження міжнародних стандартів водної безпеки та безпеки праці згідно вимог Угоди про асоціацію Україна - ЄС». Курс лекцій за 6 годинною програмою провела завідувач кафедри водогосподарських систем і охорони праці Державного інституту управління та економіки водних ресурсів Сторчак В.А

29 листопада 2017 року в приміщенні Черкаської обласної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В. відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих в межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району, в якому взяли участь начальник регіонального офісу Шведенко М.М. та  начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.
 На засіданні розглянули 9 заяв про поновлення договорів оренди землі під водними об'єктами, 5 заяв про внесення до переліку водних об’єктів, які виставлятимуться на торги, а також 1 заяву про припинення права користування на умовах оренди, у зв’язку із завершенням дії договору.


28 листопада в рамках підготовки до поливного сезону 2017-2018 року службою енергозбереження на Стебнівській наносній станції І підйому було проведено заміну кабельних наконечників.

  


 

Силами Лівобережного МУВГ проведено поточний ремонт (заміну) роз’єднувачів трансформаторної підстанції на території промбази управління. В подальшому будуть проводитися роботи по облаштуванню покрівлі на даному об’єкті.


23 листопада 2017 року колективом  Лівобережного МУВГ були проведені заходи з благоустрою територій промбази управління, Золотоніської, Супійської та Вереміївської експлутаційних  дільниць. В цілому  прибрано територію на площі 0,61 га.

  

25 листопада 2017 року біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій відбулися заходи вшанування – Дня пам’яті жертв голодомору. Участь у заходах, взяли представники Черкаського регіонального офісу, міської й обласної влади, військові, духовенство, священики різних релігійних конфесій.

   

21 листопада 2017 року о 10:00 на площі Слави м. Черкас відбулися заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи, покладання квітів до пам’ятника «Борцям за Волю України» та молебні у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. У заходах взяли участь представники Черкаського регіонального офісу.


16 листопада 2017 року відбулася промивка Стеблівського та Корсунь-Шевченківського водосховищ, розташованих на р. Рось у якій взяли участь члени Міжвідомчої комісії - голова Корсунь-Шевченківської міської ради Гайдай О.В., фахівці БУВР Росі, заступники начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В. та Куліш Ж.В., фахівці Правобережнеого МУВГ, ЧФ ЗЕА «Новосвіт», а також депутати, представники Корсунь-Шевченківської мерії, Корсунь-Шевченківської районної громадської екологічної організації ВЕЛ та місцеві жителі.


  
9 листопада 2017 року в районі підприємства Черкасирибгосп м. Черкаси відбувся захід по внесенню дворічок рослиноїдних риб у Кременчуцьке водосховище. У заході взяли участь представники облдержадміністрації та головний інженер Правобережного міжрайонного управління водного господарства Горгуль Д.І.


8 листопада 2017 року в приміщенні Черкаської обласної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В. відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих в межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району, в якому взяла участь заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж.В.
  На засіданні розглядалися заяви щодо надання в оренду водних об’єктів, а також питання підготовки лотів до продажу права оренди земельних ділянок водного фонду на земельних торгах.
Як зазначив перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації  Віталій Коваль до проведення земельних торгів в області готові 142 водних обєкти, з яких по 127 ми  визначено виконавців торгів, котрі готують землевпорядну документацію. Перші торги відбулися у вересні, наступні заплановані на  грудень 2017 року.
  Під час засідання комісії обговорили також шляхи вирішення питання щодо плати за оренду водних об
єктів, розглянули більше десятка клопотань субєктів господарювання про включення водних обєктів на торги та шість клопотань про поновлення договорів оренди земельних ділянок водного фонду.
  Системна робота в цьому напрямку сприятиме швидшому наповненню місцевих бюджетів
підсумував  Віталій Коваль.

7 листопада 2017 року  делегація Черкаського обласного управління водних ресурсів  на чолі з начальником управління  М.М.Шведенко відвідала XV Міжнародну спеціалізовану виставку «AQUA UKRAINE-2017», яка відкрилась на території  Міжнародного виставкового центру у м.Київі.
Під час офіційного відкриття виставки у рамках Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства» голова Держводагентства України Ірина Овчаренко у привітальній промові наголосила на важливості економічно вигідного і раціонального використання водних ресурсів у нашій державі.
На виставці «AQUA UKRAINE-2017» представлено роботу водогосподарських організацій в напрямку реформування галузі, застосування передових технологій для утримання об’єктів водного господарства та меліоративних систем, енергозбереження. Зокрема, за допомогою системи віртуальної реальності  було запропоновавно здійснити віртуальну екскурсію на споруди  управління  Головного Каховського  магістрального каналу та Управління каналу Дніпро-Інгулець.

З метою належної презентації діяльності водогосподарських організацій Черкаської області, регіонального офісу  та міжрайонними управліннями водного господарства  на виставці були представлені інформаційні матеріали.
Делегація регіонального офісу мала змогу ознайомитися з експозиціями виставки та оглянути її експонати, а також обмінятися набутим досвідом щодо управління, охорони і відтворення водних ресурсів з колегами інших регіонів України.


1 листопада 2017 року  в Черкаській обласній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Коваля В.В. відбулася нарада щодо розгляду питань з розчистки меліоративних каналів в заплавах Кременчуцького водосховища та поліпшення     гідрологічного    стану річки Тясмин, у якій взяли участь начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж.В., начальники управлінь облдержадміністрації:  екології та природних ресурсі - Звягінцева О.М., агропромислового розвитку  - Колодка І.Л., начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів Бовсуновський О.М., голова комісії з ліквідації Черкасирибоохорони Миронінко А.І. та голова Смілянської РДА  Беззубий О.Б.
Під час засідання презентували, розроблений фахівцями обласного управління водних ресурсів, картографічний макет водного господарства області. Найближчим часом її доопрацюють і вона стане путівником для рибників, водників та екологів під час реалізації заходів четвертого напряму Стратегії розвитку Черкащини, а саме: екологічної безпеки та збереження довкілля.
Як зазначив керівник обласного управління водних ресурсів     Шведенко М.М., запропоновано розділити наш регіон на 13 суббасейнів. Три з них спеціалісти регіонального офісу вже опрацювали. Їх очищення сприятиме поліпшенню гідрологічного стану річки Тясмин.
В той же час, для розробки техніко-кономічного обґрунтування послідовності кроків із розчистки річок області рекомендовано доповнити всі басейни, додавши наявні на територіях очисні споруди, сміттєзвалища, прибережні захисні смуги тощо.


Шведенко М.М. звернув увагу на  приклад  розчистки каналів річки Супой, що на Золотоніщині. Це відбулось завдяки спільним зусиллям підприємства «Маяк», обласної та місцевої влади.
Крім того, Микола Шведенко зазначив, що з розчисткою Тясмину готові допомогти група компаній «Маїс». Тож за два тижні відповідні сільські ради Смілянського, Черкаського та Чигиринського районів, до яких прилягає річка, опрацюють подані їм проектні пропозиції.
Система очищення річок має бути комплексною та послідовною. Об’єднавши зусилля та ресурси обласного та місцевих бюджетів, приватних підприємців, зможемо досягти поставленої мети. Насамперед беремося за 4 з 13 річкових басейнів, зокрема Тясмину, Ятрані, Гнилого Тікича та Супою – підсумував В.В.Коваль.


Станом на 31 жовтня 2017 року  в області завершено поливи сільськогосподарських культур.  Всього протягом вегетаційного періоду  полито 13,0 тис. га, що на 0,8 тис.га більше ніж у минулому році. З них на площі 1,3 тис.га проведено вологозарядкові поливи. У зоні дії міжгосподарських  зрошувальних систем забезпечено подачу води на площу 12,1 тис.га.
У тому числі всього поливалось  у зоні діяльності Лівобережного МУВГ –  7,5 тис.га, Правобережного МУВГ – 5,0 тис.га, Тальнівського МУВГ –  0,6 тис. га.
Також виконано 89,8 тис.га гектарополивів, що на 27,3 тис.га більше ніж у
2016 році.
Насосними станціями міжрайонних управлінь водного господарства сільгоспвиробникам подано 16,7 млн .м3 води, що 5,3 млн.м3 більше ніж у
2016 році.


  

31 жовтня 2017 року  на виконання обласної  Програми  « Розвиток рибного господарства області»  в Іркліївському риборозпліднику Чорнобаївського району відбувся  запуск  2-х річних  рослиноїдних риб. У заході взяли участь керівництво області, виконуючий обов’язки начальника Лівобережного міжрайонного управління водного господарства  Устименко О.В., головний гідротехнік управління Іванкова О.М. та начальник  Золотоніської експлуатаційної дільниці Манько В.М.
На це зарибнення спрямували 2 млн грн. І це – тільки початок. Надалі доєднуватимуться також райони, що розташовані вздовж водосховища наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

 


 

23-24 жовтня 2017 року в м. Дніпро відбувся семінар – тренінг для поглиблення розуміння процесу створення програм моніторингу стану вод та підготовки карт загроз і ризиків повеней відповідно до Водної Рамкової та Паводкової директив Європейського Союзу (проект APENA).
В семінарі взяли участь заступник начальника  регіонального офісу
Куліш Ж.В. та начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Н.С.


 

20 жовтня в регіонального офісу відбулась технічна рада за участю представників агропромислової компанії «МАЇС». На засіданні розглядались наступні питання:
1. Про роботу насосної станції Ліплявської міжгосподарської зрошувальної системи.
2. Про необхідність виконання заходів з екологічного поліпшення стану р.Тясмин та р.Супій.


 
20 жовтня 2017 року трудовим колективом Тальнівського МУВГ проведення прибирання території продбази. Здійснено заходи по ліквідації нанесеного сміття, опалого листя, посохлої рослинності, а також здійснено санітарну обрізку садка, що знаходиться на території управління.

  

19 жовтня 2017 року в регіонального офісу  відбулася нарада, в якій взяли участь начальник управління доходів, фінансів виробничої сфери і інформаційних технологій Департаменту Черкаської облдержадміністрації Карабан Н.М., начальник обласного управління водних ресурсів       Шведенко М.М., заступник начальника управління Журавель С.В., начальник відділу водних обєктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.,  начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Н.С.,  начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності Кривошея О.М. та начальник відділу економіки Білоус О.М. На нараді обговорювалися проблемні питання надходження коштів за оренду водних обєктів та механізми їх вирішення.

 

17-18 жовтня 2017 року на базі Черкаського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар «Організація забезпечення режиму секретності, мобілізаційної підготовки, ведення секретного та службового діловодства в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування» та лекція щодо захисту інформації в інформаційних системах та на об’єктах інформаційної діяльності. В семінарі взяли участь представники Черкаського регіонального офісу.Колектив Черкаського обласного управління вітає
з Днем захисника України
і святом Покрови Пресвятої богородиці!
Ці знаменні дати
нерозривно пов
язані між собою
і увібрали в себе багаті і славні
козацькі традиції,
уособлюють мужність і героїзм оборонців
та визволителів рідної землі впродовж
всієї багатовікової української історії.
В це світле свято
бажаю Вам родинного щастя,
сімейного затишку, козацького здоров
я,
невичерпної енергії і миру!

Начальник   управління             М.М.Шведенко


  

27 вересня начальник регіонального офісу Шведенко М.М. провів нараду за участю керівного складу міжрайонних управлінь водного господарства, ТОВ АПК «Маїс», відповідних юридичних служб. На нараді піднімались питання можливості створення спільної із водокористувачем юридичної особи  з відновлення та експлуатації Ліплявської міжгосподарської зрошувальної системи, необхідності покращення гідрологічної ситуації на р.Тясмин та р.Супій та включення заходів по цих об’єктах до обласної програми охорони навколишнього середовища. Крім того, визначені роботи, що ввійдуть до 2 етапу створення обласного дорадчого центру.


16 вересня у регіонального офісу, відбулась Технічна рада в якій взяли участь начальник управління експлуатації водогосподарських систем, енергозбереження та механізації  Держводагентства України Розгон В.А., начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М., заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В., генеральний директор СТОВ «АПК МАЇС» Осадчий С.С. та директор ТДВ «Русь» Григоренко В.Л., керівники міжрайонних управлінь та начальник відділу експлуатації водогосподарських систем, водокористування, механізації, енергозбереження та охорони праці Заболотний С.П. На технічній раді розглядалось питання співпраці із СТОВ «АПК МАЇС» з  експлуатації Ліплявської МЗС. Прийнято рішення про доцільність створення юридичної особи із змішаною формою власності та необхідність підписання договору про спільну діяльність. Робочій групі доручено опрацювати дане питання та підібрати відповідну нормативно-правову базу.
Крім того на засіданні розглянуто можливості залучення коштів місцевого бюджету, органів місцевого самоврядування та господарств-землекористувачів для ремонту осушувальної мережі каналів та русел річок-водоприймачів в межах території Тясминської та Супійської міжгосподарських осушувальних систем.15-16 вересня з
метою надання практичної та методичної допомоги на Черкащину приїздив начальник управління експлуатації водогосподарських систем, енергозбереження та механізації  Держводагентства України Розгон В.А.
Під час поїздки ознайомився із частиною відновленої осушувальної мережі в СТОВ «Маяк» Золотоніського району, провів огляд технічного стану державних насосних станцій Ліплявської та Черкаської  міжгосподарських зрошувальних систем.
Також розглядалось питання щодо можливості проведення в рамках Держводагентства семінару з підвищення рівня використання зрошувальних та осушувальних систем на базі Черкаського регіонального офісу. Також проведено зустрічі із керівництвом господарств-водокористувачів СТОВ «Маяк»  та ТДВ «Русь» Золотоніського району, генеральним директором агропромислової компанії «Маїс» Осадчим С.С.
15 вересня Рогон В.А. взяв участь у відкритті першої черги оновленого обласного Дорадчого центру Черкаського регіонального офісу та посадив ялинку з начальником Черкаського регіонального офісу Шведенком М.М.  

 11 вересня 2017 року в  обласному управлінні водних ресурсів відбулася робоча зустріч за участю заступника голови Держводагентства України Гвозденка П.В., начальника регіонального офісу Шведенка М.М., заступників начальника, керівників структурних підрозділів апарату управління та  керівників міжрайонних управлінь.
В ході зустрічі обговорили питання  функціонування навчального пункту, який здійснює підготовку працівників технічних спеціальностей та приведення у відповідність матеріально-технічної бази пункту  для отримання ліцензії на навчання працівників, в тому числі і сторонніх організацій.07 вересня 2017 року в приміщенні обласної державної адміністрації відбулось засідання "Про заходи щодо реалізації Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014-2020 роки" в частині проведення зариблення Кременчуцького водосховища. В засіданні прийняв участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

30 серпня 2017 року в актовому залі регіонального офісу відбулася нарада за участю начальників, заступників начальників та начальників відділів водних ресурсів водогосподарських організацій області щодо розгляду основних напрямків у галузі водного господарства та раціонального використання водних ресурсів області.
На нараді відбулося підведення підсумків інвентаризації гідротехнічних споруд та водних об’єктів області. Також були розглянуті: процедура видачі дозволів на спеціальне водокористування; процедура подачі матеріалів для включення до обласної програми охорони навколишнього природного середовища; питання розширення переліку платних послуг, що надаються водогосподарськими організаціями області; питання щодо реорганізації водогосподарської галузі згідно «Концепції реформування організаційної структури Державного агентства водних ресурсів України» та інше.

 

23 серпня 2017 року на Соборній площі м.Черкас відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора України. В заходах приймали участь представники Черкаського регіонального офісу.


  

Всі роботи пов’язані з утримання техніки в справному стані в Лівобережному МУВГ проводяться власними силами в ремонтно-механічних майстернях експлуатаційних дільниць управління.
Зокрема, проведено ремонт:
- екскаватора ЕТ-26-30 (д/н 17607 СА) – ремонт ходової частини (ремонт опорних ходових котків), заміна масла, встановлення додаткового вентилятора охолодження.
- бульдозера Д-606 (інв №10520162) – ремонт ходової частини з заміною траків гусені, зварювальні роботи штовхаючого бруса, ремонт відвалу, ТО ходової частини.    
  В зв’язку з проведенням експертного обстеження з повним технічним оглядом та згідно дефектної відомості на автомобільний кран КС-3562 (д/н 49-81 ЧКМ) та автопідйомник ВС-22 МС (д/н 12-55 ЧКП) -проведені зварювальні роботи, заміна рукавів високого тиску, заміна масла, фарбування.

 


Учні молодших класів Благодатнівської ЗОШ І-ІІІ ст., перебуваючи у пришкільному таборі, в супроводі класних керівників відвідали територію Лівобережного міжрайонного управління водного господарства. Головний інженер, Устименко О.В., провів дітям екскурсію по території стоянки робочої техніки та механізмів, гідрометеорологічному майданчику та по території в цілому. Під час екскурсії дітям розповідали про основні напрямки діяльності управління, та закликали до бережного ставлення та раціонального використання водних ресурсів.


Ліквідація наслідків після буревію від 01.07.2017р. на МК р.Золотоношка, пікет 97+78 силами Золотоніської експлуатаційної дільниці Лівобережного МУВГ13.07.2017 в ТДВ «Русь» с.Гельмязів Золотоніського району відбулось виїзне засідання технічної ради регіонального офісу. До  порядку дня внесено питання необхідності проведення реконструкції Ліплявської міжгосподарської зрошувальної системи.
Група компаній «Маїс» має намір протягом 2-2,5 років запровадити зрошення полів в ТДВ «Русь» Золотоніського району на загальній площі близько 3,5 тис.га. Подача води може здійснюватись лише від Ліплявської насосної станції. Крім того, ТОВ «ДНІПРО-ГАЗОН»  також планує відновити зрошувані трубопроводи від цієї системи на площі до 100 га. Господарства відновлення трубопровідної мережі будуть проводити поетапно. Наразі за кошти АПК «Маїс» завершується виготовлення  проектної документації з реконструкції напірного трубопроводу. На технічній раді також піднімалось питання визначення оптимальних варіантів застосування дощувальної техніки та необхідності ремонту насосної станції.
На засідання були запрошені представники ПБК  «Водпроект», НВП «Іригаційні системи», компаній – постачальників дощувальної техніки «DFT AGRO», «Ліндсей»», підрядна будівельна організація ТОВ «Майстер», відповідальні фахівці ТДВ «Русь».   

 

12 липня 2017 року заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В. прийняв участь у розширеному засіданні комісії по розгляду об'єктів щодо включення до державного інвестиційного проекту. Детальніше...

Акція до «Міжнардного Дня Дніпра»
  

З нагоди  Міжнародного Дня Дніпра, який відзначався 1 липня 2017 року  працівниками Правобережного міжрайонного управління водного господарства була проведена низка заходів:
Силами працівників управління прибрано 0,56 км прибережної захисної смуги річки Дніпро.

Силами Драбівської ЕД :
1. Впорядковано території насосних станцій, меліоративні системи, водогосподарські споруди та прибережну смугу р. Рось протяжністю – 3 км;
2. Проведена робота по відновленню джерела «Очаків» в с. Набутів Корсунь-Шевченківського району, прибрано сміття та створено поблизу нього місце відпочинку.
3. В газеті «Надросся» від 6 липня 2017 року опублікована стаття  про  результати проведеної роботи по впорядкуванню територій поблизу водних об’єктів  та  важливості  відновлення і облаштування джерел.

Силами Тясминської ЕД:
1. Проведено прибирання прибережних захисних смуг річки Дніпро  протяжністю – 0,8 км.
2. Проведено прибирання на території Адамівсько-Рацівської, Тіньківської, Трушівської, Чорнявської насосних станцій на площі 1,01 га, упорядковано газонів та клумб на площі 0,14га.
3. Проведено прибирання 2,5 км прибережних захисних смуг р. Тясмин, яка являється магістральним каналом осушувальної системи «Тясмин».
4. Проведені роботи по впорядкуванню джерела «Дідок» в с. Тарасово-Григорівка Чигиринського району.

Силами Черкаської ЕД:
1. Проведено прибирання прибережної захисної смуги р. Дніпро протяжністю 0,3 км та прибрано територію головної насосної станції Черкаської зрошувальної системи на площі в 0,5га, ліквідовано 2 сміттєзвалища.
2. Проведено прибирання території Мошнівської насосної станції на площі 0,5 га та ліквідовано сміттєзвалище поблизу р. Вільшанка.

  


З метою вивчення досвіду створення і функціонування обласного  Дорадчого центру  делегація  Черкаського регіонального офісу відвідала Дорадчий центр Кіровоградського (29.05.2017) та Інформаційно-дорадчу дільницю на базі Фрунзенського міжрайонного управління водного господарства  Дніпропетровського регіонального офісу (07.06.2017). До складу делегації, яку очолив заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В., ввійшли начальник Лівобережного МУВГ  (Вовк В.А.), начальник (Поповіченко М.Г.) та інші представники  Правобережного МУВГ.
В ході зустрічі були обговорені питання утримання, фінансування  Дорадчих центрів, роботи з водокористувачами та  зацікавлення їх сучасними технологіями зрошення. Делегація ознайомились з інформаційними стендами, експонатами, пов’язаними з комплектацією зрошувальних мереж, показовими ділянками  застосування краплинного зрошення для поливу ягідних культур, саджанців кущів та дерев а також  відвідали  музейні кімнати зрошуваного землеробства.
5 липня в регіонального офісу відбулась технічна рада з розгляду питання щодо можливості використання потужностей насосної станції та трубопровідної мережі Ліплявської міжгосподарської зрошувальної системи для поливу земель в адмінмежах Озерищенської сільської ради Золотоніського району. На   засідання були запрошені: Винокуров О.Ю. - директор ТОВ «ДНІПРО-ГАЗОН» із м.Дніпро, Ромаш В.В. -  директор ПБК «Водпроект», Осадчий С.С. -  генеральний директор ТОВ « АПК Маїс».
Із врахуванням матеріалів з корегування проекту «Реконструкція напірного трубопроводу Ліплявської міжгосподарської зрошувальної системи для забезпечення подачі води в ТДВ «Русь» Золотоніського району»,  прийнято рішення щодо можливості відбору води із напірного трубопроводу витратою до 200 л/с, при умові проведення реконструкції зрошувальної мережі із безнапірною подачею води в акумулюючий басейн.


З нагоди 21 річниці  Конституції України на будівлі контори та експлуатаційних дільниць Правобережного міжрайонного управління водного господарства були встановлені Державні Прапори України, представники управління прийняли участь у офіційних заходах, що проводились місцевими органами влади. Напередодні Дня Конституції України на Площі Знань Черкаського державного технологічного університету відбулися урочистості з нагоди відзначення 21-ї річниці Конституції України. У рамках заходу відкрито погруддя українському політику, депутату України 2-го, 3-го та 6-го скликань, проректору з навчальної роботи Черкаського інженерно-технологічного інституту, одному з авторів Конституції України Михайлу Сироті.


28 червня 2017 р. Україна відзначила 21-ту річницю прийняття  першої Конституції незалежної української держави.  З нагоди одного з найбільшого державного свята по всій країні відбулися урочистості, святкові заходи, народні гуляння.
Колектив Тальнівського МУВГ також приєднався до святкування всенародного свята. Так,  27 червня відбулося зібрання колективу, де з словами поздоровлення привітав з наступаючим святом начальник управління Пономаренко О.А. та було вивішено Державний Прапор України.
28 червня урочистості продовжилися у районному будинку культури. Присутніх у залі тальнівчан та гостей міста привітали керівники району. Завершував урочистості святковий концерт за участю кращих аматорських колективів районного будинку культури та міського центру дозвілля.

      

За ініціативи громадського активу Звенигородського району районною радою 23 червня 2017 року було організовано та проведено нараду щодо проблеми зменшення рівня води та забруднення річки Гнилий Тікич. В ході обговорення, зокрема, розглядалось питання, щодо забору води ТОВ «Рулонні газони» та ЗЕА «Новосвіт» (Звенигородська ГЕС). На нараду було запрошено та заслухано представника Тальнівського МУВГ – провідний інженер з використання водних ресурсів Микитенко А.М. 

22 червня 2017 року минає 76 років відтоді, як нацистська Німеччина напала на Радянський Союз, у складі якого була Україна. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.
На знак вшанування усіх загиблих українців у ході Другої світової війни представники колективу Тальнівського МУВГ поклали вінок до Меморіалу Слави у центрі Тального і хвилиною мовчання пом’янули загиблих.
Цього дня у храмах району пройшли поминальні молебні за упокій душ невинно загиблих у роки Другої світової війни, а на державних установах приспущено прапори із траурними стрічками.
  
22 червня 2017 року, під головуванням першого заступника голови Державної комісії з питань техногенно –екологичної безпекі та надзвичайних ситуацій Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Зубка Г.Г., в селекторному режимі, було проведенно позачергове засідання зазначеної Комісії.
Основним в порядоку денного засідання було питання Про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній період 2017 року, що є традиційним для цієї пори року і пов’зане з настанням спеки та різким підвищенням рівня пожежної небезпеки.
В засіданні Комісії брали участь її постійні члени, зокрема заступник Голови Державного агентства водних ресурсів Гвозденко П.В.
У своєму виступі Гвозденко П.В. визначив роль та місце структурних підрозділів Держводагентства в системі запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь, дав оцінку стану їх готовності до реагування на надзвичайні ситуапції.
В Черкаській області в роботі Комісії брали участь голова регіональної комісії з питань ТЕБ та НС – заступник голови облдерадміністрації Омаргалієв К.С., керівники структурних підрозділів облдерадміністрації, місцевих установ центральних органів виконавчої влади, причетних до вирішення порушених питань.
Від регіонального офісу у роботі регіональної комісії з питань ТЕБ та НС брала участь заступник начальника Куліш Ж.В. та фахівець з питань цивільного захисту Ковбасюк В.Я.


 


21 червня  до Черкаського регіонального офісу завітала з робочим візитом делегація  Запорізького регіонального офісу, яку очолив начальник обласного управління Шляховчук В.А.. До складу делегації ввійшли начальники МУВГ  :
Вільнянського - Фальченко В.В., Запорізького - Попов М.Х., Кам’янського
Хорешков С.А. та начальник управління каналів Північно-Рогачикської зрошувальної системи Щербина А.В.
В ході зустрічі була підписана Угода  про співпрацю між Черкаським  обласним управлінням водних ресурсів та Запорізьким обласним управлінням водних ресурсів щодо розвитку водного господарства та меліорації земель на 2017-2020 роки.
Делегація ознайомилася з роботою системи  краплинного зрошення саду ТОВ «Маїс» в селі Чорнявка Черкаського району та Першотравневої міжгосподарської зрошувальної системи в селі Васютенці Чорнобаївського району, а  також відвідали відновлену  осушувальну систему СТОВ «Маяк» в    селі Піщана Золотоніського району.
Також делегація відвідала історичні місця Черкащини.

   

 

Указом Президента України від 18 березня 2003 року №226/2003 в Україні встановлено професійне свято – День працівників водного господарства, яке щорічно відзначається у першу неділю червня.
Так, 2 червня 2017 року проведено урочисті збори трудового колективу та святкування професійного свята. На зборах були присутні члени трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також колишні працівники, які на даний час знаходяться на пенсії.
Урочисті збори були відкритті начальником управління. В своєму виступі він поздоровив працівників управління з професійним святом. Після вітальних слів було проведено відзначення працівників управління, які внесли вагомий внесок в розвиток галузі та з нагоди свята, грамотами та подяками.


 

31 травня 2017 року на базі Лівобережного міжрайонного управління водного господарства з нагоди відзначення Дня працівників водного господарства була проведена весняна спартакіада.
В змаганнях взяли участь команди апарату Черкаського регіонального офісу, Правобережного, Лівобережного і Тальнівського міжрайонних управлінь водного господарства.
За підсумками спартакіади з 5 видів змагань команда Тальнівського МУВГ посіла ІІІ місце.26 травня 2017 року з метою активізації діяльності управління, спрямованої на поліпшення естетичного оформлення та благоустрою території бази Тальнівського МУВГ було проведено суботник.
Під час проведення суботника працівниками управління було виконані роботи по впорядкуванню вже існуючих клумб та засадженю квітниковою рослинністю, також побілено бордюри та дерева, прибрано прилеглу територію і скошена трав’яниста рослинність.


Трудовим  колективом  управління 19 травня 2017 року  проведено  зібрання в рамках святкування Дня  Південного Бугу, з метою обговорення  стану водних ресурсів, їх захисту від забруднення та засмічення.   Працівниками  управління  зроблено  свій  внесок  в  проведення  заходів,  а  саме було ліквідовано 14 стихійних  сміттєзвалищ, очищено від сміття 1 км берега вздовж р.Гірський Тікич в м.Тальне, проведено очищення берегової лінії на водних об’єктах біля насосних станцій протяжністю 5,2 км, висаджено 15 дерев.         
З метою поширення знань та виховання у школярів дбайливого ставлення до води, попередження засмічення та забруднення водних об’єктів   проведено лекцію-бесіду з учнями Монастирищенського навчально-виховний комплексу "Ліцей - загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів "Ерудит".
Підготовлено виступ просвітницького спрямування та озвучено редакцією радіомовлення в Жашківському, Тальнівському та Звенигородському районі. Опубліковано  статті  в  газетах: «Уманська зоря» Уманського району та «Трибуна хлібороба» Христинівського району.   

Лівобережним МУВГ продовжуються роботи по очищенню від мулу та розрівнюванню кавальєрів на внутрішньогосподарських осушувальних каналах згідно договору з СТОВ «АГРОКО» в межах Крутьківської сільської ради.


Домантівською насосною станцією Золотоніської експлуатаційної дільниці здійснюється подача води для поливу сільськогосподарських культур в ТОВ "Домантівське". Полив проводиться дощувальними машинами "Дніпро" і "Бауер". З початку сезону станом на 22 травня в господарстві більше одного разу полито 346 га зрошувальних земель. Насосною станцією забезпечено подачу води в об'ємі більше 68,5 тис.м3.


Лівобережним МУВГ проводяться земельні роботи по очищенню каналів внутрішньогосподарської і міжгосподарської мережі в межах Крутьківської та Мельниківської сільських рад, на каналах к-1, к-3. Згідно договору з СТОВ «Агроко».


 

На виконання доручення Держводагенства України від 30.03.2017 №1745/9/11-17 щодо проведення щорічної акції «За чисте довкілля» (Місячник благоустрою) та дня благоустрою, наказу регіонального офісу від 31.03.2017 № 34 станом на 22 травня 2017 року було проведено наступні заходи, зокрема:
- впорядковано та приведено в належний санітарний стан території міжрайонних управлінь та експлуатаційних дільниць, насосних станцій та прилеглих до них території на площі 72,98 га;

- ліквідовано 42 сміттєзвалища, обсяг вивезених відходів склав 43,5 м3.

- упорядковано 1,98 га газонів та клумб;
- висаджено 322 саджанця дерев та 86 кущів;
- проведено санітарну обрізку 324 дерев;
-  підбілено 490 дерева;
- очищено від сміття берегів річок протяжністю 47,4 км;
- розчищено та упорядковано 10 джерел.  

Силами Золотоніської експлуатаційної дільниці виконані роботи по ремонту залізобетонного мосту, а саме бетонування проїжджої частини на пікеті ПК119+35 на річці Золотоношка  в селі Благодатне, який знаходиться на балансі Лівобережного МУВГ.

12 травня 2017 року о 10 годині в приміщенні облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрацій Коваля В.В. відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району
Від регіонального офісу взяли участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М., та начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.


11-12 травня комісією регіонального офісу у складі фахівців відділу експлуатації водогосподарських систем, водокористування, енергозбереження, механізації та охорони праці проведено обстеження насосних станцій міжгосподарських зрошувальних систем та  оперативний контроль IV ступеню з охорони праці, безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки та виробничої санітарії в зоні діяльності Лівобережного МУВГ. В роботі комісії взяли участь головний інженер управління, заступник начальника, головний фахівець з охорони праці, начальники експлуатаційних дільниць та інженери насосних станцій.   

На виконання наказу Держводагентства від 17.02.2017   №27  «Про стан охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки у 2016 році в організаціях, на підприємствах, що належать до сфери управління Держводагентства, та заходи з охорони праці, протипожежної та  дорожньої безпеки у 2017 році»  у  квітні місяці головним фахівцем з охорони праці Верман О. Д. та головним механіком Стретовичем А.О.  Черкаського регіонального офісу була проведена взаємоперевірка  стану охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху на водогосподарських об’єктах Південно- Бузького БУВР (Миколаївська обл.). Перевірка пройшла в Снігурівському УВГ, Баштанському МУВГ та  апараті басейнового управління. За результатами перевірки складено акт, який направлено до Держводагентства.

В області завершено укладання договорів на подачу води для зрошення сільськогосподарських культур. В поточному році із державних точок водо виділу планується полити 10660 га земель. Нагадаємо, що у минулому році фактично було  полито 10803 га. Найбільші площі поливу передбачаються в Черкаському  та Золотоніському районах.
Станом на 10 травня міжрайонні управління водного господарства вже розпочали подачу води для  поливу по наступних господарствах: СТОВ «Дніпро» Чорнобаївського р-ну, Агрофірма «Маяк», СТОВ «Воля»,  ТОВ «Домантівське», ТОВ «Пальміра» Золотоніського району, СФГ «Обрій» Тальнівського р-ну, Уманський тепличний комбінат. Всього полито 470 га.

  

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 р. № 777-р «Деякі питання проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів» працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства прийняли участь у проведенні щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля».  Детальніше...


8-9 травня у Тальнівському районі відбулися урочистості, приурочені до 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 72-ї річниці завершення Другої світової війни.
8 травня у районному будинку культури відбувся святковий концерт на честь відзначення Дня пам
яті та примирення, на якому були присутні керівники району, громадськість міста, молодь.
9 травня урочисті заходи продовжилися традиційними ходою, мітингом та покладанням квітів на Пагорбі Слави, у яких взяли участь керівники району та міста, представники трудових колективів, школярі та студенти.
Учасники заходів вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали квіти до Вічного вогню.  
Працівниками Лівобережного МУВГ була прибрана територія сільського стадіону.  Проводилися роботи з вирубування чагарнику, ремонт  перил та місць для сидіння, побілка огороджуючих стовпчиків. Фотографії відповідних робіт додаються.

Профспілковий комітет Лівобережного МУВГ привітали ветерана Великої Вітчизняної війни Даника Г.П. з нагоди річниці Дня Перемоги. Фотографія додається.

Працівники ЛМУВГ брали участь у ході, присвяченій Дню Перемоги  над нацизмом та покладанні квітів до пам’ятника льотчику Г. П. Берези.


09 травня 2017 року зранку у середмісті Черкас та на Соборній площі відбувся урочистий мітинг та святкова хода з нагоди річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Участь у заходах прийняли представники Черкаського регіонального офісу.

 


9 травня 2017 року працівники управління взяли участь в урочистих заходах присвячених 72-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
О 10 годині відбувся урочистий мітинг на Соборній Площі та урочиста ходьба до Пагорбу Слави за участі ветеранів, учасників антитерористичної операції, перших осіб міста та області, військових, громадських організацій, дітей та дорослих.
Надалі по місту відбулися святкові концерти та польова кухня, де відвідувачів пригощали солдатською кашею.4 травня 2017 року в приміщені обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На засіданні розглядалися питання:
• Запобігання виникнення пожеж в лісових масивах, торф'яниках та сільськогосподарських угідь;
• Стан  поводження з твердими побутовими відходами;
• Стан забезпечення населення безпечною для здоров'я людей питною водою.
У засіданні взяла участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В.

Регіонального офісу та підпорядковані організації постійно приймають участь в проведенні акцій екологічного спрямування.
Так з початку цього року, станом на 3 травня, в рамках акцій по відзначенню «Всесвітнього дня води», «Дня довкілля» та «Місячника благоустрою» вже  відновлено та впорядковано 7 джерел, прибрано 55,15 га територій, ліквідовано 38 сміттєзвалищ, висаджено 322 дерев та 77 кущів, підбілено 308 дерев, упорядковано 0,815 га газонів, очищено від сміття 43,7 км берегів річок та водойм, опубліковано 4 статті в газетах та озвучено 3 виступи по радіо.

26 квітня 2017 року, у Тальному біля пам’ятного знака «Дзвони Чорнобиля» пройшов мітинг-реквієм, приурочений до 31-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Вшанувати пам’ять тих, хто ціною власного життя приборкував мирний атом, який вийшов з-під контролю, прийшли керівники району, представники підприємств та організацій, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громад кість міста.
На завершення мітингу присутні вшанували хвилиною мовчання ліквідаторів, які відійшли у вічність та поклали квіти до пам’ятного знаку героям-чорнобильцям.
 


28 квітня 2017 року працівники управління вшанували пам'ять працівників, загиблих від нещасних випадків на виробництві. Після чого відбулися урочисті заходи в актовому залі «Черкасиводоканал», в ході яких заступник голови області Сергій Овчаренко привітав черкащан зі святом та нагородив кращих працівників грамотою. Було відзначено наскільки важливим є вчасне повідомлення про нещасні випадки на виробництві. Детальніше...

  
27 квітня 2017 року начальник регіонального офісу Шведенко М.М. взяв участь у колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарського-меліоративного комплексу за І квартал 2017 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у ІІ кварталі 2017 року; про відновлення працездатності зрошувальних систем на умовах державно-приватного партнерства; про заходи щодо запровадження енергосервісних договорів в Управлінні каналів Інгулецької зрошувальної системи; про досвід впровадження біомеліорації Басейновим управлінням водних ресурсів річки Рось.
Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.


26 квітня 2017 року  у Правобережному міжрайонному управлінні водного господарства відбулося засідання комісії з охорони праці під головуванням головного інженера управління Горгуля Д.І. .в якому прийняли участь заступник начальника управління Жалдак М.В., провідний інженер з охорони праці Поліна Н.О., головний енергетик Шарков О.І., головний механік Зоря В.І. та представник відділення виконавчої дирекції ФССНВ у  м. Черкаси - страховий експерт з охорони праці Данилова І.В. На засідання був запрошений начальник управління Поповіченко М.Г., на якому обговорювались питання - Детальніше...

Про роботу відділу водних ресурсів Правобережного міжрайонного управління водного господарства за I квартал 2017 року

Регіонального офісу та підпорядковані організації постійно приймають участь в проведенні акцій екологічного спрямування.
Так з початку цього року, станом на 24 квітня, в рамках акцій по відзначенню «Всесвітнього дня води», «Дня довкілля» та «Місячника благоустрою» вже  відновлено та впорядковано 7 джерел,   прибрано 47,61 га територій, ліквідовано 36 сміттєзвалищ, висаджено 322 дерев та 77 кущів, підбілено 308 дерев, упорядковано 0,69 га газонів, очищено від сміття 39,3 км берегів річок та водойм, опубліковано 4 статті в газетах та озвучено 3 виступи по радіо.
Детальніше...

20 квітня 2017 року на базі Правобережного міжрайонного управління водного господарства відбулася нарада під головуванням начальника обласного управління водних ресурсів Шведенка М.М .в якій прийняв участь заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В., керівництво та начальники експлуатаційних дільниць Правобережного міжрайонного управління водного господарства. На нараді обговорювались питання:
- підготовки експлуатаційними дільницями управління насосних станцій до поливного сезону 2017 р.;
-   надання платних послуг;
-   проведення місячнику благоустрою;
-  оптимізація структури управління.
В ході проведення наради були обговорені нагальні питання та намічені шляхи вдосконалення роботи.


18 квітня  2017 року начальник відділу водних ресурсів Лівобережного МУВГ брала участь в нараді, яка відбулася в Драбівській РДА, щодо інвентаризації ставків  на виконання п.2 протоколу наради Черкаської обласної адміністрації від 14.11.2016 на нараді розглядалися питання щодо закінчення та підведення підсумків інвентаризації.  

   


Відбір проб води спеціалістами управління з свердловин Золотоніської осушувальної системи (нижня частина), згідно календарного плану по моніторингу меліорованих земель на 2017 рік.

   

12 квітня 2017 року працівники обласного управління водних ресурсів  провели упорядкування території головної насосної станції Черкаської зрошувальної системи Правобережного міжрайонного управління водного господарства.  Було висаджено більше 80 дерев та 60 кущів, проведено обрізку дерев та прибирання прибережної захисної смуги.

  

 

12 квітня спеціалістами ПП «Експедиція Акватрон-Еко» проведено водолазне обстеження рибозахисних пристроїв на водозаборах Стебнівської, Юрківської, Уманської та Тальнівської зрошувальних систем Тальнівського МУВГ.
Обстеженням виявлено, що водозабір Тальнівської та Уманської  з.с. знаходяться в задовільному стані і можуть експлуатуватися в 2017 році,  а водозабір  Стебнівської та Юрківської з.с. потребують проведення ремонтних робіт та очистки від намулу з проведенням повторного обстеження.

  

Трудовий колектив Тальнівського МУВГ  радо приймає участь у Всеукраїнській акції з благоустрою «За чисте довкілля» з метою створення сприятливого для життєдіяльності  людей довкілля, збереження і охорони навколишнього природного середовища, санітарного очищення, відновлення належної чистоти і порядку, озеленення та благоустрою населеного пункту.
Так, 7 квітня до Дня довкілля працівники управління провели роботи з благоустрою території виробничої бази, прилеглої території та територій насосних станцій. З настанням сприятливих погодних умов 10 квітня була проведена побілка дерев та бордюрів.   

 

7  квітня 2017 року працівниками Лівобережного МУВГ  було проведено щорічну акцію до Дня довкілля (День благоустрою) - було здійснено  захід щодо  прибирання території в заплаві р. Дніпро.  А також до цього заходу приєднались і волонтери  села Благодатне та приватний підприємець Гончар. Детальніше...

 

В рамках проведення моніторингу стану меліорованих земель та меліоративних систем, за І квартал 2017 року  обстежено 10201 га зрошуваних земель, відібрано 750 проб грунту на визначення вологості, проведено 37,5 пог.метрів розвідувального буріння.
На осушувальних системах проведено 1335 замірів рівнів грунтових вод.


У Лівобережному міжрайонному управлінні водного господарства функціонує навчальний пункт, який заснований  в 1982 році, для задоволення потреб галузі водного господарства області у кваліфікованих кадрах робітничих професій.
Навчальний пункт Лівобережного МУВГ організовує  та проводить навчання зі здобуттям професійно-технічної освіти початкового рівня. Професійне навчання здійснюється тільки з денною формою навчання з відривом та без відриву від виробництва. Планування і облік навчальної роботи здійснюється у відповідності до вимог і виходячи із замовлень міжрайонних управлінь водного господарства, Черкаського регіонального управління водних ресурсів та інших сторонніх організацій області у потребі підготовки кадрів робітничих професій.
Згідно Положення про професійне навчання кадрів на виробництві навчальний заклад має право для надання послуг з підготовки ряду робітничих професій.
З 20 грудня 2016 року згідно наказу № 117 від 16.12.2016 проводиться навчання за професією «Машиніст насосних установок». Група складається з 12 осіб. Навчання проводять – головний енергетик Черкаського ОВР Назаренко І.В., головний фахівець з охорони праці Черкаського ОВР
Верман О.Д., завідувач навчального пункту Лівобережного МУВГ
Лямін Є.Ф., майстер виробничого навчання Лівобережного МУВГ
Ляшенко Г.М., провідний інженер з охорони праці Лівобережного МУВГ Масюк В.В., головний механік Лівобережного МУВГ Кравченко О.С. Навчання триватиме до 14 квітня 2017 року.


7 квітня 2017 в регіонального офісу проведено технічну раду з розгляду питання щодо скиду в р.Тясмин підземних вод із свердловин Мало-Бузуківського гранкар’єру. На технічну раду були запрошені: головний інженер ПАТ «Мало-Бузуківський гранітний кар’єр»Расіч О.І., директор ПБК «Водпроект»Ромаш В.В., заступник начальника Черкаського РУВР Бондаренко В.О. Прийнято рішення запропоновану схему скиду відкачаних підземних вод вважати прийнятною, але можливість скиду розглянути додатково після проведення проектних вишукувань та проведення оцінки їх впливу на стан поверхневих вод.

Інвентаризація водних об’єктів та гідротехнічних споруд області

Відповідно до п.2 Протоколу наради обласної державної адміністрації щодо вирішення проблемних питань з проведення інвентаризації гідротехнічних споруд, що розташовані на водних об’єктах області, передачі їх на баланс сільським, селищним, міським радам, а також вирішення проблемних питань щодо інвентаризації та наданні в користування на умовах оренди водних об’єктів області від 14 листопада 2016 року районним державним адміністраціям області спільно з представниками міжрайонних управлінь водного господарства, Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, управління цивільного захисту облдержадміністрації, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції в Черкаській області та органів місцевого самоврядування було доручено провести інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд.
Черкаським регіонального офісу було розроблено та погодженно з Головним управлінням Держгеокадастру акт інвентаризації. Крім того, регіонального офісу визначено відповідальним за збір інформації по проведенню інвентаризації.
Станом на 1 квітня 2017 року інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд завершено  в таких районах, а саме:
- в Чорнобаївському, Корсунь - Шевченківському, Смілянському, Золотоніському, Маньківському,  Уманському, Христинівському  та Жашківському районах;
- акти інвентаризації в паперовому вигляді надійшли з Чорнобаївського, Маньківського, Корсунь - Шевченківського, Христинівського та Уманського районів (всього надійшло 988 актів інвентаризації, згідно них на балансі знаходиться 386 гідротехнічних споруд);
- відповідно до інформації, наданої райдержадміністраціями, в області триває робота з  проведення інвентаризації у Городищенському, Лисянському, Звенигородському, Монастирищенському, Тальнівському, Кам’янському, Катеринопільському, Чигиринському, Шполянському, Драбівському, Черкаському та Канівському районах.
За повідомленнями, що надходять від районних державних адміністрації інвентаризацію планується завершити до кінця травня.


млин с. Доброводи Уманського району

Ставок Чигиринський район


 

4 квітня в Правобережному міжрайонному управлінні водного господарства була проведена зустріч із студентами Черкаського художньо-технічного коледжу, на якій фахівці управління ознайомили майбутніх випускників із основними напрямками роботи управління в області меліорації земель та водних ресурсів в межах діяльності управління. А також була проведена агітаційна  робота серед студентів щодо роботи в галузі меліорації та водного господарства.


4 квітня 2017 року в управлінні агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації відбулася робоча нарада з обговорення «Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014-2020 роки»
У нараді взяла участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В.


 

4 квітня 2017 працівниками відділу водних ресурсів Лівобережного МУВГ спільно з учнями 2, 4 та 10 класів Благодатнівської ЗОШ І-ІІІ ст. були проведені заходи з посадки дерев до Дня довкілля. Спільними зусиллями висаджено 12 саджанців берези та 25 плодово-ягідних саджанців. Детальніше...

 

В рамках проведення акцій екологічного спрямування Лівобережним управлінням водного господарства за перший квартал 2017 року проведено наступні заходи:
1. До Всесвітньої акції «Посади дерево миру» працівниками відділу водних ресурсів та Золотоніської ЕД на базі Лівобережного МУВГ та в межах прибережної захисної смуги р.Золотоношка висаджено 24 дерева. Детальніше...  

  


30 березня 2017 року в управлінні агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації відбулася робоча нарада з попереднього розгляду заяв з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району.
Унараді прийняла участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В.


   

На виконання доручення Державного агентства водних ресурсів України від 30.03.2017 №1745/9/11-17 Черкаським регіонального офісу та міжрайонними управліннями водного господарства розпочато проведення заходів з відзначення Місячника благоустрою.
Станом на 3 квітня 2017 року впорядковано та приведено в належний санітарний стан територію бази Тальнівського міжрайонного управління водного господарства, насосні станції та прилеглі до них території на площі 4,72 га. Упорядковано 10 клумб, висаджено 52 саджанця квітів, проведено санітарну обрізку дерев в кількості 51 шт, очищено берегову лінії протяжністю 1,2 км та ліквідовано 7 сміттєзвалищ.

 30 березня 2017 року начальника регіонального офісу Шведенко М.М. взяв участь у колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підготовку до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році, зокрема, щодо стану підготовки зрошувальних та осушувальних систем, магістральних каналів; про хід договірної кампанії щодо надання платних послуг з подачі води на полив, заходи щодо енергозбереження,  запобігання та протидії корупції у водогосподарських організаціях та інші питання.
Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.

 

Службою головного механіка Тальнівського МУВГ проводиться підготовка до весняно-осіннього періоду автотранспортної техніки. Згідно дефектних актів в управлінні складено графік ремонту техніки, також створена ремонтна бригада з числа працівників ремонтно-механічної майстерні.
На даний час ремонтується екскаватор Е-304Г та бульдозер Т130 МБ.

   

31 березня 2017 року силами працівників Тальнівського МУВГ було впорядковано та приведено в належний санітарний стан територію бази, насосні станції та прилеглі до них території. У заходах взяли участь всі працівники управління, прибрано територію на площі 4,72га, упорядковано 10 клумб, висаджено 52 саджанця квітів, проведено санітарну обрізку дерев в кількості 51 шт, очищено берегової лінії протяжністю 1,2 км та ліквідовано 7 сміттєзвалищ. Заходи проводились у рамках акції «За чисте довкілля».

28 березня 2017 року в залі засідань Тальнівської РДА відбулася нарада за участю першого заступника голови райдержадміністрації та сільськими головами району.
Роз’яснення учасникам зібрання щодо необхідності виготовлення паспортів на водні об’єкти, отримання дозволу на спецводокористування,  заключення договорів оренди водних об’єктів згідно чинного законодавства та пришвидшення проведення інвентаризації водних об’єктів надав заступник начальника Тальнівського МУВГ Коротченко Генадій Михайлович.


 

 28 березня на Тясминській насосній станції (с.Стецівка Чигиринського району) під головуванням першого заступника голови Черкаської облдержадміністрації Коваля В.В. відбулась нарада з проблемних питань екологічного та гідрологічного стану р.Тясмин. В засіданні  взяли участь представники управління екології, екологічної інспекції, обласного управління водних ресурсів, Правобережного МУВГ, Черкаського регіонального управління водних ресурсів, районних державних адміністрацій в межах басейну р.Тясмин.
  Відмічено, що протягом останніх років спостерігається зниження водності та обміління  р. Тясмин, проходить інтенсивне заростання та замулення річки, якість поверхневих вод в літній період маловоддя значно погіршується. Розглядались основні можливі причини такої негативної тенденції та шляхи їх усунення.  
 З доповіддю про технічний стан осушувальної мережі Тясминської осушувальної системи та гідрологічний стан водних об
єктів в межах басейну р.Тясмин виступив начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.


Колектив Тальнівського МУВГ в черговий раз приєднується до всесвітньої екологічної ініціативи щодо проведення масштабної всеукраїнської соціально-екологічної кампанії  Година Землі, яка покликана привернути увагу до проблеми зміни клімату.
Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин (у суботу 25 березня о 20:30), кампанія наголошує на необхідності щоденних дій кожного громадянина, спрямованих на збереження навколишнього середовища, раціональне використання природних ресурсів для подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою.

    

 24 березня 2017 року за участі заступника начальника обласного управління водних ресурсів Журавля С.В., зовнішньоекономічної асоціації «Новосвіт», предствників Басейнового управління водних ресурсів річки Рось, Черкаського обласного управління водних ресурсів, міського голови міста Корсунь-Шевченківський, представників органів місцевого самоврядування, Корсунь-Шевченківської районної громадської екологічної організації Всеукраїнської екологічної ліги, КП «Водоканал» міста Корсунь-Шевченківський, а також жителів смт. Стеблів та м. Корсунь-Шевченківський відбувся завершальний етап весняної промивки руслових водосховищ на річці Рось.
 Працівниками ЧФ ЗЕА «Новосвіт» було забезпечено залповий скид води зі Стеблівського водосховища з витратами 125 м3/с, шляхом включення турбін гідроелектростанції, а також підняття сегментного затвору гідротехнічної споруди.
Через годину, на Корсунь-Шевченківському водосховищі за допомогою роботи турбін Корсунь-Шевченківської ГЕС та підняття двох робочих щитів гідроспоруди було забезпечено залповий скид води з витратами 113 м3/с. Загальний об’єм води, використаної під час промивки склав 3 млн.м3.
  Після закінчення весняної промивки був складений відповідний протокол.23 березня 2017 року на базі Черкаського факультету Національного університету «Одеська юридична академія»  відбулося засідання круглого столу на тему «Правове регулювання охорони та використання водних ресурсів» присвячений Всесвітньому дню водних ресурсів, який відзначається 22 березня відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН.
В роботі круглого столу взяли участь  заступник начальника Черкаського обласного управління водних ресурсів Журавель С.В.,  к.ю.н., доцент Локтєва-Маклашова Н.В та студентів 3 курсу, спеціалізації «Прокуратура та слідство» .       
В ході зустрічі Журавель С.В. розповів студентам про практичні аспекти використання та охорони водних ресурсів, зокрема про проблеми водозабезпеченості області, особливості реформування галузі водного господарства за басейновим принципом та відповідні законодавчі зміни.
Студенти підготували цікаві та змістовні доповіді, зокрема,  Балдук А. «Правові аспекти господарського використання та охорони прибережних захисних смуг»,  Муллагалієва Г. «Правові аспекти реалізації права загального водокористування в Україні» та Черненко М. «Правові проблеми охорони від забруднення річки Дніпро»
Даний захід вкотре підтвердив важливість належного законодавчого підґрунтя для забезпечення охорони та раціонального використання водних ресурсів нашої держави.


До Всесвітнього дня води, який відзначався 22 березня  Правобережним міжрайонним управлінням водного господарства була передбачена та проведена низка заходів: на усіх дільницях проведені збори колективів працівників, проведені зустрічі з  учнями Свидівоцької, Рацівської, Стецівської, Будищанської  загальноосвітніх  шкіл I-III ступенів, Вітівського навчально - виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад I-II ступенів», Чигиринського навчально – виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – спеціалізована школа I-III ступенів №2», Корсунь - Шевченківської спеціалізованої школи інтернат, Моринського навчально - виховного комплексу з лекцією на тему «Стічні води», під гаслом «Навіщо витрачати воду?» Оголошений конкурс малюнків до Всесвітнього Дня Води серед учнів Свидівоцької загальноосвітньої  школи    I-III ступенів, переможцям конкурсу будуть вручені грамоти, подяки та подарунки. Детальніше...


   

22 березня 2017 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором. Детальніше...


 22 березня 2017 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Обєднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, повязаних з водним фактором.
 Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Стічні води», присвячена скороченню обсягів і повторному використанню стічних вод.
   Враховуючи актуальність питань щодо управління водними ресурсами, а також з метою підвищення екологічної свідомості та обізнаності громадян щодо проблем, повязаних з водним фактором, обласним управлінням водних ресурсів та міжрайонними управліннями водного господарства проведені наступні заходи:

- на експлуатаційних дільницях Правобережного МУВГ проведено збори колективів працівників, на яких було прослухано лекцію на тему «Стічні води», під гаслом «Навіщо витрачати воду?»;

 

- опубліковано в друкованих засобах інформації статті присвяченні відзначенню Всесвітнього Дня води в газетах «Трибуна Хлібороба» Христинівського району, «Уманська Зоря» Уманського району, «Вісник Золотоніщини» Золотоніського району та «Світлий шлях» Чорнобаївського району;


- 22 березня 2017 року озвучено в ефірі виступи по місцевому радіо Жашківського, Звенигородського та Тальнівського районах;
 - 22 - 23 березня 2017 року проведено виховні заходи в середніх навчальних закладах Христинівського району ЗОШ № 2 (дата 22.03.2017), Монастирищенського району ЗОШ № 1 (дата 21.03.2017), а також з учнями Свидівоцької, Рацівської, Стецівської, Будищанської  загальноосвітніх  шкіл I-III ступенів, Вітівського навчально - виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад I-II ступенів», Чигиринського навчально виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад спеціалізована школа I-III ступенів №2», Корсунь - Шевченківської спеціалізованої школи інтернат, Моринського навчально - виховного комплексу;
 - оголошено конкурси дитячих малюнків в Благодатнівській загальноосвітній середній школі Золотоніського району та серед учнів Свидівоцької загальноосвітньої  школи I-III ступенів Черкаського району;

  

 - виготовлено плакат для інформування учнів щодо «Всесвітнього дня води», який розміщено на стенді в фойє Благодатнівської загальноосвітньої середньої школи.Спеціалістами п.п. «Експедиція Акватрон-Еко»  проведено водолазне обстеження рибозахисних пристроїв на водозаборах  Іркліївської та Вереміївської ГНС Лівобережного МУВГ. Обстеженням виявлено, що водозабір Вереміївської ГНС в робочому стані, не замулений, що дозволяє провести закачування води до зрошувальної системи. Водозабір Іркліївської ГНС замулений, потребує розмиву та виконання поточного ремонту. Спеціалістами «Експедиція Акватрон-Еко буде проведено складання кошторису, виконані роботи по його ремонту з метою своєчасної подачі води в зрошувальну мережу.

17 березня 2017 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації відбулося засідання комісії з оцінки та конкурсного    відбору природоохоронних проектів та заходів, в якій взяв участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.
На засіданні розглядалися наступні питання:
- Стан реалізації природоохоронних проектів та заходів у 2016 році;
- Зміни до Порядку підготовки, оцінки та конкурсного відбору природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів обласного бюджету, затвердженого розпорядженням облдержадміністрації від 16.03.2016 №2 зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції   у Черкаській області  21 березня 2016 року за № 2/1640.
- Визначення початку зборів документів для участі у конкурсного відбору природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів обласного бюджету у 2017 році.

  

15 березня 2017 року в приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Рось в м.Біла Церква  відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р. Рось
Під час засідання були розглянуті питання щодо аналізу водогосподарської обстановки в басейні річки Рось протягом зимового періоду 2016-2017 років; звернення Сквирської райдержадміністрації Київської області щодо режимів роботи водосховищ, розташованих на р. Роставиця; пропозиції щодо режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем в басейні р.Рось на весняно-літній період 2017 року; звернення Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації Черкаської області щодо проведення весняної промивки Стеблівського та Корсунь-Шевченківського водосховищ; пропозиції щодо весняної промивки водосховищ питного водопостачання, розташованих на річці Рось; звернення Управління екології та природних ресурсів Черкаської облдержадміністрації з пропозиціями щодо режимів роботи та вирішення питання екологічного стану річки Рось.

Також було прийняте рішення провести весняну промивку водосховищ питного водопостачання, розташованих на річці Рось після затвердження зазначених режимів роботи Держводагентством України.
В засіданні приймав участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу
Журавель С.В.12 березня колектив управління разом з сільським головою та представниками Золотоніської райдержадміністрації вітали працівника, ветерана управління, ветерана ВВВ з ювілеєм – 90 річчям з Дня народження – Даника Григорія Порфировича.

 

10 березня 2017 року о 10.00 годині у актовій залі Черкаського регіонального офісу відбулося засідання колегії, в якій приймали участь представники Черкаського регіонального офісу та міжрайонних управлінь,  розглядалися такі питання:
1. Про Публічний звіт голови Держводагентства України за 2016 рік.
2. Про Концепцію реформування організаційної структури Держводагентства.
3. Різне


 

В період з 5 по 9 березня 1944 року Тальнівщина була звільнена від фашистських загарбників. Визволення розпочалось із сіл Павлівка ІІ та Онопріївка і завершилось в селах Вишнопіль і Легедзине.
Так керівництво району, представники організацій та підприємств, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громадськість міста 9 березня 2017 року, в день 73-ї річниці визволення Тальнівського району від окупантів, поклали квіти до Пагорба Слави, де поховані визволителі міста та району.
До Дня визволення Тальнівщини у роки Другої світової війни в приміщенні районного Будинку культури відбувся тематичний захід за участю народного аматорського хору ветеранів.

Щорічно у день народження поета, художника Т.Г.Шевченка 9 березня українці всього світу вшановують чергову річницю з дня народження великого Кобзаря. Вшанувати пам'ять великого українського поета до пам’ятника Т.Г.Шевченка у Тальному прийшли керівники району, представники організацій та підприємств, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громадськість міста. Присутні поклали корзини та квіти до підніжжя пам’ятника.

Заходи з вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка

     

Березень місяць на Україні - це місяць вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, якому в цьому році виповнилось би  203 роки.
Черкаською обласною державною адміністрацією було організовано ряд заходів із вшанування видатного сина українського народу у місті Черкаси, в селах Моринці і Шевченкове Звенигородського району та у місті Канів.
9 березня у день народження Тараса Григоровича Шевченка працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства взяли участь у церемонії покладанні квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченко на Театральній площі міста Черкаси. Цього ж дня відбулися літературні читання, присвячені творчості Т.Шевченка.  Всі бажаючі мали можливість прочитати вірші великого Кобзаря.     

Громадяни України в черговий раз приєднуються до всесвітньої екологічної ініціативи щодо проведення масштабної всеукраїнської  соціально-екологічної кампанії Година Землі, яка покликана привернути увагу до проблеми зміни клімату.
В суботу, 25 березня 2017 року о 20:30 люди по всьому світу вимкнуть світло на одну годину, Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднаних дій для збереження природи нашої планети.
Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин, кампанія наголошує на необхідності щоденних дій кожного громадянина, спрямованих на збереження навколишнього середовища, раціональне використання природних ресурсів для подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою.
Черкаське регіонального офісу  приєднується до цієї міжнародної ініціативи і закликає всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем.

7 березня 2017 року о 10 годині в облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрацій Коваля В.В. відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району.
Також, о 12 годині відбулася нарада щодо покращення гідрологічної ситуації та розробці першочергових заходів по відновленню та підтриманню гідрологічного режиму р.Тясмин.
Від регіонального офісу взяли участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника регіонального офісу Куліш Ж.В. та Журавель С.В., а також начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.


З 01.07.2013 року набрав чинності Закон України «Про аквакультуру», яким внесено зміни до Водного та Земельного кодексів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 № 420 затверджено типовий договір оренди водного об’єкта, наказами Міністерства екології та природних ресурсів України від 28.05.2013 № 236 та від 18.03.2013 № 99 затверджено «Методику визначення розміру плати за надані в оренду водні об’єкти» та «Порядок розроблення паспорта водного об’єкта».
Механізм реалізації прийнятих нормативно - правових актів в межах області регламентується розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації від 24.07.2015 № 359 «Про надання в користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області».
З метою виконання зазначених вище нормативних актів протягом 2016 року в області виготовлено та погоджено Держводагентством 118 паспортів водних об’єктів. Відповідно них 45 водних об’єктів знаходиться в межах населених пунктів та 73 - за межами. Черкаським регіонального офісу та структурними підрозділами було виготовлено 95 паспортів водних об’єктів, з них в межах населених пунктів знаходиться 35 водних об’єктів,  за межами - 60.
Всього за весь період в області виготовлено 276 паспортів водних об’єктів, з них 144 паспорти водних об’єктів, що знаходяться в межах населених пунктів та 132 – за межами населених пунктів.
Протягом 2016 року територіальним органом Держводагенства в Черкаській області погоджено 12 договорів оренди водних об’єктів, за січень – лютий 2017 року 7 договорів. За весь період заключено 24 договора оренди водних об’єктів.
Надходження коштів за кодом класифікації доходів 22130000,  22130001, 22130002 «Орендна плата за водні об’єкти (їх частини), що надаються  в користування на умовах оренди Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами (області, міста Києва)» за 2013-2016 роки склало 129,48 тис. грн..  

3 березня 2017 в Лівобережному МУВГ відбувся круглий стіл під головуванням начальника регіонального офісу Шведенка М.М. у якому взяли участь заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В., фахівці апарату управління водних ресурсів та начальники експлуатаційних дільниць Лівобережного міжрайонного управління водного господарства. Під час засідання обговорювались питання: детальний аналіз стану оплати праці за рахунок спеціального фонду, використання транспортних засобів, підготовки до вегетаційного періоду в розрізі експлуатаційних дільниць.


      

28 лютого 2017 в Правобережному МУВГ відбувся круглий стіл під головуванням начальника регіонального офісу Шведенка М.М. у якому взяли участь заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В., фахівці апарату управління водних ресурсів та начальники експлуатаційних дільниць Правобережного міжрайонного управління водного господарства. Під час засідання обговорювались питання:
- організації роботи експлуатаційних дільниць в напрямку залучення до управління водними ресурсами;
- проблемні питання укладання договорів на подачу води для зрошення сільськогосподарських культур та організації проведення поливів;
- підвищення ефективності використання наявного парку машин і механізмів;
- шляхи вдосконалення матеріального та фінансового забезпечення експлуатаційних дільниць.
За результатами круглого столу визначені основні завдання з подальшого вдосконалення роботи експлуатаційних служб.

   

За сприяння Держводагентства України, завершуються роботи з відновлення всмоктуючих трубопроводів на насосній станції Топилівської міжгосподарської зрошувальної системи.
Використовуючи низькі рівні води в Кременчуцькому водосховищі, силами Правобережного міжрайонного управління водного господарства здійснюється заміна ділянки водозабору із 2 ниток трубопроводів діаметром 500 мм, які були пошкоджені та занесені піском внаслідок коливань води та подвижки льоду.
Проведення ремонтних робіт дасть можливість задіяти в роботу Топилівську насосну станцію для здійснення подачі води на площу біля 600 га.
Господарства-водокористувачі профінансували здійснення заходів та активно допомагають у проведенні робіт.                                   
                     


27 лютого 2017 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

20 лютого 2017 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

             

20 лютого 2017 року на площі Слави м. Черкас відбулися заходи щодо відзначення Дня Героїв Небесної Сотні та покладання квітів до пам’ятника «Борцям за волю України», молебінь у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. В заходах прийняли участь керівники області, міста, представники громадськості та працівники Черкаського регіонального офісу та Правобережного МУВГ.

20 лютого 2017 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

   

15 лютого 2017 року відбувся мітинг та церемонія урочистого покладання квітів до пам’ятного знака «Воїнам-афганцям» на Площі Слави з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення Радянських військ з Афганістану. В заходах прийняли участь керівники області, міста, представники громадськості та працівники Черкаського регіонального офісу та Правобережного МУВГ.

За прогнозом літній сезон 2017 року буде не багатий на дощі. Тому, водогосподарськими організаціями раніше розпочато роботу з господарствами області щодо проведення поливного сезону. Відбуваються зустрічі з представниками потенційних водокористувачів, які можуть здійснювати поливи сільськогосподарських культур. За їх результатами підписуються відповідні протоколи-намірів. Це дасть змогу своєчасно підготувати зрошувальну мережу та насосні станції для подачі води на поля.
Мають намір зрошувати свої землі СТОВ «Дніпро» та СТОВ «Вереміївка» Чорнобаївського району, СТОВ «Пальмира» та СТОВ АФ «Маяк» Золотоніського району, СФГ «Промінь» та СФГ «Обрій» Тальнівського району.
Станом на 08.02.2017 вже підписано протоколи намірів на площу
3778 га, що становить 33 відсотки до площ, на які було укладено договори на подачу води державними насосними станціями в минулому році. Робота з підписання протоколів продовжується.


 
07 лютого 2017 року в прес центрі Черкаської обласної державної адміністрації відбулася нарада щодо відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь.
Під час якої були розглянуті питання щодо ролі водно-болотних угідь у розвитку природно-заповідного фонду Черкащини, їх значення для збереження популяції птахів та перспектива їх розвитку.
На нараді взяли участь представники регіонального офісу заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж. В. та начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Н.С.
31 січня 2017 року  в регіонального офісу під головуванням заступника начальника регіонального офісу Журавля С.В. відбулась нарада, в якій взяли участь керівники і спеціалісти експлуатаційних, фінансових та економічних служб, начальники експлуатаційних дільниць міжрайонних управлінь водного господарства, відповідальні фахівці регіонального офісу.
На засіданні розглядалось питання забезпечення функціонування водогосподарських організацій та укладання договорів на послуги з подачі води у 2017 році.
З метою забезпечення стабільної роботи водогосподарських організацій, прийнято рішення внести зміни до договору на надання послуг з подачі води на полив для зрошення сільськогосподарських культур в частині розробки календарних планів поливу та здійснення авансових платежів.


19.01.2017 з нагоди Дня вшанування захисників Донецького аеропорту та Дня Соборності України на площі Слави відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника «Борцям за волю України» та молебень у Свято-Троїцькому кафедральному соборі.
В заходах прийняли участь керівники області, міста, представники громадськості та працівники обласного управління водних ресурсів.


Шановні колеги!
Від щирого серця вітаю Вас
З світлим християнським святом –
Водохрещем.
Для нас це свято символізує
Очищення від усього нещирого і недоброго.
Це свято світлих та нових починань.
Христос Хрещається!


Начальник Черкаського
регіонального офісу                                М.М. Шведенко

Водогосподарські організації регіонального офісу завершили дефектування наявного парку техніки та механізмів, в тому числі тієї, яка поставлена на зберігання на зимовий період. Складено графіки ремонтів, якими передбачено максимальне завантаження ремонтно-механічних майстерень у зимовий період. Станом на 20 грудня поточного року по регіонального офісу в ремонті знаходиться 8 одиниць автотракторної техніки. Частина наявної техніки перебуває в очікуванні ремонту.

Розпочато підготовку зрошувальних систем до вегетаційного періоду 2017 року. Водогосподарські організації проводять ремонт насосно-силового обладнання на міжгосподарських насосних станціях. Станом на 15 грудня вже підготовлено 20 насосно-силових агрегатів

8 грудня 2016 року на базі Лівобережного міжрайонного управління водного господарства відбулася зустріч з представником СТОВ «Агроко» Потапенком І.В. щодо перспектив відновлення роботи Іркліївської зрошувальної системи на землях господарства,  орієнтовною площею 500 га., та проведення земляних робіт на внутрішньогосподарських осушувальних каналах нижньої частини Золотоніської осушувальної системи, в межах Мельниківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області.21 листопада з нагоди Дня Гідності та Свободи на площі Слави відбулася церемонія покладання квітів та молебень біля пам’ятника «Борцям за волю України». В заходах прийняли участь керівники області і міста, громадськість, представники Черкаського облводресурсів та Правобережного МУВГ.16 листопада в Тясминській експлуатаційній дільниці Правобережного МУВГ відбулося засідання круглого столу за участю фахівців обласного управління водних ресурсів та начальників експлуатаційних дільниць міжрайонних управлінь водного господарства. На засіданні обговорювалися питання:
1. Організація роботи експлуатаційних дільниць в напрямку залучення до управління водними ресурсами.
2. Проблеми організації проведення поливів та укладання договорів на подачу води для зрошення сільськогосподарських культур.
3. Підвищення ефективності використання наявного парку машин і механізмів при наданні послуг.
4. Шляхи вдосконалення матеріального та фінансового забезпечення експлуатаційних дільниць.
Визначено, що в першу чергу необхідно змінити підходи до акумулювання фінансових та матеріальних ресурсів, їх використання по експлуатаційних дільницях.  З метою стимулювання до збільшення об’ємів робіт, висловлювались побажання щодо збільшення відсотку спрямування коштів на оплату праці для працівників експлуатаційних дільниць при наданні послуг за договорами.  Також приділено увагу питанням розвитку зрошення, проблемам при експлуатації міжгосподарських осушувальних систем,  забезпеченню роботи застарілого парку механізмів.14 листопада під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Коваля В.В. відбулася нарада щодо вирішення проблемних питань з проведення інвентаризації гідротехнічних споруд та водних об’єктів області, взяття на баланс гідротехнічних споруд та надання в користування на умовах оренди водних об'єктів.
В нараді прийняли участь начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника регіонального офісу, начальники міжрайонних управлінь водного господарства, представники Державної екологічної інспекції в Черкаській області, департаменту екології та природних ресурсів, головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, управління  ДСНС України в Черкаській області, Черкасирибохорони, управління агропромислового розвитку ОДА, управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції, юридичного відділу облдержадміністрації та представники землевпорядних та проектних організації області.За результатами наради Ковалем В.В. було дано доручення доопрацювати акт інвентаризації та, до 01.02.2017 року, райдержадміністраціям спільно з представниками Головного управління Держгеокадасту в Черкаській області, управління  агропромислового розвитку облдержадміністрації, управління надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, державної екологічної інспекції в Черкаській області, представників міжрайонних управлінь водного господарства (регіонального офісу) та органів місцевого самоврядування провести інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд області з визначенням переліку безгосподарських гідротехнічних споруд.


Протокол наради облдержадміністрації щодо вирішення проблемних питань з проведення інвентаризації гідротехнічних споруд

Акт інвентаризації водних обєктів та гідротехнічних споруд
8 листопада делегація регіонального офісу взяла участь у Міжнародному водному форумі «AQUA UKRAINE-2016». Учасники ознайомилися із застосуваннями кращих світових практик на підприємствах водного та водопровідно-каналізаційного господарств, в будівельній сфері, підвищення енерго та ресурсозбереження, машинобудування. Під час проведення профільних конференцій прослухали спеціалізовану тематику наукових робіт з розвитку водного господарства та басейнового принципу управління водними ресурсами. Особливу увагу звернули на павільйон Держводагентства України.

 


3 листопада 2016 року начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М. взяв участь у нараді, що відбулася у Бортницькому міжрайонному управлінні водного господарства ім. Гаркуші М.А.
Під час наради обговорювалися питання щодо удосконалення діючої структури управління водними ресурсами у зв’язку з прийняттям Закону України *Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом, який спрямований на встановлення правових норм щодо запровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом шляхом гідрографічного та водогосподарського районування території України; розроблення планів управління річковими басейнами; розроблення водогосподарських балансів; визначення повноважень центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування* .

 
З метою забезпечення виконання Закону України «Про охорону праці», 03-06 жовтня в регіонального офісу проведено навчання посадових осіб і спеціалістів водогосподарських організацій з питань охорони праці при експлуатації вантажопідіймальних механізмів, котлів і посудин, що працюють під тиском, при виконанні газонебезпечних робіт, а також правил охорони праці на автомобільному транспорті.
Навчання проводились із залученням викладачів Державного інституту управління економіки водних ресурсів (м.Київ) та фахівців управління Держпраці в Черкаській області.

06 жовтня слухачам проведено перевірку знань галузевою комісією за участю державного інспектора
заступника начальника управління Держпраці в Черкаській області Карпенка А.А.30 вересня 2016 року були проведені урочисті збори з нагоди 30 - річного ювілею утворення Правобережного міжрайонного управління водного, на які були запрошені працівники та ветерани управління. Детальніше...

  

27 та 28 вересня 2016 року у м. Чернігів в рамках проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства у сфері навколишнього середовища» було проведено семінар з імплементації Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС.
Семінар складався з презентацій положень водних директив ЄС та тренувальних сесій.
У семінарі прийняли участь представники обласного управління водних ресурсів, а саме: заступник начальника регіонального офісу
Куліш Жанна Вікторівна, начальник відділу водних обєктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Наталія Вадимівна та начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Наталія Савівна.

15-16 вересня 2016 року заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В. та начальник відділу експлуатації водогосподарських систем, водокористування, енергозбереження, механізації та охорони праці Заболотний С.П. взяли участь у нараді –семінарі Держводагентства України з питань впровадження енргозберігаючих заходів та підвищення експлуатаційної надійності меліоративних систем, який відбувся на базі Запоріжського регіонального офісу. Учасники семінару ознайомились із новими розробками систем захисту електродвигунів, новинками при  експлуатації  енергетичного обладнання, низькозатратними способами ремонту меліоративних фондів.


15 вересня 2016 року в приміщенні Черкаської облдержадміністрації відбулась нарада щодо Комплексної програми поліпшення гідрологічного стану малих та середніх річок області або доповнення до обласної Програми охорони навколишнього природного середовища 2016-2020 років, затвердженої рішенням сессії Черкаської обласної ради від 03.06.2016 року №5-2/7. У нараді прийняв участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М. та заступник начальника Куліш Ж.В.

15 вересня 2016 року працівниками Черкаського обласного управління водних ресурсів та Правобережного міжрайонного управління водного господарства була проведена нарада у Смілянському районі за участі представників районної державної адміністрації, районної ради, сільських голів району, землевпорядників сільських рад, керівників фермерських господарств, орендарів земельних ділянок водного фонду. На нараді розглядалися питання паспортизації водних обєктів з гідротехнічними спорудами, укладання договорів оренди водних обєктів, вжиття заходів щодо взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд на водних обєктах району та надання пропозицій до Комплексної програми «Поліпшення екологічного стану середніх та малих річок області».


 

12 вересня 2016 року проведено засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, використання природних ресурсів та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. В засіданні приймали участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В. та начальник Правобережного МУВГ Поповіченко М.Г.

Детальніше...9 вересня 2016 року в приміщенні  Шполянської районної державної адміністрації відбулася нарада на якій розглядалися питання щодо оренди водних об’єктів, виготовлення паспортів водних об’єктів та інвентаризації гідротехнічних споруд.
На нараді приймали участь заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж. В., начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В. та в.о. начальника відділу водних ресурсів Правобережного МУВГ Макаренко Г. Я.


    

6 вересня 2016 року об 11:00 годині в приміщенні Черкаської обласної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови ОДА В. Коваля відбулась нарада на тему "Стан річки Рось та шляхи вирішення проблемних питань".
У нараді взяли участь заступники начальника обласного управління водних ресурсів Куліш Ж.В. і Журавель С.В., начальник Басейнового управління водних ресурсів р. Рось Бабій П.О. ,а також
представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій.
 
Під час наради обговорили ймовірні шляхи порятунку річки, її гідрологічний та санітарний стан, причини замулення, порядок експлуатації водосховищ та ін.

У Пехівському лісництві Звенигородського району на місцевому лісорозсаднику запровадили систему крапельного зрошування. Лісівники змушені були так зробити через тривалі посухи упродовж останніх років.
"У вегетаційний період у ґрунті повинно бути 900 мл вологи, а випадає 300-400 мл. Посадковий матеріал виростити просто неможливо. Зараз вода розподіляєтся по всій поливній мережі",
розповідає помічник лісничого Пехівського лісництва Микола Бойко.
Систему крапельного зрошування зробили на 2 гектарах. Тут щороку вирощують від 1 до 1,5 млн. сіянців дуба та інших дерев. Окрім дуба добре приживаються ясен, липа, клен. Змайстрували теплиці, де черенкують дерева.
"Щоб виростити рослину із черенка, треба створити відповідний температурний режим, достатню вологість. Тут застосовуємо туманне зрошення. Для цього встановлений насос, є реле часу, що запрограмовує подачу води. Волога розпилюється на дрібні краплини. Зараз у теплицях розвивається сто тисяч декоративних рослин. Багато хвойних, серед них 20 видів туї, самшит інші породи. До нас з усієї України їдуть купувати саджанці. Є постійні клієнти".
На території розсадника розбили яблуневий сад.
"Тут ростуть напівкарликові яблуні",
каже Микола Мефодійович.
"До кожного дерева підведене крапельне зрошення. Вони потребують особливого догляду. Ростуть на шпалері. Тобто основа зі стовпчиків і дроту, які втримують вагу плодів. Часто до нас звертаються за порадами селяни. Збираємо 70 центнерів яблук, тоді як садках із високорослими деревами можна зібрати лише 30. Урожай продаємо всім бажаючим. Навіщо купувати польські яблука, якщо свої набагато смачніші, та екологічно чисті".
За інформацією «Вісті Черкащини»23 серпня 2016 року на Театральній площі м.Черкас відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора України. В заходах приймали участь представники Черкаського регіонального офісу.

19 серпня 2016 року о 10:00 під головуванням заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації Коваля В.В. в Черкаській обласній державній адміністрації відбулося засідання комісії обласної державної адміністрації, з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району. Участь у засіданні прийняла заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В.

16 серпня 2016 року о 14:00 в управлінні агропромислового розвитку обласної державної адміністрації відбулась робоча нарада з попереднього розгляду заяв щодо надання в оренду водних об'єктів. Участь у нараді прийняла заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В. та начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.

16 серпня 2016 року о 10:00 в залі засідань обласної адміністрації відбулась нарада в режимі селекторного зв'язку з питання: гідрологічного та санітарного стану річок області, ситуації на Кременчуцькому водосховищі з керівниками структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області, головами районних державних адміністрацій, міськими головами, суб'єктами господарювання, громадськими організаціями. Участь у нараді прийняли заступники начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В. та Журавель С.В.

28 липня 2016 року активна громада, екологи, водогосподарники, представники влади та місцевого самоврядування провели робоче засідання, щоб зібрати раціональні пропозиції на порятунок річки Тясмин та розробити Дорожню карту першочергових завдань з відновлення екологічної рівноваги річки. Участь у нараді взяв заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В. та начальник Правобережного МУВГ Поповіченко М.Г. Детальніше на сайті УНН-Центр ...
відео ТРК "РОСЬ" Програма "Екополіс"


28 липня 2016 року заступник начальника Черкаського обласного управління водних ресурсів Куліш Ж.В. прийняла участь в нараді Держводагентства України, на якій було розглянуто питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу України за І півріччя 2016 року та заходи щодо сталого функціонування галузі у ІІІ кварталі 2016 року.
На нараді було окреслено ключові завдання, на які необхідно спрямувати зусилля у ІІІ кварталі. Керівниками структурних підрозділів Агентства було проінформовано про роботу міжвідомчих комісій по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем, моніторинг якісного стану водних ресурсів, про вжиття заходів з локалізації та недопущення поширення наслідків надзвичайних ситуацій.

20 липня 2016 року на базі Лівобережного управління відбулася зустріч з представниками агрохолдингу «Астарта» м.Київ. Було обговорено питання відновлення поливу на зрошуваних землях Лящівської зрошувальної системи Вереміївської експлуатаційної дільниці та проведення ремонтних робіт на Лящівській ГНС і НСП.

Черкащани, переймають досвід вирощування цукрового буряку на зрошенні! Найбільший виробник цукру в Україні — агропромхолдинг «Астарта-Київ» — освоює нову технологію зрошування посівів цукрового буряку. Детальніше...

Станом на 18 липня в області полито 9,6 тис. га сільськогосподарських угідь, проти 7,9 тис.га за аналогічний період минулого року. Крім того, полито більше одного разу - 17,9 тис.га.  У тому числі всього поливалось  у зоні діяльності Лівобережного МУВГ  5,1 тис.га, Правобережного МУВГ 4,2 тис.га, Тальнівського МУВГ 0,4 тис. га.
Державними насосними станціями забезпечено подачу води для зрошення в об
ємі 4.3 млн.м3.  


На виконання договору підряду № 9 від 24.11.2014 року між виконкомом Тальнівської міської ради та Тальнівським МУВГ на розчистку та впорядкування річки Гірський Тікич в центральній частині міста Тальне в цьому році вже розпочалися днопоглиблювальні роботи.


 14-15 липня 2016 року  у  залі засідань Бортницького міжрайонного управління водного господарства імені Гаркуші М.А. під головуванням начальника Черкаського регіонального офісу Шведенка М.М. відбулася нарада з питань внесення змін до чинного законодавства у частині передачі в оренду водних об’єктів, виготовлення паспортів водних об’єктів та проблем з гідротехнічними спорудами на них, у якій взяли участь  представники Держводагентства України, басейнових та обласних управлінь водних ресурсів. За результатами наради були напрацьовані узагальнені пропозиції.
  Висловлюємо подяку всім учасникам за активну та професійну участь в нараді.
Сподіваємося, що нашими спільними зусиллями та співпрацею всі питання, що розглядались, знайдуть своє вирішення.


Одним із шляхів покращення гідрологічної ситуації на водних об’єктах, збільшення водності річок та покращення якості води може бути проведення очищення внутрішньогосподарських осушувальних каналів та ремонт регулюючих гідротехнічних споруд на них. Детальніше...

Акція до «Міжнардного Дня Дніпра»

З нагоди  Міжнародного Дня Дніпра, який відзначався 2 липня 2016 року  працівниками Правобережного міжрайонного управління водного господарства була проведена низка заходів. Детальніше...

04 липня 2016 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

04 липня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.


26 травня 2017 року з метою активізації діяльності управління, спрямованої на поліпшення естетичного оформлення та благоустрою території бази Тальнівського МУВГ було проведено суботник.
Під час проведення суботника працівниками управління було виконані роботи по впорядкуванню вже існуючих клумб та засадженю квітниковою рослинністю, також побілено бордюри та дерева, прибрано прилеглу територію і скошена трав’яниста рослинність.


Трудовим  колективом  управління 19 травня 2017 року  проведено  зібрання в рамках святкування Дня  Південного Бугу, з метою обговорення  стану водних ресурсів, їх захисту від забруднення та засмічення.   Працівниками  управління  зроблено  свій  внесок  в  проведення  заходів,  а  саме було ліквідовано 14 стихійних  сміттєзвалищ, очищено від сміття 1 км берега вздовж р.Гірський Тікич в м.Тальне, проведено очищення берегової лінії на водних об’єктах біля насосних станцій протяжністю 5,2 км, висаджено 15 дерев.         
З метою поширення знань та виховання у школярів дбайливого ставлення до води, попередження засмічення та забруднення водних об’єктів   проведено лекцію-бесіду з учнями Монастирищенського навчально-виховний комплексу "Ліцей - загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів "Ерудит".
Підготовлено виступ просвітницького спрямування та озвучено редакцією радіомовлення в Жашківському, Тальнівському та Звенигородському районі. Опубліковано  статті  в  газетах: «Уманська зоря» Уманського району та «Трибуна хлібороба» Христинівського району.   

Лівобережним МУВГ продовжуються роботи по очищенню від мулу та розрівнюванню кавальєрів на внутрішньогосподарських осушувальних каналах згідно договору з СТОВ «АГРОКО» в межах Крутьківської сільської ради.


Домантівською насосною станцією Золотоніської експлуатаційної дільниці здійснюється подача води для поливу сільськогосподарських культур в ТОВ "Домантівське". Полив проводиться дощувальними машинами "Дніпро" і "Бауер". З початку сезону станом на 22 травня в господарстві більше одного разу полито 346 га зрошувальних земель. Насосною станцією забезпечено подачу води в об'ємі більше 68,5 тис.м3.


Лівобережним МУВГ проводяться земельні роботи по очищенню каналів внутрішньогосподарської і міжгосподарської мережі в межах Крутьківської та Мельниківської сільських рад, на каналах к-1, к-3. Згідно договору з СТОВ «Агроко».


 

На виконання доручення Держводагенства України від 30.03.2017 №1745/9/11-17 щодо проведення щорічної акції «За чисте довкілля» (Місячник благоустрою) та дня благоустрою, наказу регіонального офісу від 31.03.2017 № 34 станом на 22 травня 2017 року було проведено наступні заходи, зокрема:
- впорядковано та приведено в належний санітарний стан території міжрайонних управлінь та експлуатаційних дільниць, насосних станцій та прилеглих до них території на площі 72,98 га;

- ліквідовано 42 сміттєзвалища, обсяг вивезених відходів склав 43,5 м3.

- упорядковано 1,98 га газонів та клумб;
- висаджено 322 саджанця дерев та 86 кущів;
- проведено санітарну обрізку 324 дерев;
-  підбілено 490 дерева;
- очищено від сміття берегів річок протяжністю 47,4 км;
- розчищено та упорядковано 10 джерел.  

Силами Золотоніської експлуатаційної дільниці виконані роботи по ремонту залізобетонного мосту, а саме бетонування проїжджої частини на пікеті ПК119+35 на річці Золотоношка  в селі Благодатне, який знаходиться на балансі Лівобережного МУВГ.

12 травня 2017 року о 10 годині в приміщенні облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрацій Коваля В.В. відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району
Від регіонального офісу взяли участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М., та начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.


11-12 травня комісією регіонального офісу у складі фахівців відділу експлуатації водогосподарських систем, водокористування, енергозбереження, механізації та охорони праці проведено обстеження насосних станцій міжгосподарських зрошувальних систем та  оперативний контроль IV ступеню з охорони праці, безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки та виробничої санітарії в зоні діяльності Лівобережного МУВГ. В роботі комісії взяли участь головний інженер управління, заступник начальника, головний фахівець з охорони праці, начальники експлуатаційних дільниць та інженери насосних станцій.   

На виконання наказу Держводагентства від 17.02.2017   №27  «Про стан охорони праці, пожежної і дорожньої безпеки у 2016 році в організаціях, на підприємствах, що належать до сфери управління Держводагентства, та заходи з охорони праці, протипожежної та  дорожньої безпеки у 2017 році»  у  квітні місяці головним фахівцем з охорони праці Верман О. Д. та головним механіком Стретовичем А.О.  Черкаського регіонального офісу була проведена взаємоперевірка  стану охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху на водогосподарських об’єктах Південно- Бузького БУВР (Миколаївська обл.). Перевірка пройшла в Снігурівському УВГ, Баштанському МУВГ та  апараті басейнового управління. За результатами перевірки складено акт, який направлено до Держводагентства.

В області завершено укладання договорів на подачу води для зрошення сільськогосподарських культур. В поточному році із державних точок водо виділу планується полити 10660 га земель. Нагадаємо, що у минулому році фактично було  полито 10803 га. Найбільші площі поливу передбачаються в Черкаському  та Золотоніському районах.
Станом на 10 травня міжрайонні управління водного господарства вже розпочали подачу води для  поливу по наступних господарствах: СТОВ «Дніпро» Чорнобаївського р-ну, Агрофірма «Маяк», СТОВ «Воля»,  ТОВ «Домантівське», ТОВ «Пальміра» Золотоніського району, СФГ «Обрій» Тальнівського р-ну, Уманський тепличний комбінат. Всього полито 470 га.

  

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 р. № 777-р «Деякі питання проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів» працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства прийняли участь у проведенні щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля».  Детальніше...


8-9 травня у Тальнівському районі відбулися урочистості, приурочені до 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 72-ї річниці завершення Другої світової війни.
8 травня у районному будинку культури відбувся святковий концерт на честь відзначення Дня пам
яті та примирення, на якому були присутні керівники району, громадськість міста, молодь.
9 травня урочисті заходи продовжилися традиційними ходою, мітингом та покладанням квітів на Пагорбі Слави, у яких взяли участь керівники району та міста, представники трудових колективів, школярі та студенти.
Учасники заходів вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали квіти до Вічного вогню.  
Працівниками Лівобережного МУВГ була прибрана територія сільського стадіону.  Проводилися роботи з вирубування чагарнику, ремонт  перил та місць для сидіння, побілка огороджуючих стовпчиків. Фотографії відповідних робіт додаються.

Профспілковий комітет Лівобережного МУВГ привітали ветерана Великої Вітчизняної війни Даника Г.П. з нагоди річниці Дня Перемоги. Фотографія додається.

Працівники ЛМУВГ брали участь у ході, присвяченій Дню Перемоги  над нацизмом та покладанні квітів до пам’ятника льотчику Г. П. Берези.


09 травня 2017 року зранку у середмісті Черкас та на Соборній площі відбувся урочистий мітинг та святкова хода з нагоди річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Участь у заходах прийняли представники Черкаського регіонального офісу.

 


9 травня 2017 року працівники управління взяли участь в урочистих заходах присвячених 72-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
О 10 годині відбувся урочистий мітинг на Соборній Площі та урочиста ходьба до Пагорбу Слави за участі ветеранів, учасників антитерористичної операції, перших осіб міста та області, військових, громадських організацій, дітей та дорослих.
Надалі по місту відбулися святкові концерти та польова кухня, де відвідувачів пригощали солдатською кашею.4 травня 2017 року в приміщені обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На засіданні розглядалися питання:
• Запобігання виникнення пожеж в лісових масивах, торф'яниках та сільськогосподарських угідь;
• Стан  поводження з твердими побутовими відходами;
• Стан забезпечення населення безпечною для здоров'я людей питною водою.
У засіданні взяла участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В.

Регіонального офісу та підпорядковані організації постійно приймають участь в проведенні акцій екологічного спрямування.
Так з початку цього року, станом на 3 травня, в рамках акцій по відзначенню «Всесвітнього дня води», «Дня довкілля» та «Місячника благоустрою» вже  відновлено та впорядковано 7 джерел, прибрано 55,15 га територій, ліквідовано 38 сміттєзвалищ, висаджено 322 дерев та 77 кущів, підбілено 308 дерев, упорядковано 0,815 га газонів, очищено від сміття 43,7 км берегів річок та водойм, опубліковано 4 статті в газетах та озвучено 3 виступи по радіо.

26 квітня 2017 року, у Тальному біля пам’ятного знака «Дзвони Чорнобиля» пройшов мітинг-реквієм, приурочений до 31-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Вшанувати пам’ять тих, хто ціною власного життя приборкував мирний атом, який вийшов з-під контролю, прийшли керівники району, представники підприємств та організацій, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громад кість міста.
На завершення мітингу присутні вшанували хвилиною мовчання ліквідаторів, які відійшли у вічність та поклали квіти до пам’ятного знаку героям-чорнобильцям.
 


28 квітня 2017 року працівники управління вшанували пам'ять працівників, загиблих від нещасних випадків на виробництві. Після чого відбулися урочисті заходи в актовому залі «Черкасиводоканал», в ході яких заступник голови області Сергій Овчаренко привітав черкащан зі святом та нагородив кращих працівників грамотою. Було відзначено наскільки важливим є вчасне повідомлення про нещасні випадки на виробництві. Детальніше...

  
27 квітня 2017 року начальник регіонального офісу Шведенко М.М. взяв участь у колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підсумки діяльності водогосподарського-меліоративного комплексу за І квартал 2017 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у ІІ кварталі 2017 року; про відновлення працездатності зрошувальних систем на умовах державно-приватного партнерства; про заходи щодо запровадження енергосервісних договорів в Управлінні каналів Інгулецької зрошувальної системи; про досвід впровадження біомеліорації Басейновим управлінням водних ресурсів річки Рось.
Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.


26 квітня 2017 року  у Правобережному міжрайонному управлінні водного господарства відбулося засідання комісії з охорони праці під головуванням головного інженера управління Горгуля Д.І. .в якому прийняли участь заступник начальника управління Жалдак М.В., провідний інженер з охорони праці Поліна Н.О., головний енергетик Шарков О.І., головний механік Зоря В.І. та представник відділення виконавчої дирекції ФССНВ у  м. Черкаси - страховий експерт з охорони праці Данилова І.В. На засідання був запрошений начальник управління Поповіченко М.Г., на якому обговорювались питання - Детальніше...

Про роботу відділу водних ресурсів Правобережного міжрайонного управління водного господарства за I квартал 2017 року

Регіонального офісу та підпорядковані організації постійно приймають участь в проведенні акцій екологічного спрямування.
Так з початку цього року, станом на 24 квітня, в рамках акцій по відзначенню «Всесвітнього дня води», «Дня довкілля» та «Місячника благоустрою» вже  відновлено та впорядковано 7 джерел,   прибрано 47,61 га територій, ліквідовано 36 сміттєзвалищ, висаджено 322 дерев та 77 кущів, підбілено 308 дерев, упорядковано 0,69 га газонів, очищено від сміття 39,3 км берегів річок та водойм, опубліковано 4 статті в газетах та озвучено 3 виступи по радіо.
Детальніше...

20 квітня 2017 року на базі Правобережного міжрайонного управління водного господарства відбулася нарада під головуванням начальника обласного управління водних ресурсів Шведенка М.М .в якій прийняв участь заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В., керівництво та начальники експлуатаційних дільниць Правобережного міжрайонного управління водного господарства. На нараді обговорювались питання:
- підготовки експлуатаційними дільницями управління насосних станцій до поливного сезону 2017 р.;
-   надання платних послуг;
-   проведення місячнику благоустрою;
-  оптимізація структури управління.
В ході проведення наради були обговорені нагальні питання та намічені шляхи вдосконалення роботи.


18 квітня  2017 року начальник відділу водних ресурсів Лівобережного МУВГ брала участь в нараді, яка відбулася в Драбівській РДА, щодо інвентаризації ставків  на виконання п.2 протоколу наради Черкаської обласної адміністрації від 14.11.2016 на нараді розглядалися питання щодо закінчення та підведення підсумків інвентаризації.  

   


Відбір проб води спеціалістами управління з свердловин Золотоніської осушувальної системи (нижня частина), згідно календарного плану по моніторингу меліорованих земель на 2017 рік.

   

12 квітня 2017 року працівники обласного управління водних ресурсів  провели упорядкування території головної насосної станції Черкаської зрошувальної системи Правобережного міжрайонного управління водного господарства.  Було висаджено більше 80 дерев та 60 кущів, проведено обрізку дерев та прибирання прибережної захисної смуги.

  

 

12 квітня спеціалістами ПП «Експедиція Акватрон-Еко» проведено водолазне обстеження рибозахисних пристроїв на водозаборах Стебнівської, Юрківської, Уманської та Тальнівської зрошувальних систем Тальнівського МУВГ.
Обстеженням виявлено, що водозабір Тальнівської та Уманської  з.с. знаходяться в задовільному стані і можуть експлуатуватися в 2017 році,  а водозабір  Стебнівської та Юрківської з.с. потребують проведення ремонтних робіт та очистки від намулу з проведенням повторного обстеження.

  

Трудовий колектив Тальнівського МУВГ  радо приймає участь у Всеукраїнській акції з благоустрою «За чисте довкілля» з метою створення сприятливого для життєдіяльності  людей довкілля, збереження і охорони навколишнього природного середовища, санітарного очищення, відновлення належної чистоти і порядку, озеленення та благоустрою населеного пункту.
Так, 7 квітня до Дня довкілля працівники управління провели роботи з благоустрою території виробничої бази, прилеглої території та територій насосних станцій. З настанням сприятливих погодних умов 10 квітня була проведена побілка дерев та бордюрів.   

 

7  квітня 2017 року працівниками Лівобережного МУВГ  було проведено щорічну акцію до Дня довкілля (День благоустрою) - було здійснено  захід щодо  прибирання території в заплаві р. Дніпро.  А також до цього заходу приєднались і волонтери  села Благодатне та приватний підприємець Гончар. Детальніше...

 

В рамках проведення моніторингу стану меліорованих земель та меліоративних систем, за І квартал 2017 року  обстежено 10201 га зрошуваних земель, відібрано 750 проб грунту на визначення вологості, проведено 37,5 пог.метрів розвідувального буріння.
На осушувальних системах проведено 1335 замірів рівнів грунтових вод.


У Лівобережному міжрайонному управлінні водного господарства функціонує навчальний пункт, який заснований  в 1982 році, для задоволення потреб галузі водного господарства області у кваліфікованих кадрах робітничих професій.
Навчальний пункт Лівобережного МУВГ організовує  та проводить навчання зі здобуттям професійно-технічної освіти початкового рівня. Професійне навчання здійснюється тільки з денною формою навчання з відривом та без відриву від виробництва. Планування і облік навчальної роботи здійснюється у відповідності до вимог і виходячи із замовлень міжрайонних управлінь водного господарства, Черкаського регіонального управління водних ресурсів та інших сторонніх організацій області у потребі підготовки кадрів робітничих професій.
Згідно Положення про професійне навчання кадрів на виробництві навчальний заклад має право для надання послуг з підготовки ряду робітничих професій.
З 20 грудня 2016 року згідно наказу № 117 від 16.12.2016 проводиться навчання за професією «Машиніст насосних установок». Група складається з 12 осіб. Навчання проводять – головний енергетик Черкаського ОВР Назаренко І.В., головний фахівець з охорони праці Черкаського ОВР
Верман О.Д., завідувач навчального пункту Лівобережного МУВГ
Лямін Є.Ф., майстер виробничого навчання Лівобережного МУВГ
Ляшенко Г.М., провідний інженер з охорони праці Лівобережного МУВГ Масюк В.В., головний механік Лівобережного МУВГ Кравченко О.С. Навчання триватиме до 14 квітня 2017 року.


7 квітня 2017 в регіонального офісу проведено технічну раду з розгляду питання щодо скиду в р.Тясмин підземних вод із свердловин Мало-Бузуківського гранкар’єру. На технічну раду були запрошені: головний інженер ПАТ «Мало-Бузуківський гранітний кар’єр»Расіч О.І., директор ПБК «Водпроект»Ромаш В.В., заступник начальника Черкаського РУВР Бондаренко В.О. Прийнято рішення запропоновану схему скиду відкачаних підземних вод вважати прийнятною, але можливість скиду розглянути додатково після проведення проектних вишукувань та проведення оцінки їх впливу на стан поверхневих вод.

Інвентаризація водних об’єктів та гідротехнічних споруд області

Відповідно до п.2 Протоколу наради обласної державної адміністрації щодо вирішення проблемних питань з проведення інвентаризації гідротехнічних споруд, що розташовані на водних об’єктах області, передачі їх на баланс сільським, селищним, міським радам, а також вирішення проблемних питань щодо інвентаризації та наданні в користування на умовах оренди водних об’єктів області від 14 листопада 2016 року районним державним адміністраціям області спільно з представниками міжрайонних управлінь водного господарства, Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, управління цивільного захисту облдержадміністрації, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції в Черкаській області та органів місцевого самоврядування було доручено провести інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд.
Черкаським регіонального офісу було розроблено та погодженно з Головним управлінням Держгеокадастру акт інвентаризації. Крім того, регіонального офісу визначено відповідальним за збір інформації по проведенню інвентаризації.
Станом на 1 квітня 2017 року інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд завершено  в таких районах, а саме:
- в Чорнобаївському, Корсунь - Шевченківському, Смілянському, Золотоніському, Маньківському,  Уманському, Христинівському  та Жашківському районах;
- акти інвентаризації в паперовому вигляді надійшли з Чорнобаївського, Маньківського, Корсунь - Шевченківського, Христинівського та Уманського районів (всього надійшло 988 актів інвентаризації, згідно них на балансі знаходиться 386 гідротехнічних споруд);
- відповідно до інформації, наданої райдержадміністраціями, в області триває робота з  проведення інвентаризації у Городищенському, Лисянському, Звенигородському, Монастирищенському, Тальнівському, Кам’янському, Катеринопільському, Чигиринському, Шполянському, Драбівському, Черкаському та Канівському районах.
За повідомленнями, що надходять від районних державних адміністрації інвентаризацію планується завершити до кінця травня.


млин с. Доброводи Уманського району

Ставок Чигиринський район


 

4 квітня в Правобережному міжрайонному управлінні водного господарства була проведена зустріч із студентами Черкаського художньо-технічного коледжу, на якій фахівці управління ознайомили майбутніх випускників із основними напрямками роботи управління в області меліорації земель та водних ресурсів в межах діяльності управління. А також була проведена агітаційна  робота серед студентів щодо роботи в галузі меліорації та водного господарства.


4 квітня 2017 року в управлінні агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації відбулася робоча нарада з обговорення «Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014-2020 роки»
У нараді взяла участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В.


 

4 квітня 2017 працівниками відділу водних ресурсів Лівобережного МУВГ спільно з учнями 2, 4 та 10 класів Благодатнівської ЗОШ І-ІІІ ст. були проведені заходи з посадки дерев до Дня довкілля. Спільними зусиллями висаджено 12 саджанців берези та 25 плодово-ягідних саджанців. Детальніше...

 

В рамках проведення акцій екологічного спрямування Лівобережним управлінням водного господарства за перший квартал 2017 року проведено наступні заходи:
1. До Всесвітньої акції «Посади дерево миру» працівниками відділу водних ресурсів та Золотоніської ЕД на базі Лівобережного МУВГ та в межах прибережної захисної смуги р.Золотоношка висаджено 24 дерева. Детальніше...  

  


30 березня 2017 року в управлінні агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації відбулася робоча нарада з попереднього розгляду заяв з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району.
Унараді прийняла участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В.


   

На виконання доручення Державного агентства водних ресурсів України від 30.03.2017 №1745/9/11-17 Черкаським регіонального офісу та міжрайонними управліннями водного господарства розпочато проведення заходів з відзначення Місячника благоустрою.
Станом на 3 квітня 2017 року впорядковано та приведено в належний санітарний стан територію бази Тальнівського міжрайонного управління водного господарства, насосні станції та прилеглі до них території на площі 4,72 га. Упорядковано 10 клумб, висаджено 52 саджанця квітів, проведено санітарну обрізку дерев в кількості 51 шт, очищено берегову лінії протяжністю 1,2 км та ліквідовано 7 сміттєзвалищ.

 30 березня 2017 року начальника регіонального офісу Шведенко М.М. взяв участь у колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підготовку до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році, зокрема, щодо стану підготовки зрошувальних та осушувальних систем, магістральних каналів; про хід договірної кампанії щодо надання платних послуг з подачі води на полив, заходи щодо енергозбереження,  запобігання та протидії корупції у водогосподарських організаціях та інші питання.
Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.

 

Службою головного механіка Тальнівського МУВГ проводиться підготовка до весняно-осіннього періоду автотранспортної техніки. Згідно дефектних актів в управлінні складено графік ремонту техніки, також створена ремонтна бригада з числа працівників ремонтно-механічної майстерні.
На даний час ремонтується екскаватор Е-304Г та бульдозер Т130 МБ.

   

31 березня 2017 року силами працівників Тальнівського МУВГ було впорядковано та приведено в належний санітарний стан територію бази, насосні станції та прилеглі до них території. У заходах взяли участь всі працівники управління, прибрано територію на площі 4,72га, упорядковано 10 клумб, висаджено 52 саджанця квітів, проведено санітарну обрізку дерев в кількості 51 шт, очищено берегової лінії протяжністю 1,2 км та ліквідовано 7 сміттєзвалищ. Заходи проводились у рамках акції «За чисте довкілля».

28 березня 2017 року в залі засідань Тальнівської РДА відбулася нарада за участю першого заступника голови райдержадміністрації та сільськими головами району.
Роз’яснення учасникам зібрання щодо необхідності виготовлення паспортів на водні об’єкти, отримання дозволу на спецводокористування,  заключення договорів оренди водних об’єктів згідно чинного законодавства та пришвидшення проведення інвентаризації водних об’єктів надав заступник начальника Тальнівського МУВГ Коротченко Генадій Михайлович.


 

 28 березня на Тясминській насосній станції (с.Стецівка Чигиринського району) під головуванням першого заступника голови Черкаської облдержадміністрації Коваля В.В. відбулась нарада з проблемних питань екологічного та гідрологічного стану р.Тясмин. В засіданні  взяли участь представники управління екології, екологічної інспекції, обласного управління водних ресурсів, Правобережного МУВГ, Черкаського регіонального управління водних ресурсів, районних державних адміністрацій в межах басейну р.Тясмин.
  Відмічено, що протягом останніх років спостерігається зниження водності та обміління  р. Тясмин, проходить інтенсивне заростання та замулення річки, якість поверхневих вод в літній період маловоддя значно погіршується. Розглядались основні можливі причини такої негативної тенденції та шляхи їх усунення.  
 З доповіддю про технічний стан осушувальної мережі Тясминської осушувальної системи та гідрологічний стан водних об
єктів в межах басейну р.Тясмин виступив начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.


Колектив Тальнівського МУВГ в черговий раз приєднується до всесвітньої екологічної ініціативи щодо проведення масштабної всеукраїнської соціально-екологічної кампанії  Година Землі, яка покликана привернути увагу до проблеми зміни клімату.
Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин (у суботу 25 березня о 20:30), кампанія наголошує на необхідності щоденних дій кожного громадянина, спрямованих на збереження навколишнього середовища, раціональне використання природних ресурсів для подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою.

    

 24 березня 2017 року за участі заступника начальника обласного управління водних ресурсів Журавля С.В., зовнішньоекономічної асоціації «Новосвіт», предствників Басейнового управління водних ресурсів річки Рось, Черкаського обласного управління водних ресурсів, міського голови міста Корсунь-Шевченківський, представників органів місцевого самоврядування, Корсунь-Шевченківської районної громадської екологічної організації Всеукраїнської екологічної ліги, КП «Водоканал» міста Корсунь-Шевченківський, а також жителів смт. Стеблів та м. Корсунь-Шевченківський відбувся завершальний етап весняної промивки руслових водосховищ на річці Рось.
 Працівниками ЧФ ЗЕА «Новосвіт» було забезпечено залповий скид води зі Стеблівського водосховища з витратами 125 м3/с, шляхом включення турбін гідроелектростанції, а також підняття сегментного затвору гідротехнічної споруди.
Через годину, на Корсунь-Шевченківському водосховищі за допомогою роботи турбін Корсунь-Шевченківської ГЕС та підняття двох робочих щитів гідроспоруди було забезпечено залповий скид води з витратами 113 м3/с. Загальний об’єм води, використаної під час промивки склав 3 млн.м3.
  Після закінчення весняної промивки був складений відповідний протокол.23 березня 2017 року на базі Черкаського факультету Національного університету «Одеська юридична академія»  відбулося засідання круглого столу на тему «Правове регулювання охорони та використання водних ресурсів» присвячений Всесвітньому дню водних ресурсів, який відзначається 22 березня відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН.
В роботі круглого столу взяли участь  заступник начальника Черкаського обласного управління водних ресурсів Журавель С.В.,  к.ю.н., доцент Локтєва-Маклашова Н.В та студентів 3 курсу, спеціалізації «Прокуратура та слідство» .       
В ході зустрічі Журавель С.В. розповів студентам про практичні аспекти використання та охорони водних ресурсів, зокрема про проблеми водозабезпеченості області, особливості реформування галузі водного господарства за басейновим принципом та відповідні законодавчі зміни.
Студенти підготували цікаві та змістовні доповіді, зокрема,  Балдук А. «Правові аспекти господарського використання та охорони прибережних захисних смуг»,  Муллагалієва Г. «Правові аспекти реалізації права загального водокористування в Україні» та Черненко М. «Правові проблеми охорони від забруднення річки Дніпро»
Даний захід вкотре підтвердив важливість належного законодавчого підґрунтя для забезпечення охорони та раціонального використання водних ресурсів нашої держави.


До Всесвітнього дня води, який відзначався 22 березня  Правобережним міжрайонним управлінням водного господарства була передбачена та проведена низка заходів: на усіх дільницях проведені збори колективів працівників, проведені зустрічі з  учнями Свидівоцької, Рацівської, Стецівської, Будищанської  загальноосвітніх  шкіл I-III ступенів, Вітівського навчально - виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад I-II ступенів», Чигиринського навчально – виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – спеціалізована школа I-III ступенів №2», Корсунь - Шевченківської спеціалізованої школи інтернат, Моринського навчально - виховного комплексу з лекцією на тему «Стічні води», під гаслом «Навіщо витрачати воду?» Оголошений конкурс малюнків до Всесвітнього Дня Води серед учнів Свидівоцької загальноосвітньої  школи    I-III ступенів, переможцям конкурсу будуть вручені грамоти, подяки та подарунки. Детальніше...


   

22 березня 2017 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором. Детальніше...


 22 березня 2017 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Обєднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, повязаних з водним фактором.
 Цьогорічна тематика Всесвітнього дня води «Стічні води», присвячена скороченню обсягів і повторному використанню стічних вод.
   Враховуючи актуальність питань щодо управління водними ресурсами, а також з метою підвищення екологічної свідомості та обізнаності громадян щодо проблем, повязаних з водним фактором, обласним управлінням водних ресурсів та міжрайонними управліннями водного господарства проведені наступні заходи:

- на експлуатаційних дільницях Правобережного МУВГ проведено збори колективів працівників, на яких було прослухано лекцію на тему «Стічні води», під гаслом «Навіщо витрачати воду?»;

 

- опубліковано в друкованих засобах інформації статті присвяченні відзначенню Всесвітнього Дня води в газетах «Трибуна Хлібороба» Христинівського району, «Уманська Зоря» Уманського району, «Вісник Золотоніщини» Золотоніського району та «Світлий шлях» Чорнобаївського району;


- 22 березня 2017 року озвучено в ефірі виступи по місцевому радіо Жашківського, Звенигородського та Тальнівського районах;
 - 22 - 23 березня 2017 року проведено виховні заходи в середніх навчальних закладах Христинівського району ЗОШ № 2 (дата 22.03.2017), Монастирищенського району ЗОШ № 1 (дата 21.03.2017), а також з учнями Свидівоцької, Рацівської, Стецівської, Будищанської  загальноосвітніх  шкіл I-III ступенів, Вітівського навчально - виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад I-II ступенів», Чигиринського навчально виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад спеціалізована школа I-III ступенів №2», Корсунь - Шевченківської спеціалізованої школи інтернат, Моринського навчально - виховного комплексу;
 - оголошено конкурси дитячих малюнків в Благодатнівській загальноосвітній середній школі Золотоніського району та серед учнів Свидівоцької загальноосвітньої  школи I-III ступенів Черкаського району;

  

 - виготовлено плакат для інформування учнів щодо «Всесвітнього дня води», який розміщено на стенді в фойє Благодатнівської загальноосвітньої середньої школи.Спеціалістами п.п. «Експедиція Акватрон-Еко»  проведено водолазне обстеження рибозахисних пристроїв на водозаборах  Іркліївської та Вереміївської ГНС Лівобережного МУВГ. Обстеженням виявлено, що водозабір Вереміївської ГНС в робочому стані, не замулений, що дозволяє провести закачування води до зрошувальної системи. Водозабір Іркліївської ГНС замулений, потребує розмиву та виконання поточного ремонту. Спеціалістами «Експедиція Акватрон-Еко буде проведено складання кошторису, виконані роботи по його ремонту з метою своєчасної подачі води в зрошувальну мережу.

17 березня 2017 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації відбулося засідання комісії з оцінки та конкурсного    відбору природоохоронних проектів та заходів, в якій взяв участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.
На засіданні розглядалися наступні питання:
- Стан реалізації природоохоронних проектів та заходів у 2016 році;
- Зміни до Порядку підготовки, оцінки та конкурсного відбору природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів обласного бюджету, затвердженого розпорядженням облдержадміністрації від 16.03.2016 №2 зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції   у Черкаській області  21 березня 2016 року за № 2/1640.
- Визначення початку зборів документів для участі у конкурсного відбору природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів обласного бюджету у 2017 році.

  

15 березня 2017 року в приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Рось в м.Біла Церква  відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р. Рось
Під час засідання були розглянуті питання щодо аналізу водогосподарської обстановки в басейні річки Рось протягом зимового періоду 2016-2017 років; звернення Сквирської райдержадміністрації Київської області щодо режимів роботи водосховищ, розташованих на р. Роставиця; пропозиції щодо режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем в басейні р.Рось на весняно-літній період 2017 року; звернення Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації Черкаської області щодо проведення весняної промивки Стеблівського та Корсунь-Шевченківського водосховищ; пропозиції щодо весняної промивки водосховищ питного водопостачання, розташованих на річці Рось; звернення Управління екології та природних ресурсів Черкаської облдержадміністрації з пропозиціями щодо режимів роботи та вирішення питання екологічного стану річки Рось.

Також було прийняте рішення провести весняну промивку водосховищ питного водопостачання, розташованих на річці Рось після затвердження зазначених режимів роботи Держводагентством України.
В засіданні приймав участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу
Журавель С.В.12 березня колектив управління разом з сільським головою та представниками Золотоніської райдержадміністрації вітали працівника, ветерана управління, ветерана ВВВ з ювілеєм – 90 річчям з Дня народження – Даника Григорія Порфировича.

 

10 березня 2017 року о 10.00 годині у актовій залі Черкаського регіонального офісу відбулося засідання колегії, в якій приймали участь представники Черкаського регіонального офісу та міжрайонних управлінь,  розглядалися такі питання:
1. Про Публічний звіт голови Держводагентства України за 2016 рік.
2. Про Концепцію реформування організаційної структури Держводагентства.
3. Різне


 

В період з 5 по 9 березня 1944 року Тальнівщина була звільнена від фашистських загарбників. Визволення розпочалось із сіл Павлівка ІІ та Онопріївка і завершилось в селах Вишнопіль і Легедзине.
Так керівництво району, представники організацій та підприємств, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громадськість міста 9 березня 2017 року, в день 73-ї річниці визволення Тальнівського району від окупантів, поклали квіти до Пагорба Слави, де поховані визволителі міста та району.
До Дня визволення Тальнівщини у роки Другої світової війни в приміщенні районного Будинку культури відбувся тематичний захід за участю народного аматорського хору ветеранів.

Щорічно у день народження поета, художника Т.Г.Шевченка 9 березня українці всього світу вшановують чергову річницю з дня народження великого Кобзаря. Вшанувати пам'ять великого українського поета до пам’ятника Т.Г.Шевченка у Тальному прийшли керівники району, представники організацій та підприємств, зокрема представники трудового колективу Тальнівського МУВГ, а також громадськість міста. Присутні поклали корзини та квіти до підніжжя пам’ятника.

Заходи з вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка

     

Березень місяць на Україні - це місяць вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, якому в цьому році виповнилось би  203 роки.
Черкаською обласною державною адміністрацією було організовано ряд заходів із вшанування видатного сина українського народу у місті Черкаси, в селах Моринці і Шевченкове Звенигородського району та у місті Канів.
9 березня у день народження Тараса Григоровича Шевченка працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства взяли участь у церемонії покладанні квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченко на Театральній площі міста Черкаси. Цього ж дня відбулися літературні читання, присвячені творчості Т.Шевченка.  Всі бажаючі мали можливість прочитати вірші великого Кобзаря.     

Громадяни України в черговий раз приєднуються до всесвітньої екологічної ініціативи щодо проведення масштабної всеукраїнської  соціально-екологічної кампанії Година Землі, яка покликана привернути увагу до проблеми зміни клімату.
В суботу, 25 березня 2017 року о 20:30 люди по всьому світу вимкнуть світло на одну годину, Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднаних дій для збереження природи нашої планети.
Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин, кампанія наголошує на необхідності щоденних дій кожного громадянина, спрямованих на збереження навколишнього середовища, раціональне використання природних ресурсів для подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою.
Черкаське регіонального офісу  приєднується до цієї міжнародної ініціативи і закликає всіх підтримати загальнолюдські позитивні зусилля, які спрямовані на вирішення назрілих екологічних проблем.

7 березня 2017 року о 10 годині в облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови облдержадміністрацій Коваля В.В. відбулося засідання комісії з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району.
Також, о 12 годині відбулася нарада щодо покращення гідрологічної ситуації та розробці першочергових заходів по відновленню та підтриманню гідрологічного режиму р.Тясмин.
Від регіонального офісу взяли участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника регіонального офісу Куліш Ж.В. та Журавель С.В., а також начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.


З 01.07.2013 року набрав чинності Закон України «Про аквакультуру», яким внесено зміни до Водного та Земельного кодексів України. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 № 420 затверджено типовий договір оренди водного об’єкта, наказами Міністерства екології та природних ресурсів України від 28.05.2013 № 236 та від 18.03.2013 № 99 затверджено «Методику визначення розміру плати за надані в оренду водні об’єкти» та «Порядок розроблення паспорта водного об’єкта».
Механізм реалізації прийнятих нормативно - правових актів в межах області регламентується розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації від 24.07.2015 № 359 «Про надання в користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області».
З метою виконання зазначених вище нормативних актів протягом 2016 року в області виготовлено та погоджено Держводагентством 118 паспортів водних об’єктів. Відповідно них 45 водних об’єктів знаходиться в межах населених пунктів та 73 - за межами. Черкаським регіонального офісу та структурними підрозділами було виготовлено 95 паспортів водних об’єктів, з них в межах населених пунктів знаходиться 35 водних об’єктів,  за межами - 60.
Всього за весь період в області виготовлено 276 паспортів водних об’єктів, з них 144 паспорти водних об’єктів, що знаходяться в межах населених пунктів та 132 – за межами населених пунктів.
Протягом 2016 року територіальним органом Держводагенства в Черкаській області погоджено 12 договорів оренди водних об’єктів, за січень – лютий 2017 року 7 договорів. За весь період заключено 24 договора оренди водних об’єктів.
Надходження коштів за кодом класифікації доходів 22130000,  22130001, 22130002 «Орендна плата за водні об’єкти (їх частини), що надаються  в користування на умовах оренди Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами (області, міста Києва)» за 2013-2016 роки склало 129,48 тис. грн..  

3 березня 2017 в Лівобережному МУВГ відбувся круглий стіл під головуванням начальника регіонального офісу Шведенка М.М. у якому взяли участь заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В., фахівці апарату управління водних ресурсів та начальники експлуатаційних дільниць Лівобережного міжрайонного управління водного господарства. Під час засідання обговорювались питання: детальний аналіз стану оплати праці за рахунок спеціального фонду, використання транспортних засобів, підготовки до вегетаційного періоду в розрізі експлуатаційних дільниць.


      

28 лютого 2017 в Правобережному МУВГ відбувся круглий стіл під головуванням начальника регіонального офісу Шведенка М.М. у якому взяли участь заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В., фахівці апарату управління водних ресурсів та начальники експлуатаційних дільниць Правобережного міжрайонного управління водного господарства. Під час засідання обговорювались питання:
- організації роботи експлуатаційних дільниць в напрямку залучення до управління водними ресурсами;
- проблемні питання укладання договорів на подачу води для зрошення сільськогосподарських культур та організації проведення поливів;
- підвищення ефективності використання наявного парку машин і механізмів;
- шляхи вдосконалення матеріального та фінансового забезпечення експлуатаційних дільниць.
За результатами круглого столу визначені основні завдання з подальшого вдосконалення роботи експлуатаційних служб.

   

За сприяння Держводагентства України, завершуються роботи з відновлення всмоктуючих трубопроводів на насосній станції Топилівської міжгосподарської зрошувальної системи.
Використовуючи низькі рівні води в Кременчуцькому водосховищі, силами Правобережного міжрайонного управління водного господарства здійснюється заміна ділянки водозабору із 2 ниток трубопроводів діаметром 500 мм, які були пошкоджені та занесені піском внаслідок коливань води та подвижки льоду.
Проведення ремонтних робіт дасть можливість задіяти в роботу Топилівську насосну станцію для здійснення подачі води на площу біля 600 га.
Господарства-водокористувачі профінансували здійснення заходів та активно допомагають у проведенні робіт.                                   
                     


27 лютого 2017 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

20 лютого 2017 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

             

20 лютого 2017 року на площі Слави м. Черкас відбулися заходи щодо відзначення Дня Героїв Небесної Сотні та покладання квітів до пам’ятника «Борцям за волю України», молебінь у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. В заходах прийняли участь керівники області, міста, представники громадськості та працівники Черкаського регіонального офісу та Правобережного МУВГ.

20 лютого 2017 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

   

15 лютого 2017 року відбувся мітинг та церемонія урочистого покладання квітів до пам’ятного знака «Воїнам-афганцям» на Площі Слави з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення Радянських військ з Афганістану. В заходах прийняли участь керівники області, міста, представники громадськості та працівники Черкаського регіонального офісу та Правобережного МУВГ.

За прогнозом літній сезон 2017 року буде не багатий на дощі. Тому, водогосподарськими організаціями раніше розпочато роботу з господарствами області щодо проведення поливного сезону. Відбуваються зустрічі з представниками потенційних водокористувачів, які можуть здійснювати поливи сільськогосподарських культур. За їх результатами підписуються відповідні протоколи-намірів. Це дасть змогу своєчасно підготувати зрошувальну мережу та насосні станції для подачі води на поля.
Мають намір зрошувати свої землі СТОВ «Дніпро» та СТОВ «Вереміївка» Чорнобаївського району, СТОВ «Пальмира» та СТОВ АФ «Маяк» Золотоніського району, СФГ «Промінь» та СФГ «Обрій» Тальнівського району.
Станом на 08.02.2017 вже підписано протоколи намірів на площу
3778 га, що становить 33 відсотки до площ, на які було укладено договори на подачу води державними насосними станціями в минулому році. Робота з підписання протоколів продовжується.


 
07 лютого 2017 року в прес центрі Черкаської обласної державної адміністрації відбулася нарада щодо відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь.
Під час якої були розглянуті питання щодо ролі водно-болотних угідь у розвитку природно-заповідного фонду Черкащини, їх значення для збереження популяції птахів та перспектива їх розвитку.
На нараді взяли участь представники регіонального офісу заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж. В. та начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Н.С.
31 січня 2017 року  в регіонального офісу під головуванням заступника начальника регіонального офісу Журавля С.В. відбулась нарада, в якій взяли участь керівники і спеціалісти експлуатаційних, фінансових та економічних служб, начальники експлуатаційних дільниць міжрайонних управлінь водного господарства, відповідальні фахівці регіонального офісу.
На засіданні розглядалось питання забезпечення функціонування водогосподарських організацій та укладання договорів на послуги з подачі води у 2017 році.
З метою забезпечення стабільної роботи водогосподарських організацій, прийнято рішення внести зміни до договору на надання послуг з подачі води на полив для зрошення сільськогосподарських культур в частині розробки календарних планів поливу та здійснення авансових платежів.


19.01.2017 з нагоди Дня вшанування захисників Донецького аеропорту та Дня Соборності України на площі Слави відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника «Борцям за волю України» та молебень у Свято-Троїцькому кафедральному соборі.
В заходах прийняли участь керівники області, міста, представники громадськості та працівники обласного управління водних ресурсів.


Шановні колеги!
Від щирого серця вітаю Вас
З світлим християнським святом –
Водохрещем.
Для нас це свято символізує
Очищення від усього нещирого і недоброго.
Це свято світлих та нових починань.
Христос Хрещається!


Начальник Черкаського
регіонального офісу                                М.М. Шведенко

Водогосподарські організації регіонального офісу завершили дефектування наявного парку техніки та механізмів, в тому числі тієї, яка поставлена на зберігання на зимовий період. Складено графіки ремонтів, якими передбачено максимальне завантаження ремонтно-механічних майстерень у зимовий період. Станом на 20 грудня поточного року по регіонального офісу в ремонті знаходиться 8 одиниць автотракторної техніки. Частина наявної техніки перебуває в очікуванні ремонту.

Розпочато підготовку зрошувальних систем до вегетаційного періоду 2017 року. Водогосподарські організації проводять ремонт насосно-силового обладнання на міжгосподарських насосних станціях. Станом на 15 грудня вже підготовлено 20 насосно-силових агрегатів

8 грудня 2016 року на базі Лівобережного міжрайонного управління водного господарства відбулася зустріч з представником СТОВ «Агроко» Потапенком І.В. щодо перспектив відновлення роботи Іркліївської зрошувальної системи на землях господарства,  орієнтовною площею 500 га., та проведення земляних робіт на внутрішньогосподарських осушувальних каналах нижньої частини Золотоніської осушувальної системи, в межах Мельниківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області.21 листопада з нагоди Дня Гідності та Свободи на площі Слави відбулася церемонія покладання квітів та молебень біля пам’ятника «Борцям за волю України». В заходах прийняли участь керівники області і міста, громадськість, представники Черкаського облводресурсів та Правобережного МУВГ.16 листопада в Тясминській експлуатаційній дільниці Правобережного МУВГ відбулося засідання круглого столу за участю фахівців обласного управління водних ресурсів та начальників експлуатаційних дільниць міжрайонних управлінь водного господарства. На засіданні обговорювалися питання:
1. Організація роботи експлуатаційних дільниць в напрямку залучення до управління водними ресурсами.
2. Проблеми організації проведення поливів та укладання договорів на подачу води для зрошення сільськогосподарських культур.
3. Підвищення ефективності використання наявного парку машин і механізмів при наданні послуг.
4. Шляхи вдосконалення матеріального та фінансового забезпечення експлуатаційних дільниць.
Визначено, що в першу чергу необхідно змінити підходи до акумулювання фінансових та матеріальних ресурсів, їх використання по експлуатаційних дільницях.  З метою стимулювання до збільшення об’ємів робіт, висловлювались побажання щодо збільшення відсотку спрямування коштів на оплату праці для працівників експлуатаційних дільниць при наданні послуг за договорами.  Також приділено увагу питанням розвитку зрошення, проблемам при експлуатації міжгосподарських осушувальних систем,  забезпеченню роботи застарілого парку механізмів.14 листопада під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Коваля В.В. відбулася нарада щодо вирішення проблемних питань з проведення інвентаризації гідротехнічних споруд та водних об’єктів області, взяття на баланс гідротехнічних споруд та надання в користування на умовах оренди водних об'єктів.
В нараді прийняли участь начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника регіонального офісу, начальники міжрайонних управлінь водного господарства, представники Державної екологічної інспекції в Черкаській області, департаменту екології та природних ресурсів, головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, управління  ДСНС України в Черкаській області, Черкасирибохорони, управління агропромислового розвитку ОДА, управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції, юридичного відділу облдержадміністрації та представники землевпорядних та проектних організації області.За результатами наради Ковалем В.В. було дано доручення доопрацювати акт інвентаризації та, до 01.02.2017 року, райдержадміністраціям спільно з представниками Головного управління Держгеокадасту в Черкаській області, управління  агропромислового розвитку облдержадміністрації, управління надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, державної екологічної інспекції в Черкаській області, представників міжрайонних управлінь водного господарства (регіонального офісу) та органів місцевого самоврядування провести інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд області з визначенням переліку безгосподарських гідротехнічних споруд.


Протокол наради облдержадміністрації щодо вирішення проблемних питань з проведення інвентаризації гідротехнічних споруд

Акт інвентаризації водних обєктів та гідротехнічних споруд
8 листопада делегація регіонального офісу взяла участь у Міжнародному водному форумі «AQUA UKRAINE-2016». Учасники ознайомилися із застосуваннями кращих світових практик на підприємствах водного та водопровідно-каналізаційного господарств, в будівельній сфері, підвищення енерго та ресурсозбереження, машинобудування. Під час проведення профільних конференцій прослухали спеціалізовану тематику наукових робіт з розвитку водного господарства та басейнового принципу управління водними ресурсами. Особливу увагу звернули на павільйон Держводагентства України.

 


3 листопада 2016 року начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М. взяв участь у нараді, що відбулася у Бортницькому міжрайонному управлінні водного господарства ім. Гаркуші М.А.
Під час наради обговорювалися питання щодо удосконалення діючої структури управління водними ресурсами у зв’язку з прийняттям Закону України *Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом, який спрямований на встановлення правових норм щодо запровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом шляхом гідрографічного та водогосподарського районування території України; розроблення планів управління річковими басейнами; розроблення водогосподарських балансів; визначення повноважень центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування* .

 
З метою забезпечення виконання Закону України «Про охорону праці», 03-06 жовтня в регіонального офісу проведено навчання посадових осіб і спеціалістів водогосподарських організацій з питань охорони праці при експлуатації вантажопідіймальних механізмів, котлів і посудин, що працюють під тиском, при виконанні газонебезпечних робіт, а також правил охорони праці на автомобільному транспорті.
Навчання проводились із залученням викладачів Державного інституту управління економіки водних ресурсів (м.Київ) та фахівців управління Держпраці в Черкаській області.

06 жовтня слухачам проведено перевірку знань галузевою комісією за участю державного інспектора
заступника начальника управління Держпраці в Черкаській області Карпенка А.А.30 вересня 2016 року були проведені урочисті збори з нагоди 30 - річного ювілею утворення Правобережного міжрайонного управління водного, на які були запрошені працівники та ветерани управління. Детальніше...

  

27 та 28 вересня 2016 року у м. Чернігів в рамках проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства у сфері навколишнього середовища» було проведено семінар з імплементації Водної Рамкової та Паводкової Директив ЄС.
Семінар складався з презентацій положень водних директив ЄС та тренувальних сесій.
У семінарі прийняли участь представники обласного управління водних ресурсів, а саме: заступник начальника регіонального офісу
Куліш Жанна Вікторівна, начальник відділу водних обєктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Наталія Вадимівна та начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Наталія Савівна.

15-16 вересня 2016 року заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В. та начальник відділу експлуатації водогосподарських систем, водокористування, енергозбереження, механізації та охорони праці Заболотний С.П. взяли участь у нараді –семінарі Держводагентства України з питань впровадження енргозберігаючих заходів та підвищення експлуатаційної надійності меліоративних систем, який відбувся на базі Запоріжського регіонального офісу. Учасники семінару ознайомились із новими розробками систем захисту електродвигунів, новинками при  експлуатації  енергетичного обладнання, низькозатратними способами ремонту меліоративних фондів.


15 вересня 2016 року в приміщенні Черкаської облдержадміністрації відбулась нарада щодо Комплексної програми поліпшення гідрологічного стану малих та середніх річок області або доповнення до обласної Програми охорони навколишнього природного середовища 2016-2020 років, затвердженої рішенням сессії Черкаської обласної ради від 03.06.2016 року №5-2/7. У нараді прийняв участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М. та заступник начальника Куліш Ж.В.

15 вересня 2016 року працівниками Черкаського обласного управління водних ресурсів та Правобережного міжрайонного управління водного господарства була проведена нарада у Смілянському районі за участі представників районної державної адміністрації, районної ради, сільських голів району, землевпорядників сільських рад, керівників фермерських господарств, орендарів земельних ділянок водного фонду. На нараді розглядалися питання паспортизації водних обєктів з гідротехнічними спорудами, укладання договорів оренди водних обєктів, вжиття заходів щодо взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд на водних обєктах району та надання пропозицій до Комплексної програми «Поліпшення екологічного стану середніх та малих річок області».


 

12 вересня 2016 року проведено засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, використання природних ресурсів та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. В засіданні приймали участь заступник начальника Черкаського регіонального офісу Журавель С.В. та начальник Правобережного МУВГ Поповіченко М.Г.

Детальніше...9 вересня 2016 року в приміщенні  Шполянської районної державної адміністрації відбулася нарада на якій розглядалися питання щодо оренди водних об’єктів, виготовлення паспортів водних об’єктів та інвентаризації гідротехнічних споруд.
На нараді приймали участь заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж. В., начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В. та в.о. начальника відділу водних ресурсів Правобережного МУВГ Макаренко Г. Я.


    

6 вересня 2016 року об 11:00 годині в приміщенні Черкаської обласної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови ОДА В. Коваля відбулась нарада на тему "Стан річки Рось та шляхи вирішення проблемних питань".
У нараді взяли участь заступники начальника обласного управління водних ресурсів Куліш Ж.В. і Журавель С.В., начальник Басейнового управління водних ресурсів р. Рось Бабій П.О. ,а також
представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій.
 
Під час наради обговорили ймовірні шляхи порятунку річки, її гідрологічний та санітарний стан, причини замулення, порядок експлуатації водосховищ та ін.

У Пехівському лісництві Звенигородського району на місцевому лісорозсаднику запровадили систему крапельного зрошування. Лісівники змушені були так зробити через тривалі посухи упродовж останніх років.
"У вегетаційний період у ґрунті повинно бути 900 мл вологи, а випадає 300-400 мл. Посадковий матеріал виростити просто неможливо. Зараз вода розподіляєтся по всій поливній мережі",
розповідає помічник лісничого Пехівського лісництва Микола Бойко.
Систему крапельного зрошування зробили на 2 гектарах. Тут щороку вирощують від 1 до 1,5 млн. сіянців дуба та інших дерев. Окрім дуба добре приживаються ясен, липа, клен. Змайстрували теплиці, де черенкують дерева.
"Щоб виростити рослину із черенка, треба створити відповідний температурний режим, достатню вологість. Тут застосовуємо туманне зрошення. Для цього встановлений насос, є реле часу, що запрограмовує подачу води. Волога розпилюється на дрібні краплини. Зараз у теплицях розвивається сто тисяч декоративних рослин. Багато хвойних, серед них 20 видів туї, самшит інші породи. До нас з усієї України їдуть купувати саджанці. Є постійні клієнти".
На території розсадника розбили яблуневий сад.
"Тут ростуть напівкарликові яблуні",
каже Микола Мефодійович.
"До кожного дерева підведене крапельне зрошення. Вони потребують особливого догляду. Ростуть на шпалері. Тобто основа зі стовпчиків і дроту, які втримують вагу плодів. Часто до нас звертаються за порадами селяни. Збираємо 70 центнерів яблук, тоді як садках із високорослими деревами можна зібрати лише 30. Урожай продаємо всім бажаючим. Навіщо купувати польські яблука, якщо свої набагато смачніші, та екологічно чисті".
За інформацією «Вісті Черкащини»23 серпня 2016 року на Театральній площі м.Черкас відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора України. В заходах приймали участь представники Черкаського регіонального офісу.

19 серпня 2016 року о 10:00 під головуванням заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації Коваля В.В. в Черкаській обласній державній адміністрації відбулося засідання комісії обласної державної адміністрації, з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району. Участь у засіданні прийняла заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В.

16 серпня 2016 року о 14:00 в управлінні агропромислового розвитку обласної державної адміністрації відбулась робоча нарада з попереднього розгляду заяв щодо надання в оренду водних об'єктів. Участь у нараді прийняла заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В. та начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Карбівнича Н.В.

16 серпня 2016 року о 10:00 в залі засідань обласної адміністрації відбулась нарада в режимі селекторного зв'язку з питання: гідрологічного та санітарного стану річок області, ситуації на Кременчуцькому водосховищі з керівниками структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області, головами районних державних адміністрацій, міськими головами, суб'єктами господарювання, громадськими організаціями. Участь у нараді прийняли заступники начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В. та Журавель С.В.

28 липня 2016 року активна громада, екологи, водогосподарники, представники влади та місцевого самоврядування провели робоче засідання, щоб зібрати раціональні пропозиції на порятунок річки Тясмин та розробити Дорожню карту першочергових завдань з відновлення екологічної рівноваги річки. Участь у нараді взяв заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В. та начальник Правобережного МУВГ Поповіченко М.Г. Детальніше на сайті УНН-Центр ...
відео ТРК "РОСЬ" Програма "Екополіс"


28 липня 2016 року заступник начальника Черкаського обласного управління водних ресурсів Куліш Ж.В. прийняла участь в нараді Держводагентства України, на якій було розглянуто питання про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу України за І півріччя 2016 року та заходи щодо сталого функціонування галузі у ІІІ кварталі 2016 року.
На нараді було окреслено ключові завдання, на які необхідно спрямувати зусилля у ІІІ кварталі. Керівниками структурних підрозділів Агентства було проінформовано про роботу міжвідомчих комісій по узгодженню режимів роботи водосховищ, водогосподарських систем, моніторинг якісного стану водних ресурсів, про вжиття заходів з локалізації та недопущення поширення наслідків надзвичайних ситуацій.

20 липня 2016 року на базі Лівобережного управління відбулася зустріч з представниками агрохолдингу «Астарта» м.Київ. Було обговорено питання відновлення поливу на зрошуваних землях Лящівської зрошувальної системи Вереміївської експлуатаційної дільниці та проведення ремонтних робіт на Лящівській ГНС і НСП.

Черкащани, переймають досвід вирощування цукрового буряку на зрошенні! Найбільший виробник цукру в Україні — агропромхолдинг «Астарта-Київ» — освоює нову технологію зрошування посівів цукрового буряку. Детальніше...

Станом на 18 липня в області полито 9,6 тис. га сільськогосподарських угідь, проти 7,9 тис.га за аналогічний період минулого року. Крім того, полито більше одного разу - 17,9 тис.га.  У тому числі всього поливалось  у зоні діяльності Лівобережного МУВГ  5,1 тис.га, Правобережного МУВГ 4,2 тис.га, Тальнівського МУВГ 0,4 тис. га.
Державними насосними станціями забезпечено подачу води для зрошення в об
ємі 4.3 млн.м3.  


На виконання договору підряду № 9 від 24.11.2014 року між виконкомом Тальнівської міської ради та Тальнівським МУВГ на розчистку та впорядкування річки Гірський Тікич в центральній частині міста Тальне в цьому році вже розпочалися днопоглиблювальні роботи.


 14-15 липня 2016 року  у  залі засідань Бортницького міжрайонного управління водного господарства імені Гаркуші М.А. під головуванням начальника Черкаського регіонального офісу Шведенка М.М. відбулася нарада з питань внесення змін до чинного законодавства у частині передачі в оренду водних об’єктів, виготовлення паспортів водних об’єктів та проблем з гідротехнічними спорудами на них, у якій взяли участь  представники Держводагентства України, басейнових та обласних управлінь водних ресурсів. За результатами наради були напрацьовані узагальнені пропозиції.
  Висловлюємо подяку всім учасникам за активну та професійну участь в нараді.
Сподіваємося, що нашими спільними зусиллями та співпрацею всі питання, що розглядались, знайдуть своє вирішення.


Одним із шляхів покращення гідрологічної ситуації на водних об’єктах, збільшення водності річок та покращення якості води може бути проведення очищення внутрішньогосподарських осушувальних каналів та ремонт регулюючих гідротехнічних споруд на них. Детальніше...

Акція до «Міжнардного Дня Дніпра»

З нагоди  Міжнародного Дня Дніпра, який відзначався 2 липня 2016 року  працівниками Правобережного міжрайонного управління водного господарства була проведена низка заходів. Детальніше...

04 липня 2016 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

04 липня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

22 червня 2016 року на Пагорбі Слави м.Черкас відбулися заходи з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Участь у заходах взяли представники Черкаського регіонального офісу.


13 червня 2016 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

13 червня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник регіонального офісу
Шведенко М.М.

06 червня 2016 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.


03 червня 2016 року в апараті регіонального офісу відбулися заходи до "Дня працівників водного господарства"
02 червня 2016 року відбулося засідання комісії обласної державної адміністрації з питань погодження надання в оренду водних об'єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району. У засіданні взяли участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М., заступник начальника Куліш Ж.В. та начальник відділу управління водних ресурсів Карбівнича Н.В.


01 червня 2016 року в Лівобережному міжрайонному управлінні водного господарства відбулися заходи з нагоди відзначення Дня працівників водного господарства. Детальніше...

24 травня 2016 року відбулось засідання технічної ради регіонального офісу, на якій розглядалися питання щодо погодження робочого проекту по регулюванню та поліпшенню гідрологічного режиму р. Рудка, а також надання пропозицій до проекту землеустрою з відведення земельної ділянки водного фонду в постійне користування ПАТ "Укргідроенерго".

23 травня 2016 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

23 травня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

19 травня 2016 року завідувач сектору у Черкаській області Держводагентства Коваленко В.Г., заступник начальника Черкаського регіонального офісу Куліш Ж.В., керівництво управління АПР Черкаської облдержадміністрації, фахівці юридичної служби та фахівці управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації здійснили робочу поїздку в м. Вінниця для обміну досвідом з надання в оренду водних об'єктів у Вінницькій області.

16 травня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник регіонального офісу
Шведенко М.М.

В області завершується робота з укладання договорів на надання послуг з подачі води для зрошення сільськогосподарських культур. Детальніше...


28
квітня 2016 року було проведено підсумки спартакіади серед працівників апарату Черкаського регіонального офісу з чотирьох видів змагань: дартсу, шашок, шахів та настільного тенісу. Начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М. привітав переможців грамотами.

25 квітня 2016 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

18 квітня 2016 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь по відеозв'язку.

18 квітня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

Фахівцями відділу ЕВЕМО регіонального офісу проведено раптову перевірку ефективності використання автотранспорту, механізмів Червоно-Слобідської експлуатаційної дільниці Правобережного МУВГ. Детальніше...

12 квітня 2016 року комісією регіонального офісу в присутності провідного фахівця з охорони праці Поліної Н.О. було проведено виїздне засідання оперативного контролю ІУ ступеня в Правобережному міжрайонному управлінні водного господарства. Детальніше...

11 квітня 2016 року в Черкаському регіонального офісу відбулась апаратна нарада. В нараді приймали участь: начальник регіонального офісу Шведенко М.М., заступники начальника, начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь.

8 квітня 2016 року відбулося засідання комісії обласної державної адміністрації з питань погодження надання в оренду водних об'єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району. У засіданні взяли участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М. та заступник начальника Куліш Ж.В.


Перелік водних об’єктів на земельні торги поповнився


До переліку додано ще 8 водних об’єктів, що виставлятимуться на земельні торги у комплексі із земельною ділянкою. Це рішення ухвалили під час чергового засідання комісії облдержадміністрації з питань погодження надання в оренду водних об’єктів під керівництвом першого заступника голови ОДА Віталія Коваля.
Цього разу розглядали 19 справ. Більшість із них вирішено комісійно повернути на доопрацювання, зокрема для поновлення договору оренди землі, доопрацювання пакетів документів.
У ході засідання начальник юридичного відділу обласної державної адміністрації Вадим Губенко поінформував про юридичні аспекти оформлення необхідних документів. Водночас Віталій Коваль відзначив налагодження процесу надання в оренду водних об’єктів, які знаходяться на території області, що сприятиме наповненню місцевих бюджетів.

Автор : Прес-служба ОДА 29.03.2016 09:18

22 березня 2016 року у Державному агентстві водних ресурсів України проведені заходи з нагоди Всесвітнього дня води.
Детальніше... сайт Держводагентсва, сайт КМУ

Всесвітній день води є можливістю нагадати про надзвичайну важливість водних ресурсів для розвитку суспільства та  підвищення розуміння необхідності раціонального використання, збереження та відтворення водних ресурсів, що є передумовою  створення безпечних умов життєдіяльності населення та суспільних відносин, які пов’язані з використанням води. Детальніше...

До Всесвітнього дня води, який відзначався 22 березня 2016 року  Правобережним  міжрайонним   управлінням водного господарства була передбачена та проведена низка заходів. Детальніше...


22 березня буде відзначено Всесвітній день води, який був започаткований Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем пов’язаних з водним фактором. Відтоді щороку цей день  відзначає вся світова спільнота. Тематику Всесвітнього дня води, відповідно до поточних та майбутніх проблем,  визначає ООН Водні ресурси – організація, що контролює роботу Організації Об’єднаних Націй у сфері водних ресурсів та санітарії.
В 2016 році тематика Всесвітнього дня води проходить під гаслом «Вода та робота» і фокусується на тому, як достатня кількість і якість води може змінити життя і умови праці людини, трансформувати суспільство і економіку. А також прагне досягти визнання та забезпечення гідними робочими місцями тих, хто працює з  водою та у сфері водних ресурсів. Адже на сьогоднішній день майже у половини світових робітників робота пов'язана з водним сектором і майже всі робочі місця залежать від води, і тих, що забезпечують якісне водопостачання.


В області розпочато компанію по укладанню договорів на послуги з подачі води для поливу сільськогосподарських культур. Водогосподарські організації проводять попередні зустрічі із потенційними замовниками. Зокрема, в регіонального офісу під головуванням начальника Шведенка М.М. відбулися дві наради по даному питанню, на яких обговорено проблемні питання із забезпечення подачі води, можливу потребу в обсягах води, технічні можливості міжгосподарських насосних станцій та орієнтовну ціну на одиницю продукції. В нараді взяли участь директор агропромислової компанії  «Маїс» Осадчий С.С., який представляв інтереси  СТОВ «Колос», СТОВ «Красносілля», ТДВ «Русь»., директор СТОВ « Маяк-Худяки»  та СТОВ «Ломовате» Шварцман В.Ю., яке є однією із підприємств групи компаній «Євроліз», фахівці господарств та регіонального офісу. За результатами нарад будуть уточнені розрахунки за послуги з подачі води та підготовлені трьохсторонні угоди на надання послуг.

З метою підготовки меліоративних систем до поливного сезону 2016 року та у відповідності до графіку проведення поточного ремонту насосних станцій. Детальніше...

14 березня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник регіонального офісу
Шведенко М.М.

12 березня 2016 року трудовим колективом Тальнівського МУВГ проведено прибирання території промбази та територій насосних станцій. Здійснено заходи по підготовці грунту на клумбах до посадки квітів та декоративних рослин, проведено розрідження крони дерев та перекопування міжрядь.
Детальніше...

9 березня 2016 року Тальнівщина відзначила чергову річницю від дня народження видатного українського письменника і поета Тараса Григоровича Шевченка. Біля погруддя Великого Кобзаря відбулися урочистості в яких взяли участь голова районної ради Валентина Любомська, голова райдержадміністрації Василь Клименко, начальник Тальнівського МУВГ Олег Пономаренко, представники трудових колективів установ та організацій міста, громадськість, які поклали корзини та квіти до погруддя Т.Г.Шевченка.
Детальніше...


В актовому залі Черкаського облводресів відбулися заходи з нагоди свята 8 Березня. Начальник управління Шведенко М.М. урочисто привітав жіночу частину колективу зі святом весни.25 лютого 2016 року начальник Черкаського регіонального офісу   Шведенко М.М. взяв участь у нараді Держводагентста України щодо підведення підсумків діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за 2015 рік та визначення завдань для забезпечення сталого функціонування галузі у І кварталі 2016 року.
У заході взяли участь в.о. Міністра екології та природних ресурсів України Ганна Вронська, народний депутат України Андрій Гордєєв, координатор Координаційного центру забезпечення взаємодії з Кабінетом Міністрів України Адміністрації Президента України Володимир Кладієв, керівники структурних підрозділів апарату Агентства, обласних та басейнових управлінь водних ресурсів, управлінь каналів, директори технічних шкіл та дирекцій водогосподарського будівництва.

24 лютого 2016 року відбулась нарада Держводагентста України щодо готовності водогосподарських об’єктів галузі до поливного сезону 2016 року, укладання договорів між водогосподарниками і водокористувачами та формування вартості послуг з подачі води на полив у поточному році, у якій прийняв начальник Черкаського регіонального офісу   Шведенко М.М.


Делегація Черкаського регіонального офісу здійснила робочу поїздку до Одеського регіонального офісу. Метою якої стало вивчення досвіду роботи з укладання супроводу та виконання трьохсторонніх договорів на надання послуг з подачі води на полив сільськогосподарських культур. Були проведені зустрічі з фахівцями економічних служб, відділів водокористування, керівництвом Одеського регіонального офісу, Овідіопольського управління водного господарства та Дністровського міжрайонного управління водного господарства. Обговорено особливості та робочі моменти при проведенні компанії з укладання договорів з водокористувачами Одеської області, вивчено підходи до складання калькуляцій та формування звітності. Також зверталася увага на інші види послуг, які надаються водогосподарськими організаціями.

19 лютого 2016 року в центрі міста біля пам’ятника Героям Небесної Сотні відбувся мітинг присвячений Дню Героїв Небесної Сотні, на якому були присутні представники трудового колективу Тальнівського МУВГ. Детальніше...

У процесі експлуатації автомобільного транспорту потрібно уважно стежити за їх станом, адже щонайменша несправність може призвести до аварій та небезпечних ситуацій на дорогах, тому служба головного механіка Тальнівського МУВГ проводить їх технічне обслуговування, а за потреби – поточний або капітальний ремонт. Детальніше...

19 лютого 2016 року працівники Правобережного МУВГ прийняли участь у заходах щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні, які відбулися на Соборній площі. Детальніше...

16 лютого на виконання рішення колегії регіонального офісу в апараті управління відбулась виробнича нарада з питань підготовки до поливного сезону 2016 року та укладання договорів на послуги з подачі води для поливу сільськогосподарських культур. В нараді взяли участь начальники міжрайонних управлінь водного господарства, головні інженери, фахівці економічних, експлуатаційних та фінасових служб.
На нараді розглянуто проект трьохстороннього договору на вказані послуги, нову структуру калькуляції витрат, складові до розрахунку витрат та перелік видів робіт по апарату регіонального офісу. Запровадження трьохстороннього договору вкрай важливе для забезпечення виконання функцій покладених як на міжрайонні управління водного господарства так і на апарат обласного управління в умовах нестачі бюджетного фінансування.
За результатами наради рекомендовано уточнити перелік видів робіт, які виконуються апаратом регіонального офісу та конкретизувати пункти щодо визначення вартості послуг.   

   

15 лютого 2016 року працівники Правобережного міжрайонного управління водного господарства, які були учасниками бойових дій в Афганістані, прийняли участь в церемонії покладання квітів до пам'ятника "Воїнам - афганцям" з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення Радянських військ з Афганістану. Детальніше...

Колектив Черкаського обласного управління водних ресурсів висловлює глибоке співчуття заступнику начальника Куліш Жанні Вікторівні з приводу передчасної смерті її матері.

09 лютого 2016 року об 9-00 год. в сесійній залі Черкаської районної ради відбулась нарада з питання приватизації водних об'єктів з гідротехнічними спорудами, отримання дозволів на спеціальне водокористування, укладання договорів оренди водних об'єктів. Участь у нараді прийняла заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж.В., начальник відділу водогосподарських споруд та гідрогеологомеліоративних робіт Колісник Н.С. та представники Правобережного МУВГ.

09 лютого 2016 року працівниками Правобережного міжрайонного управління водного господарства та обласного управління водних ресурсів була проведена нарада у Черкаському районі за участі представників районної державної адміністрації, районної ради, сільських голів району, землевпорядників сільських рад, районного відділу державної служби надзвичайних ситуацій, керівників фермерських господарств, орендарів земельних ділянок під водними об’єктами. Детальніше...

09 лютого 2016 року працівники обласного управління водних ресурсів та Правобережного міжрайонного управління водного господарства прийняли участь в нараді з обговорення питання санітарно -  екологічного оздоровлення  Кременчуцького водосховища в районі сіл Леськи та Худяки Черкаського району. Детальніше...

09 лютого 2016 року о 10.00 в актовому залі Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, відбулась нарада з підведення підсумків роботи Черкаської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій за 2015 рік та пріоритетні завдання на 2016 рік за участю керівництва Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Участь у нараді приймав заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В.


08 лютого 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь заступник начальника регіонального офісу Журавель С.В.

05 лютого 2016 року о 10.00 годині у актовій залі Черкаського регіонального офісу відбулося засідання колегії, в якій приймали участь представники Черкаського регіонального офісу та міжрайонних управлінь,  розглядалися такі питання:

1. «Про оподаткування міжрайонних управлінь водного господарства органами місцевого самоврядування щодо плати за землі, які знаходяться під водогосподарськими об’єктами».
2.  «Про надання платних послуг у 2016 році (тристоронній договір).

01 лютого 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймав участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М.

29 січня 2016 року в приміщенні Черкаської обласної державної адміністрації відбулося засідання комісії обласної державної адміністрації з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, в якій приймали участь начальник Черкаського регіонального офісу Шведенко М.М. та заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж.В.

26 січня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації під головуванням голови обласній державній адміністрації Ткаченка Ю.О.  відбулася нарада щодо спрощення процедури надання державних послуг органами влади, в якій взяла участь  заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж.В.

25 січня 2016 року в Черкаській обласній державній адміністрації відбулася координаційна нарада, в якій приймала участь заступник начальника  регіонального офісу Куліш Ж.В.

20 січня 2016 року у приміщенні Управління агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації відбулась робоча нарада з попереднього розгляду заяв щодо надання в оренду водних об'єктів, в якій приймали участь заступник начальника регіонального офісу Куліш Ж.В. та начальник відділу водних об'єктів регіонального офісу Карбівнича Н.В.

 
Назад до змісту | Назад до головного меню